Kolumna bez imena

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Nail for Real
Postovi: 9852
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Kolumna bez imena

Post Postao/la Nail for Real » 12 avg 2011, 01:39

Jbemu, znam da sam treb'o ono pod navodnike stavit', sta da se radi sad :mrgreen: .
On topic: Pravde za seike ima.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Bošnjanin_89
Postovi: 456
Pridružen/a: 28 jul 2010, 16:02
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Re: Kolumna bez imena

Post Postao/la Bošnjanin_89 » 12 avg 2011, 01:44

_dreamer_ je napisao/la:Za sve vas koji se pitate gdje je tobe jarabi Bog, Allah, da li bi ga subhanallah trebalo izmisliti... Postoji jedna stvar koja cesto promice onima koji ne vjeruju u Njega, ili bolje receno koji misle da ga mozda ima, ali im sumnja ipak nemir unosi. Ta stvar ili to mjesto se zove Dzennet, ili ti ga Raj. Po islamu, a i ostalim pravcima u jednog Boga, se kaze da je ovaj svijet test za onaj drugi svijet. Ako je ovo test, onda svakog Bog ocigledano stavlja na razlicita iskusenja i testira njegove slabosti. Ovisno o njegovim djelima, zaraditi ce put u Dzennet ili Dzehenem.

Dakle, i ta neduzna djeca koja skapavaju od gladi ce mozda na onome svijetu imati veliku nagradu, a onaj bogati arapin kojem je Allah dao da udjeljuje, a on u svojoj proklestinji sve sebi ostavio, ce na onome svijetu iskusiti nesnosljivu kaznu.

Ja znam da je ovo za mnoge prazna slama, nesto neopipljivo i bez ukusa, i da to mnogima nije "opravdanje" za ovozemaljsku "nepravdu", no onaj koji je ubijedjen u postojanje Boga i koji Njemu "robuje", on sve te nedace treba da gleda kao iskusenja, za koja ga cekaju velike nagrade.

Ima puno hadisa koji porede vrijednost ovozemaljskog bogatsva naspram blagodati koje ce cekati u dzennetu one koji vjeruju. U tim hadisima se moze vidjeti kako islam kao vjera to tumaci, te se moze doci do zakljucka da "imati" na ovom svijetu ne znaci apsolutno nista, osim obavezu da vise pomazes one koji nemaju. Taj koji to ne cini ce biti pitan za svoja djela.

Dakle, htio sam samo da se osvrnem na te teze "ako ga ima, zasto on ovo ili ono ne uradi itd."... S vjerskog aspekta se to ne moze nazvati nekom nepravdom, jer ovaj svijet nema nikakvu vrijednost naspram onog, pa tako ni patnja odnosno bogatstvo na ovom svijetu nema nikakvu vrijednost naspram patnje ili blagodati koji nas cekaju na drugom svijetu...

Ovo sigurno nije odgovor kojim ce se prosjecan covjek zadovoljiti, no sustina je u tome...

Odlican post, rekao si sustinu. Zivot na ovom svijetu je „samo“ test pred konacno odrediste, jer besmislena je tolika patnja jednih, i toliki raskos i luksuz drugih- bez ikakvih zasluga, ako ne postoji zivot poslije ovog i konacni Sud gdje ce nam nasa djela, na ovome svijetu, biti jedini svjedok dobra ili zla koje smo cinili i gdje ce nam se nadoknaditi svaka patnja i iskusenje koje smo prozivjeli..

P.S. Zanimljiva, i nadam se, korisna tema za sve koji je budu posjecivali
ZAPAD JE NAJBOLJA OBMANA

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Kolumna bez imena

Post Postao/la admin » 12 avg 2011, 10:19

ako će se pretvoriti u vjeronauk i raspravu o vjeri, tema će biti zaključana.

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Kolumna bez imena

Post Postao/la spielführer_21 » 12 avg 2011, 14:17

Kad sam čuo vijesti o novoj gladi u Africi, prvo su mi na pamet pali nogometni klubovi, sličan komentar sam i ostavio na nekom domaćem portalu.. Teško je čovjeku shvatiti kako pored šeika ili Bila Gatesa može iko biti gladan. Negdje sam pročitao da za pomoć gladima treba oko 1,5 milijardi eura.. To je smiješna cifra za neke pojedince, da ne spominjem multinacionalne kompanije.. Uglavnom, čestitam autoru na kolumni jer na ovo treba skrenuti pažnju, pa i na sportskom forumu..

edit: šteta što se o ovakvm stvarima malo diskutuje kad već imamo priliku, ali kad krene priča o milfačama i sl. ne možeš doći na red :oops:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.