Eurobasket 2022

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 12:00

Unofficialpage je napisao/la:
19 sep 2022, 11:53
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 11:27
Ovo prvenstvo je moglo bit jedno od najboljih ikad..zasto nije, dva su razloga po meni

1.Ocajno sudjenje

2.Neravnopravne grupe..ova nasa grupa je bas sve us.rala
Sudije su bile baš očajne, svaki meč 1-2 kardinalne greške. Pa navlačenje nekoj ekipi. A i to za grupe, hajd KO faza je i bila dobra a grupna faza osim mečeva B grupe i nije se moglo šta pogledat, jedan dan imaš šta gledat a drugi dan nema ništa. Nije mi jasno kako je uspjelo da se ovako grupe izvuku, potovi moraju biti malo bolje urađeni. Mi smo iz svakog pota dobili najtežu ekipu.
Ma sve ocajno, ajde greske te pojedinacne, al nez jesam li pogledo tekmu u grupama da nisu nekoga krali bar 20 minuta od 40..onda ovo nije fudbal jbg nema prednosti, ako je faul faul je...onda evo mi i francuzi, ljudi pustili tucu 30 minuta, albicy prebio robersona..jbt ta kosarka

O sloveniji i koracima necu ni da pricam oprastali su im svaku tekmu po 5/6..

Njemci bruka i sramota, yebo i ovo za tehnicku sa litvom, al svaka tekma konsatnno navlacenje su imali..istina dobro su igrali, al stvarno su gurani od sudija citavu grupnu fazu
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 12:08

Gdje mi je onaj Dondondon da ga pitam ko je defanzivno više doprinio u finalu, Gobert ili Tarpey?
Koševo Zapad

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2179
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la BenjooJutub » 19 sep 2022, 12:51

legenda reala je napisao/la:
18 sep 2022, 22:12
Puma je napisao/la:
18 sep 2022, 22:05
legenda reala je napisao/la:
18 sep 2022, 22:04
ko bi mogo biti MVP, nesto mi nema nekog dominantnog igraca ovo prvenstvo da je dominiro od pocetka do kraja
Schroder.
vjerovatno ce on biti, al daleko je to od nivoa bivsih MVP
Realno gledajući niko nije odigrao na nekom MVP nivou. Izgleda da timska igra ponovo preuzima primat, teško više jedan igrač uz MVP partije može nositi ekipu kroz turnir, kao što je prije bio slučaj.

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la forgempp » 19 sep 2022, 13:23

Serdjo Skariolo i Huanco Ernangomez ostali su sat vremena sami u subotu vece. Tajni plan, tajno oruzje. Pricao mu je o Darenu Deju i finalu sa Milanom 1988. Ulazak sa klupe i rafalna paljba. Na kraju Huanco 7 trojki, 27 poena, indeks 30. Kao Majkl Dzordan u finalu sa Portlandom 1992. Faktor o kojem niko nije pricao uoci finala. U centar. Kao u Lebronovom filmu Hustle gdje zajedno igraju.. N.Šofranac
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 13:38

Ni Grčka ni Srbija ni Slovenija nisu ispali zbog nedostatka timske igre ni kemije napadačke. Odreda kriminalne defanzivne predstave u matchevima koji su ih koštali i adios. Bilo je tu i ozljeda- Papapetrou,Sloukas,Kostas,Papagiannis... Z-.Dragić,Tobey,Dončić.. Nedović,Lučić.

Španjolci ni 2019. nisu bili u top3 favorita na SP. Rutiniriali su Srbe u grupe koje to nije galvaniziralo već dodatno uvelo u nesigurnost što je iskoristila Argentina. U 1/2 jako s(p)retno je ESP prošla Australiju,a onda u finalu njihova standardna dominacija,suparnik ta Argentina. Ameri su igrali slabo,provukli se protiv Turaka,ispali od Francuza,za 5.mjesto ih lakoćom Srbi tukli.

Da su Janezi izdržali nalet Slaughtera i Ponitke kad su ih olako već preokrenuli od 20-ak razlike zaostatka s poluvremena,imali bi u tom polufinalu repriznom ne samo iz grupne faze duela već i lanjskom polufinalu OI, duel "giganata",a i boj za broncu bi vjerojatno ispao dinamičniji.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 13:58

Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 13:38
Ni Grčka ni Srbija ni Slovenija nisu ispali zbog nedostatka timske igre ni kemije napadačke. Odreda kriminalne defanzivne predstave u matchevima koji su ih koštali i adios. Bilo je tu i ozljeda- Papapetrou,Sloukas,Kostas,Papagiannis... Z-.Dragić,Tobey,Dončić.. Nedović,Lučić.

Španjolci ni 2019. nisu bili u top3 favorita na SP. Rutiniriali su Srbe u grupe koje to nije galvaniziralo već dodatno uvelo u nesigurnost što je iskoristila Argentina. U 1/2 jako s(p)retno je ESP prošla Australiju,a onda u finalu njihova standardna dominacija,suparnik ta Argentina. Ameri su igrali slabo,provukli se protiv Turaka,ispali od Francuza,za 5.mjesto ih lakoćom Srbi tukli.

Da su Janezi izdržali nalet Slaughtera i Ponitke kad su ih olako već preokrenuli od 20-ak razlike zaostatka s poluvremena,imali bi u tom polufinalu repriznom ne samo iz grupne faze duela već i lanjskom polufinalu OI, duel "giganata",a i boj za broncu bi vjerojatno ispao dinamičniji.
Srbija i Grcka su ispali jer nemaju suta..pisao sam vec da ove balkanske fore ODBRANA SRCE DUSA vise ne prolaze, dns bez suta i skilla nema ni pobjede...To sto se Zeljko i Itudis deru na svaki potez svih altera utakmice, mogu se derat samo samim
sebi....

Kad su poceli skupljat reket na Jokicu i Janisu, niko nije mogao suta da pogodi. Ajd ok grci su znali da imaju sto imaju, tj da im Calates rijesava sutem..sa druge strane Srbi su imali napuhane igrace koji vaze za nakve skorere a u stvarnosti svaki od njih Kalinic, Lucic, Guduric, Davidovac, ne da nisu skoreri ili sutrri nego podvig im je da ubace 15poena...zato na drugoj strani rafalna paljba i hajte kucama

Sto se tice slovenije, cisti maler i nista vise..u duelu BiH-Poljska dao bi nama 60/40, al jednostavno takve tekme se dese..poljaci su bas losi sto i govori podatak da su tri utakmice izgubili sa 100 razlike..al stas desava se
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 14:13

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 13:58
Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 13:38
Ni Grčka ni Srbija ni Slovenija nisu ispali zbog nedostatka timske igre ni kemije napadačke. Odreda kriminalne defanzivne predstave u matchevima koji su ih koštali i adios. Bilo je tu i ozljeda- Papapetrou,Sloukas,Kostas,Papagiannis... Z-.Dragić,Tobey,Dončić.. Nedović,Lučić.

Španjolci ni 2019. nisu bili u top3 favorita na SP. Rutiniriali su Srbe u grupe koje to nije galvaniziralo već dodatno uvelo u nesigurnost što je iskoristila Argentina. U 1/2 jako s(p)retno je ESP prošla Australiju,a onda u finalu njihova standardna dominacija,suparnik ta Argentina. Ameri su igrali slabo,provukli se protiv Turaka,ispali od Francuza,za 5.mjesto ih lakoćom Srbi tukli.

Da su Janezi izdržali nalet Slaughtera i Ponitke kad su ih olako već preokrenuli od 20-ak razlike zaostatka s poluvremena,imali bi u tom polufinalu repriznom ne samo iz grupne faze duela već i lanjskom polufinalu OI, duel "giganata",a i boj za broncu bi vjerojatno ispao dinamičniji.
Srbija i Grcka su ispali jer nemaju suta..pisao sam vec da ove balkanske fore ODBRANA SRCE DUSA vise ne prolaze, dns bez suta i skilla nema ni pobjede...To sto se Zeljko i Itudis deru na svaki potez svih altera utakmice, mogu se derat samo samim
sebi....

Kad su poceli skupljat reket na Jokicu i Janisu, niko nije mogao suta da pogodi. Ajd ok grci su znali da imaju sto imaju, tj da im Calates rijesava sutem..sa druge strane Srbi su imali napuhane igrace koji vaze za nakve skorere a u stvarnosti svaki od njih Kalinic, Lucic, Guduric, Davidovac, ne da nisu skoreri ili sutrri nego podvig im je da ubace 15poena...zato na drugoj strani rafalna paljba i hajte kucama

Sto se tice slovenije, cisti maler i nista vise..u duelu BiH-Poljska dao bi nama 60/40, al jednostavno takve tekme se dese..poljaci su bas losi sto i govori podatak da su tri utakmice izgubili sa 100 razlike..al stas desava se
Vanja Marinković i Nikola Kalinić prva 2 trojkaša EB s 63 i 60 posto!! Micić,Gudurić,Lučić su jako dobri šuteri inače... Grci su zabili 61 poen prvo poluvrijeme tekme koju su ispali,tko zna kad su i da li su to ikad uradili i u vremenu Galisa!!!!!! Ispali su jer su kriminalno mekano i pasivno branili Nijemce pa su ih zasuli Obst,Wagner,Schroder i logično,Grci su stali pogađati drugo poluvrijeme i adio.

Ako netko ima šuta i skilla,to je Srbija. Jest,ti Lučić,Kalinić,.Gudurić eto tako,netko je napuhao njihove karijere,ovo je virtualna igrica koju je netko sada nabacao pa nismo svjedoci kariejra dotičnih i karijera Polonare,Spissua,Obsta &co.

Lučić zadnje 2 sezone prvi i drugi team Eurolige. Između 14 i 18 pts prosječno zadnje 3 sezone- Kako možeš lupati ovako,a znaš da je provjerljivo u sekundi?

Oni su ispali jer su primali po 100-ak poena od Italije i Njemačke


Nije maler već su Slovenci krajnje podcjenjivački pristupali i to im se obilo o glavu+te ozljede i da su Poljaci ispogađali u četvrtoj trojke ponovno.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 14:18

Pa ovo prvenstvo je izuzetno ofanzivno bilo orjentisano.
Bilo je utakmica gdje je na poluvremenu rezultat bio kao nekad na kraju utakmice.
I to je bilo u KO fazi.
Isto tako se ne bih složio da su Srbi i Grci ispali zbog šuterskih problema.
Mislim o čemu pričamo, Srbija 92 ppg, Grčka 92.3, dakle treća i prva reprezentacija po broju datih poena na prvenstvu?!
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:19

Na niovu citave karijere racunajuci aba i EL

Lucic 12ppg
Kalinic 8.9ppg
Guduric 8.5ppg

Oni imaju svoje kvalitete, al napad nije jedna od njih..Kalinic i Lucic su mi ok igraci, Guduric je PRENAPUHAN I SMIJESAN IGRAC, kojem je vrh karijere da igra u Zvezdi i to da i tu me bude top2 igraca

Nema sta sve sama krema napadacke kosarke...
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:21

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:18
Pa ovo prvenstvo je izuzetno ofanzivno bilo orjentisano.
Bilo je utakmica gdje je na poluvremenu rezultat bio kao nekad na kraju utakmice.
I to je bilo u KO fazi.
Isto tako se ne bih složio da su Srbi i Grci ispali zbog šuterskih problema.
Mislim o čemu pričamo, Srbija 92 ppg, Grčka 92.3, dakle treća i prva reprezentacija po broju datih poena na prvenstvu?!
S kojim se ozbiljnim protivnikom srbija suocila do Italije? Ajde finci tu i tamo...

Grci su imali Dorsey koji je imao meni se cini 65% za tri, al kad je stalo onda je bas stalo...nisu oni lose ni odigrali, al nisu imali dovoljno poena da odgovore napadu njemacke
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
forgempp
Postovi: 6554
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la forgempp » 19 sep 2022, 14:24

Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 14:13
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 13:58
Felixians4 je napisao/la:
19 sep 2022, 13:38
Ni Grčka ni Srbija ni Slovenija nisu ispali zbog nedostatka timske igre ni kemije napadačke. Odreda kriminalne defanzivne predstave u matchevima koji su ih koštali i adios. Bilo je tu i ozljeda- Papapetrou,Sloukas,Kostas,Papagiannis... Z-.Dragić,Tobey,Dončić.. Nedović,Lučić.

Španjolci ni 2019. nisu bili u top3 favorita na SP. Rutiniriali su Srbe u grupe koje to nije galvaniziralo već dodatno uvelo u nesigurnost što je iskoristila Argentina. U 1/2 jako s(p)retno je ESP prošla Australiju,a onda u finalu njihova standardna dominacija,suparnik ta Argentina. Ameri su igrali slabo,provukli se protiv Turaka,ispali od Francuza,za 5.mjesto ih lakoćom Srbi tukli.

Da su Janezi izdržali nalet Slaughtera i Ponitke kad su ih olako već preokrenuli od 20-ak razlike zaostatka s poluvremena,imali bi u tom polufinalu repriznom ne samo iz grupne faze duela već i lanjskom polufinalu OI, duel "giganata",a i boj za broncu bi vjerojatno ispao dinamičniji.
Srbija i Grcka su ispali jer nemaju suta..pisao sam vec da ove balkanske fore ODBRANA SRCE DUSA vise ne prolaze, dns bez suta i skilla nema ni pobjede...To sto se Zeljko i Itudis deru na svaki potez svih altera utakmice, mogu se derat samo samim
sebi....

Kad su poceli skupljat reket na Jokicu i Janisu, niko nije mogao suta da pogodi. Ajd ok grci su znali da imaju sto imaju, tj da im Calates rijesava sutem..sa druge strane Srbi su imali napuhane igrace koji vaze za nakve skorere a u stvarnosti svaki od njih Kalinic, Lucic, Guduric, Davidovac, ne da nisu skoreri ili sutrri nego podvig im je da ubace 15poena...zato na drugoj strani rafalna paljba i hajte kucama

Sto se tice slovenije, cisti maler i nista vise..u duelu BiH-Poljska dao bi nama 60/40, al jednostavno takve tekme se dese..poljaci su bas losi sto i govori podatak da su tri utakmice izgubili sa 100 razlike..al stas desava se
Vanja Marinković i Nikola Kalinić prva 2 trojkaša EB s 63 i 60 posto!! Micić,Gudurić,Lučić su jako dobri šuteri inače... Grci su zabili 61 poen prvo poluvrijeme tekme koju su ispali,tko zna kad su i da li su to ikad uradili i u vremenu Galisa!!!!!! Ispali su jer su kriminalno mekano i pasivno branili Nijemce pa su ih zasuli Obst,Wagner,Schroder i logično,Grci su stali pogađati drugo poluvrijeme i adio.

Ako netko ima šuta i skilla,to je Srbija. Jest,ti Lučić,Kalinić,.Gudurić eto tako,netko je napuhao njihove karijere,ovo je virtualna igrica koju je netko sada nabacao pa nismo svjedoci kariejra dotičnih i karijera Polonare,Spissua,Obsta &co.

Lučić zadnje 2 sezone prvi i drugi team Eurolige. Između 14 i 18 pts prosječno zadnje 3 sezone- Kako možeš lupati ovako,a znaš da je provjerljivo u sekundi?

Oni su ispali jer su primali po 100-ak poena od Italije i Njemačke


Nije maler već su Slovenci krajnje podcjenjivački pristupali i to im se obilo o glavu+te ozljede i da su Poljaci ispogađali u četvrtoj trojke ponovno.
Kalinic ima 60% a u prosjeku suta 3 trojke u mecu, tako da ti ti procenti nista i ne znace, pretp. da je i za Vanju isto.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 14:24

Tako se pričalo i za Španiju...ta će ovaj, ta će onaj....sve je to relativno.
Dojučer je Srbija imala tim bez mana, kad su fasovali, ne valja niko.
Sad je Španija tim pun superstara, kakav crni Rudy F. i nekakvi anonimni bekovi, to ti je sve ekipa u naponu snage.
Pa i ovi MVP braća, gdje su bili prije prvenstva?
Ljudi daju 7 i 5 poena u prosjeku u karijeri, a nisu neki rookiji, to su formirani košarkaši, 28 i 26 godina.

Nema izgovora ni za Srbiju ni za Grčku, imali su timove za trofej, imali su prije svega po jednog ekstra igrača, nisu iskoristili.
Tu svakako spada i Slovenija.
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:29

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:24
Tako se pričalo i za Španiju...ta će ovaj, ta će onaj....sve je to relativno.
Dojučer je Srbija imala tim bez mana, kad su fasovali, ne valja niko.
Sad je Španija tim pun superstara, kakav crni Rudy F. i nekakvi anonimni bekovi, to ti je sve ekipa u naponu snage.
Pa i ovi MVP braća, gdje su bili prije prvenstva?
Ljudi daju 7 i 5 poena u prosjeku u karijeri, a nisu neki rookiji, to su formirani košarkaši, 28 i 26 godina.

Nema izgovora ni za Srbiju ni za Grčku, imali su timove za trofej, imali su prije svega po jednog ekstra igrača, nisu iskoristili.
Tu svakako spada i Slovenija.
Ma kakav izgovor,nema izgovora, samo iznosim misljenje i palamudim po forumu :D

Iskreno Willy je strasan igrac sad jbg u NBA je ispod prosjecan, al daleko da ga se podcjenjuje ipak je u NBA, Juanco malo losija verzija al za ovaj nivo kosarke itekako dobar

Lorenzo elitni strijelac na ovom nivou

Ostatak osoblja je pogadjao sta je trebao i tjt

Mada razumijem sta hoces rec, na papiru spanija kontra srbija/grcka nije ni blizu
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la kraljttbvb » 19 sep 2022, 14:39

Meni samo nije jasno kako selektor Francuske nije iskoristio 2 tornja pod kosem i u napadu i u odbrani, pa da sa njima ubija protivnike?
Mada mi je podbacio i onaj iz Knicksa, a i ostali poenteri.

Mi smo imali samo jednog nebodera (Nurkica), pa smo se nosili sa svima...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:41

kraljttbvb je napisao/la:
19 sep 2022, 14:39
Meni samo nije jasno kako selektor Francuske nije iskoristio 2 tornja pod kosem i u napadu i u odbrani, pa da sa njima ubija protivnike?
Mada mi je podbacio i onaj iz Knicksa, a i ostali poenteri.

Mi smo imali samo jednog nebodera (Nurkica), pa smo se nosili sa svima...
Meni je najjace uvede falla u igru covjek je ja mislim najveci igrac eura..provede 5 minuta na parketu i ne spuste mu nijednu loptu hahahah
Zadnja izmjena: Victor, dana/u 19 sep 2022, 14:44, ukupno mijenjano 1 put.
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Felixians4 » 19 sep 2022, 14:43

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:19
Na niovu citave karijere racunajuci aba i EL

Lucic 12ppg
Kalinic 8.9ppg
Guduric 8.5ppg

Oni imaju svoje kvalitete, al napad nije jedna od njih..Kalinic i Lucic su mi ok igraci, Guduric je PRENAPUHAN I SMIJESAN IGRAC, kojem je vrh karijere da igra u Zvezdi i to da i tu me bude top2 igraca

Nema sta sve sama krema napadacke kosarke...
I to ti je malo? A koliko to imaju Talijani i Nijemci?? Koliko imaju Polonara,Spissu,Obst,Thiemann? Nisu OK igrači,to su top20 igrači Eurolige! Puno više nego OK. "Gudurić smiješan igrač", to samo ti možeš ustvrditi. Čovjek je donio prvenstvo Turske Feneru preko sjajnog Efesa... Irelevantan si kad negiraš takve stvari i negiraš da su ti nabrojani nemjrljivo ostvareniji i bolji od kolega suparničkih kao i Micić-Joker kao glavne opcije od suparničkih.


Kažeš da nisu imali dovoljno poena Grci,a likovi zabili 61 na poluvremeneu i vodili tek+4. Jbg,nisu zabili 110,nije realno,jel. A to je dokaz da ih je obrana koštala,a ne šut.

forgempp,čuj 5/8 su njih dvojica kombinirao šutali za 3 protiv Italije kad su ispali,dakle dodatna teza da je sulud argument da su ispali zbog toga. Upravo sam napominjao da je problem što Lučić ne zabija ništa za 3,1/11 na EB,a on i Dobrić su promašivali i protiv Turske i Grčke u kvalama kad se lomilo,no uspjevali su u clutchu pobijediti.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 14:45

Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:21
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:18
Pa ovo prvenstvo je izuzetno ofanzivno bilo orjentisano.
Bilo je utakmica gdje je na poluvremenu rezultat bio kao nekad na kraju utakmice.
I to je bilo u KO fazi.
Isto tako se ne bih složio da su Srbi i Grci ispali zbog šuterskih problema.
Mislim o čemu pričamo, Srbija 92 ppg, Grčka 92.3, dakle treća i prva reprezentacija po broju datih poena na prvenstvu?!
S kojim se ozbiljnim protivnikom srbija suocila do Italije? Ajde finci tu i tamo...

Grci su imali Dorsey koji je imao meni se cini 65% za tri, al kad je stalo onda je bas stalo...nisu oni lose ni odigrali, al nisu imali dovoljno poena da odgovore napadu njemacke
Što će opet reći da nije problem ubaciti koševe, problem je ozbiljnosti ekipe.
Ili ćemo reći da je potentnija ova ekipa Španije od Srbije? Da ti je to neko rekao prije prvenstva, nasmijao bi mu se.

Pa imali su Grci i druge, Calathes je gađao trice kao lud, probudio se i Larenzakis u KO fazi...

Na kraju krajeva, ako su toliko loše ekipe, kako to da su kotirale za glavne favorite?
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:49

Igrac koji u utorak izjavi "Trener mi vjeruje soreman sam za nove pobjede u NBA", a u cetvrtak dobije nogu je sve samo ne ozbiljan...skorer i suter koji ne moze 10 poena da ubaci..PREOZBILJAN JE

All round da bolji su, napdacki nisu..Fontekio je mozda top 3 evropskih krila u ovom trenutku, Maninon ih je vec jednom unistio, spisu das mu prostor covjek ce pogodit..al da ne idemo sad u dubioze

Uzeo si sporednono osoblje njemaca,,,grke su dobili prije svega Wagner i Schoreder uz veliku pomoc theisa

E sad ako su tebi kalinic lucic i guduric bolji igraci od wagnera i fontekija onda ok jbg tvoje misljenje

Ok za grke se slazem osigrali su dobro al ovi su odigrali bolje.
Zadnja izmjena: Victor, dana/u 19 sep 2022, 14:55, ukupno mijenjano 2 puta.
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Avatar
Shategabri
Postovi: 14626
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Shategabri » 19 sep 2022, 14:49

kraljttbvb je napisao/la:
19 sep 2022, 14:39
Meni samo nije jasno kako selektor Francuske nije iskoristio 2 tornja pod kosem i u napadu i u odbrani, pa da sa njima ubija protivnike?
Mada mi je podbacio i onaj iz Knicksa, a i ostali poenteri.

Mi smo imali samo jednog nebodera (Nurkica), pa smo se nosili sa svima...
Iskoristio je protiv Poljske.
Protiv Španije to nije radilo.
Pokušavali su spustati loptu na Goberta, nije išlo.
U odbrani su ga izvlačili iz reketa.
Fournier? Pa vukao je koliko je mogao. On i Yabusele ofanzivno.

Pa Nurkić je bolji igrač od Goberta kompletno gledano.
Nije igrač manje u ozbiljnoj košarci.
Koševo Zapad

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Eurobasket 2022

Post Postao/la Victor » 19 sep 2022, 14:50

Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:45
Victor je napisao/la:
19 sep 2022, 14:21
Shategabri je napisao/la:
19 sep 2022, 14:18
Pa ovo prvenstvo je izuzetno ofanzivno bilo orjentisano.
Bilo je utakmica gdje je na poluvremenu rezultat bio kao nekad na kraju utakmice.
I to je bilo u KO fazi.
Isto tako se ne bih složio da su Srbi i Grci ispali zbog šuterskih problema.
Mislim o čemu pričamo, Srbija 92 ppg, Grčka 92.3, dakle treća i prva reprezentacija po broju datih poena na prvenstvu?!
S kojim se ozbiljnim protivnikom srbija suocila do Italije? Ajde finci tu i tamo...

Grci su imali Dorsey koji je imao meni se cini 65% za tri, al kad je stalo onda je bas stalo...nisu oni lose ni odigrali, al nisu imali dovoljno poena da odgovore napadu njemacke
Što će opet reći da nije problem ubaciti koševe, problem je ozbiljnosti ekipe.
Ili ćemo reći da je potentnija ova ekipa Španije od Srbije? Da ti je to neko rekao prije prvenstva, nasmijao bi mu se.

Pa imali su Grci i druge, Calathes je gađao trice kao lud, probudio se i Larenzakis u KO fazi...

Na kraju krajeva, ako su toliko loše ekipe, kako to da su kotirale za glavne favorite?
Naravno, slazem se da je iznenadjenje, ja sam mislio da ce srbi rasut sve kad sam vidio jokica kako igra..al eto jbg, vidjelo se da to i nije bas tako jaka ekipa na vanjskim
pozicijama ko sto se mislilo
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.