NBA Playoffs 2023/2024

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
alemsa
Postovi: 24242
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 30 apr 2024, 06:45

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:43
DEN-MIN je finale prije finala na Zapadu.Mozda cak i finale prije velikog finala.
Ma ide Edwards, Kobaja mentalitet, jede zivu djecu

No, ako Clippersi izbace Dallas i Kawhi se vrati ne mos ih zanemariti
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Stepp
Postovi: 500
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Stepp » 30 apr 2024, 06:48

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:43
DEN-MIN je finale prije finala na Zapadu.Mozda cak i finale prije velikog finala.
Istog sam misljenja. Pobednik te serije ako ostane zdrav i kompletan je po meni najveci favorit i da osvoji na kraju.

50-50 serija.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25341
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 apr 2024, 06:50

Stepp je napisao/la:
30 apr 2024, 06:48
NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:43
DEN-MIN je finale prije finala na Zapadu.Mozda cak i finale prije velikog finala.
Istog sam misljenja. Pobednik te serije ako ostane zdrav i kompletan je po meni najveci favorit i da osvoji na kraju.

50-50 serija.
Sto vise razmisljam, nekako mi MIN djeluje kompletnija.Posebno zbog klupe.Ako im starteri odigraju blizu nivoa startera DEN, a imaju sposobnost za takvo nesto, Reid i Alexander-Walker su nesto s klupe sto DEN nema ni u masti.To ce se osjetiti sve vise kako serija bude odmicala.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21368
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Epidaurus » 30 apr 2024, 06:51

Lakerse je normalan trener dijelio od prolaska ove serije. Imao si vodstvo u 69% vremena serije i izgubio si je u 5 meceva. Roster apsolutno nije bio problem, ova ekipa je imala kvalitet da prvo ide na 50+ pobjeda i ima HCA minimalno jednu rundu. Ludilo sta je idiot uradio, citavu fransizu treba ugasiti ako ga ne otpuste.

Avatar
alemsa
Postovi: 24242
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la alemsa » 30 apr 2024, 06:56

Epidaurus je napisao/la:
30 apr 2024, 06:51
Lakerse je normalan trener dijelio od prolaska ove serije. Imao si vodstvo u 69% vremena serije i izgubio si je u 5 meceva. Roster apsolutno nije bio problem, ova ekipa je imala kvalitet da prvo ide na 50+ pobjeda i ima HCA minimalno jednu rundu. Ludilo sta je idiot uradio, citavu fransizu treba ugasiti ako ga ne otpuste.
Ma nije kriv za ovu tekmu coj'k, imali su egal down the stretch, igraci su trebali procitati zadnji play, posebno kad im se vec desio u game 2 (sad jos lakse), coj'k pogodio i vozdra.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn


Avatar
jose
Postovi: 8595
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la jose » 30 apr 2024, 06:57

Dobro je da su ikako bili u egalu nakon što se Davis povrijedio. Držao ga je na terenu jer nema druge opcije, ali definitivno nakon toga njegov doprinos u napadu je bio nikakav (čini mi se samo ono jedno slobodno bacanje), a ni u odbrani ništa posebno (s njim na terenu -7).
Nije se smjelo dopustiti da Denver ima zadnji napad na izjednačen rezultat, jer Jokić, Murray, pa i MPJ, mogu zabiti iz svake pozicije.
U svakom slučaju, mislim da je kod Lakersa vrijeme za neke bolne rezove, jer ovako više ne ide.
Davisa zadržati, ako bude htio, jer je evo pokazao da može biti čitav, i Reavesa. Ostale sve pokušati negdje utopiti, ako uspiju.
LeBron ako misli osvojiti još jednu titulu, bolje mu je da je traži negdje drugo gdje ima veće šanse. Eno s Brunsonom nek se upari u Knicksima, da donese tamo titulu nakon 50 godina, gdje ćeš veći legacy.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8339
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la baboedindzeko09 » 30 apr 2024, 06:58

Dolazimo u onaj period godine kada pola navijača Lakersa na forumu nestaju do oktobra, a druga polovica oblače dresove uglavnom Milwaukeeja, Philadelphije i Heata - ove godine to će biti dresovi Magica/Clevelanda/Indiane/Knicksa :ljepota:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
jose
Postovi: 8595
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la jose » 30 apr 2024, 07:03

baboedindzeko09 je napisao/la:
30 apr 2024, 06:58
Dolazimo u onaj period godine kada pola navijača Lakersa na forumu nestaju do oktobra, a druga polovica oblače dresove uglavnom Milwaukeeja, Philadelphije i Heata - ove godine to će biti dresovi Magica/Clevelanda/Indiane/Knicksa :ljepota:
Pa šta je problem!? Meni kao "simpatizeru" Lakersa (navijači su tamo negdje u LA) nije isto gledati ostatak playoffa bez Lakersa. Vjerujem i navijačima drugih timova, kad isti ispadnu. Ja sam jutros vjerovatno zadnji put ustao da gledam utakmicu, vjerovatno bar do finala. Pogledati one utakmice vikendom u večernjem terminu i vozdrica.
Kao da bi @JHam nešto previše pratio nastavak, da su mu Nuggetsi ispali. Hau jes no.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8339
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la baboedindzeko09 » 30 apr 2024, 07:09

jose je napisao/la:
30 apr 2024, 07:03
Pa šta je problem!?
Kao da bi @JHam nešto previše pratio nastavak, da su mu Nuggetsi ispali. Hau jes no.
Ma ko je gdje rekao da je problem? :urnebes:

Ham tu i tamo baci komentar (onda je logično i pogled) i na ostale utakmice, tako da je ta tvrdnja netačna :salut:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13199
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la nerkolfc » 30 apr 2024, 07:15

Ova serija Wolves vs Nuggets bi mogla biti vrhunska, jedna od boljih sto ce biti ovaj PO. Vrijedi to ispratiti.
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Stepp
Postovi: 500
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Stepp » 30 apr 2024, 07:16

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:50
Stepp je napisao/la:
30 apr 2024, 06:48
NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:43
DEN-MIN je finale prije finala na Zapadu.Mozda cak i finale prije velikog finala.
Istog sam misljenja. Pobednik te serije ako ostane zdrav i kompletan je po meni najveci favorit i da osvoji na kraju.

50-50 serija.
Sto vise razmisljam, nekako mi MIN djeluje kompletnija.Posebno zbog klupe.Ako im starteri odigraju blizu nivoa startera DEN, a imaju sposobnost za takvo nesto, Reid i Alexander-Walker su nesto s klupe sto DEN nema ni u masti.To ce se osjetiti sve vise kako serija bude odmicala.
50-50 sam stavio samo zbog sampionskog iskustva i domaceg terena Denvera a pritom u MIN imas par sumnjivih igraca kojima i dalje ne verujem previse.
Ovo je zlatna sansa MIN za titulu jer stize Ant na naplatu sa max ugovorom.
Moje mišljenje je po svemu vidjenom i u RS i u PO da MIN prolazi,ali videćemo.
Inace Tim Conelly je arhitekta ovog sampionskog Denvera, pred pocetak prosle sezone prelazi u MIN i stvara ekipu koja upravo najmanje lezi ovom DEN u čitavoj ligi. Kada su svi otisli levo sa small ballom, on je otisao skroz desno i napravio trade za Goberta za koji su mu se svi smejali. Sport pise romane.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21368
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Epidaurus » 30 apr 2024, 07:19

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 apr 2024, 06:57


Facts.
Apsolutno niko ko prati Lakerse ni u jednom trenutku ove sezone nije mislio da je Ham ikakav trener ili da su Lakersi dobro vodjena ekipa. Zapravo je bilo sve bukvalno suprotno. Apsolutno je trenerov fail da izgubis seriju u kojoj si vodio 69% vremena ili da pustas ekipi da igra indijansku kosarku u duzim periodima meca sto je pattern koji se ponavljao od pocetka do kraja sezone. Evo i veceras, sezona ti ovisi o jednoj utakmici i tebi Reaves igra 34 minute, a minute przis na Spencera kojem nisi bio u stanju naci rolu otkako je potpisan dok s druge strane Malone przi startere 40+ minuta sem KCPa koji je povrijedio zglob. Kad ti se jedna te ista stvar ponavlja citavu sezonu i ti i dalje nisi u stanju nista napraviti da se to promijeni onda je to itekako do trenera. Sa kvalitetnim trenerom Lakersi sigurno ne bi ispali od Nuggetsa u prvoj rundi jer prije svega ovaj roster ne bi dosao u situaciju da se bori za plasman u PO do samog kraja sezone obzirom da si i LeBrona i Davisa imao u 70+ meceva pa onda i ne bi dozvolio da u svakom mecu ispustis prednost dok ti s klupe samo posmatras ko malouman.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Shategabri » 30 apr 2024, 07:21

alemsa je napisao/la:
30 apr 2024, 05:33
LeBron ako slucajno vrati 3-0, goat je

Prvi igrac koji je vratio 3-1 u finalu, i to sa kakvim izdanjem, ko nije gledao nece nikad ni gledati bolje izdanje u finalu u bilo kojem sportu (goat izdanje), i sad da bude prvi da vrati 3-0 :crazy:
Meni lično ono kad ih je Dirk okrenuo 4-2, najbolje izdanje u finalu zadnjih 20 godina.
Protiv 3 All-Star igrača, respect.
Koševo Zapad

Stepp
Postovi: 500
Pridružen/a: 02 jun 2021, 08:25
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Stepp » 30 apr 2024, 07:25

LAL sa boljim trenerom, imajuci u vidu odlicno zdravlje Brona i AD ove sezone je legitimna TOP4 ekipa Zapada i contender. Iscedili su DEN u ovoj seriji i misljenja sam da bi sigurno prosli bilo koju drugu ekipu,eventualno mozda ne bi i MIN.

Avatar
JHam
Postovi: 9091
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la JHam » 30 apr 2024, 08:57

baboedindzeko09 je napisao/la:
30 apr 2024, 07:09
jose je napisao/la:
30 apr 2024, 07:03
Pa šta je problem!?
Kao da bi @JHam nešto previše pratio nastavak, da su mu Nuggetsi ispali. Hau jes no.
Ma ko je gdje rekao da je problem? :urnebes:

Ham tu i tamo baci komentar (onda je logično i pogled) i na ostale utakmice, tako da je ta tvrdnja netačna :salut:
ma kakav ja, pogledao 2 3 utakmice mimo Denvera ovaj PO jer su ili bile prije Denvera ili bile prije 12, nema sanse da ja ostanem ili ustanem poslije 12 ako ne igra Denver, cak ove godine nisam ni Denver gledao toliko do POa. Prosle godine sam npr od 102 utakmice mozda 3 4 fulio, a i na njih sam ustao al savlada umor pa covjek samo upali utakmicu i nastavi spavati, pa sam ove godine rekao nista do PO ne gledam i ne sekiram se, vjerovarno bi bilo drugacije sa nisu osvojili jbg :rol:
a i sad cu skoro citavu drugu propustiti jer odo na put jbg, valjda prodju

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2596
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la djoleprijedor » 30 apr 2024, 09:05

MPJ u Denveru igra sjajan PO, sa druge strane KCP i Gordon malo osciliraju, mada ne strašno.Najveći problem Denvera je doprinos igrača sa klupe gdje je Minesota u prednosti za Naza Rida, Aleksander-Vokera i Anderson koji imaju osjetan doprinos, što u poenima, što u odbrambenim zadacima.

Bukvalno su šanse 50-50 zbog toga što je Denver aktuelni šampion, sa prednošću domaćeg terena i što je prva petorka uigrana i moćna.Minesota bi protiv svakog drugog sa zapada u ovom stanju bila favorit.
Mens sana in corpore sano.

Sport90
Postovi: 1186
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Sport90 » 30 apr 2024, 09:07

alemsa je napisao/la:
30 apr 2024, 05:33
LeBron ako slucajno vrati 3-0, goat je

Prvi igrac koji je vratio 3-1 u finalu, i to sa kakvim izdanjem, ko nije gledao nece nikad ni gledati bolje izdanje u finalu u bilo kojem sportu (goat izdanje), i sad da bude prvi da vrati 3-0 :crazy:
Jedino sto je uradio u karijeri da je vrijedno divljenja na GOAT nivou (ali sigurno nije dovoljno za GOAT) je to finale protiv GSW.
On se predstavlja kao neki GOAT a da bi titulu mogao osvojiti morao otici u tudju ekipu (ekipu D Wade)-to GOATi ne rade, mogao je Wadea ili bilo koga dovesti u svoju ekipu ali ici u tudju ekipu da osvojis prsten za GOAT pricu ne ide, on je jedan prirodni fizicki fenomen nevidjen do sada u svijetu sporta i kosarke, ali daleko do GOATa. Igrao je u eri Brayanta i Dankana i ljudi ostavili veci trag, vise titula, igrao u eri Currya covjek imao podjednak impact kao tzv King na igru i broj titula isti (s tim sto King ima neku korona titulu koja je smijesna). On ni usvojoj eri nije izdominirao ni pocemu - osim te dugovjecnosti, sve sto je napravio za 20 godina igraci iz njegovoe ere su napravili isto ili bolje, a ne da pricamo o nekom all time periodu.

Avatar
JHam
Postovi: 9091
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la JHam » 30 apr 2024, 09:09

djoleprijedor je napisao/la:
30 apr 2024, 09:05
MPJ u Denveru igra sjajan PO, sa druge strane KCP i Gordon malo osciliraju, mada ne strašno.Najveći problem Denvera je doprinos igrača sa klupe gdje je Minesota u prednosti za Naza Rida, Aleksander-Vokera i Anderson koji imaju osjetan doprinos, što u poenima, što u odbrambenim zadacima.

Bukvalno su šanse 50-50 zbog toga što je Denver aktuelni šampion, sa prednošću domaćeg terena i što je prva petorka uigrana i moćna.Minesota bi protiv svakog drugog sa zapada u ovom stanju bila favorit.
mislim da ce Jackson, Braun i Watson dati veci doprinos protiv Minnesote i OKC nego sto su protiv Lakersa, ovde si morao igrati startere jer je i Lakersima klupa za **** pa ih i oni igraju, ali protiv MIN, mladi, rastrcani, mislim da ce Watson i Braun to trebati u odbrani prvo a onda i koja kontra da se istrci

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: NBA Playoffs 2023/2024

Post Postao/la Shategabri » 30 apr 2024, 09:42

Sport90 je napisao/la:
30 apr 2024, 09:07
alemsa je napisao/la:
30 apr 2024, 05:33
LeBron ako slucajno vrati 3-0, goat je

Prvi igrac koji je vratio 3-1 u finalu, i to sa kakvim izdanjem, ko nije gledao nece nikad ni gledati bolje izdanje u finalu u bilo kojem sportu (goat izdanje), i sad da bude prvi da vrati 3-0 :crazy:
Jedino sto je uradio u karijeri da je vrijedno divljenja na GOAT nivou (ali sigurno nije dovoljno za GOAT) je to finale protiv GSW.
On se predstavlja kao neki GOAT a da bi titulu mogao osvojiti morao otici u tudju ekipu (ekipu D Wade)-to GOATi ne rade, mogao je Wadea ili bilo koga dovesti u svoju ekipu ali ici u tudju ekipu da osvojis prsten za GOAT pricu ne ide, on je jedan prirodni fizicki fenomen nevidjen do sada u svijetu sporta i kosarke, ali daleko do GOATa. Igrao je u eri Brayanta i Dankana i ljudi ostavili veci trag, vise titula, igrao u eri Currya covjek imao podjednak impact kao tzv King na igru i broj titula isti (s tim sto King ima neku korona titulu koja je smijesna). On ni usvojoj eri nije izdominirao ni pocemu - osim te dugovjecnosti, sve sto je napravio za 20 godina igraci iz njegovoe ere su napravili isto ili bolje, a ne da pricamo o nekom all time periodu.
Bespotrebno je uopšte voditi raspravu na tu temu. Zna se ko je GOAT.
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Rimes87 i 4 gosta.