Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Sabe3344
Postovi: 115
Pridružen/a: 17 sep 2022, 21:30
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Sabe3344 » 27 feb 2024, 09:38

anonymousHD je napisao/la:
27 feb 2024, 01:51
Madal je napisao/la:
26 feb 2024, 23:16
Nije to do numeracije mjesta vec do uvedi mi ovog malog i 2 jarana i tako 200 ljudi udje dodatno bez karte. Sve pod pretpostavkom da nisu retardirani da stampaju vise od planiranog kapaciteta dvorane za tu noc, a i to me ne bi cudilo.
Hiljadu karata je više prodano.

Opet očekivanja prevelika. Realno, da pitas nekog na ulici gdje koji igrac Francuske repke igra znali bi vise nego da pitas gdje igra koji igrac Bosne.
Nemamo mi igraca, tanki smo, ovo sto je pozvao, sta drugo moze da pozove iskreno.
Te psuj Musu, te Loncara, pa ljudi moji, jedan od najboljih “flaster” igraca je bio na njemu nije dao da mrdne, a nema nikog drugog da mu pomogne. Lako je njima bilo, zatvori Musu i dobio si tekmu. A Musa od silne zelje i svega, je i izgorio. Najgori budes, kad te ne ide, a hoces, jer nema ko drugi.
Francuzi su druga dimenzija i to treba da shvatite a ne psovati Musi mater, itd.
Boljeg nemas…
Vazda se dignemo i kad nas neko spusti najgori su igraci. Ne moze bolje. Tako je kako, treba ovo prihvatiti.
Baš realan komentar, svaka čast. Mi imamo vrhunski potentnu ekipu i fali nam dobar play da se borimo usudio bih se reći čak i za medalju. Mi imamo jednu od najboljih odbrana u Evropi kad je hoćemo igrati. Lazić je brutalan defanzivac i da ima malo bolji šut on bi bio elitni euroligaški igrač, šteta je što nema šuta. Atić, Vrabac, Gegić, Kameni, Alibegović igraju vrhunsku i pokretljivu odbranu i mi sa Nurkićem, Musom, Garzom i dobrim američkim playom možemo napadati najmanje četvrtfinale eura ako nam se poklope sve stavke.

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 27 feb 2024, 09:44

donDondon je napisao/la:
27 feb 2024, 09:24
40 minuta Musu cuva covjek za glavu manji i nijedna akcija za Musu na niskom postu.
Imao je i pravio faul u napadu ;) a iste stvari ima Kada igra za Real ,no nije to njegova igra.

EdinjoBos
Postovi: 1291
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la EdinjoBos » 27 feb 2024, 09:45

"Naša selekcija će naredne utakmice kvalifikacija igrati protiv Hrvatske u novembru. Bećiragić je rekao kako već razmišlja o dvomeču s Hrvatima, ali i novom strancu u reprezentaciji, koji će najvjerovatnije biti plejmejker.

- Ako to bude stranac, da to bude malo mlađi i neko ko je fit našoj ekipi. Naravno da nije lako. Najvažnije je pogoditi karakter igrača, a ne da neko dođe, iskoristi naš pasoš, bude dva prozora i "doviđenja-prijatno".

Prije svega, da nađemo igrača koji nam odgovara. Zaista je to veliki problem, nije jednostavno. Stoposto ćemo tražiti igrača, 85 posto to će biti jedinica, dobar "scorer". Trenutno mislim da je u današnjoj košarci lakše zakrpiti ispod koša, nego da ne možeš da organizuješ igru - naveo je Bećiragić."
(avaz)

taman i da je istina sta govori (vidjecemo aBd u novembru, bojim se da se papiri za novog amera nece odraditi "na vrijeme"), pitam se, zadto i u optimalnom slucaju kasnimo jednu godinu, zasto nakon EP-a nije doveden novi amer, zasto selektore i kompanija oko njega????
Zadnja izmjena: EdinjoBos, dana/u 27 feb 2024, 09:47, ukupno mijenjano 3 puta.

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 27 feb 2024, 09:45

Wanderson je napisao/la:
27 feb 2024, 08:56
lumani je napisao/la:
26 feb 2024, 23:50

nemam ja nista sa Musom ;) a nije lako ,kada ti igraci ne znaju pick/roll :salut: Duplali su ga cijelo vrijeme ,on primi loptu ,a jedna strana uvijek bila zatvorena....bice to sve bolje ,kada Novi bude prevodio loptu :opaopa:
Kako ce znat pick kad je doveo centra iz Saudije.
Covjek igra rekreativno kosarku, a dobije znacajnu minutazu jer je selektor uzeo pare da ga stavi.

Bit ce bolje al' ce biti kasno i nepotrebno da bude, Hrvate neces dobiti u gostima ni sa Nurkicem i da on povede Bookera sa sobom, a Hrvati ce dobiti Francuze kuci tako da, adio Eurobasket.

Skandalozno kako jedan selektor razmislja, ali nista cudno da ima imalo znanja ne bi vodio ekipe sa Kosova.
Kameni nije iz Saudije :mrgreen:

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la anonymousHD » 27 feb 2024, 10:44

Scholl je napisao/la:
26 feb 2024, 22:13
Bravo za moju Tuzlu.

Planeta za sebe kad je navijanje i atmosfera u pitanju
Iskreno, nista specijalno. Bosna je sampion, ko ne skace mrzi Bosnu i to je to.
Nema navijanja kad je repka, to je realnost, nema ko da povede. Fanaticosi se vise udaraju nego sto navijaju.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la AshburtonG » 27 feb 2024, 10:50

A sta nam je sa Garze? Da li on moze dobit nas pasos tj. da li moze nastupat kao domaci igrac u slucaju da se dovede naturalizirani play? Realno bi mogli sastavit jako dobru ekipu, kad bi imali nekog playa sa 15p u rukama i dobrom kreacijom.

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Slobodas » 27 feb 2024, 11:04

Realno sudije su krive za 3/4 i sto su Francuzi otisli na 10 razlike, u 4/4 smo mi krivi kad smo se priblizili ona dva faula u bonusu na centru mi nikako nece biti jasni. Publika je losa realno bio sam na vecini utakmica prije je puno bolja atmosfera bila.
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8134
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la baboedindzeko09 » 27 feb 2024, 11:28

AshburtonG je napisao/la:
27 feb 2024, 10:50
A sta nam je sa Garze? Da li on moze dobit nas pasos tj. da li moze nastupat kao domaci igrac u slucaju da se dovede naturalizirani play? Realno bi mogli sastavit jako dobru ekipu, kad bi imali nekog playa sa 15p u rukama i dobrom kreacijom.
Baš teško, ali ne i nemoguće. Problem je što nije imao naš pasoš prije 18. godine.

Da smo neki košarkaški savez koji ima utjecaja u FIBA-i (čitaj Turska, Bahami, pa i Hrvatska) ili jednostavno imamo nekog sposobnog u savezu a ne Berbu i slične, možda bi nešto i moglo se izganjati.

Kad skontaš da su Bahami završili Erica Gordona koji je čak igrao i za seniore SAD-a, a ciljaju i na Klaya od iduće godine. Pa onda turci Preldžića (sad će vjerovatno i ovog smetljara), uvijek treba ostaviti prostora za "sve je moguće", ali naš savez je miljama udaljen od njihovih
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 27 feb 2024, 11:30

Pa tako je svugdje u vezi navijanja. Fanaticosi za ovo godina nisu u stanju novu pjesmu izmisliti. Bukvalno svaku utakmicu isti repertoar pjesama.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

1921ljoze
Postovi: 575
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la 1921ljoze » 27 feb 2024, 11:51

Bio sinoc u Tuzli ,odlicna atmosfera a da nema BHF bilo bi mrtvo sve...izgubili se francuzi sinoc....ovi sto prozivaju Musu da glumi Lebrona i slicno de shvatite da nemamo pleja a ni neke sutere i da je morao on preuzeti sve a njega zatvorili....momci su se bas borili i nemam im se sta reci kad vidim fudbalere ovo je odlicno.....ako nadjemo pleja mozemo sa susjedima nisu oni nesta,a opet zadnje kolo sa Francuzima koji ce tad vec biti ja euru idemooo

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 27 feb 2024, 12:07

Steta sto zadnju igramo sa Francuskom u gostima. Dotad ce se vecina stvari znati i jako je moguce da ce nam tamo trebati pobjeda da idemo na EB. Hrvati igraju sa njima kod kuce kad ce Francuzi vjerovatno vec obezbijediti EB, tako da ce doci nemotivisani i veca im je tu sansa za porazom.

Bas smo veliki pehovi sa ovom grupom. Hrvatska ili mi ispadamo, a yebeni Kipar ide na EB gdje ce svaku izgubiti minimalno 30 razlike.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Shategabri
Postovi: 14627
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Shategabri » 27 feb 2024, 12:21

Nije to pehovi nego je sistem takmičenja retartdiran.
Ko eto prolaze tri ekipe, a jednoj zagarantovano i to onoj koja će biti zadnja :roll:
Druga stvar, mi se s Hrvatimo krvimo ko će dalje.
Ko neki baraž. Francuzi su tu nebitni.
Koševo Zapad

19vendetta87
Postovi: 4624
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la 19vendetta87 » 27 feb 2024, 12:22

Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:21
Nije to pehovi nego je sistem takmičenja retartdiran.
Ko eto prolaze tri ekipe, a jednoj zagarantovano i to onoj koja će biti zadnja :roll:
Druga stvar, mi se s Hrvatimo krvimo ko će dalje.
Ko neki baraž. Francuzi su tu nebitni.
Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Shategabri
Postovi: 14627
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Shategabri » 27 feb 2024, 12:43

19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:22
Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:21
Nije to pehovi nego je sistem takmičenja retartdiran.
Ko eto prolaze tri ekipe, a jednoj zagarantovano i to onoj koja će biti zadnja :roll:
Druga stvar, mi se s Hrvatimo krvimo ko će dalje.
Ko neki baraž. Francuzi su tu nebitni.
Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
A ko kaže da će ih dobiti?
Mi ko unaprijed zaključili ovi će ih pustiti. Što bi ih pustili?
Mogli su tom logikom skinuti nogu sa gasa i u Mejdanu. Šta ima veze, dobiće sve kući i idu na EP.

Mi imamo sve u svojim rukama prije te utakmice.
Za početak da dobijemo taj duel pa bio to i prihvatljiv poraz tamo i pobjeda sa više koševa kući.
Onda nek Francuzi odigraju kako im ćejf, mi tu ništa ne možemo osim nadati se da će odigrati pošteno.
Koševo Zapad

19vendetta87
Postovi: 4624
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la 19vendetta87 » 27 feb 2024, 12:48

Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:43
19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:22
Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:21
Nije to pehovi nego je sistem takmičenja retartdiran.
Ko eto prolaze tri ekipe, a jednoj zagarantovano i to onoj koja će biti zadnja :roll:
Druga stvar, mi se s Hrvatimo krvimo ko će dalje.
Ko neki baraž. Francuzi su tu nebitni.
Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
A ko kaže da će ih dobiti?
Mi ko unaprijed zaključili ovi će ih pustiti. Što bi ih pustili?
Mogli su tom logikom skinuti nogu sa gasa i u Mejdanu. Šta ima veze, dobiće sve kući i idu na EP.

Mi imamo sve u svojim rukama prije te utakmice.
Za početak da dobijemo taj duel pa bio to i prihvatljiv poraz tamo i pobjeda sa više koševa kući.
Onda nek Francuzi odigraju kako im ćejf, mi tu ništa ne možemo osim nadati se da će odigrati pošteno.
Ne kažem da će pustiti Hrvate, nego da se nisu uopšte pokazali kao neka sila u ove dvije utakmice.
Pa mi smo se 36 minuta držali u egalu s njima, a fale nam dva igrača iz startne petorke.
A s obzirom da Hrvati imaju širu klupu od nas, s ovakom igrom, Francuzi će se namučiti pošteno u Hrvatskoj
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Shategabri
Postovi: 14627
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Shategabri » 27 feb 2024, 12:51

19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:48
Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:43
19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:22


Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
A ko kaže da će ih dobiti?
Mi ko unaprijed zaključili ovi će ih pustiti. Što bi ih pustili?
Mogli su tom logikom skinuti nogu sa gasa i u Mejdanu. Šta ima veze, dobiće sve kući i idu na EP.

Mi imamo sve u svojim rukama prije te utakmice.
Za početak da dobijemo taj duel pa bio to i prihvatljiv poraz tamo i pobjeda sa više koševa kući.
Onda nek Francuzi odigraju kako im ćejf, mi tu ništa ne možemo osim nadati se da će odigrati pošteno.
Ne kažem da će pustiti Hrvate, nego da se nisu uopšte pokazali kao neka sila u ove dvije utakmice.
Pa mi smo se 36 minuta držali u egalu s njima, a fale nam dva igrača iz startne petorke.
A s obzirom da Hrvati imaju širu klupu od nas, s ovakom igrom, Francuzi će se namučiti pošteno u Hrvatskoj
Kao ni Hrvati, prvu utakmicu su izgubili otprilike kao i mi od Francuza.
Prvo poluvrijeme egal, onda su u drugom pali.
Mi smo čak do 5 min pred kraj bili u egalu.
Ok, domaći teren, al mi smo se svakako sposobni ponosati sa Hrvatskom i tamo.
Oni možda imaju širu klupu, al imaju raznih bruka u zadnje vrijeme, igrali su svakakve predkvalifikacije.
Koševo Zapad

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la DamirT » 27 feb 2024, 12:54

Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:43
19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:22
Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:21
Nije to pehovi nego je sistem takmičenja retartdiran.
Ko eto prolaze tri ekipe, a jednoj zagarantovano i to onoj koja će biti zadnja :roll:
Druga stvar, mi se s Hrvatimo krvimo ko će dalje.
Ko neki baraž. Francuzi su tu nebitni.
Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
A ko kaže da će ih dobiti?
Mi ko unaprijed zaključili ovi će ih pustiti. Što bi ih pustili?
Mogli su tom logikom skinuti nogu sa gasa i u Mejdanu. Šta ima veze, dobiće sve kući i idu na EP.

Mi imamo sve u svojim rukama prije te utakmice.
Za početak da dobijemo taj duel pa bio to i prihvatljiv poraz tamo i pobjeda sa više koševa kući.
Onda nek Francuzi odigraju kako im ćejf, mi tu ništa ne možemo osim nadati se da će odigrati pošteno.
Niko ne kaze da ce ih pustiti, ali predzadnja utakmica u kvalifikacijama je to. Dotad ce 98% obezbijediti plasman na EB. Sto bi se dzaba trosili i zvali ove bolje kad mogu isprobati mladje i nove igrace da se vidi na koga mogu racunati. Nisam pesimista, ali itekako je ovo moguce. Mada sve ovisi od novembra. Ako tu zijanimo, dzaba nam sljedeca godina i prozor u februaru.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Shategabri
Postovi: 14627
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Shategabri » 27 feb 2024, 13:03

DamirT je napisao/la:
27 feb 2024, 12:54
Shategabri je napisao/la:
27 feb 2024, 12:43
19vendetta87 je napisao/la:
27 feb 2024, 12:22


Pa nije bas tako. Ako Hrvati dobiju Francuze, mi onda moramo pobijediti Hrvatsku oba puta
A ko kaže da će ih dobiti?
Mi ko unaprijed zaključili ovi će ih pustiti. Što bi ih pustili?
Mogli su tom logikom skinuti nogu sa gasa i u Mejdanu. Šta ima veze, dobiće sve kući i idu na EP.

Mi imamo sve u svojim rukama prije te utakmice.
Za početak da dobijemo taj duel pa bio to i prihvatljiv poraz tamo i pobjeda sa više koševa kući.
Onda nek Francuzi odigraju kako im ćejf, mi tu ništa ne možemo osim nadati se da će odigrati pošteno.
Niko ne kaze da ce ih pustiti, ali predzadnja utakmica u kvalifikacijama je to. Dotad ce 98% obezbijediti plasman na EB. Sto bi se dzaba trosili i zvali ove bolje kad mogu isprobati mladje i nove igrace da se vidi na koga mogu racunati. Nisam pesimista, ali itekako je ovo moguce. Mada sve ovisi od novembra. Ako tu zijanimo, dzaba nam sljedeca godina i prozor u februaru.
Igraće im otprilike ekipa kao i sad. I u ovoj ekipi je dosta mladih igrača.

Gledati na tu utakmicu prije našeg dvomeča nema smisla.
Da mi to odradimo, pa ćemo onda kalkulacije.
Koševo Zapad

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la Madal » 27 feb 2024, 15:19

Vodeci se tom logikom - zadnje kolo, francuzima ni za sta ne igra pobjeda, sto ih ne bi mogli dobiti u gostima. Jbg jest teze nego kuci ali su itekako ranjivi. Tako da ne treba previse kukati vec se spremati za dvomec, pod spremati mislim zavrsiti napokon amerikanca.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EUROBASKET 2025

Post Postao/la lumani » 27 feb 2024, 18:19

Do Novembra ce se mnogo toga promijeniti..kako kod nas tako i kod Hrvata a Francuzi nece nikoga pustati ,nije to njihova narav.

Btw ,moguc je povratak Sulje ,izgleda da je pao grupni poziv!ce da vidimo kako ce Suljo da reaguje.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.