Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
meecko
Postovi: 1529
Pridružen/a: 01 dec 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la meecko » 24 apr 2024, 12:43

Jbt smeta ako nema Srba i Hrvata u reprezentaciji i oko nje. Ako imaju onda nacionalni ključ je u pitanju..... Bog ovom narodu ne može da ugodi...
Nisam baš oduševljeno prihvatio ovo sa Sergejem B. valjda me čovjek demantuje. Žao će mi biti ako ne krenu rezultati, poznajući nas kakve će se bljuvotine pisati i izgovarati o legendi BH fudbala.
Crveno-crna boja krvi ACM
Sloboda do groba

Avatar
DamirT
Postovi: 14107
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 24 apr 2024, 12:46

Trenutno je tehnicki direktor u grckom drugoligasu. Izgleda da mu je to prvi posao nakon zavrsetka karijere.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

samoposmatram
Postovi: 5391
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la samoposmatram » 24 apr 2024, 12:51

Iz supljeg u prazno, samo nek je patriotski.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 24 apr 2024, 12:55

samobih je napisao/la:
24 apr 2024, 12:36
Kakvo je trenereko iskustvo Milenkovića?
Milenković je prošle godine počeo raditi kao tehnički direktor u Grčkoj, druga liga. Na TM stoji da je i direktor u sportskoj agenciji Argentum Sport mada mislim da to nije moguće, jer čini mi se da je FIFA zabranila da direktori sportskih agencija mogu biti dio kluba, normalno osim u slučaju ako se odreknu te titule.

Mislim da će on ipak imati neku drugačiju ulogu, kao što se spominjalo, skaut, da sa sportskim direktorom prati te mlade igrače ili nešto slično tome.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
Varg
Postovi: 2640
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Varg » 24 apr 2024, 13:29

milenkovic je veliki gospodin i patriota, vrijedan postovanja
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.


Avatar
Federer17
Postovi: 7138
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 24 apr 2024, 17:43

Zanimljivo je sto Sergej svoje pomocnike istice opisujuci ih kao neke mega strucnjake, a sudeci po ovima koji su vec poznati (a poznati su haman svi osim te jedne klimave pozicije Bajramovica) - radi se uglavnom o ljudima koji su mahom nedavno 'uplovili' u te trenerske vode. :mrgreen:

Avatar
soccerfan
Postovi: 8714
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 24 apr 2024, 17:51

Barba ima dugoročan plan i treba ga pustiti da ga sprovede.
Apsolutno do kraja . Dati mu bez pritiska dovoljno vremena da sve posloži kako želi. Realno nemamo sta izgubiti sto već nije izgubljeno
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Sindikat12
Postovi: 674
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 24 apr 2024, 17:55

Federer17 je napisao/la:
24 apr 2024, 17:43
Zanimljivo je sto Sergej svoje pomocnike istice opisujuci ih kao neke mega strucnjake, a sudeci po ovima koji su vec poznati (a poznati su haman svi osim te jedne klimave pozicije Bajramovica) - radi se uglavnom o ljudima koji su mahom nedavno 'uplovili' u te trenerske vode. :mrgreen:
Ja se sve nadam da ce iskocit neki njemac ali izgleda jedino Bajramovic (ako uopste dodje) daje taj neki optimizam. Potencira se na te stare igrace ne znam sta ce nam pomoc ako se nisu pokazali kao strucnjaci. Ponavljam ako Bajramovic ne dodje ovo ostalo je tanko…

Horoz
Postovi: 1646
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 24 apr 2024, 18:00

A koga je trebao dovesti za pomoćnika, ima li iko prijedlog, ideju, ko bio to mogao biti? Možda da ponude iskusnom Safetu, Meši, Bajeviću?
Možda Osimu, Musemiću ili nekom velikom strategu, koji je vještine brusio po bhpl pašnjacima?
Baš me zanima ko bi mogao biti taj famozni "neko iskusan", o kom se neprekidno gusla

Bi li valjalo da Antonio Conte bude pomoćnik?
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Federer17
Postovi: 7138
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 24 apr 2024, 18:11

Horoz je napisao/la:
24 apr 2024, 18:00
A koga je trebao dovesti za pomoćnika, ima li iko prijedlog, ideju, ko bio to mogao biti? Možda da ponude iskusnom Safetu, Meši, Bajeviću?
Možda Osimu, Musemiću ili nekom velikom strategu, koji je vještine brusio po bhpl pašnjacima?
Baš me zanima ko bi mogao biti taj famozni "neko iskusan", o kom se neprekidno gusla

Bi li valjalo da Antonio Conte bude pomoćnik?
Ja licno ne guslam ni o kome i nemam namjeru praviti se pametan, ali ako se vec neko istice u nekom kontekstu - onda bi trebao imati debeo 'dosije' dobrih rezultata iza sebe. To u ovim primjerima ocigledno da nije slucaj.

Inace, podrska Sergeju i svima njima u strucnom stabu s moje strane kao mozda nikad nikome otkad pratim reprezentacije BiH. Malo je reci da i sam osjecam odredjenu dozu 'djecije radosti' zbog svih desavanja.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8714
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la soccerfan » 24 apr 2024, 18:18

Federer17 je napisao/la:
24 apr 2024, 18:11
Horoz je napisao/la:
24 apr 2024, 18:00
A koga je trebao dovesti za pomoćnika, ima li iko prijedlog, ideju, ko bio to mogao biti? Možda da ponude iskusnom Safetu, Meši, Bajeviću?
Možda Osimu, Musemiću ili nekom velikom strategu, koji je vještine brusio po bhpl pašnjacima?
Baš me zanima ko bi mogao biti taj famozni "neko iskusan", o kom se neprekidno gusla

Bi li valjalo da Antonio Conte bude pomoćnik?
Ja licno ne guslam ni o kome i nemam namjeru praviti se pametan, ali ako se vec neko istice u nekom kontekstu - onda bi trebao imati debeo 'dosije' dobrih rezultata iza sebe. To u ovim primjerima ocigledno da nije slucaj.

Inace, podrska Sergeju i svima njima u strucnom stabu s moje strane kao mozda nikad nikome otkad pratim reprezentacije BiH. Malo je reci da i sam osjecam odredjenu dozu 'djecije radosti' zbog svih desavanja.
Bogami i meni je drago. I smatram da treba biti dugoročno rješenje. Neka postavi dobru bazu za budućnost.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Horoz
Postovi: 1646
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 24 apr 2024, 18:29

Federer17 je napisao/la:
24 apr 2024, 18:11
Ja licno ne guslam ni o kome i nemam namjeru praviti se pametan, ali ako se vec neko istice u nekom kontekstu - onda bi trebao imati debeo 'dosije' dobrih rezultata iza sebe. To u ovim primjerima ocigledno da nije slucaj.
Pa dobro evo slažem se, a ima li neki prijedlog ko bi mogao biti taj sa debelim dosijeom dobrih rezultata?

Ja sam karikirao i stavio Antonia Contea
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Varg
Postovi: 2640
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Varg » 24 apr 2024, 18:33

mi nismo u situaciji da dovodimo ikoga sa debelim dosjeom dobrih rezultata, i smatram da je pravi put da zasjedne jedna klapa prijatelja koji su mega giga motivisani i koji se između sebe vole i razumiju, jedna takva atmosfera može nadoknaditi sve ostalo.... a ne ko prije da dodje 1 ili nijedan selektorov pomocnik, a da ostali budu obicni zaposlenici koje nikad u životu nije vidio

u početku nisam bio za ovo, ali prateci kako se razvija situacija to moze ispasti s vremenom jako lijepo
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 24 apr 2024, 18:38

A da sačekamo dok bude kompletiran stručni štab pa da komentarišemo?
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Horoz
Postovi: 1646
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 24 apr 2024, 18:40

Varg je napisao/la:
24 apr 2024, 18:33
mi nismo u situaciji da dovodimo ikoga sa debelim dosjeom dobrih rezultata, i smatram da je pravi put da zasjedne jedna klapa prijatelja koji su mega giga motivisani i koji se između sebe vole i razumiju, jedna takva atmosfera može nadoknaditi sve ostalo.... a ne ko prije da dodje 1 ili nijedan selektorov pomocnik, a da ostali budu obicni zaposlenici koje nikad u životu nije vidio

u početku nisam bio za ovo, ali prateci kako se razvija situacija to moze ispasti s vremenom jako lijepo
To i ja mislim. Šta će ti najbolji stručnjak, ako je ambijent takav da ga ugasi nakon dvije tekme i da ovaj klima glavom i uzima honorar.
Da ne pretjerujemo, nije vođenje reprezentacije kvantna fizika.
Mislim da grupa dobronamjernih ljudi, sa pristojnim taktičkim znanjem, profesionalnim odnosom i željom da nešto naprave, može učiniti puno više od najboljih stručnjaka u lošem i korumpiranom ambijentu.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Federer17
Postovi: 7138
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 24 apr 2024, 18:42

Horoz je napisao/la:
24 apr 2024, 18:29
Pa dobro evo slažem se, a ima li neki prijedlog ko bi mogao biti taj sa debelim dosijeom dobrih rezultata?

Ja sam karikirao i stavio Antonia Contea
Ti mene kontas kao da pisem kineski. Nisam ja ni rekao da treba biti neko s debelim dosijeom dobrih rezultata, nego se referisem na ceste Sergejeve naglaske o strucnosti njegovih buducih saradnika kao da se radi o ljudima koji su barem 10+ god. na pozicijama koje sada trebaju obnasati u reprezentaciji. Naravno, to ne znaci da ne znaju ili da nece znati odgovoriti zadatku, ali meni je to bilo smijesno i nista vise. I sam bih 10x radije izabrao Hrgovica i Milenkovica nego Musu i ostale koji su se vrtili i vrte godinama unazad, a eto kao imaju neko iskustvo.

Horoz
Postovi: 1646
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 24 apr 2024, 18:54

Federer17 je napisao/la:
24 apr 2024, 18:42
Horoz je napisao/la:
24 apr 2024, 18:29
Pa dobro evo slažem se, a ima li neki prijedlog ko bi mogao biti taj sa debelim dosijeom dobrih rezultata?

Ja sam karikirao i stavio Antonia Contea
Ti mene kontas kao da pisem kineski. Nisam ja ni rekao da treba biti neko s debelim dosijeom dobrih rezultata, nego se referisem na ceste Sergejeve naglaske o strucnosti njegovih buducih saradnika kao da se radi o ljudima koji su barem 10+ god. na pozicijama koje sada trebaju obnasati u reprezentaciji. Naravno, to ne znaci da ne znaju ili da nece znati odgovoriti zadatku, ali meni je to bilo smijesno i nista vise. I sam bih 10x radije izabrao Hrgovica i Milenkovica nego Musu i ostale koji su se vrtili i vrte godinama unazad, a eto kao imaju neko iskustvo.
Nisam primijetio da priča neke hvalospijeve o njima. Moguće da je tako.
Ali ti momci, Bajramović, Hrgović zaista i imaju desetak godina iskustva kao asistenti ili treneri mlađih kategorija. Objektivno, teško je i dobiti nešto bolje i iskusnije na poziciji asistenata.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2110
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la numanumaye22 » 24 apr 2024, 19:35

samoposmatram je napisao/la:
24 apr 2024, 12:51
Iz supljeg u prazno, samo nek je patriotski.
Ili slikovito prevedeno
slika

Avatar
Celtic
Postovi: 3336
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Celtic » 24 apr 2024, 19:49

Anchelotti ima sina za pomočnika u jednom Realu ali Bošnji nije dobar Hrgović, Bajramović, Čustović i neko stoti, najbolje da nam pomočni bude neki lokalni efendija ili neki hodža ako ne može oni neka budu Patak, Hamdaga i ostala ekipa, jer njih će svakako prije svi podržati nego bivše reprezentativce i slično. Debilčine mrtve, nije im dobar Bajramović, Spahić ali pozivali su da hebeni Amaw Osim bude selektor ti isti.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.