Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2540
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 14 apr 2024, 23:14

ASD je napisao/la:
14 apr 2024, 21:13
Sve vojni stručnjaci, nadam se.

Jel bi poslije Banja luke došao ostatak Sarajeva na red?
to je prvo rekao general VRS Slavko Lisica, a od političara je to rekao Dragan Čavić

DonRamiz
Postovi: 164
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la DonRamiz » 14 apr 2024, 23:35

Bez hrvata nikada nebi mogli zauzeti banja luku.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Kajzer10 » 14 apr 2024, 23:38

Mogu to strucni ljudi razjasniti, ali valja u tom slucaju razbiti kul mit, pa neka ga. Jedva Kljuc zadrzali u kontri i to jos dok su Hrvati isli uporedo i vezali snage, a ovamo bi sama dva korpusa umarsirala u grad od 200 hiljada ljudi. **** ti Vermaht.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2540
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 14 apr 2024, 23:52

Istina je da mi sami bez hrvata ne bi mogli zauzeti BL, jer je VRS dovela sve što je imala pred BL. Hrvati su čak pokušali preći Savu ali nisu uspjeli jer je VRS digla avione, te su u pokušaju prelaska Save imali veće gubitke nego prilikom zauzimanja Knina. Međutim to ne umanjuje činjenicu da su Ameri odlučili zaustaviti rat kada su snage bile izjednačene ili čak se može reći da je ARBIH bila u blagoj prednosti. Sposobnost da ga zaustave imali su u ranije. Možda bi i mogli zauzeti BL ali uz velike žrtve i dugotrajnu operaciju. 5 korpus je stao posle Sanskog mosta i Ključa, a 7 korpus je zapao na Vlašiću. Dodatni prblem ARBIH je bio i zbog činjenice da su 95 imali bukvalno 2 sposbna generala Alagića i Dudakovića. dok su ostali uglavnom bili podrumaški generali. Rasim Delić je vodio komandu, a Sead Delić najbrojni korpus drugi. Od njih dvojice ne zna se ko je bio nesposobni, Dreković je vodio 4 korpus, katastrofa živa.
I pored svega Ameri su danas naš najveći prijatelj, i ako nas oni napuste sa ovom državom je gotovo,

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2100
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la numanumaye22 » 15 apr 2024, 00:09

Nikad mi nista ne bi mogli bez tudje pomoci, ni tad a evo ni sad.

Bez imalo zayebancije i trolanja. Jer da danas mozemo ne bi nam trebao visoki predstavnik donosit odluke sa OHR a EUFOR cuvat zemlju.

Nikad nas se nista nije pitalo ni za sta, ni tad ni sad.

Zato kazem, zahvalit Bogu pa nas je JNA napao NAKON priznanja UN, jer da su napali prije- ne bi se niko okreno za nama, ne bi se ljudi pocesali. Greska srba u tajmingu i hvala im.

Kad vidis Alijine izjave na yt, vidis da ovaj nije bio da vodi stado ovaca a ne drzavu neku.

Avatar
Baboon
Postovi: 1294
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Baboon » 15 apr 2024, 00:49

Pensioner26 je napisao/la:
14 apr 2024, 21:04
Brokula je napisao/la:
14 apr 2024, 17:20
Propalestinska brigada kritikuje svakog i svaku naciju koja šuti i šutnjom odobrava genocid nad narodom Palestine.
Ja mislim da to nije toliko teško shvatiti osim ako niste pojedinci sa smetnjama u razvoju
A ovaj baboon je itekako sa smetnjama u razvoju, tako da ne hateri.
Vidiš, dok koristiš tako agresivan odgovor meni to govori da ima istine u ovom što sam pisao. Recimo svi se direktno prozivaju i napadaju, od Salmana do Muhamedovog rođaka Abdulaha drugog. Jedino naš sultan se nekako izbjegava spomenuti, sve nešto okolo, u rukavicama faktički. Kao da bi najradije da se ne spominje nikako, ignorisati maksimalno njegovu indirektnu ulogu u genocidu nad Palestincima.

Šta je razlog tome ? Vjerovatno je na džumi data instrukcija sda kujicama da se tako postave, pa kad jednom ovo sve završi da mogu oprati svog sultana kako jedini on nešto činio. Galamio, mrštio se, mlatarao rukama i zabranio korištenje svog avio prostora. Treba opet biti krvav do ramena, eto izbora, valja podrška sultana... :sick:
it's football day

Avatar
Baboon
Postovi: 1294
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Baboon » 15 apr 2024, 00:56

numanumaye22 je napisao/la:
15 apr 2024, 00:09
Kad vidis Alijine izjave na yt, vidis da ovaj nije bio da vodi stado ovaca a ne drzavu neku.
Koliki je retard bio najbolje ti govori to da su se srpski radikali propeli na zadnje noge da ga izvade iz zatvora pred rat. Zašto? Pa zato što takvog kretena ne bi ni u svojim redovima mogli naći i postaviti ga za našeg "velikog vođu". :tokralju:

Još veća tragikomedija je to što danas njegove pristalice pokušavaju od njegovog sina koji je btw još veći kreten napraviti kult ličnosti, nekog novog oca nacije. :rol:
it's football day

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2118
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la CAGarfia » 15 apr 2024, 02:04

LegendKiller je napisao/la:
14 apr 2024, 23:52
Istina je da mi sami bez hrvata ne bi mogli zauzeti BL, jer je VRS dovela sve što je imala pred BL. Hrvati su čak pokušali preći Savu ali nisu uspjeli jer je VRS digla avione, te su u pokušaju prelaska Save imali veće gubitke nego prilikom zauzimanja Knina. Međutim to ne umanjuje činjenicu da su Ameri odlučili zaustaviti rat kada su snage bile izjednačene ili čak se može reći da je ARBIH bila u blagoj prednosti. Sposobnost da ga zaustave imali su u ranije. Možda bi i mogli zauzeti BL ali uz velike žrtve i dugotrajnu operaciju. 5 korpus je stao posle Sanskog mosta i Ključa, a 7 korpus je zapao na Vlašiću. Dodatni prblem ARBIH je bio i zbog činjenice da su 95 imali bukvalno 2 sposbna generala Alagića i Dudakovića. dok su ostali uglavnom bili podrumaški generali. Rasim Delić je vodio komandu, a Sead Delić najbrojni korpus drugi. Od njih dvojice ne zna se ko je bio nesposobni, Dreković je vodio 4 korpus, katastrofa živa.
I pored svega Ameri su danas naš najveći prijatelj, i ako nas oni napuste sa ovom državom je gotovo,
Vrhusnki si poentirao od početka do kraja. :salut:

Avatar
Mogli
Postovi: 470
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Mogli » 15 apr 2024, 02:05

FoSte95 je napisao/la:
14 apr 2024, 22:31
BIHpatriota je napisao/la:
14 apr 2024, 21:53
Iran ispogadja vojne baze po izraelu, osramoti Kupolu i Patriot i učini ih mitovima, i ovi nemaju muda da odgovore.

Kakvo pisanje Irana po genocidašima!
Jesi li ti ozbiljan
Trola vec 24h

BIHpatriota
Postovi: 2543
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la BIHpatriota » 15 apr 2024, 02:36

LegendKiller je napisao/la:
14 apr 2024, 23:52
Istina je da mi sami bez hrvata ne bi mogli zauzeti BL, jer je VRS dovela sve što je imala pred BL. Hrvati su čak pokušali preći Savu ali nisu uspjeli jer je VRS digla avione, te su u pokušaju prelaska Save imali veće gubitke nego prilikom zauzimanja Knina. Međutim to ne umanjuje činjenicu da su Ameri odlučili zaustaviti rat kada su snage bile izjednačene ili čak se može reći da je ARBIH bila u blagoj prednosti. Sposobnost da ga zaustave imali su u ranije. Možda bi i mogli zauzeti BL ali uz velike žrtve i dugotrajnu operaciju. 5 korpus je stao posle Sanskog mosta i Ključa, a 7 korpus je zapao na Vlašiću. Dodatni prblem ARBIH je bio i zbog činjenice da su 95 imali bukvalno 2 sposbna generala Alagića i Dudakovića. dok su ostali uglavnom bili podrumaški generali. Rasim Delić je vodio komandu, a Sead Delić najbrojni korpus drugi. Od njih dvojice ne zna se ko je bio nesposobni, Dreković je vodio 4 korpus, katastrofa živa.
I pored svega Ameri su danas naš najveći prijatelj, i ako nas oni napuste sa ovom državom je gotovo,
Pa to je bio posljednji mig Zapda da se presječe RS i uzme Banjaluka, mislis da su Hrvati sami na svoju ruku krenuli? Nisu, Holbruk je u svojoj knjizi napisao da su im dali zeleno svjetlo za tu operaciju, ali su je uprskali, doduše za taj dio RS, Srbi su bili spremni do posljednjeg da ginu i to bi bila klaonica na obje strane.

Hoću reći, da Zapad nije u startu zaustavio operacije, već je Hrvatima dao zeleno svjetlo da preko Save presjeku RS, Hrvati su ispali nesposobni ili govoreći sa druge strane Srbi su pruzili baš jak otpor. Ali da su Hrvati uspjeli zavrsiti uspjesno tu operaiju, možda bi onda i bilo šanse da se uzme BL.

LondonRed
Postovi: 95
Pridružen/a: 07 nov 2022, 21:36
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LondonRed » 15 apr 2024, 07:23

LegendKiller je napisao/la:
14 apr 2024, 23:52
Istina je da mi sami bez hrvata ne bi mogli zauzeti BL, jer je VRS dovela sve što je imala pred BL. Hrvati su čak pokušali preći Savu ali nisu uspjeli jer je VRS digla avione, te su u pokušaju prelaska Save imali veće gubitke nego prilikom zauzimanja Knina. Međutim to ne umanjuje činjenicu da su Ameri odlučili zaustaviti rat kada su snage bile izjednačene ili čak se može reći da je ARBIH bila u blagoj prednosti. Sposobnost da ga zaustave imali su u ranije. Možda bi i mogli zauzeti BL ali uz velike žrtve i dugotrajnu operaciju. 5 korpus je stao posle Sanskog mosta i Ključa, a 7 korpus je zapao na Vlašiću. Dodatni prblem ARBIH je bio i zbog činjenice da su 95 imali bukvalno 2 sposbna generala Alagića i Dudakovića. dok su ostali uglavnom bili podrumaški generali. Rasim Delić je vodio komandu, a Sead Delić najbrojni korpus drugi. Od njih dvojice ne zna se ko je bio nesposobni, Dreković je vodio 4 korpus, katastrofa živa.
I pored svega Ameri su danas naš najveći prijatelj, i ako nas oni napuste sa ovom državom je gotovo,
Kako mislis 7 korpus u to vrijeme zapeo na Vlašiću? Kad su bili tad vec u Krajini i drzali liniju prema Mrkonjicu i na obrancima Manjače.Ili ja tebe nisam razumio sta si htio reci??

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2540
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LegendKiller » 15 apr 2024, 08:05

LondonRed je napisao/la:
15 apr 2024, 07:23

Kako mislis 7 korpus u to vrijeme zapeo na Vlašiću? Kad su bili tad vec u Krajini i drzali liniju prema Mrkonjicu i na obrancima Manjače.Ili ja tebe nisam razumio sta si htio reci??
Ma mrsko mi bili širiti post pa sam taj dio skratio. Prvobitni plan je bio da je 5 korpus ide iz Ključa za BL, Hrvati iz Jajca a 7 korpus preko Vlašića i Skender vakufa (danas Kneževo). Međutim 7 korpus je zapeo na Vlašiću i nisu mogli dalje jer se VRS posle pada najvišeg vrha ukopala, a imali su i povoljan teren za dalju odbranu. Kada se govori o zauzimanju Vlašića treba znati da nikad nije cijeli Vlašić oslobođen već samo najveći vrh. Ako je ko išao tim putem zna da čim prođeš skretanje za Babanovac, dočeka te tabla dobro došli u RS, dakle tu je bila linija. Iskreno par puta sam išao od Travnika do Kneževa i put je takav da sumnjam da bi američka vojska uspjela uči u Skender Vakuf bez zračne podrške.
Posle nekoliko neuspješnih akcija daljeg prodora, VRS je izvršila kontra napad na Ključ, taka da je Alagić obustavio dalje operacije na Vlašiću i otišao u pomoć 5 korpusu u odbrani Ključa i tog dijela. Doduše jedna brigada 7 korpusa je već ranije bili spojena sa 5 korpusom, to je ono kada je Dudaković izvršio postrojavanje 17. krajiške koja je bila u sastavu 7 korpusa, i izjavio da su ovim činom spojeni 5 i 7 korpus.
Ostaje žal samo što se nije Prijedor zauzeo koji i nije bio toliko branjen, ali to je krivica vrhovnog komandata i generlaštaba u Sarajevu, koji nisu imali viziju zemlje za narednih 5 godina a kamoli 30.

GG3
Postovi: 2767
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la GG3 » 15 apr 2024, 08:14

LegendKiller je napisao/la:
15 apr 2024, 08:05
LondonRed je napisao/la:
15 apr 2024, 07:23

Kako mislis 7 korpus u to vrijeme zapeo na Vlašiću? Kad su bili tad vec u Krajini i drzali liniju prema Mrkonjicu i na obrancima Manjače.Ili ja tebe nisam razumio sta si htio reci??
Ma mrsko mi bili širiti post pa sam taj dio skratio. Prvobitni plan je bio da je 5 korpus ide iz Ključa za BL, Hrvati iz Jajca a 7 korpus preko Vlašića i Skender vakufa (danas Kneževo). Međutim 7 korpus je zapeo na Vlašiću i nisu mogli dalje jer se VRS posle pada najvišeg vrha ukopala, a imali su i povoljan teren za dalju odbranu. Kada se govori o zauzimanju Vlašića treba znati da nikad nije cijeli Vlašić oslobođen već samo najveći vrh. Ako je ko išao tim putem zna da čim prođeš skretanje za Babanovac, dočeka te tabla dobro došli u RS, dakle tu je bila linija. Iskreno par puta sam išao od Travnika do Kneževa i put je takav da sumnjam da bi američka vojska uspjela uči u Skender Vakuf bez zračne podrške.
Posle nekoliko neuspješnih akcija daljeg prodora, VRS je izvršila kontra napad na Ključ, taka da je Alagić obustavio dalje operacije na Vlašiću i otišao u pomoć 5 korpusu u odbrani Ključa i tog dijela. Doduše jedna brigada 7 korpusa je već ranije bili spojena sa 5 korpusom, to je ono kada je Dudaković izvršio postrojavanje 17. krajiške koja je bila u sastavu 7 korpusa, i izjavio da su ovim činom spojeni 5 i 7 korpus.
Ostaje žal samo što se nije Prijedor zauzeo koji i nije bio toliko branjen, ali to je krivica vrhovnog komandata i generlaštaba u Sarajevu, koji nisu imali viziju zemlje za narednih 5 godina a kamoli 30.
Definitivno u Krajini najveca greska je bila ta sto se je sanjalo o Banja Luci umjesto Prijedora i onaj dio prema Gradiskoj, bio bi nam od vece koristi neg banja Luka .
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FKBilder » 15 apr 2024, 09:00

Lakse je bilo uzeti, ali trebalo je uzeto i zadrzati.
Mi nismo imali mnogo ljudi za ofanzivna dejstva, sto zbog sirine fronta sto zbog manjka ljudstva.
Da bi Dudakovic krrnuo u ofanzivu dobio je dodatnih 12 000 ljudi koji su poslati iz raznih krajeva BiH ali ipak vecinom iz centralne BiH.
Recimo Crni Labudovi ili Panteri tuzlanski bili su takodjer tamo.
Slusao sam jednom Tigra kada komentarise one nebuloze o armiji od 200 000 ljudi....Pa kaze ljudi moji Mi da smo imali toliko ljudstvo bili bi na Drini u ljeto 95.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Goalgetter » 15 apr 2024, 09:38

Kad izgubis svog najvaznijeg strateskog partnera osjetila je nedavno Armenija, platila je ceh sto je izgubila Nagorno Karabah a izgubice i jos neke teritorije jer su se okrenuli od Rusije ili ona od njih, kako to god bilo. Amerikanci su prakticno jedina brana koju imas protiv apsiracija Srbije i Hrvatske da podjele ovu drzavu na tri. To koliko god se mi ne slagali sa njihovom vanjskom politikom je druga stvar, samo sto nasi moraju skontati da kod politike i tih strateskih partnerstva nema nikakvih emocija, veci nam je prijatelj Amerika nego svima ta draga Turska. Sa Turskim narodom imamo sigurno dosta dobre odnose, ali sa Turskom kao strateskim partnerom manje. Opet bi stojali na strani da Srbi izvrse agresiju kao sto su to radili i prije 30 godina.

Amerikanci sigurno nisu tu uz nas jer nas vole, i oni imaju svoje interese i tu smo im koristan instrument, kao sto su i Srbima to Rusi.

LondonRed
Postovi: 95
Pridružen/a: 07 nov 2022, 21:36
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la LondonRed » 15 apr 2024, 09:41

Goalgetter je napisao/la:
15 apr 2024, 09:38
Kad izgubis svog najvaznijeg strateskog partnera osjetila je nedavno Armenija, platila je ceh sto je izgubila Nagorno Karabah a izgubice i jos neke teritorije jer su se okrenuli od Rusije ili ona od njih, kako to god bilo. Amerikanci su prakticno jedina brana koju imas protiv apsiracija Srbije i Hrvatske da podjele ovu drzavu na tri. To koliko god se mi ne slagali sa njihovom vanjskom politikom je druga stvar, samo sto nasi moraju skontati da kod politike i tih strateskih partnerstva nema nikakvih emocija, veci nam je prijatelj Amerika nego svima ta draga Turska. Sa Turskim narodom imamo sigurno dosta dobre odnose, ali sa Turskom kao strateskim partnerom manje. Opet bi stojali na strani da Srbi izvrse agresiju kao sto su to radili i prije 30 godina.
Upravo tako,Nama i Kosovu je najveci prijatelj Amerika i mi ga ne smijem izgubiti ni u ludilu..

Avatar
feniksptica
Postovi: 15388
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la feniksptica » 15 apr 2024, 10:10

Baboon je napisao/la:
15 apr 2024, 00:49
Pensioner26 je napisao/la:
14 apr 2024, 21:04
Brokula je napisao/la:
14 apr 2024, 17:20
Propalestinska brigada kritikuje svakog i svaku naciju koja šuti i šutnjom odobrava genocid nad narodom Palestine.
Ja mislim da to nije toliko teško shvatiti osim ako niste pojedinci sa smetnjama u razvoju
A ovaj baboon je itekako sa smetnjama u razvoju, tako da ne hateri.
Vidiš, dok koristiš tako agresivan odgovor meni to govori da ima istine u ovom što sam pisao. Recimo svi se direktno prozivaju i napadaju, od Salmana do Muhamedovog rođaka Abdulaha drugog. Jedino naš sultan se nekako izbjegava spomenuti, sve nešto okolo, u rukavicama faktički. Kao da bi najradije da se ne spominje nikako, ignorisati maksimalno njegovu indirektnu ulogu u genocidu nad Palestincima.

Šta je razlog tome ? Vjerovatno je na džumi data instrukcija sda kujicama da se tako postave, pa kad jednom ovo sve završi da mogu oprati svog sultana kako jedini on nešto činio. Galamio, mrštio se, mlatarao rukama i zabranio korištenje svog avio prostora. Treba opet biti krvav do ramena, eto izbora, valja podrška sultana... :sick:
A dok ti od 2-3 konkretna odgovora na post izabaeres 4ti koji je vrijedjanje i koji nije direktan odgovor tebi sta to znaci za tebe
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Asteriks
Postovi: 14337
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 15 apr 2024, 10:59

In Jerusalem BBC correspondents reported hearing sirens and seeing Israel's Iron Dome missile defence system in operation, which uses radar to track rockets and can differentiate between those that are likely to hit built-up areas and those that are not.

Interceptor missiles are only fired at rockets expected to strike populated areas.

A few of the ballistic missiles got through and struck Israeli territory, Rear Adm Hagari said.

One of them "lightly hit" the Nevatim air force base in the Negev desert in southern Israel. Rear Adm Hagari said the base was "still functioning".

Two US officials told the BBC's US partner CBS news that five ballistic missiles evaded air defences and impacted on Israeli territory.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Arvid
Postovi: 17237
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Arvid » 15 apr 2024, 11:54

I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
harden
Postovi: 23615
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la harden » 15 apr 2024, 12:49

Arvid je napisao/la:
15 apr 2024, 11:54
Cekamo boatenka sa informacijama :kafa:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.