Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2149
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la numanumaye22 » 18 okt 2023, 15:10

hurem je napisao/la:
18 okt 2023, 13:46
Bespotrebna su ta poređenja jer smo mi nakon Brazila uvijek imali ekipu koja je kvalitetom zaslužila da bude na svakom EP pa tako i ovom u Njemačkoj naredne godine. Nesto drugo je truhlo a sto je spriječilo da se plasiramo - a to su bolestan savez, nepotizam, cirkus s izborima novih selektora, loši selektori i sl.
Ali jedno je sigurna činjenica, a to je da smo kvalitetom sigurno medju 24 reprezentacije u Europi...uvijek bili.
Ma sigurno, prekvalitetni smo, sve klasa do klase, citava repka standardni igraci lige petice :urnebes:

Imajednabrigada
Postovi: 1718
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Imajednabrigada » 18 okt 2023, 15:33

Sva ta Vasa polemika i poredjenje svodi se na jedno a to je da je Bosnjo nizašta osim za viceva, bauštele i kafana. Iako mu je Bog dao i mozga i talenta donekle, ali dzaba kad ga ne zna upotrebiti.

Ili bolje rečeno nemamo smisla za nesto ostvarit, za uspjeh, ne znamo za ugled niti neki rejting a sto je najgore i ne idemo da budemo neko i nesto.

Dzaba sto je bosnjo talentovaniji od Slovenca kada bosnjo proda zajednicke interese za neke svoje sitne i tako narusava cijeli sistem vrijednosti.

Kreten ostaje kreten i svjetski najmenik do sudnjega dana
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Kobayashi
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 okt 2020, 23:40
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Kobayashi » 18 okt 2023, 15:35

nebeskasila je napisao/la:
18 okt 2023, 15:07
Pa mi se sa Slovenijom ne mozemo porediti ni u cemu, toliko je organizovana nacija da mi kasnimo za njima 100 godina.
Toliko su ozbiljniji u svemu mogucem i u sve moguce ulazu i gledaju da postignu nesto.
U nas u drzavi nema jedna yebena stvar koja funkionise na normalan nacin. Dzaba nama bolji igraci kad ne mozemo nista, znaci nije ni do igraca.
Svi smo ovdje zakljucili da je problem savez, da se treba gledati da se to rijesi sto prije, da dodju legende BH nogometa, da se postave zdravi temelji, da se naprave neka pravila po kojima to sve treba funkcionisati. Dok god je politika tu, ne vrijedi nam ni da odemo na EP jer to nista ne bi rijesilo.

Problem je mnogo veci nego sto se cini, i dok god ne dodje promjena, mozemo govoriti da igraci idu na cevape, yebo cevap, to je najmanji problem sad. I da je to jedini problem to bi se lako rijesilo
100%. Da je ovaj format kvalifikacija bio prije, mi bi sigurno isli na euro češće. Pa one generacije sa Hasanom, Bolom, Baljom, Hibom, Konjicem, Mujčinom, Musićem, Kapetanovićem, Topicem, Barbarezom, Bajramovicem i drugima bi rasula pola ovih sto su se već plasirali.
Onda ova Brazil generacija je isto tako po imenima zaslužila bar jos jedno takmičenje.
Mislim da smo mi i Ukrajinci rekorderi po ispadanju u baražu.

Avatar
hurem
Postovi: 8642
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la hurem » 18 okt 2023, 15:50

numanumaye22 je napisao/la:
18 okt 2023, 15:10
hurem je napisao/la:
18 okt 2023, 13:46
Bespotrebna su ta poređenja jer smo mi nakon Brazila uvijek imali ekipu koja je kvalitetom zaslužila da bude na svakom EP pa tako i ovom u Njemačkoj naredne godine. Nesto drugo je truhlo a sto je spriječilo da se plasiramo - a to su bolestan savez, nepotizam, cirkus s izborima novih selektora, loši selektori i sl.
Ali jedno je sigurna činjenica, a to je da smo kvalitetom sigurno medju 24 reprezentacije u Europi...uvijek bili.
Ma sigurno, prekvalitetni smo, sve klasa do klase, citava repka standardni igraci lige petice :urnebes:
Pa sta ću ti ja sto ne pratiš evropski fudbal pa nemaš pojma gdje igraju naši reprezentativci a gdje dr.reprezentacija koje su se plasirale prije nas, i sada i ranijih godina.
Nema sumnje da smo igrački kvalitetniji i od Finske i od Slovenije i da ne nabrajam sada...ali kod nas je dr.problem u pitanju.
Mi da smo imali 11 igraca iz Milana, Reala i Cityija...mi se ne bismo kvalifikovali proteklih godina. Nadam se da sam ti sada malo približio.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2149
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la numanumaye22 » 18 okt 2023, 17:24

hurem je napisao/la:
18 okt 2023, 15:50
numanumaye22 je napisao/la:
18 okt 2023, 15:10
hurem je napisao/la:
18 okt 2023, 13:46
Bespotrebna su ta poređenja jer smo mi nakon Brazila uvijek imali ekipu koja je kvalitetom zaslužila da bude na svakom EP pa tako i ovom u Njemačkoj naredne godine. Nesto drugo je truhlo a sto je spriječilo da se plasiramo - a to su bolestan savez, nepotizam, cirkus s izborima novih selektora, loši selektori i sl.
Ali jedno je sigurna činjenica, a to je da smo kvalitetom sigurno medju 24 reprezentacije u Europi...uvijek bili.
Ma sigurno, prekvalitetni smo, sve klasa do klase, citava repka standardni igraci lige petice :urnebes:
Pa sta ću ti ja sto ne pratiš evropski fudbal pa nemaš pojma gdje igraju naši reprezentativci a gdje dr.reprezentacija koje su se plasirale prije nas, i sada i ranijih godina.
Nema sumnje da smo igrački kvalitetniji i od Finske i od Slovenije i da ne nabrajam sada...ali kod nas je dr.problem u pitanju.
Mi da smo imali 11 igraca iz Milana, Reala i Cityija...mi se ne bismo kvalifikovali proteklih godina. Nadam se da sam ti sada malo približio.
Ma imamo najbolje igrace na svijetu, nema sta. Fino se tjesit. :urnebes:

Zanimljivo pominjes Sloveniju, koja ima nastupe na 2 SP i jedan Euro. Ljudi su pojam za nas u svakoj sferi drustva pa i nogometu. Da su imali igrace kao sto su Ibisevic, Pjanic, Dzeko, imali bi jos vise nastupa na najvaznijim takmicenjima, tu nema dileme.

Mi smo 2010-2014 imali malo iznad prosjecnu ekipu i to je to. Ovo ostalo je sve tanko bilo.

Ali posto ti gledas europski nogomet a ja ne da malo elaborisemo gdje to nase zvijezde igraju:

Ibrahim Sehic- Al-Khaleej Saihat, 35 godina
Amar Dedic- RB Salzburg (talenat, hajde)
Kolasinac- Atalanta, 30 godina
Edin Dzeko- Fenerbahce, ulazi u 38 godinu
Prcic- Strasbour- vec 29 godina, 2 gola lik ima u 4 sezone.
Cimirot- Al-Fayha al-Majma'ah, vec 30 godina
Stevanovic- Servette, usao u 34 godinu
Hrvoje- AEK Larnakas, 30 godina vec
Hadzikadunic- HSV, skakac s posudbe na posudbu
Civic- Ferencvaros
Ahmethodzic- ne zeli ni igrat za BiH vise
Pjanic- Sharjah FC, 34 godine skoro
Krunic-Milan, 30 godina vec, 96 nastupa, 1 gol
Demirovic- Augsburg
Prevljak- Herta, 28 godina vec, prosjecna karijera
Menalo- posudbe opet, hrvatska liga
Rahmanovic- Krylia Sovetov Samara, Rusija bokte

Po meni je ovdje kvaliteta u najmanju ruku upitna, kad procitas ovo. Zar mislis da je stalno do trenera i ostalih faktora a ne do samih igraca i njihovog neznanja, nezalaganja, nezainteresovanja? Pa koliko smo trenera promijenili za ovo kratko vrijeme? Jel moguce da je niti jedan trener ne zna poslozit ove gore "znalce"? Odgovori sebi na to pitanje samo.

Avatar
Varg
Postovi: 2657
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Varg » 18 okt 2023, 18:04

kad smo potpuni kvalitetniji umnogome od Slovenije, svi koji kazu suprotno su apsolutno fudbalski nepismeni
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
DamirT
Postovi: 14297
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la DamirT » 18 okt 2023, 18:13

Dajte ba ljudi. Bolji smo mi od Slovenije sigurno, druga je stvar sto je kod nas belaj u savezu. Gledam kolega malo iznad nahvali Sloveniju kao da je Holandija u pitanju. Imaju dobrih igraca, ali kad bi i oni i mi bili u kompletu, vjerujem da bi bili za nijansu jaci. Opet to je moje misljenje.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8304
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 18 okt 2023, 18:35

Ali gledaj kretena, stavio broj nastupa Krunica za Milan i napisao da je dao 1 gol, a covjek jedva prelazi centar :urnebes: :tokralju: :tokralju:

i za Prcića isto :tokralju:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

19vendetta87
Postovi: 4778
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la 19vendetta87 » 18 okt 2023, 18:41

baboedindzeko09 je napisao/la:
18 okt 2023, 18:35
Ali gledaj kretena, stavio broj nastupa Krunica za Milan i napisao da je dao 1 gol, a covjek jedva prelazi centar :urnebes: :tokralju: :tokralju:

i za Prcića isto :tokralju:
Ma taj lik je teški kreten, samo ide po forumu i pljuje drzavu i reprezentaciju.
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2156
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la CAGarfia » 18 okt 2023, 19:12

baboedindzeko09 je napisao/la:
18 okt 2023, 18:35
Ali gledaj kretena, stavio broj nastupa Krunica za Milan i napisao da je dao 1 gol, a covjek jedva prelazi centar :urnebes: :tokralju: :tokralju:

i za Prcića isto :tokralju:
Šta očekivat od glupana. Vjerovatno mu je maksimalno razumijevanje fudbala igranje fife.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12053
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 18 okt 2023, 19:13

baboedindzeko09 je napisao/la:
18 okt 2023, 18:35
Ali gledaj kretena, stavio broj nastupa Krunica za Milan i napisao da je dao 1 gol, a covjek jedva prelazi centar :urnebes: :tokralju: :tokralju:

i za Prcića isto :tokralju:
I ja gledam šta se dešava, Prciću broji golove. :?
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Madal
Postovi: 3632
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Madal » 18 okt 2023, 22:44

DamirT je napisao/la:
18 okt 2023, 18:13
Dajte ba ljudi. Bolji smo mi od Slovenije sigurno, druga je stvar sto je kod nas belaj u savezu. Gledam kolega malo iznad nahvali Sloveniju kao da je Holandija u pitanju. Imaju dobrih igraca, ali kad bi i oni i mi bili u kompletu, vjerujem da bi bili za nijansu jaci. Opet to je moje misljenje.
Mi smo limitirana reprezentacija i kvalitetom i kvantitetom. Sa par ciljanih zostanaka ne zna se odakle je veci propuh, a par izostanaka je prosjek za okupljanje.
Nije samo stvar imena na papiru vec njihove uigranosti, kohezije, žara, uklapanja itd. a toga nama fali. Dolaze iz razlicitih sredina, klubova, formacija i mi ih poredamo u prvih 11 ocekujuci sve najbolje a ne ide tako.
Najprostiji i banalniji primjer je Visca koji u Turskoj satra na kontre a mi ga u reprezentaciji ismijavamo jer je katastrofalan a guramo ga 1 na 1 na postavljenu odbranu gdje je los i slab. A npr nismo ga imali mijenjati s nekim 1 na 1 krilom koji bi nam odgovarao toj utakmici i reprezentaciji.

Tako da redati igrace i pisati o njihovim klubovima, ucinku i sl. je totalno pogresno.

Ti znas kako je npr. Sloboda bila prosle sezone, na papiru sasvim solidni za PL, zelje nije nedostajalo ali u praksi katastrofa - jednostavno losa selekcija igraca, nismo imali dovoljno igraca za bilo koji tip i vrstu igre. Ali u klubu ti mozes birati i izvrsiti selekciju, a u reprezentaciji ne.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
denimen99
Postovi: 1702
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la denimen99 » 20 okt 2023, 13:02

Evo da forumski puk vidi da je sasvim normalno skandirati ime igrača i pozdraviti ga nakon što ti zabije 2 gola na domaćem terenu. Ipak se radi o kozama

Bravo Peru, bravo Zenica

- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2149
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la numanumaye22 » 20 okt 2023, 13:35

denimen99 je napisao/la:
20 okt 2023, 13:02
Evo da forumski puk vidi da je sasvim normalno skandirati ime igrača i pozdraviti ga nakon što ti zabije 2 gola na domaćem terenu. Ipak se radi o kozama

Bravo Peru, bravo Zenica

Deni jesi ono ti uletio na teren u Zenici :rol:

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4591
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la MoodyHank » 20 okt 2023, 13:36

numanumaye22 je napisao/la:
20 okt 2023, 13:35
denimen99 je napisao/la:
20 okt 2023, 13:02
Evo da forumski puk vidi da je sasvim normalno skandirati ime igrača i pozdraviti ga nakon što ti zabije 2 gola na domaćem terenu. Ipak se radi o kozama

Bravo Peru, bravo Zenica

Deni jesi ono ti uletio na teren u Zenici :rol:
Nije, on bi kleknuo da mu podudla.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
denimen99
Postovi: 1702
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la denimen99 » 20 okt 2023, 14:24

Ja sam navijač Reala, meni Ronaldo ništa ne predstavlja već 5 godina.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆

Avatar
Arvid
Postovi: 17403
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Arvid » 12 dec 2023, 16:54

Pretukoše sudiju jučer u Turskoj, pa se vi šrpdajte sa našom kletvom.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Sindikat12
Postovi: 696
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Sindikat12 » 12 dec 2023, 17:49

Mi kvalitetom smo sigurno medju 24 najace repke, i ranije smo zasluzuli da igramo ali smo napr 2 puta Portugal dobili u barazu, a prije toga nam falilo 10 minuta da odemo direktno.

Problem je savez i to svako zna, ljudi su 4 trenera izmjenuli za jednu godinu pa sta ocekivat.

Generacija iz Brazila je prosula kvalfikacije za EP16, tad smo se umislili da som Brazil.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5755
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la JohnCleese » 12 dec 2023, 17:58

Imat ćemo ponovo pobjednika Zvezda Granda, Sejlu Zonic, inače Kemalovu sestricnu ;)
Šta bi Bosnjo više? :ljepota:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Horoz
Postovi: 1693
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Lihtenštajn-BiH/BiH-Portugal (13.oktobar/16.oktobar)

Post Postao/la Horoz » 12 dec 2023, 18:24

Mi smo već zaboravili da smo prošli najgore i najsramotnije kvalifikacije, promijenili tri trenera kriminalnom i netransparentnom politikom, da nam je selektor polovni političar, da nam je predsjednik saveza notorni Vico itd.
Sve je bošnjo zaboravio, a hoće da ide na EP. Pravi formacije, taktičke postavke :D
E pa neće moći, nego neka nam daju na Grandu da pobijedimo i to nam je mejra.
Zadnja izmjena: Horoz, dana/u 12 dec 2023, 18:25, ukupno mijenjano 1 put.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: HariTz, Sveti i 12 gostiju.