Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la H8Z7 » 03 jan 2024, 22:46

AvantiBL je napisao/la:
03 jan 2024, 15:25
H8Z7 je napisao/la:
03 jan 2024, 12:10
AvantiBL je napisao/la:
03 jan 2024, 12:08


Nema para, sporazumni raskid.
Užasan potez uprave realno, najbolji golman lige ide besplatno :thumbdown:
Vidiš, ne slažem se. Dobar golman jeste, ali ne i nezamjenjiv. Pavlović kada uđe u formu, biće korektna zamjena njemu. Podržavam što su stavili klub ispred pojedinca, pa nije Van der Sar pa da traži neke astronomske uslove.
Mislim da mu Pavlović nije ni do koljena, sam znaš kako je teško dovesti igrača dobrog ovdje a kamoli golmana. Ako se ne varam imao je važeći ugovor? Ako jeste nemoj me pogrešno shvatiti ali to nije stavljanje kluba ispred igrača, već manjak novca u klubu. Ako je istina još da su Arapi poslali ponudu ruku na srce niti jedan jedini klub ne može toj ponudi parirati, možda i može ali za ostale igrače nema dovoljno novca onda.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la AvantiBL » 04 jan 2024, 09:28

H8Z7 je napisao/la:
03 jan 2024, 22:46
Mislim da mu Pavlović nije ni do koljena, sam znaš kako je teško dovesti igrača dobrog ovdje a kamoli golmana. Ako se ne varam imao je važeći ugovor? Ako jeste nemoj me pogrešno shvatiti ali to nije stavljanje kluba ispred igrača, već manjak novca u klubu. Ako je istina još da su Arapi poslali ponudu ruku na srce niti jedan jedini klub ne može toj ponudi parirati, možda i može ali za ostale igrače nema dovoljno novca onda.
Slažem se ovo za Pavlovića, ali mislim da će dovoljno odgovoriti svome zadatku. Imao je važeći ugovor do kraja sezone, uz klauzulu da može napustiti klub ako mu dođe dobra ponuda. Da, i ja sam čuo za ponudu od Saudijaca, i Bog zna kolika je ponuda. Što se finansija tiče, vjeruj mi, novca ima, ovo su sve "mahalske" priče što kruže. Gradski stadion u ovoj godini čeka jedno ogromno renoviranje sa izuzetno velikim finansijskim ulaganjima. ;)
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la MortemHz » 04 jan 2024, 11:19

Ma kakvi, Mijatović je klasa iznad.
Ne samo za Pavlovića već za ogromnu većinu golmana u našoj ligi i to ne samo ove godine. Ne znam da sam gledao boljeg golmana još od našeg Vladana. Golman Zrinjskog je blizu ali bi ipak ovu dvojicu stavio iznad njega.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hazre
Postovi: 686
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la Hazre » 04 jan 2024, 11:30

Kazu Hadzikic najbolji golman

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la H8Z7 » 04 jan 2024, 14:14

AvantiBL je napisao/la:
04 jan 2024, 09:28
H8Z7 je napisao/la:
03 jan 2024, 22:46
Mislim da mu Pavlović nije ni do koljena, sam znaš kako je teško dovesti igrača dobrog ovdje a kamoli golmana. Ako se ne varam imao je važeći ugovor? Ako jeste nemoj me pogrešno shvatiti ali to nije stavljanje kluba ispred igrača, već manjak novca u klubu. Ako je istina još da su Arapi poslali ponudu ruku na srce niti jedan jedini klub ne može toj ponudi parirati, možda i može ali za ostale igrače nema dovoljno novca onda.
Slažem se ovo za Pavlovića, ali mislim da će dovoljno odgovoriti svome zadatku. Imao je važeći ugovor do kraja sezone, uz klauzulu da može napustiti klub ako mu dođe dobra ponuda. Da, i ja sam čuo za ponudu od Saudijaca, i Bog zna kolika je ponuda. Što se finansija tiče, vjeruj mi, novca ima, ovo su sve "mahalske" priče što kruže. Gradski stadion u ovoj godini čeka jedno ogromno renoviranje sa izuzetno velikim finansijskim ulaganjima. ;)
Nisam ni rekao da nema para već da malo koji klub može dati neku cifru koja može parirati Saudijcima, čak ako i ponude pretpostavljam da bi to bilo nekih 65% budžeta kluba za plate igračima.

P.S ima li istine da ste stupili u kontakt sa Goranom Karačićem?
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la AvantiBL » 04 jan 2024, 14:38

H8Z7 je napisao/la:
04 jan 2024, 14:14
Nisam ni rekao da nema para već da malo koji klub može dati neku cifru koja može parirati Saudijcima, čak ako i ponude pretpostavljam da bi to bilo nekih 65% budžeta kluba za plate igračima.

P.S ima li istine da ste stupili u kontakt sa Goranom Karačićem?
Aha, oke, nisam te onda najbolje razumio to za novac. Nezvanično, ima istine, priča se o tome...

@MortemHz

Slažem se sa tobom po pitanju kvaliteta Mijatovića, nema se tu šta dodati. Moj post se odnosio da mislim da Pavlović (u formi) može bez problema odgovoriti zadatcima koje nosi PLBiH. Recimo, za mene ni Marić ni Hadzikić nisu nešto pretjerano bolji od Pavlovića.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Hazre
Postovi: 686
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la Hazre » 04 jan 2024, 14:45

AvantiBL je napisao/la:
04 jan 2024, 14:38
H8Z7 je napisao/la:
04 jan 2024, 14:14
Nisam ni rekao da nema para već da malo koji klub može dati neku cifru koja može parirati Saudijcima, čak ako i ponude pretpostavljam da bi to bilo nekih 65% budžeta kluba za plate igračima.

P.S ima li istine da ste stupili u kontakt sa Goranom Karačićem?
Aha, oke, nisam te onda najbolje razumio to za novac. Nezvanično, ima istine, priča se o tome...

@MortemHz

Slažem se sa tobom po pitanju kvaliteta Mijatovića, nema se tu šta dodati. Moj post se odnosio da mislim da Pavlović (u formi) može bez problema odgovoriti zadatcima koje nosi PLBiH. Recimo, za mene ni Marić ni Hadzikić nisu nešto pretjerano bolji od Pavlovića.
Hadzikic naj skolovaniji golman u ligi. Kako zna loptom ko niko. Njemu mozes uvijek vratiti loptu kao da je stoper

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la MortemHz » 04 jan 2024, 17:03

slika

IN:

Dejan Iliev slika slika
Eldar Mehmedović slika
Marko Matanović slika
Ognjen Šešlak slika (akademija)
Anes Krdžalić slika GNK Dinamo Zagreb -----> FK Sarajevo €125,000
Sanin Mušija slika

OUT:

Muhamed Šahinović slika -----> Raków Częstochowa slika €475,000 + €25,000 bonus + 15% od sljedeće prodaje.
Daniel Avramovski slika
Haris Ališah slika -----> Sporting Kansas City II slika (posudba)
Samir Zeljković slika -----> Bunyodkor slika (posudba)
Arman Šutković slika
Zadnja izmjena: MortemHz, dana/u 09 jan 2024, 12:34, ukupno mijenjano 4 puta.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la MortemHz » 04 jan 2024, 17:09

AvantiBL je napisao/la:
04 jan 2024, 14:38
H8Z7 je napisao/la:
04 jan 2024, 14:14
Nisam ni rekao da nema para već da malo koji klub može dati neku cifru koja može parirati Saudijcima, čak ako i ponude pretpostavljam da bi to bilo nekih 65% budžeta kluba za plate igračima.

P.S ima li istine da ste stupili u kontakt sa Goranom Karačićem?
Aha, oke, nisam te onda najbolje razumio to za novac. Nezvanično, ima istine, priča se o tome...

@MortemHz

Slažem se sa tobom po pitanju kvaliteta Mijatovića, nema se tu šta dodati. Moj post se odnosio da mislim da Pavlović (u formi) može bez problema odgovoriti zadatcima koje nosi PLBiH. Recimo, za mene ni Marić ni Hadzikić nisu nešto pretjerano bolji od Pavlovića.
Pa može, on je dobar linijski golman ali za ostalo je ograničen. Uglavnom, ok za našu ligu nema šta.
Znaš li išta za ovog malog Šeslaka što smo ga doveli iz Doboja da igra u akademiji?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la AvantiBL » 04 jan 2024, 22:43

MortemHz je napisao/la:
04 jan 2024, 17:09
Pa može, on je dobar linijski golman ali za ostalo je ograničen. Uglavnom, ok za našu ligu nema šta.
Znaš li išta za ovog malog Šeslaka što smo ga doveli iz Doboja da igra u akademiji?
Iskreno pojma nemam, i te minute za seniore što je upisao, mislim da ih je upisao samo zato što je na suprotnoj strani bio Borac :D
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la hlive » 05 jan 2024, 09:29

AvantiBL je napisao/la:
04 jan 2024, 14:38
H8Z7 je napisao/la:
04 jan 2024, 14:14
Nisam ni rekao da nema para već da malo koji klub može dati neku cifru koja može parirati Saudijcima, čak ako i ponude pretpostavljam da bi to bilo nekih 65% budžeta kluba za plate igračima.

P.S ima li istine da ste stupili u kontakt sa Goranom Karačićem?
Aha, oke, nisam te onda najbolje razumio to za novac. Nezvanično, ima istine, priča se o tome...

@MortemHz

Slažem se sa tobom po pitanju kvaliteta Mijatovića, nema se tu šta dodati. Moj post se odnosio da mislim da Pavlović (u formi) može bez problema odgovoriti zadatcima koje nosi PLBiH. Recimo, za mene ni Marić ni Hadzikić nisu nešto pretjerano bolji od Pavlovića.
Usporedit Marića sa Pavlovićem i reć da nije nista bolji :lolno:
Pogledaj karijere u dečka sa 28 godina i sve ti je jasno
Pavlović prosječan bh golman i to je to, nije me se dojmio
It's better when it's live

Avatar
miky_hz
Postovi: 23136
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la miky_hz » 05 jan 2024, 12:00

Šta piše da ce ovaj golman Borca u Zeleznicar Pencevo 14 klub u Srbiji,nije valjda da oni takvi više mogu ponuditi od Borca .
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

19vendetta87
Postovi: 4623
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la 19vendetta87 » 05 jan 2024, 13:11

miky_hz je napisao/la:
05 jan 2024, 12:00
Šta piše da ce ovaj golman Borca u Zeleznicar Pencevo 14 klub u Srbiji,nije valjda da oni takvi više mogu ponuditi od Borca .
Telegeltija se potrosio pred novogodisnje praznike, pa nema love da plati golmana adekvatno
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Maradona10
Postovi: 261
Pridružen/a: 28 sep 2023, 16:34
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la Maradona10 » 07 jan 2024, 20:38

19vendetta87 je napisao/la:
05 jan 2024, 13:11
miky_hz je napisao/la:
05 jan 2024, 12:00
Šta piše da ce ovaj golman Borca u Zeleznicar Pencevo 14 klub u Srbiji,nije valjda da oni takvi više mogu ponuditi od Borca .
Telegeltija se potrosio pred novogodisnje praznike, pa nema love da plati golmana adekvatno
Znaci vi ste onda kupovali poklone puno prije nove godine? Svaka čast, opšte poznato je da se u Zeljeznicaru sve radi sistemski i unaprijed :tralala: Nemojte samo vi brinuti o našoj lovi, ustvari možete ali prvo za početak da se igrači ne hrane po pekarama pa onda možemo ući u konverzaciju.

Smijesno jeste, ali klubovi u Srbiji troše daleko više i veci im je budžet. Naprimjer ekipe iz dna tabele, imaju budžete kao naši timovi iz vrha. Ne uključujem Sarajevo, Zrinjski i Borac koji malo više troše od ostalih u posljednje vrijeme. A razlog njegovog odlaska je taj što je tražio dosta veću platu, jeste dobar golman svaka mu čast ali sa 38 godina tražiti toliko povećanje plate i nije baš realno, uz to tu je Pavlović, solidan golman za naše uslove, može izdržati polusezonu dok se mali Ćetković ne vrati. Situacija u Borcu jeste malo kritična, ali postoji mogućnost da u klub udju veoma bogati ljudi iz grada koji su pri tome u fudbalu godinama u nazad. Vidjecemo sve kroz par dana.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la MortemHz » 09 jan 2024, 14:08

slika

IN:

Dejan Iliev slika slika
Eldar Mehmedović slika
Marko Matanović slika
Ognjen Šešlak slika (akademija)
Anes Krdžalić slika GNK Dinamo Zagreb -----> FK Sarajevo €125,000
Sanin Mušija slika

OUT:

Muhamed Šahinović slika -----> Raków Częstochowa slika €475,000 + €25,000 bonus + 15% od sljedeće prodaje.
Daniel Avramovski slika
Haris Ališah slika -----> Sporting Kansas City II slika (posudba)
Samir Zeljković slika -----> Bunyodkor slika (posudba)
Arman Šutković slika
Enedin Mulalić slika (posudba)
Muharem Trako slika -----> FK Sileks slika (posudba)
Besim Šerbečić slika (posudba)
Kevin Viveros slika -----> CD La Equidad slika (posudba)
Ivan Borna Jelić Balta slika slika
Mario Vrančić slika slika
Zadnja izmjena: MortemHz, dana/u 13 jan 2024, 15:54, ukupno mijenjano 5 puta.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

nastrojeni21
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 jul 2023, 00:28
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la nastrojeni21 » 09 jan 2024, 14:12

Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ekipe sa dna njihove lige imaju budzete kao nasi klubovi iz vrha, prvo osim Sarajeva, Zrinjskog i Borca ne znam koga mozes jos usporediti a da je sa vrha, eventualno jos četvrtog na tabeli što je trenutno Velez. Nasa liga nema 20 klubova pa da ih se 7 gleda kao vrh.

I bez ta tri kluba, zadnjih 7-8 ekipa njihove lige se ne moze porediti u budzetu sa Velezom, Zeljom kad je u malo boljoj situaciji ali i ovako vrlo tesko, pa vjerovatno i Tuzlom. Koliko znam od tih slabijih niko nije privatan klub kao sto je Tuzla, publike skoro da nijedan i nema, osim mozda dva Radnicka ali i to je vrlo vrlo slabo. U Radniku iz Surdulice koji je dno njihove lige, standardni su Hajdarevic i Tomasevic koji su najboljem slucaju prosjecni PL igraci, to su pokazali u zadnjim angazmanima u nasoj ligi, u Sarajevu i Zelji. Da oni imaju para kako ti to predstavljas ne bi im ta dvojica igrala vjerovatno. Kad malo prodjes kroz sastave i ostalih slabijih ekipa vidis da su to vecinom sve prosjecni igraci te lige, naravno ima izuzetaka, ali ne vidim kakve bi oni plate mogli imati pa da su budzeti tih ekipa veci.

2sb1996
Postovi: 294
Pridružen/a: 27 avg 2021, 09:55
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la 2sb1996 » 09 jan 2024, 14:45

Hanuljak ponovno u Posusju.

Maradona10
Postovi: 261
Pridružen/a: 28 sep 2023, 16:34
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la Maradona10 » 09 jan 2024, 15:59

nastrojeni21 je napisao/la:
09 jan 2024, 14:12
Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ekipe sa dna njihove lige imaju budzete kao nasi klubovi iz vrha, prvo osim Sarajeva, Zrinjskog i Borca ne znam koga mozes jos usporediti a da je sa vrha, eventualno jos četvrtog na tabeli što je trenutno Velez. Nasa liga nema 20 klubova pa da ih se 7 gleda kao vrh.

I bez ta tri kluba, zadnjih 7-8 ekipa njihove lige se ne moze porediti u budzetu sa Velezom, Zeljom kad je u malo boljoj situaciji ali i ovako vrlo tesko, pa vjerovatno i Tuzlom. Koliko znam od tih slabijih niko nije privatan klub kao sto je Tuzla, publike skoro da nijedan i nema, osim mozda dva Radnicka ali i to je vrlo vrlo slabo. U Radniku iz Surdulice koji je dno njihove lige, standardni su Hajdarevic i Tomasevic koji su najboljem slucaju prosjecni PL igraci, to su pokazali u zadnjim angazmanima u nasoj ligi, u Sarajevu i Zelji. Da oni imaju para kako ti to predstavljas ne bi im ta dvojica igrala vjerovatno. Kad malo prodjes kroz sastave i ostalih slabijih ekipa vidis da su to vecinom sve prosjecni igraci te lige, naravno ima izuzetaka, ali ne vidim kakve bi oni plate mogli imati pa da su budzeti tih ekipa veci.
Kad si već kod Radnika iz Surdulice. Znam iznos plate Petra Kunic-a i mogu ti reci da bi ga tesko bilo koji klub od ovih "srednjih" kod nas mogao placati, a čak i ne igra. Pomenuti igrači su upitnog kvaliteta ali to ne znaci da imaju manju platu tamo nego ovdje. Kvalitetnija je liga od naše, samim tim malo bolji igraci idu tamo lakše nego što dolaze kod nas . Kakve veze ima to koliko koji klub ima publike, sa platama igrača? Po tebi bi igrači naprimjer Celika koji igra u nižem rangu trebali imati veće plate od npr. Igrača Tuzla sitija jer imaju više navijača?!? Ne kontam te...

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la AvantiBL » 09 jan 2024, 22:29

MortemHz je napisao/la:
09 jan 2024, 14:08
Enedin Mulalić slika (posudba)
Pitao bih te nešto za ovog dječaka... Mislim da je jako dobro iskoristio priliku koju je dobio i, za juniora takvog kvaliteta, rekao bih da je morao dobiti svoju šansu... Volio bih takvog juniora vidjeti u dresu Borca.... Desni bek ako se ne varam? Volio bih čuti tvoje mišljenje...
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Transferi igrača PL BiH - 2023/24

Post Postao/la MortemHz » 09 jan 2024, 23:14

AvantiBL je napisao/la:
09 jan 2024, 22:29
MortemHz je napisao/la:
09 jan 2024, 14:08
Enedin Mulalić slika (posudba)
Pitao bih te nešto za ovog dječaka... Mislim da je jako dobro iskoristio priliku koju je dobio i, za juniora takvog kvaliteta, rekao bih da je morao dobiti svoju šansu... Volio bih takvog juniora vidjeti u dresu Borca.... Desni bek ako se ne varam? Volio bih čuti tvoje mišljenje...
Jeste desni bek, po meni igrač kojeg vrijedi istrpiti i mislim da će se pokazati dobrim na koju god posudbu da ode.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: biljka99, GradKamena2, mnon46, samirr i 41 gost.