Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 28 mar 2024, 14:55

Goalgetter je napisao/la:
28 mar 2024, 14:42
Muslic se uspio plasirati u TOP6 u Belgiji, najbolje bi reference imao sigurno pored Selimbegovica. Samo sto zna se kako to u nas ide, nije presudno samo biti kompetentan, ima tu jos parametara. Kad ti neandertalci poput Colpe odlucuju, znas vec da neko od mladjih i perspektivnijih trenera nece biti.
Nažalost Muslić nas je pretrčao. Ušao je u ligu trenera koji mogu da biraju i takvi, poznato je, ne žele da imaju posla s nama.
Da smo Muslića ganjali prošle godine, možda bi ga uganjali, ali onda su išli argumenti kao sada za Selimbegovića - čime se on to dokazao, nije on neka pljačka itd.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

EdinjoBos
Postovi: 1289
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la EdinjoBos » 28 mar 2024, 15:00

selimbegovic sa bajramovicem/ibisevicem ili neki stranac

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 400
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la muharemovicdzelo » 28 mar 2024, 15:09

Gonzalo García bi bio dobra opcija od stranaca.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
Spahic98
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Spahic98 » 28 mar 2024, 15:13

19vendetta87 je napisao/la:
28 mar 2024, 14:29
Sveti je napisao/la:
28 mar 2024, 14:19
Horoz je napisao/la:
28 mar 2024, 14:13

Pa bolje je probati i rizikovati, pa dobiti drugog Miloševića, nego ostaviti ovog političara koji je najgori u istoriji.
Ali stvar je u tome što ne može biti gori od ovoga. Tvrdim da će apsolutno svaki čovjek (ne mora biti trener) koji sjedne na klupu, u ovakvih 5 utakmica postićo bolji uspjeh od Miloševića.
Ma da io i misimovic imaju i trun znanja koliko i nemaju vec sutra bi se obavio razgovor sa selimbegom gdje bi mu bile obecane odrijesene ruke za narednih 5 godina
Taj Selimbegovic se malo previse idealizira ovdje. A rezultati mu drugacije govore...
Klubovi koje je on trenirao su u rangu Osijeka ili Gorice.
Isto sto sad pisu za njega, prije par godina su pisali za Custovica.
Ljudi misle da to sto neko trenira na zapadu da je odmah trenercina ,kao da su Custovic i Selimbegovic trenirali Arsenal a ne Waasland Beveren i Hansa Rostock.

Avatar
Mogli
Postovi: 431
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Mogli » 28 mar 2024, 15:16

Spahic98 je napisao/la:
28 mar 2024, 15:13
19vendetta87 je napisao/la:
28 mar 2024, 14:29
Sveti je napisao/la:
28 mar 2024, 14:19


Ma da io i misimovic imaju i trun znanja koliko i nemaju vec sutra bi se obavio razgovor sa selimbegom gdje bi mu bile obecane odrijesene ruke za narednih 5 godina
Taj Selimbegovic se malo previse idealizira ovdje. A rezultati mu drugacije govore...
Klubovi koje je on trenirao su u rangu Osijeka ili Gorice.
Isto sto sad pisu za njega, prije par godina su pisali za Custovica.
Ljudi misle da to sto neko trenira na zapadu da je odmah trenercina ,kao da su Custovic i Selimbegovic trenirali Arsenal a ne Waasland Beveren i Hansa Rostock.
Bas smorise. Jos je gore kad pronadju neko nase ime u u19 ekipi kakvog Bundesligasa i vec stvore pricu o buducoj igracini.

Ako ne misle Peteva vracati neka ostane Milosevic.

dzemil
Postovi: 123
Pridružen/a: 02 feb 2024, 15:59
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la dzemil » 28 mar 2024, 15:32

DamirT je napisao/la:
28 mar 2024, 12:11
BoixosNois1899 je napisao/la:
28 mar 2024, 12:06
DamirT je napisao/la:
28 mar 2024, 10:23

Koga bi ti uzeo? Pod uslovom da ovi nasi mladji treneri i stranci nece doci. Mozes dobiti samo nekog drugog Savu...
Ima hrpa stranaca koji se mogu naći a koji bi bili daleko kvalitetniji od Save i svih prethodnih metuzalema. Druga je stvar što u savezu to ne žele, ali to ne znači je nemoguće naći nešto bolje.
Slazem se, ali eto kao sto i sam kazes, nije savezu u interesu za to. Mene cudi otkud da su i Peteva uzeli. Tako da nam ostane Savo ili neko slican njemu tipa Cacic, Rukfas, Mesa itd.

A da ima jeftinih dobrih strucnjaka, ima definitivno.
Ništa nama ne ostaje. Ni jedan od tih trenera ne zaslužuje da vodi repku a posebice oni koji je sahranjuju, a jedan od tih je i Savo. Jedan Dudić je bolje rješenje od svih nabrojanih da ne idemo daleko.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Rimes87 » 28 mar 2024, 16:44

Cuo sam da je Djaumorac zavrsio karijeru, mogo bi nas vodit:

https://www.pesmaster.com/djaumorac/pes ... yer/55306/
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Sveti
Postovi: 10201
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Sveti » 28 mar 2024, 17:30

Rimes87 je napisao/la:
28 mar 2024, 16:44
Cuo sam da je Djaumorac zavrsio karijeru, mogo bi nas vodit:

https://www.pesmaster.com/djaumorac/pes ... yer/55306/
:urnebes:
naprijed rejal

Avatar
DamirT
Postovi: 14007
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la DamirT » 28 mar 2024, 18:25

dzemil je napisao/la:
28 mar 2024, 15:32
DamirT je napisao/la:
28 mar 2024, 12:11
BoixosNois1899 je napisao/la:
28 mar 2024, 12:06


Ima hrpa stranaca koji se mogu naći a koji bi bili daleko kvalitetniji od Save i svih prethodnih metuzalema. Druga je stvar što u savezu to ne žele, ali to ne znači je nemoguće naći nešto bolje.
Slazem se, ali eto kao sto i sam kazes, nije savezu u interesu za to. Mene cudi otkud da su i Peteva uzeli. Tako da nam ostane Savo ili neko slican njemu tipa Cacic, Rukfas, Mesa itd.

A da ima jeftinih dobrih strucnjaka, ima definitivno.
Ništa nama ne ostaje. Ni jedan od tih trenera ne zaslužuje da vodi repku a posebice oni koji je sahranjuju, a jedan od tih je i Savo. Jedan Dudić je bolje rješenje od svih nabrojanih da ne idemo daleko.
Ostaju ovi gore nabrojani jer nijedan normalan trener nece voditi reprezentaciju u rasulu. Jedino ako nece da sroza sebi trenerski ugled, pa da ga uzmu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Rosicky
Postovi: 8331
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Rosicky » 28 mar 2024, 18:30

Prati li tko ova podcaste u kojim gostuje Mehmed Baždarević ?

Lik stalno pokazuje neku studiju koju je radio i koja je riješenje svega :D

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la JonSnow » 28 mar 2024, 19:47

Rosicky je napisao/la:
28 mar 2024, 18:30
Prati li tko ova podcaste u kojim gostuje Mehmed Baždarević ?

Lik stalno pokazuje neku studiju koju je radio i koja je riješenje svega :D
Brani i savez, znači znamo epilog.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8331
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Rosicky » 28 mar 2024, 21:05

JonSnow je napisao/la:
28 mar 2024, 19:47
Rosicky je napisao/la:
28 mar 2024, 18:30
Prati li tko ova podcaste u kojim gostuje Mehmed Baždarević ?

Lik stalno pokazuje neku studiju koju je radio i koja je riješenje svega :D
Brani i savez, znači znamo epilog.
Dosta mi se nerealnom čini brojka o kojoj govori a tiče se ljudi koji su radili na tome,pogotovo jer ih prezentira kao stručanje na tom polju.

Ukoliko stvarno ima takav plan kojim bi podigao reprezentaciju zašto nije napravio i neki plan kojim bi podigao nekakav klub koji bi mu dao posao :D
Kako vidim nema ozbiljnog angažmana.

aqarius
Postovi: 3902
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la aqarius » 28 mar 2024, 22:58

Gledao sam podcast sa Mešom i ima on dobrih stvari,ali za mene ima i većih provala.Npr.meni je vezano za domaće igrače,gdje je dokazano da nemaju ni tehnički ni taktički ni fizički kvalitet da budu bitan faktor,možda nekada sada ne.Pa onda svaki grad nekoliko stadiona..ma možeš ih stotine..mladi naraštaj ne interesuje ništa..sve zjapi prazno..naravno ne bukvalno prazno..malo se omladine bavi sportom nemaš brojnost da izvučeš kvalitet .Zatim savez od ljudi od struke.bez nacionalnih mandata,,slažem se sa tim ali toga nema ..pa morao bi promijeniti čitav državni ustav..a to plemenske vođe neće dozvoliti zbog svoje ghuzice.
Novi selektor-meni smeta da kad god promijenimo selektora dođe neko ko imam utisak nikada nije pogledao repku..nebitno Meša,Kodro,Savo,pa potroši pola kvala da skonta šta mu ko igra ,a tada je već kasno...pa 300 nas forumaša već odoka može skontati šta ko može,a oni opet probavaju 300 formacija.,pa pogleddj 10 zadnjih tekmi i već ti je jasno kako stojimo sa igračkim kadrom,pozicijama,kvalitetom,svakom Džeko igra 90 min i ako se vidi da od 70 smeta,da Cimi Kruna i Pjana ne mogu dva pasa sastaviti,da nemamo krila,da Čivić nema kvaliet.i td.puno toga ,nego opet sve iznova..

Avatar
boatenkk
Postovi: 423
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la boatenkk » 28 mar 2024, 23:01

MESA - NE ZNALICA

on nesmije viss biti trener ni kadetima kamoli sta vise.. igra se gledala udji djuricu i nabijajte loptu na njega

i sta on da prica

samo 2 su top top klase kod nas bosanaca

bajevic i vaha

bajevica su zgazili ko macku a isto hoce i sa najboljim VAHIDOM

NECETE SMECARI

Avatar
hurem
Postovi: 8626
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la hurem » 28 mar 2024, 23:26

Meša je zasigurno najveći radnik koji nas je vodio.
Bio je najviše posvećen poslu u svakom smislu ali ga rezultati nisu pratili...i to sa još uvijek kvalitetnom garniturom reprezentativaca koji su se vrtili po ligama 5, neki na vrhuncu (Pjanic, Dzeko....).
Dakle, on bi sada još više zapeo da dokaže da ga se onda trebalo istrpiti i da se pogriješilo sto ga se nogiralo...

Ali meni kada naumpadne njegova 424 formacija, meni odmah toliko muka, da...ne znam.
Sjećam se da sam bio medju najglasnijima da ga se nogira bez obzira na one pobjede u početku mandata. :)

Kamo sreće da nam dodju neki naši mladji...kojima je doista stalo i uz koje bi stao svaki navijač, ali bukvalno...ali i igrač, čak i onaj potencijalni...a to bi značilo da je na klupu reprezentacije došao bivši reprezentativac kojem se niko ne smije miješati u posao, spisak...

Avatar
JFH9
Postovi: 2647
Pridružen/a: 08 jul 2014, 16:28
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la JFH9 » 29 mar 2024, 00:12

Dati Fedji 2 mandata da sa ovom omladinom napravi nesto. Ali prvo treba gamad iz saveza istjerati.
"Najbolji sinovi Krajine, mi danas pišemo historiju Bosne"

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la hz1987 » 29 mar 2024, 00:18

Ko hoce da eksperimentise sa polutrenerima i igrackim legendama tipa Bazdarevica, Susica, Kodre, Hadzibegica, Sliskovica, Milosevica...ovih novih tipa Mujdze, Bajramovica, Barbareza i inih...eno im U19 i U21 i nek lijepo proberu i selektuju mlade i odvedu ih na zavrsnicu takmicenja i time s njima predju u A tim kao dokazani selektori. Do tada, samo provjerene strucnjake treba kesirati i imenovati za A tim. Eksperimentisanja ostaviti za mladje kategorije i prestati za svetinju i A tim...Otuzno je vise vidjeti i ponavljati do iznemoglosti neuspjesnu matricu sa tipovima koji karijeru grade na klupi repke.

Sindikat12
Postovi: 656
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Sindikat12 » 29 mar 2024, 00:57

Savo ostaje 90%.

Medjutim postoji jedan problem, Savi se niko nije mjesao u posao (Petevu i Hadziji jesu) da li ce nastavit tako od strane Saveza ne znamo.

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la Horoz » 29 mar 2024, 01:37

Postavljanje Miloševića je bio zločin protiv bh fudbala, onda je i sam Milošević počinio rezultatski zločin.
Ne bi me začudilo da se politika zločina prema bh fudbalu nastavi produžavanjem ugovora političaru i antitreneru Miloševiću.
Vidim ovdje i po twitteru, ovi dijasporski naivci insajderi su skuhani od strane varalica iz saveza, prodana im je domaća šuplja i sad podržavaju Miloševića :roll: Kontaju da su pametni, da oni vide nešto :D
Ne samo da nismo sposobni da barem pokušamo spriječiti totalnu propast, nego svjesno jurišamo u nju. Čista patologija.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 1027
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Novi selektor (ko nakon Miloševića?)

Post Postao/la ArtemisFowl » 29 mar 2024, 07:17

Zadnje kvalifikacije gdje smo bili iole relevantni za pozitivan rezultat su bile pod Mešom. Doduše to se poklapa i sa odlaskom Ibiševića, Lulića, Medunjanina, Spahića, Begovića...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.