Eurobasket 2022

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tekashi
Postovi: 15943
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Tekashi » 18 sep 2022, 22:50

Najgori prvak Evrope ikada.

Avatar
Seaman
Postovi: 4290
Pridružen/a: 07 mar 2013, 06:30
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Seaman » 18 sep 2022, 22:52

braća gasol,llull,rubio,alocen,abalde,abrines,oriole i claver,i još sergio rodriguez se povukao :kafa: scariolo dominacija :kafa:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la bombaysaphire » 18 sep 2022, 22:52

Tekashi je napisao/la:
18 sep 2022, 22:50
Najgori prvak Evrope ikada.
Zbog čega ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
TonySosa
Postovi: 7220
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la TonySosa » 18 sep 2022, 23:07

legenda reala je napisao/la:
18 sep 2022, 22:12
Puma je napisao/la:
18 sep 2022, 22:05
legenda reala je napisao/la:
18 sep 2022, 22:04
ko bi mogo biti MVP, nesto mi nema nekog dominantnog igraca ovo prvenstvo da je dominiro od pocetka do kraja
Schroder.
vjerovatno ce on biti, al daleko je to od nivoa bivsih MVP
Čojk je razvalio realno.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
TonySosa
Postovi: 7220
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la TonySosa » 18 sep 2022, 23:09

Unofficialpage je napisao/la:
18 sep 2022, 22:34
filip13 je napisao/la:
18 sep 2022, 22:29
Brown,Giannis,Gobert, Schroder i W.Hernangomez u petorci
Kako Gobert u petorci. Lik se brukao cijeli turnir i opet u idealnoj petorci. :mrgreen:
Protiv Turske, Italije i Poljske je bio odličan.

Sramota da Brown nije MVP.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
L-Train
Postovi: 18370
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la L-Train » 18 sep 2022, 23:17

Yabusele je trebao umjesto Goberta,igrao je daleko najkonstantnije kod francuza.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9852
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Nail for Real » 18 sep 2022, 23:26

bombaysaphire je napisao/la:
18 sep 2022, 22:52
Tekashi je napisao/la:
18 sep 2022, 22:50
Najgori prvak Evrope ikada.
Zbog čega ?
Neko mu je rekao da su Grcka, Srbija i Slovenija favoriti a Spanci simulatori i varalice, pa sve ovo tesko pada :mrgreen: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la totasef1 » 18 sep 2022, 23:52

Mislim da je sigurno 20 boljih tekmi bilo na prvenstvu od polufinala i finala. Spanci su zasluzili titulu a Francuzi su dosli do finala samo jer Turci i Italijani nisu imali mu*a da zavrse dobijenu utakmicu, po prikazanoj igri nisu ni top 5 realno.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 00:10

Do polufinala sjajan turnir,no eto ta ispadanja Srbije,Slovenije i Grčke i činjenica da se npr. Liitvi preklopila brutalna grupa pa na Španjolce(koje su imali 5-6 minuta do kraja),a ovamo Poljska-Ukrajina u slabijim grupama i onda međusobni okršaj za upad u 8, i antiklimaks na kraju premda GER-ESP i FRA-ESP nije bilo za baciti nipošto.

Šampionstvo Španjolaca je već opjevano,filmska zvijezda Juancho evo po prvi put zablistao i u zbilji na najvećoj pozornici kad je najviše trebalo,gađao kao visoki Klay Thompson. Brat Willy slično,preuzeli palicu od braće Gasol iako u NBA malo igraju i nitko sem valjda Scariola pa ni oni sami nisu se nadali ovakvom raspletu. MVP je više zavrijedio Brown,no on se u grupnoj fazi štedio i pukim brojkama se može braniti odluka iako je Lorenzo fantastičan bio i protiv Litve i Njemačke i Francuske,nešto manje,no opet kreatorski superioran s Fincima. Inače je i on bio do pola sezone član champ sastava Raptorsa kad i Scariolo.


Petorka korektno izabrana,Mateusz je ipak podbacio u polufinalu i za broncu mada je dotad bio fantastičan.


Nedjelja prva, BiH ruši Sloveniju, Belgija Španjolsku,pun program
Nedjelja druga, 94-86 FINSKA-HRVATSKA, ITALIJA-SRBIJA, POLJSKA-UKRAJINA i 94-88 GRČKA-ČEŠKA
Nedjelja treća, Juancho Hernangomez sipa trojku za trojkom,Willy Hernangomez MVP,Espana zlato

filip13
Postovi: 38068
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la filip13 » 19 sep 2022, 07:08

L-Train je napisao/la:
18 sep 2022, 23:17
Yabusele je trebao umjesto Goberta,igrao je daleko najkonstantnije kod francuza.
:thumbup:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 08:11

Utisak večeri zgodna mama Španjolka na tribinama prvi put u kadru u 1/4 kad je Willy imao ono kucanje :D

Francuzi su bili favoriti u ovom finalu. To je dovoljan dokaz da ovim Špancima niko nije vjerovao da mogu do kraja.
Nije im se vjerovalo u grupi, još kad su izgubili od Belgije, svi su mislili Španija talašika.

Interesantno da su do trofeja izbacili tri ekipe iz naše grupe, Litvaniju, Njemačku i Francusku.

Naravno, sve zasluge Scariolu, čovjek je selektirao ovu ekipu, nakon što je sa onim galacticosima uzeo Mundo, podmladi ekipu i uzme EB :salut:

U finalu ti se pojavi nekakav Jaime Fernandez kad je gusto, pojavi se nekakav Diaz, pojavi se Gharuba koji čitav turnir nije nešto značajno odigrao, ali polufinale pogotovo, a i finale, x faktor.
Rudy doktor :salut: , braća dostojno zamijenila Gasole, Brown pun pogodak.
Trica na 50% u finalu, tukli su pametno Francuze, u početku se išlo na dva poena, a onda su ih otvorili i ubili tricama.
Francuzi su standardno gubili dosta lopti, no i pored toga, žilave mačke su se vratile na jedan posjed.
Tad splinter Scariolo uzima time out u pravo vrijeme i siječe seriju Francuske. Više nije bilo povratka.

Španci su na preko 90 poena po meču u KO fazi :salut:

Za nagrade...Gobert je sramota turnira, ne zaslužuje da se nađe u petorci. Nije pravedno prije svega Yabusele pa i Furnieru, više su njih dvojica zaslužila od ove preplaćene klade. Braća su ga školovala u reketu, a tek koja je katastrofa lik u napadu, igrač manje cijelo vrijeme.

Do novog EB :bow:

Mama počela, mama zaključila :D ne znam je li ko uhvatio kadar, al ono baš gospođa. Tebi mali j**** mater, gospođo izvinite :urnebes:
Koševo Zapad

Avatar
donDondon
Postovi: 3505
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la donDondon » 19 sep 2022, 09:00

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 08:11
Utisak večeri zgodna mama Španjolka na tribinama prvi put u kadru u 1/4 kad je Willy imao ono kucanje :D

Francuzi su bili favoriti u ovom finalu. To je dovoljan dokaz da ovim Špancima niko nije vjerovao da mogu do kraja.
Nije im se vjerovalo u grupi, još kad su izgubili od Belgije, svi su mislili Španija talašika.

Interesantno da su do trofeja izbacili tri ekipe iz naše grupe, Litvaniju, Njemačku i Francusku.

Naravno, sve zasluge Scariolu, čovjek je selektirao ovu ekipu, nakon što je sa onim galacticosima uzeo Mundo, podmladi ekipu i uzme EB :salut:

U finalu ti se pojavi nekakav Jaime Fernandez kad je gusto, pojavi se nekakav Diaz, pojavi se Gharuba koji čitav turnir nije nešto značajno odigrao, ali polufinale pogotovo, a i finale, x faktor.
Rudy doktor :salut: , braća dostojno zamijenila Gasole, Brown pun pogodak.
Trica na 50% u finalu, tukli su pametno Francuze, u početku se išlo na dva poena, a onda su ih otvorili i ubili tricama.
Francuzi su standardno gubili dosta lopti, no i pored toga, žilave mačke su se vratile na jedan posjed.
Tad splinter Scariolo uzima time out u pravo vrijeme i siječe seriju Francuske. Više nije bilo povratka.

Španci su na preko 90 poena po meču u KO fazi :salut:

Za nagrade...Gobert je sramota turnira, ne zaslužuje da se nađe u petorci. Nije pravedno prije svega Yabusele pa i Furnieru, više su njih dvojica zaslužila od ove preplaćene klade. Braća su ga školovala u reketu, a tek koja je katastrofa lik u napadu, igrač manje cijelo vrijeme.

Do novog EB :bow:

Mama počela, mama zaključila :D ne znam je li ko uhvatio kadar, al ono baš gospođa. Tebi mali j**** mater, gospođo izvinite :urnebes:
buraz izvini ali ja mislim da ti nisi nikad sutno loptu na kos,kao da Baho prenosi utakmicu "na pocetku se islo na dva poena a onda su ih otvorili tricama "
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 09:03

donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 09:00
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 08:11
Utisak večeri zgodna mama Španjolka na tribinama prvi put u kadru u 1/4 kad je Willy imao ono kucanje :D

Francuzi su bili favoriti u ovom finalu. To je dovoljan dokaz da ovim Špancima niko nije vjerovao da mogu do kraja.
Nije im se vjerovalo u grupi, još kad su izgubili od Belgije, svi su mislili Španija talašika.

Interesantno da su do trofeja izbacili tri ekipe iz naše grupe, Litvaniju, Njemačku i Francusku.

Naravno, sve zasluge Scariolu, čovjek je selektirao ovu ekipu, nakon što je sa onim galacticosima uzeo Mundo, podmladi ekipu i uzme EB :salut:

U finalu ti se pojavi nekakav Jaime Fernandez kad je gusto, pojavi se nekakav Diaz, pojavi se Gharuba koji čitav turnir nije nešto značajno odigrao, ali polufinale pogotovo, a i finale, x faktor.
Rudy doktor :salut: , braća dostojno zamijenila Gasole, Brown pun pogodak.
Trica na 50% u finalu, tukli su pametno Francuze, u početku se išlo na dva poena, a onda su ih otvorili i ubili tricama.
Francuzi su standardno gubili dosta lopti, no i pored toga, žilave mačke su se vratile na jedan posjed.
Tad splinter Scariolo uzima time out u pravo vrijeme i siječe seriju Francuske. Više nije bilo povratka.

Španci su na preko 90 poena po meču u KO fazi :salut:

Za nagrade...Gobert je sramota turnira, ne zaslužuje da se nađe u petorci. Nije pravedno prije svega Yabusele pa i Furnieru, više su njih dvojica zaslužila od ove preplaćene klade. Braća su ga školovala u reketu, a tek koja je katastrofa lik u napadu, igrač manje cijelo vrijeme.

Do novog EB :bow:

Mama počela, mama zaključila :D ne znam je li ko uhvatio kadar, al ono baš gospođa. Tebi mali j**** mater, gospođo izvinite :urnebes:
buraz izvini ali ja mislim da ti nisi nikad sutno loptu na kos,kao da Baho prenosi utakmicu "na pocetku se islo na dva poena a onda su ih otvorili tricama "
Zašto misliš?
Koševo Zapad

Avatar
donDondon
Postovi: 3505
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la donDondon » 19 sep 2022, 09:26

pa Gober ima dabl dabl cijeli turnir,odlican odbrambeni igrac ,viceprvak Evrope,on je donio i produzetak protiv Turske,cuvao svakog ozbijnijeg nba igraca.
Gober nikad nije ni bio napadac,radi ono sto najbolje zna a to je cuvati reket i kupiti u napadu sto moze.
Ko nije vjerovao Spancima da mogu do kraja? Imaju tri svjetska sampiona,imaju tri nba igraca,imaju jednog od najboljih selektora.
Nunez je bio mvp u20 a frajer ima 18 godina,ljudi imaju sistem,kosarkaska zemlja,6,7 igraca dolazi upravo iz te drzave i mislim da je to najveci broj domacih igraca na ovom euru ali nisam siguran,acb liga najjaca liga u evropi.

ja kad sam rekao da su ovdje favoriti odmah poslije Srbije i Grcke meni se smijali kao jaca je hrvatska
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 09:40

donDondon je napisao/la:
19 sep 2022, 09:26
pa Gober ima dabl dabl cijeli turnir,odlican odbrambeni igrac ,viceprvak Evrope,on je donio i produzetak protiv Turske,cuvao svakog ozbijnijeg nba igraca.
Gober nikad nije ni bio napadac,radi ono sto najbolje zna a to je cuvati reket i kupiti u napadu sto moze.
Ko nije vjerovao Spancima da mogu do kraja? Imaju tri svjetska sampiona,imaju tri nba igraca,imaju jednog od najboljih selektora.
Nunez je bio mvp u20 a frajer ima 18 godina,ljudi imaju sistem,kosarkaska zemlja,6,7 igraca dolazi upravo iz te drzave i mislim da je to najveci broj domacih igraca na ovom euru ali nisam siguran,acb liga najjaca liga u evropi.

ja kad sam rekao da su ovdje favoriti odmah poslije Srbije i Grcke meni se smijali kao jaca je hrvatska
I šta je imao u finalu?

Jesi li ti gledao sinoć utakmicu? Kako je čuvao braću u duelima? Kako je izgledao uz napadu?

Hajde bježi, ti pametan, bookiji koji su profesionalci slučajno stavili Francusku kao favorite u finalu.
Vrati se na početak prvenstva, gdje su bili Španci kao mogući osvajači?
Kakav sad Nunez? Gdje je on bio u ovoj reprezentaciji? Peškire dohvaćao?

Pa jesu košarkaška sila, al kad ti Gasole zamjene Hernangomezi, kad ti nekakav Pradilla, Diaz i tako ta boranija zamjene Llulla, Chacha, Rubia, onda je teško reći da su veći favoriti od Srbije sa Jokićem, Grčke sa Giannisom ili Slovenije sa Dončićem. Pa i protivnika u finalu, Francuske.

Ako si tako rekao svaka ti čast.

Za Goberta si u pravu da mu je glavni zadatak defanziva, međutim u ovom finalu ni to nije dobro odradio.
I lik je generalno štetočina za tim za koji igra, uostalom to će se ubrzo vidjeti i u NBA, baš me zanima kako će taj cirkus izgledati sa Townsom i njim istovremeno na terenu.
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 11:27

Ovo prvenstvo je moglo bit jedno od najboljih ikad..zasto nije, dva su razloga po meni

1.Ocajno sudjenje

2.Neravnopravne grupe..ova nasa grupa je bas sve us.rala
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 11:40

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 11:27
Ovo prvenstvo je moglo bit jedno od najboljih ikad..zasto nije, dva su razloga po meni

1.Ocajno sudjenje

2.Neravnopravne grupe..ova nasa grupa je bas sve us.rala
Meni je bilo odlično.
Svega je bilo, ispadanja favorita...za sudije se slažem, oni su mrlja na cijeli Eurobasket.

Grupe su bile takve kakve su.
Opet, jedna ekipa iz naše grupe je dobacila do finala, dvije bile u polufinalu.
Više je bio problem do druge dvije grupe što su mečevi bili uglavnom nezanimljivi.
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 11:42

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 11:40
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 11:27
Ovo prvenstvo je moglo bit jedno od najboljih ikad..zasto nije, dva su razloga po meni

1.Ocajno sudjenje

2.Neravnopravne grupe..ova nasa grupa je bas sve us.rala
Meni je bilo odlično.
Svega je bilo, ispadanja favorita...za sudije se slažem, oni su mrlja na cijeli Eurobasket.

Grupe su bile takve kakve su.
Opet, jedna ekipa iz naše grupe je dobacila do finala, dvije bile u polufinalu.
Više je bio problem do druge dvije grupe što su mečevi bili uglavnom nezanimljivi.
Ne ne, top je euro bio fkt, visok nivo igre zaista u elinacijskoj fazi neke tekme usudio bih se reci cak i NBA nivo..al eto mozda je moglo i bolje

Za grupe upravo to i govorim, bilo je bas bezveze tekmi u grupama..plus neki su prosli sa setnjom kroz grupu..po meni je to falilo da euro bude stepenicu vise kvalitetan
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Unofficialpage » 19 sep 2022, 11:53

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 11:27
Ovo prvenstvo je moglo bit jedno od najboljih ikad..zasto nije, dva su razloga po meni

1.Ocajno sudjenje

2.Neravnopravne grupe..ova nasa grupa je bas sve us.rala
Sudije su bile baš očajne, svaki meč 1-2 kardinalne greške. Pa navlačenje nekoj ekipi. A i to za grupe, hajd KO faza je i bila dobra a grupna faza osim mečeva B grupe i nije se moglo šta pogledat, jedan dan imaš šta gledat a drugi dan nema ništa. Nije mi jasno kako je uspjelo da se ovako grupe izvuku, potovi moraju biti malo bolje urađeni. Mi smo iz svakog pota dobili najtežu ekipu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 11:55

To protektovanje favorita i zvijezda mi je bilo najgore na prvesntvu.
Ok zaštititi superstara od grube igre, al tolerisati mu korake, nesportske, nepotrebnu priču...
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.