Stripovi

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 03 jan 2010, 00:11

fanatique 1899 je napisao/la:Jeli ima iko od vas da čita stripove i to baš aktivno, ako ima koji su vam omiljeni. Moji favoriti su Dylan Dog, Zagor, Nick, inace vise volim citati one starije, prije rata sto su bili, ti su mi baš cool.
citam ja, ali sam prestao i to podavno, ali najdrazi su mi mickey maus, sto jes jes :mrgreen:

Avatar
Zagor
Postovi: 5520
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Zagor » 04 jan 2010, 14:01

Mislim, da ne govorim, vidi se ;) . Mada moram reći da ga čitam samo kad odem na more. Imam ih kući više od 50.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Monolog » 04 maj 2010, 11:12

Imam kolekciju Zagora i Zagor Extra (oko 300-tinjak stripova). Naravno, tu su i Tex Willer, te neizostavni Alan Ford. Btw, sjeća li se neko našeg, bosanskog stripa, glavni junak BOSMAN? :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Evil Genius » 04 maj 2010, 11:15

lazarusa (lazarus ledd) sam gotivio al' prica je otisla u K tako da sam presto s pracenjem al' kolko sam cuo izgleda da su 'ugasili' taj strip, omiljeni junak je definitivno dylan dog a gotivim jos texa willera i otprilike sve sto frenk miller uradi :D
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Monolog » 04 maj 2010, 11:25

@ Evil Genius

Lazarus je bio odličan jedno vrijeme. No, vremenom je, kako i sam kažeš, otišao u 3 lijepe. Zaboravih napisati i Mister No-a kao jednog junaka koji je bio The man.
Jedini kojeg nisam gotivio je Martin Misterije, što zbog crtanja, to zbog priče i likova. Pravi fail, ako mene pitaš.

Also, Blek Stena mi je bio zanimljiv, a Komandant Marka sam također rado čitao.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la samadhi » 04 maj 2010, 16:05

Prije rata sam cito sve od Texa do Mister Noa, pa Bleka, Zagora, Kit Tellera, Alan Forda, Komadanta Marka, Kapetana Mikija ma sve. Imo sam finu kolekciju oko 400 stripova, Sta bi dao da ih sada imam.
Sad pokupujem sto se moze kad odem na more, imam oko 50-tak, uglavnom su tu Tex Willer i Mister No. Redovno citam i na netu, al nije to to.

Avatar
Fanaticosi_Medakovo
Postovi: 366
Pridružen/a: 30 apr 2009, 20:34
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Fanaticosi_Medakovo » 04 maj 2010, 23:03

Zagor je car. Imam par primjeraka kod kuće i imam nekoliko na računaru. Pronašao sam torrent sa velikom kolekcijom njegovih stripova. Sa veoma dobrim kvalitetom.

Avatar
Napoli
Postovi: 789
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Napoli » 04 maj 2010, 23:12

Citam sam i ja negdje od pocetka rata,sta ces to bila jedina zanimacija. :) Zagor,Tek Viler,Komandant Mark al najzanimljiviji mi je nekako Allan Ford.Imao sam ih oko 100 al nazalost sad manje citam a i rijetko se gdje mogu nabaviti dobra izdanja.Nasao sam nedano i dobru stranicu,imaju dosta naslova pa ako neko nije u mogucnosti da nadje moze pogledati (http://www.stripovionline.com/)
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Avatar
Zagor
Postovi: 5520
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Zagor » 05 maj 2010, 14:56

Ja sam prvo počeo čitati Mikija, pa ubrzo i Spidermana, Asteriks, onda sam se uzobiljio i počeo sam sa Tex Wilerom, l. Ledom (mislim, godine su mi tako naređivale ;) )... Pa evo u zadnjih nekoliko godina samo Zagor, 2-3 sam pročitao Komandanta Marka. Da, sjetih se da sam pročitao i 2-3 Diabolika. 8-)

Bilo bi dobro kad bi se snimio koji film o Zagoru, ako već nije.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la samadhi » 05 maj 2010, 15:34

Cini mi se da su turci snimili jednu epizodu Zagora na turskom a prosle godine sam nasao i neku srbijansku varijantu. Tex-ov film sam davno jednom gledo al nemogu ga naci nigdje na netu.

Zanima me nesto, zbog cega niko nije uzeo projekciju npr Zagora, Mister Noa ili Texa. Dakle da se napravi filmatizovana serija, ebote kad vidim danas pun qurac glupih serija Xena i take te gluposti zaista se zacudim da niko nije time se zabavio. Ranije je bilo dosta western serija srednje zalosti, mislim da bi Mister No, Zagor ili Tex sasvim solidno prosao.

A bi bio merak e. :)

Avatar
Zagor
Postovi: 5520
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Zagor » 05 maj 2010, 15:42

samadhi je napisao/la:Cini mi se da su turci snimili jednu epizodu Zagora na turskom a prosle godine sam nasao i neku srbijansku varijantu. Tex-ov film sam davno jednom gledo al nemogu ga naci nigdje na netu.

Zanima me nesto, zbog cega niko nije uzeo projekciju npr Zagora, Mister Noa ili Texa. Dakle da se napravi filmatizovana serija, ebote kad vidim danas pun qurac glupih serija Xena i take te gluposti zaista se zacudim da niko nije time se zabavio. Ranije je bilo dosta western serija srednje zalosti, mislim da bi Mister No, Zagor ili Tex sasvim solidno prosao.

A bi bio merak e. :)
Da, i ja se to pitam. Stvarno bi bilo dobro. Inače ja nisam nikad čitao Mister No-a. A što se tiče Zgora i Texa to mi bio, kao što ti kažeš, merak. Mislim da bi među najzanimljivijim događajima u filmu Zagor bio kad onaj Chiko bude gladan :D .
Zadnja izmjena: Zagor, dana/u 05 maj 2010, 15:44, ukupno mijenjano 1 put.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Monolog » 05 maj 2010, 15:42

@ Samadhi

I zamisli da Denny de Vito glumi Chica. HAHAHAHAHHA :D

Šalu na stranu, mislim da bi svi zaljubljenici u stripove voljeli vidjeti ekranizaciju Zagora, Noa, ili Ledda. Kad skontaš da su se 90-ih prikazivali odroni poput Herculesa i Xenne, moglo je/bi i ovo proći. Mada, kada vidiš onu Lucy, shvatiš zašto je Xenna imala onakvu popularnost i gledanost. :D

Btw, pričalo se da će se snimiti film Alan Ford, ali ništa ni od toga. Ko zna, da su to Marvelovi junaci, davno bi dobili šansu da se vide na tv-u.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la geronimo » 07 maj 2010, 23:25

Mister No je zakon. :) Amazonke, ples, pijanke, lude avanture...pajper koji slijece i po oranici. :lol:
Kapetan Miki je isto dobar, za divno cudo nikada se nije propio pored onakvih prijatelja, Smuka i Salasa - unistivaca Ruma. Najbrzi revolveras je uvijek pio mlijeko, imao je divnog konja...Napoleona. :)
Zagor i Ciko su takodjer plijenili paznju, jedan od najboljih stripova. Komadanta Marka sam isto sa zanimanjem citao, dok njemu slicni Blek Stena, uopste mi nije bio simpatican.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14594
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la alan_kardec » 08 maj 2010, 01:53

Zagor mi je najjači lik iz stripova.Volim i Mister Noa i Blek Stenu. a Alan Foreda za razliku od mnogih, ne volim.Ne znam zbog čega, možda zbog toga što Forda nisam baš mnogo čitao.
De postavljajte linkove za skidanje stripova, a posebno Zagorovih. U Srbiji je bio jedan forum gdje se mogla naći kamara stripova, ali ukinuše ga. :roll:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

KONGO
Postovi: 1017
Pridružen/a: 17 dec 2008, 23:58
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la KONGO » 08 maj 2010, 01:57

VOLIM STRIPOVE :mrgreen:
Izronio je Stari za one što ga vole (Juli 23, 2004)

Avatar
Saurman
Postovi: 29582
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Saurman » 06 jun 2012, 18:47

Za vrijeme ratnih godina čitao sam stripove koji su tada bili jedina vrsta zabave.Zagor,Veliki Blek,Komadant Mark,Mister No,Alan Ford,Tex Willer,Kapetan Miki.

Od gore nabrojanih izdvojio bih Zagora,Alan Forda i Mister No.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la madridist » 06 jun 2012, 19:16

Alan Ford,Zagor,Marti Misterija,Mister No
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Semir bvb » 06 jun 2012, 23:31

Čitao sam i za vrijeme rata, a još uvijek redovno kupujem nove brojeve Zagora (Extra, Almanah, Gigant, Klasik itd.), Texa, Alana Forda. Evo skoro je počeo ponovo izlazit' i Kapetan Miki (Ludens). Takođe u kolekciji imam više Blek i Komadant Mark stripova.
"Chico" strip je takođe nezaobilzan. Uvijek se dobro nasmijem uz njegove dogodovštine koje ovaj strip isključivo prati.

Caramba i carambita :D
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
unavita
Postovi: 852
Pridružen/a: 02 nov 2011, 00:00
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la unavita » 07 jun 2012, 01:03

citao,citam i citat cu :D najjaci mi je definitivno zagor,pa dylan dog,a onda mogu ostali tex,alan ford,kom.mark,blek stena 8-) imao sam finu kolekciju zagora i obicnih i extra te par desetina starih zagorovih,ali eto prodalo se vise od pola za smijesne pare...a sto se tice ekranizacije zagora pa mogli bi to uraditi,pustiti par serija pa da vidimo na cemu smo,ali stvarno bih to volio vidjeti chica mi mogao jack black glumiti svakako je vec glumio meksikance :D
"Kad je selo složno i jedna djevojka je dosta"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36516
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Stripovi

Post Postao/la Donnie Darko » 07 jun 2012, 01:18

Odrasto na Spiderman i X-Man stripovima. Imam ih na stotine. Otud i onaj prijasnji nick na forumu :mrgreen:

Citao sam jos nesto malo Alan Forda, al nemam nijednog u kolekciji.

Citao i Sin City, al u elektronskoj formi.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.