Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Imajednabrigada
Postovi: 1705
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Imajednabrigada » 24 mar 2024, 15:30

mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 14:47
BoixosNois1899 je napisao/la:
24 mar 2024, 12:15
DamirT je napisao/la:
24 mar 2024, 11:56
Kad idu izbori?
Krajem godine bi trebali. Ali to je formalnost samo, već se zna da će Vico dobiti drugi mandat.
Ko mu to garantuje? Bosnjaci u UO ? Hrvati ? Rezultati koje je postigao u svom mandatu ? Ko ce mu to omoguciti ? Ne moze sam sebe izglasati, nismo u Rusiji.

Po automatizmu, mislim da jos vazi ono pravilo da svaki predsjwdnik saveza ima mandat 4+4 godine, jer je onaj Balija Begic insistirao na tome samo da ostane na poziciji.

Ono sto mi mozemo uraditi da smo pametni kao sto nismo, bar bosnjacka komponenta da se kandidiraju bivsi reprezentativci a svaki kanton ima bar jednog ili neko drugi ko je moralan i da ima sve zube u vilicama.

Ali i tu veliki problem je sto klubovi biraju predstavnike u IO tako sto ih prvo instaliraju za predsjednike kantonalnih saveza i kao takvi idu Direkt u IO saveza.

I naravno izaberu neke munafike kriminalce kao ovi sad da rade u interesu klubova i za svoje interese, repka njih ne zanima.
U izvrsnom odboru je Vlast, oni izglasavaju, biraju, zavrsavaju a kad bi bio dobar IO onda Vico samo moze pokupiti se ili raditi kako ovi kazu.

Pa onda neka se ganjaju.

Ali nemamo mi pameti, a i ti bivsi reprezentativci dosta pasivni, lakse je pricat sa strane doduse i sami kazu da bi ali da im smeta taj kompliciran način biranja gdje moras puno lobirati, moliti tamo neke seljacine da te podrze.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15903
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la svrakino1921 » 24 mar 2024, 15:32

Amar Osim-selektor
Almir Memić-Mamo ili Mema-pomocnik

Nutricionist i kuhar reprezentacije-Sejo Brajković

Domaće utakmice se igraju na LJEPOTICI







Uspjeh zagarantiran

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la mercurial » 24 mar 2024, 15:36

svrakino1921 je napisao/la:
24 mar 2024, 15:19
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 14:47
BoixosNois1899 je napisao/la:
24 mar 2024, 12:15


Krajem godine bi trebali. Ali to je formalnost samo, već se zna da će Vico dobiti drugi mandat.
Ko mu to garantuje? Bosnjaci u UO ? Hrvati ? Rezultati koje je postigao u svom mandatu ? Ko ce mu to omoguciti ? Ne moze sam sebe izglasati, nismo u Rusiji.


U Konjicu dogovoreno na sastanku pod tackom ostalo između trojke , Dode i Covketa
Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..

Avatar
Beduin
Postovi: 16356
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Beduin » 24 mar 2024, 16:07

svrakino1921 je napisao/la:
24 mar 2024, 15:19
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 14:47
BoixosNois1899 je napisao/la:
24 mar 2024, 12:15


Krajem godine bi trebali. Ali to je formalnost samo, već se zna da će Vico dobiti drugi mandat.
Ko mu to garantuje? Bosnjaci u UO ? Hrvati ? Rezultati koje je postigao u svom mandatu ? Ko ce mu to omoguciti ? Ne moze sam sebe izglasati, nismo u Rusiji.


U Konjicu dogovoreno na sastanku pod tackom ostalo između trojke , Dode i Covketa
Svrakino brate, ides li u utorak na Grbavicu gledati tekmu, koju si neki dan najavio? ❤️
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Tekashi
Postovi: 15943
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Tekashi » 24 mar 2024, 16:46

BoixosNois1899 je napisao/la:
22 mar 2024, 16:43
slika
:D

Avatar
Varg
Postovi: 2628
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Varg » 24 mar 2024, 16:58

insajderi, je li savo ostaje ili ide ?
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
H8Z7
Postovi: 3973
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la H8Z7 » 24 mar 2024, 17:00

mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 15:36
svrakino1921 je napisao/la:
24 mar 2024, 15:19
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 14:47

Ko mu to garantuje? Bosnjaci u UO ? Hrvati ? Rezultati koje je postigao u svom mandatu ? Ko ce mu to omoguciti ? Ne moze sam sebe izglasati, nismo u Rusiji.


U Konjicu dogovoreno na sastanku pod tackom ostalo između trojke , Dode i Covketa
Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..
Gledaj spiska :puke: dok ovi ne znam kako da ih nazovem sjede u savezu nema nama naprijed. Mujdža, Ibišević, Salihović nemaju mjesta tu a neki Durić a pogotovo Husić nešto kao rade.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 24 mar 2024, 17:03

Mi smo u smjeni generacija, započinjemo LN bez imperativa rezultata, barem 8 jakih utakmica.
Idealan trenutak za da priliku dobiju mladi i ambiciozni ljudi, neopterećeni parama, željni dokazivanja i sa patriotskim nabojem.
Dosta potrošenih, propalih trenera 60+, koji bi za ugovor prodali sve. Dosta sumnjivih likova poput Miloševića i sličnih trojanskih konja iz komšiluka.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 24 mar 2024, 17:05

mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 15:36
Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..
S ovim ljudima možemo doživjeti samo fudbalsku tragediju, kao što smo sa njihovim šefovima doživjeli političku.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Varg
Postovi: 2628
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Varg » 24 mar 2024, 17:17

H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 17:00
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 15:36
svrakino1921 je napisao/la:
24 mar 2024, 15:19




U Konjicu dogovoreno na sastanku pod tackom ostalo između trojke , Dode i Covketa
Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..
Gledaj spiska :puke: dok ovi ne znam kako da ih nazovem sjede u savezu nema nama naprijed. Mujdža, Ibišević, Salihović nemaju mjesta tu a neki Durić a pogotovo Husić nešto kao rade.
zar stvarno mislite da bi se ti nabrojani htjeli ubaciti u stranke i raditi u lokalnim savezima? ili da im se daju neke počasne funkcije nešto? ne razumijem
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Espiritosanto
Postovi: 3008
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Espiritosanto » 24 mar 2024, 17:40

Varg je napisao/la:
24 mar 2024, 17:17
H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 17:00
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 15:36

Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..
Gledaj spiska :puke: dok ovi ne znam kako da ih nazovem sjede u savezu nema nama naprijed. Mujdža, Ibišević, Salihović nemaju mjesta tu a neki Durić a pogotovo Husić nešto kao rade.
zar stvarno mislite da bi se ti nabrojani htjeli ubaciti u stranke i raditi u lokalnim savezima? ili da im se daju neke počasne funkcije nešto? ne razumijem
Evo i da umjesto ovih uđu Ibišević, Salihović i ostali,opet ti ostali članovi dolaze iz RS-a, Kantona 10,Zapadnohercegovačkog i jedan iz HNK.
Za izbor selektora i ostale odluke potrebno je 12 od 15 glasova.
Jednostavno sve je nakaradno i tako će uvijek biti, gledati će se nacionalni i lični interesi.
Isto kao predsjedništvo,parlamenti i sve ostalo.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 397
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la muharemovicdzelo » 24 mar 2024, 17:59

Gdje je i šta radi Srečko Katanec?
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
H8Z7
Postovi: 3973
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la H8Z7 » 24 mar 2024, 18:02

Varg je napisao/la:
24 mar 2024, 17:17
H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 17:00
mercurial je napisao/la:
24 mar 2024, 15:36

Pilav (SDA)
Adnan Dzemidic (SDA)
Fuad Čolpa (SDA)
Muhidin Raščić (SBB)
Midhat Sarajčić (SDA)
Muris Jabandžić (SDA)
Irfan Durić (NES)
Azmir Husić (SDA)

Nema ovdje nikog iz trojke..
Gledaj spiska :puke: dok ovi ne znam kako da ih nazovem sjede u savezu nema nama naprijed. Mujdža, Ibišević, Salihović nemaju mjesta tu a neki Durić a pogotovo Husić nešto kao rade.
zar stvarno mislite da bi se ti nabrojani htjeli ubaciti u stranke i raditi u lokalnim savezima? ili da im se daju neke počasne funkcije nešto? ne razumijem
Dok ne probamo možemo samo nagađati. Da li je izuzetno teško? Jeste. Da li smo probali? Nismo.
Izabereš par za Bošnjačku stranu, za Hrvastku forsiraš Sesara, Topića i sl. Za Srpsku neke druge itd.
Svi smo svjesni da je izuzetno teško ali treba probati. Imaš dvije opcije nešto uraditi ili sjesti i kukati.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Espiritosanto
Postovi: 3008
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Espiritosanto » 24 mar 2024, 18:14

H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 18:02
Varg je napisao/la:
24 mar 2024, 17:17
H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 17:00


Gledaj spiska :puke: dok ovi ne znam kako da ih nazovem sjede u savezu nema nama naprijed. Mujdža, Ibišević, Salihović nemaju mjesta tu a neki Durić a pogotovo Husić nešto kao rade.
zar stvarno mislite da bi se ti nabrojani htjeli ubaciti u stranke i raditi u lokalnim savezima? ili da im se daju neke počasne funkcije nešto? ne razumijem
Dok ne probamo možemo samo nagađati. Da li je izuzetno teško? Jeste. Da li smo probali? Nismo.
Izabereš par za Bošnjačku stranu, za Hrvastku forsiraš Sesara, Topića i sl. Za Srpsku neke druge itd.
Svi smo svjesni da je izuzetno teško ali treba probati. Imaš dvije opcije nešto uraditi ili sjesti i kukati.
Sve to dobro zvuči ali je realnost da se ti ljudi moraju izabrati prije svega iz svojih lokalnih saveza.
Ne možeš ti izabrati ljude koji će doći iz ZH kantona ili RS a.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
H8Z7
Postovi: 3973
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la H8Z7 » 24 mar 2024, 18:29

Espiritosanto je napisao/la:
24 mar 2024, 18:14
H8Z7 je napisao/la:
24 mar 2024, 18:02
Varg je napisao/la:
24 mar 2024, 17:17


zar stvarno mislite da bi se ti nabrojani htjeli ubaciti u stranke i raditi u lokalnim savezima? ili da im se daju neke počasne funkcije nešto? ne razumijem
Dok ne probamo možemo samo nagađati. Da li je izuzetno teško? Jeste. Da li smo probali? Nismo.
Izabereš par za Bošnjačku stranu, za Hrvastku forsiraš Sesara, Topića i sl. Za Srpsku neke druge itd.
Svi smo svjesni da je izuzetno teško ali treba probati. Imaš dvije opcije nešto uraditi ili sjesti i kukati.
Sve to dobro zvuči ali je realnost da se ti ljudi moraju izabrati prije svega iz svojih lokalnih saveza.
Ne možeš ti izabrati ljude koji će doći iz ZH kantona ili RS a.
Sam znaš gdje živimo, podmažeš novcem i gotova stvar. Doduše malo teže kod H strane da bi tako lahko išlo, ali bi se par ljudi moglo.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 397
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la muharemovicdzelo » 24 mar 2024, 18:56

Prosto je nemoguće da ti ljudi postanu dio IO, jer je sistem utemeljen tako da je nemoguće da pobijede u lokalnim jedinicama (kanton ili županija).

Kako je Durić pobijedio prošli put ispred Tigra? Od Bošnjačkog dijela, Tigar je imao glas 19 od 24 delegata, a Durić samo 5 njih i opet je dobio. Pa kako to? Lagano, dobio je većinsku podršku od 36 delegata FSRS i od dijela H komponente. I to je način kako je dobio mjesto u IO ispred Hamde.

I kako bi sad npr. Sajo ušao u borbu sa njim na teritoriju USK? Ili Topić u Orašju da se bori sa Iljom i pulenima od dotičnog? Bolić ili Hibić sa podanicima Hamde Begagića, čovjeka koji je uništio fudbal u ZDK?

Nema šanse da mogu proći pored kriminalaca poput Basare, Beusa, Spahića, Raščića, Prusine, Begagića, Sarajčića i ostalih koji oblače u tim jedinicama.

Na području TK ćeš imati Šećerbegovića, vjerovatno će u borbu sa njim ući i sin (Mustafa) nekadašnjeg člana IO (Nurdin Peštalić), a sigurno će se i Husić boriti da dobije još jedan mandat. I odmah možeš uočiti da se uopšte ne radi u interesu zemlje, nego radi ličnog interesa.

I da potplatiš, ne smiješ smetnuti da je bitna i politička križaljka kako bi postao član IO.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
Varg
Postovi: 2628
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Varg » 24 mar 2024, 19:11

prvenstveno sve to, a sa druge strane 99% nasih "legendi" uopće nema stalno prebivalište u BiH, samo laprdaju kad dođu utakmice...

ali to uopce ne moraju biti legende lvl. bolic, spahic itd, kada bi makar ex plbih igrači koji imaju 2 klikera htjeli da ulaze u sve te priče, to bi vec bio ogroman napredak. tipa bekrić da se aktivira u TK, eto sesar negdje dole u hercegovini itd
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la mercurial » 24 mar 2024, 19:22

A jesu li oni svjesni da bez navijaca nema ni njih ?
Nakon ovog cirkusa sa FK Sarajevo, ne treba im jos dodatni pritisak i prituzbe prema FIFI.
Nacionalno osvjestena trojka na vlasti ima priliku da se pokaze. Preko tuzilastva da ispitaju kriminal, ako ga ima, u savezima NSBIH, KSBIH, RSBIH..

Daduli
Postovi: 673
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Daduli » 24 mar 2024, 19:31

slika

Čitači s usana su zabilježili zanimljiv razgovor
Glory Glory Man United

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la zgembo89 » 24 mar 2024, 21:16

U nas je se s*ebalo posle onog Fifa komiteta i Ivice Osima napravio je Elvedin Begic statut kojim je vraceno ponovo sistem na nacionalisticki fazon od 3 komponente ,a sve da bi on ostao 2 mandata na celu NS BiH

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: emir79 i 19 gostiju.