FK Sarajevo - Tema za članove

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 09 maj 2024, 20:47

tabba77 je napisao/la:
09 maj 2024, 19:42
MortemHz je napisao/la:
09 maj 2024, 18:55
tabba77 je napisao/la:
09 maj 2024, 18:50


Trebalo bi nas biti 7, još ako djeca budu išla, to je 10. Od mene dosta :rol:
Prekucao si, ja ne mogu više od trojice :plac:
Ovi moji jedva čekaju. Kad završi utakmica, odmah pitaju kad je sljedeća. Od ove naše raje, i ja sam mogao max trojicu nagovoriti da krenu. Turci ludi za fudbalom. Imam i ja žrtvu za to što idu na utakmice sa mnom. Svaku utakmicu Fenera i Galate moram ispratiti s njima. :rol:
Ne znam bi li se usudio pratiti tursku ligu, skupa je to cijena za platiti :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tabba77
Postovi: 2388
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 09 maj 2024, 21:06

MortemHz je napisao/la:
09 maj 2024, 20:47
tabba77 je napisao/la:
09 maj 2024, 19:42
MortemHz je napisao/la:
09 maj 2024, 18:55


Prekucao si, ja ne mogu više od trojice :plac:
Ovi moji jedva čekaju. Kad završi utakmica, odmah pitaju kad je sljedeća. Od ove naše raje, i ja sam mogao max trojicu nagovoriti da krenu. Turci ludi za fudbalom. Imam i ja žrtvu za to što idu na utakmice sa mnom. Svaku utakmicu Fenera i Galate moram ispratiti s njima. :rol:
Ne znam bi li se usudio pratiti tursku ligu, skupa je to cijena za platiti :rol:
Ma vjeruj ljepota za pratiti. Bio sam na njihovom derbiju, Besiktas - Fener… vrhunski doživljaj, prije utakmice, za vrijeme utakmice i nakon utakmice. Mislim da je baš stadion Bešiktaša najakustičniji stadion na svijetu.
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

pjankesarajevo
Postovi: 558
Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la pjankesarajevo » 09 maj 2024, 21:57

MortemHz je napisao/la:
09 maj 2024, 18:58
pjankesarajevo je napisao/la:
09 maj 2024, 18:50
MortemHz je napisao/la:
09 maj 2024, 17:43


Povedi onu svoju raju, trebat će za nabijanje posjete posljednja 2 kola :mrgreen:
Kako stoje stvari sa brojevima? Realno bismo mogli ostati prvi sa posjetom, jel da? Mi dvije kuci a fekalije jednu…
Sarajevo - 102.950 (14)
Željezničar - 102.404 (15)

Sarajevo - 7.354
Željezničar - 6.827
Mozemo mi ovo :salut: :salut: :bih:
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️

Avatar
XRP
Postovi: 27
Pridružen/a: 04 avg 2023, 10:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la XRP » 09 maj 2024, 22:05

S kakvom posjetom smo sigurni sutra?

Avatar
AVNOJ
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 10 maj 2024, 09:38

Ovde se svaka kritika smatra nekim tjeranjem, pravljenje neke negativne atmosfere i općenito stvaranje loše slike o klubu.
Ako neko svojim postupcima narušava ugled kluba svi mi imamo pravo da kritikujemo taj potez a i tu osobu i nije mi jasno zašto je to loše. Šta sad treba da šutimo samo zato što je "naš" jer time ko biva držimo neko zajedništvo.

Sad se zavrtila priča oko sportskog direktora koji to više nije, da na početku, kad je došao zajedno sa trenerom činilo se kao dobra odluka i da bi moglo funkcinsat međutim evo nakon godinu i nije se ispostavilo baš tako i ne vidim zašto je problem to priznati.
Direktor nečeg pa makrar to u svom prefiksu imalo i tu riječ sportski prije svega mora imati odeđeni nivo obrazovanja, neke osnove kulturnog ponašanja mora se znati koristiti slovima, riječima i brojevima ovaj naš, po sopstvenom priznanju jedva je i osnovnu školu završio. Nije se samo dovoljno lijepo obući i stajati pored klupe za rezervne igrače majstore predstavljaš klub 24/7 i te ne klub koji je nastao juče nego klub sa armijom navijača koji su to stvarali skoro 80 godina i koji je iznjedrio toliko nogometnih i sportskih veličina.
Moraš biti lafac i mangup da bi mogao postavljati neke znakovite poruke na društvenim mrežama i da pričaš o mahali, moraš znati šta je grad, čaršija, mahala da bi znao šta je mahalanje to nije neki primitivni trač koji ti doživljavaš.
Na desetine puta sam ja bio iznerviran, ponižen i isfrustritan na Koševu pa nikad ni u ludilu nisam pokušao da na bilo koji način nanesem štetu klubu ili narušim ugled, išao sam na utakmice sa morem svojih osobnih problema pa ih nikad nisam ispoljavao na stadionu niti prema kome jer znam da tako mogu samo nanijeti štetu svom klubu.

Na kraju koji je to njegov potez/odluka bila dobra za klub da bi ja kao navijač davao njemu podršku, samo eto kao to neko zajedništo u čemu zajedništvo spašavanju negove guzice. Majstore ljudi su ti postavili jednostavna pitanja, na osnovu čega si ti zaključio da su tvoje odluke bile dobre po klub i sad ih braniš a rezultati govore suprotno od onog što si tim odlukama pokušavao postići.
Došao si tu da radiš i obavljaš funkciju SD i za to si bio uredno plačen, sad kad više to nisi zašto bi dobijao i jednu marku za svoj nerad, pa nije ovo neka Državna ustanova neko daje svoj novac i hoče adekvatne rezultate.
Nisi dorastao funkciji za koju si se prihvatio da radiš, prestani biti znakovit i patetičan jer nemaš nikakvog osnova da to radiš to priznaj sebi i nema potrebe da uvlačiš u tu priču nikakoga naročito nas navijače.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

Avatar
luckystrike
Postovi: 923
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 10 maj 2024, 10:33

JEDAN JE CILJ, JEDAN JE PUT, SAMO JE JEDAN DOM!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 10 maj 2024, 13:56

XRP je napisao/la:
09 maj 2024, 22:05
S kakvom posjetom smo sigurni sutra?
Sa posjetom od 7K bi bili poprilično sigurni ali neće doći ni blizu toliko, nažalost.
Protivnik je već ispao iz lige, kontam možda i da će raju odbiti petak.
Ja bi bio zadovoljan sa posjetom od 5K ali onda moramo to isto ponoviti protiv Posušja, zavisi i kakvu će Željezničar posjetu imati protiv Borca.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
avalkaB
Postovi: 87
Pridružen/a: 12 apr 2024, 06:30
Lokacija: Sarajevo, 71000
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la avalkaB » 11 maj 2024, 10:21

Spremajte pasoše :D :D
Season 2022/2023 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=abztBASD7qo&t

Season 2023/2024 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=ssV5io6Bmx4

𝒔𝒊𝒏𝒄𝒆 1946

Avatar
Dave
Postovi: 940
Pridružen/a: 09 jun 2021, 23:20
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la Dave » 11 maj 2024, 12:24

slika

Vidimo se u eujopi
This time next year, we'll be millionaires!

Krvarim od dosade

Avatar
AVNOJ
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 11 maj 2024, 18:50

Ponovo, po ko zna koji put, ove sezone fokus sa igre nam ode u nekom drugo smijeru možda da je drugačije bi bilo čudnije al eto.

Kad je več neko spomenuo Đuričkvića kao libera mislim da to nije bila zamisao trenera, da u nekoliko navrata se vidjelo da stoji skroz iza linije naše odbrane ali zbog položaja Matanovića koji kad stojimo defanzivno igra skroz blizu naše odbrane i to mu je Đuričković nekoliko puta govorio da se pomjeri naprijed jer nema prostora da igra ispred sebe.

Ponovo smo igrali sa te dvije visoke "osmice" koje to zapravu nisu, formacijski da ali igrački ni blizu. Pozicije za koje trebaju isprofilisani igrači sa ogromnom podrškom bekova gdje smo opet ograničeni. Da pokušam ukratko, kad igraš sa dva visoka vezna prvo što treba su tu kvalitetni ofanzivci koji su orijentisani prema naprijed a zatim bekovi koji u djeliću sekunde moraju znati kad da ulaze na protivničku polovinu moraju se kretati prema naprijed i prije nego taj igrač primi loptu da mu ovaj vezni kroz jedan dodir gura loptu u prostor i onda na kraju sa napadačem koji je na toj strani da igraju "3na3" a mi tu nemamo ništa. Evo ta ljeva strana tu našu trojku čine Duraković, Anđušić i sinoć Hasić. Jedini koji igra tu neku "svoju" poziciju je Duraković koji je u strašnom padu forme, Anđušić koji ne znam da je i kod jednog trenera igrao na toj poziciji i jesnostavno se ne snalazi i onda Hasić koji ne zna šta više igra i onda u svoj toj zbrci i kad Anđušić primi loptu ne pronalazi nikakvo riješenje osim nekog centaršuta sa 35-40 metara prema Čatakoviću. Slično nam se dešava i na drugoj strani možda malo bolje samo iz razloga što je Beganović kvalitetniji pa je uspio par puta da nekako prođe po toj strani.

Ova formacija 3-5-2 nije ništa strano dosta trenera to koristi ali za nju ti trebaju isprofisani igrači koje mi nemamo, nismo nikad ni imali. Ona zahtjeva tri vrhunska stopera, a mi od četvorice jedva dva da možemo isklesat, onda dva super dobra defanzivna vezna koji se moraju mijenjat u toku utakmice jer moraju biti u stanju stizati da zatvaraju tu prazninu koju ostavljaju bekovi kad idu naprijed i naravno bekovi koji su ključni da bi imao tih 5 u sredini.
Jesnostavno mi smo postavljeni sa 5 nazad nekad čak i sa 6 naši vezni igrači nisu u stanju kroz passove osvojiti prostor što zbog nedostatka kvalitete što zbog pozicija na kojima se ne snalaze.
Ovakvom postavkom gubimo na kvaliteti naših igrača jer je njihov doprinos minimalan ili nikakav. Jučerašnja utakmica je dokaz nismo u stanju ostvariti dominaciju ni protiv koga a igrali smo protiv najslabije ekipe u jednoj od najslabijih liga Europe, ekipe koja nije osvojila niti jedan bod na gostovanju i koja je nakon prvog kola i poraza od Veleža več bila otpisana.

Kritike koje se upučuju prema treneru po meni su sasvim opravdane jer ovo stanje i igra koju prikazujemo je direktna posljedica njegovih odluka, skoro godinu dana lutamo a još ni početak nismo pronašli.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la AVNOJ » 13 maj 2024, 12:37

Ponekad nije dovoljno da ti je trener neki nogometni mag ili vrhunski taktičar da bi se došlo do određenog nivoa ili potizanja zacrtanih ciljeva.
Nekad je dovoljno samo dobro "iskomunicirati" sa igračem da bi se iz njega izvukao maksimalan nivo kvalitete i ono što se od njega očekuje. Dosta svjetskih trenera je govorilo da su moral ekipe i samopuzdanje podizali kroz idividualni tretman sa nekim igračima a ne kroz kolektiv jer je teško da se kroz jedan način probudi svih 11 ili 15 igrača a psihičko stanje svakog pojedinca u određenom momentu je različito.
Građenje autoriteta kroz neko kažnjavanje ili represiju nije ništa strano ljudi se tim koriste u raznim sferama života pa tako i u nogometu ili bilo gdje gdje postoji lider i neko ko donosi odluke ali posljedice takvog stava i neuspjeha u tome su u mnogome katastrofalnije od samog početnog stanja.
Zašto se dešava evo npr nama da igrač odjednom izgleda kao da je zaboravio igrati lopte i onda negdje procvjeta.
Današnji treneri nisu oni od prije 30+ godina koji su vodili račun o svemu vezano za prvi tim, oni danas imaju ogroman broj pomočnika za bilo šta. Moderni treneri naravno prije svega imaju odlično poznavanje nogometne igre ali su i psihilozi koji znaju motivsati igrača u potrebnom momentu bez obzira na profesionalizam koji taj igrač treba da poštuje.
5-6 igrača kojima uspiješ podići samopouzdanje i izvičeš maksimalan kvalitet koji posjeduju je dovoljno da ostvariš cilj. Nogometaši su isto osobe, sa različitim karekterima, dugačijim pogledom na život pa i nekim moralnim ubjeđenjima, različitim vjerskim pa i političkim stavovima i samim društvom u kom se nalazi sve to ima uticaj na igru nekog pojedinca u ovom slučaju nogometaša a to je spcifično za nas i okruženje u kojem se nalazimo i Državu u kojoj živimo.
Trener koji zna da se izbori sa svim tim može i očekivati neki uspjeh. Zašto u našol ligi niti jedan "stranac" nije ostvario neki zapažen uspjeh, jednostavno taj profesionalizam nije samo dovoljan u večini slučajeva vodi ka još gorem stanju i to se upravo nama dešava.
Zašto sve više kometara na tribinama ima da nam je tim obični skup plačenika koje boli neka stvar za klub. Nema potreba objašnjavati npr Buljubašiću šta znači pobjeda na derbiju i koliko se on treba dati u tom ali to treba znati izvući iz Solde Beganovića Keremeha i sličnih da bi dali svoj maksimum.
Nekad treba znati kad igračima popustit, "zažmirit na jedno oko" da bi on bio onaj pravi i 100% spreman za utakmicu nekad i nije dovoljan samo novac kao razlog za zalaganje jer su ponavljam sve to različiti karakteri.
Gledajuči svo ovo kroz našeg trenera mislim da se on nije snašao u ovom svemu zato nam i igra, zalaganje i ponašanje pojedinaca na jednom jako niskom nivou.
Pristup i priprema utakmica i sam način ophođenja prema igračima koji on ovde provodi i za koji se zalaže može proći u nekim potpuno drugačijim Državama i društvenim uređenjima. Kod nas su još uvjek klubovi podjeljeni na Bošnjačke, Srpske i Hrvatske uticaj same politike i nacionalizma je ogroman na klubove a samim tim i na navijače. Da li u timu treba imati ratnike ili profesinalce teško je reći jer se i u nama lako probudi taj nacionalizam a mi ga zovemo patriotizam i onda to stavljamo u prvi plan zanemarujući sve ostalo, naravno nekada opravdano jer ne može se ostati imun na neka dešavanja.
Vječno pitanje za nas je šta želimo ratnike koji če se boriti za neki uspjeh i sigurno ga ostvariti u PL BiH ili profesionalce koji teže za nekom Europom koji opet bez ovih prvih tu ne mogu doći a strpljenja ni zajedno ni drugo skoro nemamo i zato čemo se vrtiti u krug još dugo vremena sa nekim simboličnim iskakanjem.
Možda treba još jednom da pogledamo onaj film "Kvaka 22" jer se u njemo tačno opisuje stanje u kojem se mi kao klub nalazimo.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 13 maj 2024, 14:05

slika

slika

slika

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 19 maj 2024, 16:47

Posljednja sezonska domaća utakmica sa sobom donosi i dodijeljivanje nagrade Ismir Pintol za najborbernijeg igrača po odabiru navijača, a tu nagradu ove godine zasluženo nosi naš kapiten Miomir Đuričković.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tabba77
Postovi: 2388
Pridružen/a: 16 feb 2023, 11:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la tabba77 » 19 maj 2024, 17:29

MortemHz je napisao/la:
19 maj 2024, 16:47
Posljednja sezonska domaća utakmica sa sobom donosi i dodijeljivanje nagrade Ismir Pintol za najborbernijeg igrača po odabiru navijača, a tu nagradu ove godine zasluženo nosi naš kapiten Miomir Đuričković.
Zasluženo. :mrgreen:
Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti
dole na terenu srce ostavi
a tvoje Horde će tebi pjevati
i na kraju svijeta tebe bodriti

Avatar
XRP
Postovi: 27
Pridružen/a: 04 avg 2023, 10:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la XRP » 19 maj 2024, 21:59

Kad ces uraditi analizu pikachusa?

Avatar
PikachuSA
Postovi: 529
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la PikachuSA » 19 maj 2024, 22:12

Stara analiza (za one koji nisu pročitali):
PikachuSA je napisao/la:
06 maj 2024, 16:28
Here we go...
Proanalizirao sam situaciju u ligama širom Evrope, ukazala mi se duga pauza između aktivnosti na faksu. :mrgreen:
Rezultati analize u spoileru:

Prije svega, napomenuo bih da će minimalno 30 klubova imati bolji koeficijent od nas. U analizu su uključene lige čiji raspleti nam mogu pomoći održati prethodno navedeni broj ekipa koje bi bile ispred nas.
🇷🇸
Čukarički se ne smije plasirati u EKL. Najbolji scenario bi bio da Čukarički bude 6., tada ne bi sigurno išao u EKL ili da bude 4. ako Zvezda uzme kup.
🇺🇦
Dnipro-1 se ne smije plasirati u EKL. Pošto će se vjerovatno plasirati u Evropu, Shakhtar mora osvojiti kup kako bi 3. ekipa išla u EL i Dnipro-1 mora skočiti na to mjesto, koje trenutno drži Kryvbas sa 6 bodova prednosti.
🇭🇷
Osijek se ne smije plasirati u EKL. Trenutno bježe Lokomotivi 4 boda, navijamo da ih Lokomotiva preskoči, jer ima manji koeficijent od nas.
🇬🇷
Panathinaikos se ne smije plasirati u EL, ali treba se plasirati u EKL. Imaju manji koeficijent od nas, što me je šokiralo. Igraju finale grčkog kupa protiv Arisa, navijamo za Aris.
🇮🇱
Hapoel Haifa se mora plasirati u EKL. Da bi se to desilo, Hapoel Beer Sheva mora uzeti kup.
🇨🇾
Aris Limassol se mora plasirati u EKL. Da bi se to desilo, Omonia mora uzeti kup. Navijamo za Omoniju.
🇵🇱
Lech, Legia i Rakow se ne smiju plasirati u EKL. Moguće je nekoliko scenarija, jer je trenutno ludnica u poljskoj ligi. Za Lech se nadamo da će u LP ili nigdje, a za Legiu i Rakow da neće nigdje.
🇭🇺
Fehervar ne smije u EKL. Da bi se ovo desilo, Ferencvaroš mora uzeti kup i Fehervar mora stići bod zaostatka za Paksom. Navijamo za Ferencvaroš.
🇷🇴
Universitatea Craiova ne smije u EKL. Da bi se to desilo, Farul ili Sepsi ih moraju preskočiti. Farul zaostaje dva boda uz utakmicu više.
🇧🇬
CSKA Sofija ne smije u EKL. Zakucani su na drugom mjestu, tako da je dovoljno da Ludogorets uzme kup. Navijamo za Ludogorets.
🇸🇰
Žilina se mora plasirati u EKL. Dobro im ide, nadamo se da ih Dunajska Streda neće preskočiti. Žilina ima 2 boda prednosti dva kola prije kraja.
🇦🇿
Neftchi ne smije u EKL. Trenutno su 5., a i 4. mjesto će voditi u EKL. Navijamo da se završi onako kako sad izgleda.
🇲🇩
Sheriff ne smije u EKL. Da bi se ovo desilo, Petrocub mora uzeti kup i Sheriff očuvati 2. mjesto.
🇱🇮
Vaduz ne smije u EKL. Da bi se ovo desilo, Triesenberg mora osvojiti kup.
🇦🇲
Pyunik, Ararat-Armenia i Alashkert ne smiju u EKL. Da bi se ovo desilo, Ararat-Armenia mora osvojiti kup, Pyunik titulu (zaostaje bod za liderom), a Alashkert ostati na 5. mjestu gdje je sad.
🇦🇱
Partizani ne smije u EKL. Imaju isti koeficijent kao mi. Pošto ne znam ko bi imao prednost u žrijebu, bolje da oni uzmu titulu. U Albaniji će se tek igrati final four, navijamo za Partizani.
🇬🇮
Lincoln ne smije u EKL. Imaju dva boda prednosti pred posljednje kolo u kojem igraju protiv direktnog konkurenta za titulu u gostima. Navijamo za x2 scenario.
🇲🇰
Shkendija i Shkupi ne smiju u EKL. Trenutna situacija nam odgovara, tj. da Shkendija bude prvak, a da Struga očuva 2. poziciju.
🇲🇪
Budućnost i Sutjeska ne smiju u EKL. Navijamo da Budućnost bude prvak (zaostaje 3 boda za Dečićem), a Sutjeska 4. (gdje je trenutno).

NAPOMENA: Ne znam kako će se tretirati ekipe koje ispadnu iz prvog pretkola EL, da li će nositi svoje koeficijente ili one od jačih ekipa, s obzirom da se format promijenio. Ovo je izuzetno bitno za nas, jer bi nam nepovoljniji scenario znatno smanjio šanse za status nosioca.
Summa summarum, naredne dvije sedmice su ključne.
Kao što sam i najavio na glavnoj temi, napisao sam dosadašnji tok raspleta evropskih liga koje su nam bile od interesa.

🇷🇸 (1 ❓)
Ostalo je još jedno kolo, Čukarički će najvjerovatnije biti 6., što znači da neće u Evropu.
🇺🇦 (1 ❓)
Dnipro-1 je izgubio svaku šansu da stigne Kryvbas, najvjerovatnije će se plasirati u EKL, jer direkni konkurent za mjesto u EKL u posljednjem kolu igra protiv Shakhtara i zaostaje bod.
🇭🇷 (1 ❌)
Osijek se plasirao u EKL.
🇬🇷 (1 ❓)
Čekamo finale kupa i finale EKL (interesantno, ako Olympiakos osvoji, ide u EL, a Panata u EKL, što je poželjan scenarij).
🇮🇱 (1 ❓)
Čekamo finale kupa.
🇨🇾 (1 ❌)
Nesposobna Omonija je iznenađujuće izgubila u finalu kupa od Paphosa, zbog čega ide u EKL.
🇵🇱 (1 ❌)
Legia ili Lech sigurno idu u EKL, tako da je rasplet bio polovično uspješan za nas.
🇭🇺 (1 ❌)
Nesposobni Ferencvaroš je iznenađujuće izgubio u finalu kupa od Paksa, zbog čega Fehervar ide u EKL.
🇷🇴 (1 ❓)
Čekamo rasplet u play-offu za EKL, navijamo da pobijedi Universitatea Cluj.
🇧🇬 (1 ❓)
Čekamo rasplet u prvenstvu i eventualno rasplet u play-offu za EKL. CSKA Sofija je trenutno na 3. mjestu koje vodi u play-off za EKL.
🇸🇰 (1 ❌)
Nesposobna Žilina nije bila u stanju sačuvati poziciju koja vodi u EKL, te ih je Dunajska Streda preskočila.
🇦🇿 (1 ❓)
Ostalo je još jedno kolo do kraja, trenutno je gužva za mjesta koja vode u EKL. Moguće je da Neftchi padne na mjesto koje ne vodi u EKL.
🇲🇩 (1 ✅)
Sheriff se uz malo sreće vratio na drugo mjesto u posljednjem kolu.
🇱🇮 (1 ❌)
Vaduz (očekivano) ide u EKL.
🇦🇲 (1 ❌, 1 ❓)
Ararat-Armenia sigurno ide u EKL, Pyunik ima priliku preskočiti Noaha u utorak pobjedom u direktnom duelu. Ostala su još dva kola do kraja, što znači da bi Pyunikov poraz definitivno značio kraj borbe za titulu.
🇦🇱 (1 ❓)
Čekamo rasplet play-offa.
🇬🇮 (1 ✅)
Lincoln je osvojio titulu golom u sudijskoj nadoknadi.
🇲🇰 (1 ❌)
Nesposobna Shkendija je u direktnom okršaju sa Strugom izgubila titulu, ide u EKL.
🇲🇪 (1 ❓)
Čekamo rasplet u prvenstvu i eventualno finale kupa. Budućnost je trenutno na 2. mjestu i ima identičan broj bodova kao Mornar, a igra i finale kupa protiv Jezera. Navijamo za scenarij u kojem bi Mornar preskočio Budućnost i Jezero uzelo kup.

Zaključak:
8 ekipa nas je zasad preskočilo, minimalno 5/10 scenarija se mora odigrati u našu korist da budemo nosioci.
Summa summarum, iako nam neki raspleti nisu išli na ruku, šanse da budemo nosioci u drugom pretkolu nisu toliko male kao što sam inicijalno mislio nakon napisane analize.

Hvala na ispravci @luckystrike :thumbup:
Zadnja izmjena: PikachuSA, dana/u 23 maj 2024, 14:35, ukupno mijenjano 1 put.
Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
luckystrike
Postovi: 923
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 20 maj 2024, 10:06

Svi na Koševo, igra Saraj'vo!

Avatar
avalkaB
Postovi: 87
Pridružen/a: 12 apr 2024, 06:30
Lokacija: Sarajevo, 71000
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la avalkaB » 20 maj 2024, 20:33

Neka nam je Bog na pomoći
Season 2022/2023 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=abztBASD7qo&t

Season 2023/2024 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=ssV5io6Bmx4

𝒔𝒊𝒏𝒄𝒆 1946

Avatar
luckystrike
Postovi: 923
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la luckystrike » 20 maj 2024, 21:00

4 hiljade danas. Nadam se da će biti dovoljno da ostanemo 1.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Tema za članove

Post Postao/la MortemHz » 20 maj 2024, 21:03

Manjem sarajevskom klubu treba skoro 10.000 protiv Borca da nas prestigne, valjda će biti ok.
Znao sam da neće biti puno raje ali tužno je ono vidjeti na tako velikom stadionu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 11 gostiju.