SINE VAM PIŠE

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

SINE VAM PIŠE

Post Postao/la SINE » 20 jun 2010, 09:03

''Dajte da se rahat patimo''

Prvu kolumnu koju pišem na ovom forumu odnosi se na svijetsko prvenstvo u JAR-u , a koje je vec zagazilo u drugo kolo. Ponukan zaista ovime što gledamo na televiziji odlucio sam da se laicki osvrnem na ove utakmice što su do današnjeg dan odigrane. Koliko pratim nogometna prvenstva, a to je poprilicno dugo, ovakav ''fudbalocid'', termin kojim želim jasno da docaram i prikazem svoj gnjev i razocarenje, zaista niko nije mogo ocekivati i predvidjeti.
Toliko smo se pripremali, barem znam da ja jesam, za ovaj spektakl svjetskih razmjera, da bi na kraju moje razocarenje prevazislo sve granice onog pozitivnog oduševljenja. O samog starta prvenstva vidjelo se, a to su i mala djeca mogla primjetiti a ne neko ko prati fudbal godinam da to nece biti ono pravo. Ekipe koje su se ''ubijale'' od raznoraznih priprema , visinskih, kondicionih, taktickih, na biciklima, sa vuvuzelama, novim loptama isl. djelovale su na terenu kao da su se prvi put sastale na nekom terminu i odlucile da igraju ovu ''plemenitu'' igru.
Treneri, proslavljena svjetska imena , koje u svojim ekipama imaju ljudske milione, priuštili su nam do sada rijetko viđene fudbalske taktike ''branimo se, pa ako zabijemo gol dobro je'' , ''horuk formaciju'', ''najaci i najbolji igraci neka sjede na klupi a anonimusi neka igraju'' , '' lako ce mo mi sa ovima, oni su levati'' itd.
I zaista cini se da su se svjetske fudbalske ''velesile'' tipa Francuske, Engleske, Španije, Italije , Brazila, pa i Grčkeviše posvetile problemu vuvuzela, ili kako se vec zovu nego li samoj nogometnoj igri.
Lepršavost, tecnost u dodavanju, lijepi potezi , golovi i sva draž nogometne igre, cini se da polako isparava
i odlazi u havu. Gdje su današnje Maradone, Rivalda, Ronalda , Berkampi, Krojfi, Van Basteni, Mile, Stoickovi itd, itd. Ne kažem da su sve ekipe podbacile na prvenstvu, ali šta očekivati kad od onih od kojih se najviše nadate.
Cini mi se da bi i zbog neke ''bozije pravde'' volio nakon svega viđenog, da se u osminu finala plasiraju ''male'' reprzentacije a koje su to po meni i zaslužile tipa : Švicarske, Japana,Alžira ,Nigerije, Slovenije
pa i Novog Zelanda. Sve u svemu, dobro je neko rekao da je ovo patnja od fudbala, i da isčekivanja termina odigravanja utakmica samo mi mogu donositi neku nevjericu i pitanje hocu li se rahat patiti gledajuci utakmicu na plazmi sa extra slikom uz hladno pivo i mezu.
Do neke druge kolumne, pozdrav svim forumašima s.s.ba i ''uživajte'' u carima svjetskog prvenstva i ''ugodnim'' zvucima vuvuzela.
SAMO ŽELJO

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SINE VAM PIŠE

Post Postao/la daffy » 20 jun 2010, 10:03

zasto Italiju ubrajasa u repke koje care ljepotom igre? :lol:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: SINE VAM PIŠE

Post Postao/la SINE » 20 jun 2010, 13:52

daffy je napisao/la:zasto Italiju ubrajasa u repke koje care ljepotom igre? :lol:
Italiju sam naveo kao fudbalsku velesilu, ako to nije, ne znam ko to jeste ( da nije Švicarska ili Gana ).
Zar to oni nisu imali ljepotu igre dok su za njih nastupale igračine poput: Paolo Rossia, Dine Zoffa, Brune Contia, Salvatore Schillacia, Roberta i Dine Baggia, Roberta Donadonia ,Gianfranca Zole, Del Piera itd.......... :arrow:
SAMO ŽELJO

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: SINE VAM PIŠE

Post Postao/la Italia » 24 jun 2010, 14:47

Sine sto nam ne pises :lol: :mrgreen:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

demir44
Postovi: 928
Pridružen/a: 11 dec 2009, 14:42
Kontakt:

Re: SINE VAM PIŠE

Post Postao/la demir44 » 30 jun 2010, 18:29

Italia je napisao/la:Sine sto nam ne pises :lol: :mrgreen:
:mrgreen:
Rotor Volgograd...

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.