Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8629
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 21 apr 2024, 14:13

A sta fali Custovicu u odnosu na Ibisevica i Bajramovica?!
Manja fudbalska legenda?!
Kao trener je vjerovatno bolji od obojice u ovom trenutku.

Avatar
boatenkk
Postovi: 443
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la boatenkk » 21 apr 2024, 14:14

hurem je napisao/la:
21 apr 2024, 14:13
A sta fali Custovicu u odnosu na Ibisevica i Bajramovica?!
Manja fudbalska legenda?!
samo nek se sere.. hvala ti sto si mi jedini vjerovo.. od sad ces prvi saznavati ekskluzivne informacije u pp

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 21 apr 2024, 14:22

Izbor pomoćnika je kod Barbareza važan kao ni kod jednog selektora do sada. Najviše zbog toga što sam selektor nema nikakvog trenerskog iskustva, a nije naš da je igračku karijeru završio prije dvije ili tri godine.

Nama će u suštini pomoćnici krojiti igru. Od njihovih sposobnosti ćemo zavisiti, jer ne znamo da li ih Sergej uopšte ima.
On pošto nema iskustva treba se baš potruditi i sklopiti dobar tim, inače će u red onih koji su unistavali reprezentaciju svojim neznanjem/egom.
Par dobrih odluka u vezi stručnog štaba i sve će ovo drugačije izgledati.

Šta ti je sreća tj. nesreća, da smo se kojim slučajem prije nekoliko godina odlučili za Jakirovića danas bi imali pristojnog trenera na klupi i sklopljen tim.
Ali ko zna, možda Barbarez iznenadi. Mada u većini njegovih intervjua kojem sam poslusao on ga tupi o politici i filozofiji. Ne zvuci mi kao neko ko je baš posvećen trenerskom poslu.

fanatik19
Postovi: 105
Pridružen/a: 05 mar 2024, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la fanatik19 » 21 apr 2024, 14:32

h1a2s3o4 je napisao/la:
21 apr 2024, 14:22
Izbor pomoćnika je kod Barbareza važan kao ni kod jednog selektora do sada. Najviše zbog toga što sam selektor nema nikakvog trenerskog iskustva, a nije naš da je igračku karijeru završio prije dvije ili tri godine.

Nama će u suštini pomoćnici krojiti igru. Od njihovih sposobnosti ćemo zavisiti, jer ne znamo da li ih Sergej uopšte ima.
On pošto nema iskustva treba se baš potruditi i sklopiti dobar tim, inače će u red onih koji su unistavali reprezentaciju svojim neznanjem/egom.
Par dobrih odluka u vezi stručnog štaba i sve će ovo drugačije izgledati.

Šta ti je sreća tj. nesreća, da smo se kojim slučajem prije nekoliko godina odlučili za Jakirovića danas bi imali pristojnog trenera na klupi i sklopljen tim.
Ali ko zna, možda Barbarez iznenadi. Mada u većini njegovih intervjua kojem sam poslusao on ga tupi o politici i filozofiji. Ne zvuci mi kao neko ko je baš posvećen trenerskom poslu.
Trenersko iskustvo ne mora predstavljati apsolutno nista. Schevcenko je 1. Trenerski posao radio kao selektor Ukrajine i prosetao se kroz kval. Za zadnji EURO i uz to otreso Srbiju 5 0 i poslije dosao do cetvrtfinala prvenstva. Zasto Sergej ne bi mogao da bude pogodak kao sto je njima bio Andriy ?
Jednostavno smo izgubili kult reprezentacije i potrebno ga je vratit a Barba i Spaha su jedina 2 lika koja to mogu


Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 21 apr 2024, 15:01

fanatik19 je napisao/la:
21 apr 2024, 14:32
h1a2s3o4 je napisao/la:
21 apr 2024, 14:22
Izbor pomoćnika je kod Barbareza važan kao ni kod jednog selektora do sada. Najviše zbog toga što sam selektor nema nikakvog trenerskog iskustva, a nije naš da je igračku karijeru završio prije dvije ili tri godine.

Nama će u suštini pomoćnici krojiti igru. Od njihovih sposobnosti ćemo zavisiti, jer ne znamo da li ih Sergej uopšte ima.
On pošto nema iskustva treba se baš potruditi i sklopiti dobar tim, inače će u red onih koji su unistavali reprezentaciju svojim neznanjem/egom.
Par dobrih odluka u vezi stručnog štaba i sve će ovo drugačije izgledati.

Šta ti je sreća tj. nesreća, da smo se kojim slučajem prije nekoliko godina odlučili za Jakirovića danas bi imali pristojnog trenera na klupi i sklopljen tim.
Ali ko zna, možda Barbarez iznenadi. Mada u većini njegovih intervjua kojem sam poslusao on ga tupi o politici i filozofiji. Ne zvuci mi kao neko ko je baš posvećen trenerskom poslu.
Trenersko iskustvo ne mora predstavljati apsolutno nista. Schevcenko je 1. Trenerski posao radio kao selektor Ukrajine i prosetao se kroz kval. Za zadnji EURO i uz to otreso Srbiju 5 0 i poslije dosao do cetvrtfinala prvenstva. Zasto Sergej ne bi mogao da bude pogodak kao sto je njima bio Andriy ?
Jednostavno smo izgubili kult reprezentacije i potrebno ga je vratit a Barba i Spaha su jedina 2 lika koja to mogu

Kakav bolan kult?! O čemu pričate vi (ti i oni koji to spominju)?! Ako hoćete kult učlanite se u masone ili šta već.

Ako pričate o kultu u smislu kao da se vrati podrška(navijanje), pa nije baš da je reprezentacija bila bez podrške. Sve jače utakmice su bile rasprodate u rekordnom roku, a nije baš ni da je izostala podrška na gostovanjima. Što se tiče navijača oni su ispoštovali svoje. Ne znam šta bi Savez?! Da se nakon serije(duge serije) loših rezultata navijači bacaju na glavu za njih? Pa mi jesmo malo čudan narod ali baš tolko glupi nismo.

Znači nije do podrške, ili što bi neki rekli kulta, toga je bilo i do sada. To nam neće i ne može značajno pomoći.
Ono što nama treba je suhi kvalitet kod trenera da bi izvukao maximum iz prosječe ekipe koju imamo. Nikakvi kultovi i gluposti. Jedino ako ne planiraju da se koletivno samoubijemo na stadionu?

To poredjenje sa Shevchenkom baš i nema puno smisla. On je karijeru završio 2012 godine i nakon 4 godine dobio posao pomoćnog trenera.
Barbarez je karijeru završio 2008, prema Transfermarku, a prvi posao kao trener će dobiti 2024. Znači 16 godina kasnije.

3-4 godine nakon igračke karijere mogu razumjeti. Odmor od fudbala, edukacije i sl., a šta radiš 16 godina? Svaki normalan poslodavac bi te pitao to.

A što se tiče kulta, meni se čini da se ovdje više radi o kultu ličnosti.

Imajednabrigada
Postovi: 1709
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Imajednabrigada » 21 apr 2024, 15:16

slika


Ratni moj vec zna pomocnike a vi nagađajte koliko vam volja.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Vaya
Postovi: 181
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Vaya » 21 apr 2024, 15:17

fanatik19 je napisao/la:
21 apr 2024, 14:32
h1a2s3o4 je napisao/la:
21 apr 2024, 14:22
Izbor pomoćnika je kod Barbareza važan kao ni kod jednog selektora do sada. Najviše zbog toga što sam selektor nema nikakvog trenerskog iskustva, a nije naš da je igračku karijeru završio prije dvije ili tri godine.

Nama će u suštini pomoćnici krojiti igru. Od njihovih sposobnosti ćemo zavisiti, jer ne znamo da li ih Sergej uopšte ima.
On pošto nema iskustva treba se baš potruditi i sklopiti dobar tim, inače će u red onih koji su unistavali reprezentaciju svojim neznanjem/egom.
Par dobrih odluka u vezi stručnog štaba i sve će ovo drugačije izgledati.

Šta ti je sreća tj. nesreća, da smo se kojim slučajem prije nekoliko godina odlučili za Jakirovića danas bi imali pristojnog trenera na klupi i sklopljen tim.
Ali ko zna, možda Barbarez iznenadi. Mada u većini njegovih intervjua kojem sam poslusao on ga tupi o politici i filozofiji. Ne zvuci mi kao neko ko je baš posvećen trenerskom poslu.
Trenersko iskustvo ne mora predstavljati apsolutno nista. Schevcenko je 1. Trenerski posao radio kao selektor Ukrajine i prosetao se kroz kval. Za zadnji EURO i uz to otreso Srbiju 5 0 i poslije dosao do cetvrtfinala prvenstva. Zasto Sergej ne bi mogao da bude pogodak kao sto je njima bio Andriy ?
Jednostavno smo izgubili kult reprezentacije i potrebno ga je vratit a Barba i Spaha su jedina 2 lika koja to mogu
Ne mozes porediti Shevchenka i Barbareza, ali nikako... Shevchenko je ove godine zavrsio igračku karijeru, te odmah nakon toga se bacio na edukaciju i kroz godinu 2 godine je dobio priliku da vodi Ukrajinu, naravno da je i to bio rizik za Ukrajinu, te da je dobio to na svoje ime, međutim čovjek nije u suštini imao nikakvog prekida u bavljenju fudbalom (igranje, edukacija, treniranje)... Barbarez od završetka karijere prije 16 godina nije nigdje objavio sliku da je igrao Bajramski turnir ili da igra fudbala rekreativno...čovjek se zadnjih 15 godina zivota bavi kockanjem...

Da ne bude da sam neki kontras ili provokator, mislim da je figura Barbareza na poziciji selektora nesto izuzetno pozitivno, pozrtvovanost, autoritet i sve ostalo što posjeduje mislim da itekako moze imati pozitivan efekat na ovu podmlađenu ekipu, međutim druže da poslije jako dobre igračke karijere u Njemackoj, ti se apsolutno distanciras od fudbala, pa da ne budes **** pomoćni trener pjetlićima Hamburga ili Leverkuzena - to mi neće biti nikako jasno...

Bojim se da će ovo biti potrošen "mandat" iz pro-bosanske kvote u nasem nacinu biranja selektora u FSBiH, te da je ovim Gicko kupio Bošnje još jednom, za hapanje kroz savez u naredne 4 godine, a da će eventualno sutra da krenu loši rezultati - imali ste priliku...

Nikako mi se ne sviđa što je Spahić tu, jer sam 100% siguran da će ovo se pretvoriti u javašluk o kojem je Lulić u vakat govorio... Ja kada sam vidio da je tu Hasagić, sve mi je jasno bilo... Ako ne nastavi igrati, uskoro očekujem Džeku u nekoj ulozi u FS BiH ili čak u stručnom štabu, kao što i toj ekipi očekujem kada Sarajevo najuri Slovenca sa klupe, da će se u stručnom štabu ukazati Ibričić...

Ja sam se iskreno nadao da ce se u strucnom stabu naci Ibisevic i Bajramovic, sa njima dvojicom, (mogu slobodno reci jednim od nasih rijetkih fudbalera koji su poslije igranja odlucili da se nastave skolivati i uciti), to bi bio pokazatelj da se prica zarotirala i da se stvari mijenjaju, medjutim...

Volio bih da sve ovo griješim...

Avatar
Sveti
Postovi: 10204
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 21 apr 2024, 15:47

Alaj serete
naprijed rejal

husrefbeg
Postovi: 1104
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la husrefbeg » 21 apr 2024, 16:25

retromoos je napisao/la:
21 apr 2024, 14:05
Onaj panj Vahid je godinama govorio da ne zeli biti selektor, ali da bi rado imao savjetodavnu ulogu u reprezentaciji. Barbarez bi upravo njega trebao ubijediti i jednim potezom okoncati sve probleme. Citav svijet da preoru nece naci nekog naseg boljeg strucnjaka i takticara od Vahida, iako je Vahid nula od covjeka karakterno. Nece dobro zavrsiti ako se okruzi neznalicama kao sto su Custovic i ostala buranija. Svi nasi treneri zajedno nemaju 50% znanja i fudbalske inteligencije koje posjeduje Vahid. To je tako
Slažem se. Kada je Vico odlučio da se pomiri sa Barbom i da mu tu poziciju mislim da je bilo bolje da se Vahi daju odriješene ruke uz obavezu da mu prvi saradnik bude Barba pa nakon kraćeg vremena oko dvije godine Vaha povuče a Barba ostane prvi.
Spaha jeste kontraverzna osoba koja je puno dala kaka će njegova uloga biti ostaje da vidimo ja se nadam pozitivna ali može biti i u kontra smjeru.

Avatar
L-Train
Postovi: 18431
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la L-Train » 21 apr 2024, 16:27

Ma Spaha ce nekog sigurno isamarati,tipujem na Mirsinog malog.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Mogli
Postovi: 512
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Mogli » 21 apr 2024, 16:47

L-Train je napisao/la:
21 apr 2024, 16:27
Ma Spaha ce nekog sigurno isamarati,tipujem na Mirsinog malog.
Zasluzio je svakako jer je stavio ckupi ispred babe.

Avatar
DanijelTZ
Postovi: 217
Pridružen/a: 02 jan 2023, 17:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DanijelTZ » 21 apr 2024, 17:02

Baždarević: "Pošto klubovi ne daju dozvolu Vedi i Bajramoviću, mogli bismo ja i Barbarez zajedno."

Avatar
boatenkk
Postovi: 443
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la boatenkk » 21 apr 2024, 17:23

vidi ih opleli po vahi.. stidite se napisanih recenica

Avatar
Sveti
Postovi: 10204
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 21 apr 2024, 17:33

husrefbeg je napisao/la:
21 apr 2024, 16:25
retromoos je napisao/la:
21 apr 2024, 14:05
Onaj panj Vahid je godinama govorio da ne zeli biti selektor, ali da bi rado imao savjetodavnu ulogu u reprezentaciji. Barbarez bi upravo njega trebao ubijediti i jednim potezom okoncati sve probleme. Citav svijet da preoru nece naci nekog naseg boljeg strucnjaka i takticara od Vahida, iako je Vahid nula od covjeka karakterno. Nece dobro zavrsiti ako se okruzi neznalicama kao sto su Custovic i ostala buranija. Svi nasi treneri zajedno nemaju 50% znanja i fudbalske inteligencije koje posjeduje Vahid. To je tako
Slažem se. Kada je Vico odlučio da se pomiri sa Barbom i da mu tu poziciju mislim da je bilo bolje da se Vahi daju odriješene ruke uz obavezu da mu prvi saradnik bude Barba pa nakon kraćeg vremena oko dvije godine Vaha povuče a Barba ostane prvi.
Spaha jeste kontraverzna osoba koja je puno dala kaka će njegova uloga biti ostaje da vidimo ja se nadam pozitivna ali može biti i u kontra smjeru.
Vahi su davane odrijesene ruke, ali je cifra koja mu se nudi daleko veci problem od njegovog patriotizma.
naprijed rejal

ovisnik
Postovi: 1117
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ovisnik » 21 apr 2024, 17:38

Barbarez mora odabrati kvalitetne pomoćnike, to realno nisu ni Vedo ni Bajramović jer nikoga nisu samostalno vodili niti imaju neko iskustvo.Ovdje se za njima žali kao da su Selimbegović i Miron Muslić koji imaju već neku karijeru iza sebe.Čustović nije loše rješenje, vodio 3 kluba u Belgiji samostalno, već bio u reprezentaciji.Prvi put kad je bio kandidat Barbarez je sa sobom nudio Jakirovića, takav kalibar bi mu i sad trebao.Spominjali su se neki treneri iz Njemačke, kad bi to bili ljudi sa trenerskim iskustvom, kao glavni ili pomoćni, to bi bilo ono što.mu treba.

husrefbeg
Postovi: 1104
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la husrefbeg » 21 apr 2024, 17:53

L-Train je napisao/la:
21 apr 2024, 16:27
Ma Spaha ce nekog sigurno isamarati,tipujem na Mirsinog malog.
Šamaranja će malo i trebati. Prvi uspjeh će biti da se pripreme izmjeste što dalje od ćevapa, kolača i obožavatelja.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4236
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ghuraba » 21 apr 2024, 17:55

Ne vjerujem da je Custovic losiji trener od Bajramovica, ali nekako se svima nama javila zelja da njih dvojicu ponovo gledamo u tandemu. Po Zlajinoj izjavi se jasno vidi koliko i on zeli da bude tu. Nek odradi taj ugovor s KSC-om do narednog ljeta i onda se moze prikljuciti reprezentaciji. Mi svakako u ovoj godini nemamo kvalifikacionih utakmica.

Pretpostavljam da su Custovic, Hrgovic i Hasagic vec sigurni u strucnom stabu. Fali tu bar jos jedno ime koje ima solidnog trenerskog iskustva...

Brazzzoo123
Postovi: 191
Pridružen/a: 30 dec 2020, 16:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Brazzzoo123 » 21 apr 2024, 19:10

Malo pretjerujemo, do jucer svaka susa bila na klupi, a sad Custovic los. Sta su Savo i Rukfas bolji od Custovica?

Avatar
kempes
Postovi: 418
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kempes » 21 apr 2024, 19:12

Brazzzoo123 je napisao/la:
21 apr 2024, 19:10
Malo pretjerujemo, do jucer svaka susa bila na klupi, a sad Custovic los. Sta su Savo i Rukfas bolji od Custovica?
Jel realno da porediš reference Hadžibegića i Čustovića

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: nextterrain i 12 gostiju.