Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 02 dec 2023, 19:03

Gazimo ih sve.

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 02 dec 2023, 19:18

Na moju veliku žalost nismo izbjegli Dance.
Što se ostalog tiče, vidjećemo na šta će ličiti reprezentativci do ljeta.
Kvalitetniji smo od Slovenaca i slabiji od Engleza.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 03 dec 2023, 02:59

moglo je i bolje, moglo je i gore... ali kao što rekoh prije žrijeba danas, gledajući sad trenutno, nama je svaka grupa teška, na žalost.
O Englezima nema potrebe nešto puno da se piše. Odlični su, uigrani, predvodi ih vjerovatno najbolji igrač današnjice, Belingem, kao i vjerovatno najbolji klasični napadač, Kejn. Plus još kamara strašnih igrača... Uz Francuze i Portugalce, Englezi su među glavnim favoritima za osvajanje Eura.
Danci najgora moguća opcija koju smo mogli dobiti iz drugog pota. Čini se da su u odnosu na prošli Euro kad su ispali u polufinalu, ipak u padu. U Kataru samo jedan bod u prilično slaboj grupi, u ovim kvalifikacijama onako igrali su toplo hladno, izgubili od Kazahstana iako su vodili 2:0, čak su se mučili sa San Marinom koji im je dao gol. Igrački, tu su negdje sa nama, ali su dosta bolje uigrani čini mi se. Prije nekih godinu i po su nas u prijateljskoj lagano nabili 3:0.
Slovenci su definitivno najslabija repka u grupi. Prvo ime svakako Šeško kojeg sam nedavno uživo gledao u Bg kad je Zvezda igrala protiv Lajpciga. Tu je i Oblak. Njih smo u Ligi nacija u Bg lagano riješili sa 4:1, u Ljubljani je bilo 2:2 iako smo mi vodili 2:0. Po svemu sudeći, oni su naša najveća šansa i njih ako ne pobijedimo, teško da možemo očekivati prolazak grupe bar kao trećeplasirani...
Do nas je, ako selektor izvuče neke pouke iz onoga viđenog u Kataru i u ovom ciklusu, ako neke stvari koriguje, možda bismo se i mogli nadati nečemu, a ovako bogme teško... Generalno, kao što rekoh, ne sviđa mi se puno toga u i oko reprezentacije, ali mi smo Srbi, tako da kod nas je sve moguće... Stvarno bi bilo šteta ne iskoristiti šansu da prođemo ovu grupu koja jeste prolazna, praktično jedna dobra utakmica i pobjeda, lako nas može odvesti dalje, ali... Dobra stvar je što će na tribinama sigurno biti kamara naših navijača.


16.06. protiv Engleske, Gelzenkirhen, stadion Šalkea na kojem smo 2006. primili 6 komada od Argentine :crazy: :crazy:

20.06. protiv Slovenije, Minhen

25.06. protiv Danske, Minhen
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 03 dec 2023, 10:59

"Iz prvog šešira smo dobili možda i najjaču reprezentaciju, Englezi su među favoritima da osvoje šampionat. I iz drugog šešira smo dobili verovatno najbolju selekciju", rekao ja kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić posle žreba za Evropsko prvenstvo.

Tadić smatra da "orlovi" dobro poznaju selekciju Slovenije.

"Danci imaju veoma kvalitetnu ekipu, sigurno su najteži rival iz tog šešira, imaju dobar timski duh. I na kraju Slovenija, igrali smo protiv njih, uz svo poštovanje, mogli smo dobiti i nekog jačeg rivala. Dobro se poznajemo. Uglavnom, očekuju nas veoma interesantni dueli“ istakao je Tadić.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 03 dec 2023, 13:43

Sto se mene tice ne nadam se nicemu. Da nismo dobili ubjedljivo najlaksu grupu u kvalifikacijama, vjerovatno ne bi ni otisli na EP, tako da su same grupe dovoljne.

Sve u svemu, tesko je ocekivati da reprezentacija koja se izvlaci protiv Bugara da prodje grupu sa Englezima i Dancima, ali nije nemoguce.


Avatar
salex90
Postovi: 438
Pridružen/a: 24 maj 2018, 15:29
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la salex90 » 07 dec 2023, 11:45

cela ova prica na relaciji Vidic Stojkovic je jos jedna u nizu onih koje savrseno sluze klanovima u srpskom fudbalu

verujem da ce uticati na sve sto predstoji i s druge strane smatram da bezobrazno velika sredstva dobija srpski selektor.

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 29 dec 2023, 11:09

Koga od golmana očekujete na EP?

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Sanfrancisco » 30 dec 2023, 13:10

deantinho je napisao/la:
29 dec 2023, 11:09
Koga od golmana očekujete na EP?
Moje misljenje je da bi trebao da brani Rajkovic, covjek koji je mladima donijeo titulu prvka svijeta u Novom Zelandu i koji je branio u kvalifikacijama za svjetsko.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 31 dec 2023, 10:06

deantinho je napisao/la:
29 dec 2023, 11:09
Koga od golmana očekujete na EP?
VMS, Petrovic, Rajkovic

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 02 jan 2024, 11:57

Lazar Samardžić prešao u Napoli iz Udinesea.
Vrijednost transfera 25 miliona evra.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 30 jan 2024, 17:26

Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 31 jan 2024, 09:26

Rijetko kompletan napadac. Lijeva, desna, glava, slobodnjak...

Vec je izbio na 3. mjesto nasih najboljih strijelaca u ligama 5.

1. Milošević - 129
2. Kovačević - 107
3. Vlahović - 73
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 31 jan 2024, 18:41

Kapa dole za Mitra i za sve što je napravio za reprezentaciju, ali rekao bih da je Vlahović naš najkompletniji napadač godinama unazad.
Volio bih vidjeti neku Piksijevu postavku gdje je Vlahović u napadu, a iza njega Tadić i Samardžić. Baš me zanima kako bi to izgledalo na terenu.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 23 feb 2024, 00:33

Mile Svilar za vikend izabran u tim kola talijanske lige, večeras odbranio dva penala Feyenoordu za prolaz Rome u osminu finala LE. Čini se da je konačno istisnuo Rui Patricija sa gola i da će braniti u kontinuitetu.
Komotno se može reći da nikad unazad 30 godina nismo imali ovako veliki izbor kvalitetnih golmana. VMS - Torino, Petrović - Čelzi, Rajković - Majorka, a evo čini se da će se i Svilar ustaliti u prvih 11 Rome. Ispada sad da je Dmitrović malo i olakšao Piksiju što se oprostio od reprezentacije :lol:

Jović nastavio i večeras da trpa, osmi gol u svim takmičenjima za nekih mjesec i po dana. 11. gol u 15 njegovih mečeva u LE...
Šteta zbog onog kretenskog crvenog kartona za vikend...


P.S.
Kad smo kod golmana već, sjetih se jednog kvalifikacionog ciklusa u kojem smo u 10 utakmica na golu izmijenjali 4 ili 5 golmana. Malo proguglam i nađem da su to bile one horor kvalifikacije za Koreju/Japan, i nismo izmijenjali 4 ili 5 nego 6 golmana u 10 utakmica :bow: :rol: Nisam siguran, ali mislim da je to apsolutno rekord, bar u Evropi...
Cicović, Kocić, Ilić, pokojni Radaković, Kralj, i posljednju utakmicu je branio izvjesni Saša Stefanović, protiv Luksemburga na jna, ako se dobro sjećam, primio gol skoro sa centra :rol: Inače to su bile jako turbulentne i traumatične kvalifikacije, počeli sa Bata Đorom pa nakon poraza u Bg protiv Rusa, reprezentaciju preuzela neka 'tročlana komisija' (šta god to bilo) na čelu sa Dejom Savićevićem. Ako se dobro sjećam, Dejo nas je koliko toliko doveo u red i čak nas vratio u igru za drugo mjesto i baraž. Trebala nam pobjeda na jna oranici protiv Slovenije, završilo 1:1. Inače Slovenci se te kvale provukli do drugog mjesta ni oni ne znaju kako...
To mi je naš najgori kvalifikacionog ciklus, gori i od onog kad nas je syebo Azerbejdžan...
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 24 feb 2024, 20:59

Danas se u Primaveri igrao Milanski derbi. Na jednoj strani Simić, na drugoj Stanković, sin Dejana.

Inace, prvi strijelac Primavere je Vanja Vlahović iz Atalante sa 18 golova.

Prva dvojica su 2005., a Vlahović 2004. godiste. Simić stoper, Stanković zadnji vezni, a Vlahović napadac :cool:

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Kristijan » 28 feb 2024, 08:30

Ima li sanse da se Pavlovic odluci za Srbiju?

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 28 feb 2024, 13:47

Minimalne su šanse za takav scenario.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 03 mar 2024, 11:08

slika
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
deantinho
Postovi: 1215
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la deantinho » 04 mar 2024, 15:50

Bez Ivana Ilića u ovim pripremnim.

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.