Kolumne o svemu i svacemu

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Odgovori
Avatar
Stevie-G
Postovi: 285
Pridružen/a: 21 dec 2008, 11:56
Kontakt:

Kolumne o svemu i svacemu

Post Postao/la Stevie-G » 24 okt 2010, 21:57

Unistavanje sarajevskog derbija

Nakon sto su se slegli utisci od sarajevskog derbija odlucih da se i ja okusam u novinarskim vodama.

Nedjelja, 17:00 sati, savrseno vrijeme i dan za najveci derbi. Navijaci Želje su napunili Grbavicu i pokazali sjajnu koreografiju "Gazi". Sve se cinilo savrsenim za pocetak velikog derbija, i za korektno navijanje "Manijaka" - najbolje bosanskohercegovacke navijacke grupe.

Da, cinilo se. Onda Manijaci nakon nekoliko minuta pocinju sa pjevanjem svoje nove "navijacke" pjesme: "Željezničar j*be Sarajevo". Naravno rivalitet izmedju ova dva kluba i ove dvije grupe navijaca je uvijek postojao i uvijek ce postojati i uvijek ce se pjevati ovakve pjesme na svakom derbiju. Ali, zar se ta pjesma mora pjevati dobrih 50 minuta, kroz utakmicu? Zar nije bolje podrzavati svoje miljenike pjesmama posvecenim Zeljeznicaru, a ne klubu protiv kog igraju, u ovom slucaju najljucem rivalu? Zar je mrznja prema gradskom rivalu, nadjacala ljubav prema svom klubu? Izgleda da jeste. Igra Zeljeznicara veceras je svakako bila bliza neprolaznoj nego prolaznoj ocjeni, ali ipak Zeljini navijaci ne prestaju sa vrjedjanjima kluba i navijacke grupe protiv koje igraju i navijaju. Nece igraci bolje igrati, niti ce se vise truditi ako se navijaci vise brinu za protivnicki klub. Ocot, to neki ne zele da shvate...

Nazalost strast navijaca prema pobjedi u derbiju je davno izblijedila. Danas je cilj samo izvrijedjat', isprovocirat', ubit' ili ranit'. Svojim naseljem, ulicom ili gradom se ne smije proci u dresu Zelje ili Sarajeva. Mozda ce doci i vrijeme kada ce Vratnik-Vrbanjusa biti najveci sarajevski derbi.

P.S. da se neko ne zabuni, ja sam navijac Zeljeznicara.

Avatar
1921
Postovi: 1317
Pridružen/a: 07 mar 2010, 18:14
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Kolumne o svemu i svacemu

Post Postao/la 1921 » 24 okt 2010, 22:00

Nemoj se ti vise ziv bio iskusavat u novinarskim vodama. Mozda te sax primi kao novinara :lol: Tu pjesmu smo pjevali 50 minuta povodom rodjendana sarajeva ;) ..cijeli zivot **** ste samo, i kao klub i kao skupina..
Iz daleka gledam ulice tvoje
tamo su slike, djetinjstva moga
tamo je sve što je moje.

Avatar
Stevie-G
Postovi: 285
Pridružen/a: 21 dec 2008, 11:56
Kontakt:

Re: Kolumne o svemu i svacemu

Post Postao/la Stevie-G » 24 okt 2010, 22:01

1921 je napisao/la:Nemoj se ti vise ziv bio iskusavat u novinarskim vodama. Mozda te sax primi kao novinara :lol: Tu pjesmu smo pjevali 50 minuta povodom rodjendana sarajeva ;) ..cijeli zivot **** ste samo, i kao klub i kao skupina..
Da znam, ali mislim da je dovoljno to poruciti jednom na utakmici i nastaviti navijati normalno, ali uredu tvoj misljenje...

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kolumne o svemu i svacemu

Post Postao/la Urban Batalion » 28 okt 2010, 19:28

[youtube][/youtube]

MOj prilog. :lol: :lol:
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.