Eh, ta stara vremena...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 26 okt 2011, 22:35

Buu je napisao/la:Kako su klubovi finansijski stajali? Jesu li igraci fino zaradjivali u to vrijeme, sponzori glavni koji su bili itd. ?
Slišković što zaradi, u noći na Korzu potroši :mrgreen:
ma šta su zarađivali, ništa posebno, jedva čekali da napune 28 godina da mogu ići vanka neku ušteđevinu zaradit..
A bilo je zanimljivih sponzora, neki su propali u privatizaciji, al, neki postoje i danas...a sad, ne znam dal bi ih se trebalo imenovat...

tribalian, ne, već sredinom 91, kad su počele prve barikade, tijekom kvalifikacija, slovenski i hrvatski igrači i treneri su odustali...a i poslije prvenstva (SP) cu već počele spekulacije...šaputanja...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 22:41

@ Dubrava,pa polovinom tj. u oktobru 1991. godine su se i zavrsile kvalifikacije za EP,tacno je da su Hrvati odustali od igranja na EP,ali su hrvatski igraci igrali qval. do zadnje utakmice,pa secam se golova Prosineckog ,secam se i Jarnija kao da je juce bilo,a za samo EP svi ostali su trebali igrati,pa i Slovenci (partizanovi :roll: ) Dzoni Novak i Darko Milanic,imam i taj album sa slicicama Sweden 1992. :mrgreen: Osim je tad bio trener Partizana i reprezentacije.

@ Buu ,najveci transfer pred raspad drzave je bio onaj Sinise Mihajlovica u Zvezdu ,1.000.000. nemackih maraka,verovatno da rat nije poceo bio bi jos jedan veci transfer Davor Suker u Zvezdu,ali eto nista se nije dogodilo iz razumljivih razloga. A ne znam sto ti @ Dubrava nije pomenuo jedan zanimljiv transfer koji je napravio njegov klub nakon SP-a u Italiji :mrgreen: Tada je stigao prvi crnac u nas fudbal tj. u zagrebacki Dinamo,reprezentativac Kostarike poimenu Hernan Medford. :)
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la dubrava » 26 okt 2011, 22:43

hm, ne znam, možda su igrali utakmicu dvije, ali ostalo, do kraja, sumnjam...jer su nemiri već počeli u 4.mjesecu na Plitvicama..no, ajd, nebitno sad....
ustvari, siguran sam da poslije 6.mjeseca i deklaracije o nezavisnoti ni jedan hrvatski (a mislim ni slovenski igrač) nije nastupao...dajem ruku u vatru..
ma, sličice...heheh
Zadnja izmjena: dubrava, dana/u 26 okt 2011, 22:47, ukupno mijenjano 1 put.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la 123456 » 26 okt 2011, 22:47

Zar prvi tamnoputi igrac u SFRJ nije zaigrao za Vojvodinu??????????I ja se dvoumim da li su Hrvati zavrsili kvalifikacije za 92 ili ne.Sjecam se u Zagrebu utakmice i tada je vec bilo zvizdanja himni i slicno.Mozda zadnju utakmicu nisu igrali Hrvati ili je ipak samo za prvenstvo to bilo.Zaista se ne sjecam.A nedavno je bila emisija o tome ali dzaba. :mrgreen:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 okt 2011, 22:48

Mislim da si se malo zeznuo,pre Medforda u Dinamu je bio i Okwarji ili tako nesta iz Nigerije. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 22:51

Devil je napisao/la:Mislim da si se malo zeznuo,pre Medforda u Dinamu je bio i Okwarji ili tako nesta iz Nigerije. ;)
Moguce a vidis da je bio jedan i u Vojvodini,secam se onog nakaradnog transparenta "Firme " ,necu da napisem sta je pisalo,ali veoma pogrdno na racun crnaca.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la 123456 » 26 okt 2011, 22:54

Tribalian je napisao/la:
Devil je napisao/la:Mislim da si se malo zeznuo,pre Medforda u Dinamu je bio i Okwarji ili tako nesta iz Nigerije. ;)
Moguce a vidis da je bio jedan i u Vojvodini,secam se onog nakaradnog transparenta "Firme " ,necu da napisem sta je pisalo,ali veoma pogrdno na racun crnaca.
Ja bi se zaleo da je prvi tamnoputi igrac u SFRJ nastupao za vojvodinu ali Devil je encikopedija YU fudbala i vjerovat cu njemu. ;)
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Devil » 26 okt 2011, 22:55

Uh "Zika Delika" ili ti ga Anselm Delika kako njega zaboravih.Momak iz Gabona dosao u Novi sad da bi se skolovao za opravku rashladnih uredjaja. :D


edit:123456 jeste,upravu si samo sam njega zaboravio skroz. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 23:00

Evo neceg zanimljivog :)

[youtube][/youtube]
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Buu » 26 okt 2011, 23:19

Tribalian je napisao/la:

@ Buu ,najveci transfer pred raspad drzave je bio onaj Sinise Mihajlovica u Zvezdu ,1.000.000. nemackih maraka,verovatno da rat nije poceo bio bi jos jedan veci transfer Davor Suker u Zvezdu,ali eto nista se nije dogodilo iz razumljivih razloga. A ne znam sto ti @ Dubrava nije pomenuo jedan zanimljiv transfer koji je napravio njegov klub nakon SP-a u Italiji :mrgreen: Tada je stigao prvi crnac u nas fudbal tj. u zagrebacki Dinamo,reprezentativac Kostarike poimenu Hernan Medford. :)
Znaci Zvijezda je u yugi bila ono sto je man. city danas u svijetu :D
@dubrava: ma Baka ko Baka nikad da odraste :mrgreen:
NO PYRO NO PARTY

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 23:23

Evo nekih utakmica prvenstvenih iz SFRJ pa ko zeli nek se podseti. :) Postavicu u obicnom formatu.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Hajduk-Dinamo 2:3 1990.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Crvena Zvezda-Partizan 1:0 1989.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Crvena Zvezda-Partizan 3:1 1989.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Sarajevo-Hajduk 2:0 1985.

" onclick="window.open(this.href);return false; Rad-Hajduk 0:2 1990.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Hajduk-Celik 3:2 1987-1988.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Zeljeznicar-Crvena Zvezda 2:5 1985.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Parizan-Velez 6:1 1989.

" onclick="window.open(this.href);return false; :arrow: Crvena Zvezda-Dinmo Zagreb 5:2 1986.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 23:27

@ Buu,fudbal onda i danas nikako nije bi isti. Za mene su ondasnja Zvezda i Partizan i Velez i Dinamo... bili bolje ekipe nego Man. City danas. Taj fudbal je bio nesto posebo a nasa liga jos posebnije nesto,barem za mene.Svako je svakoga mogao da pobedi ,svaka Zvezdina utakmica je bila neizvesna pogotovo na gostovanju. Dinamo je uvek bio jak kao crna zemlja,Hajduk isto,Velez je izbacivao takve igrace kakve mi danas na ovim prostorima mozemo samo da sanjamo, u Zelji i Sarajevu uvek je bilo YU reprezentativaca,mozda su Makedonci i Slovenci bili inferiorni u odnosu na ostale,iako je Vardar igrom slucaja bio sampion 1986. godine,ali ovi iz Srbije ,Hrvatske i BIH uvek su bili ujednaceni.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Admir_Sa » 26 okt 2011, 23:43

samo male korekcije, igralo se protiv argentine u firenci, a protiv spanije u veroni (tad je bilo ono vruce za popizdit), penale su dali savicevic i robi, a fulili brnovic, stojkovic i hadzibegic. mesha je pljunuo prema sudiji protiv norveske

a protiv argentine dejo fulio zicer, pape nije dobor primio prsima gdje bi izasao jedna na jedan i neko je zapucao glavom u naletu sa nekih 6-7 netara preko gola

ivica osim je rekao da nikad nece prezalit sto nismo dobili iz razloga da vidi sta bi bilo sa drzavom, siguran je da bi se malo drugacije sve odvijalo
nema potpisa

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 26 okt 2011, 23:48

Admir_Sa je napisao/la:
ivica osim je rekao da nikad nece prezalit sto nismo dobili iz razloga da vidi sta bi bilo sa drzavom, siguran je da bi se malo drugacije sve odvijalo
Ja sam ubedjen da bi se stvari drugacije odvijale da smo kojim slucajem osvojili SP u Italiji. Osim je potpuno u pravu. Ako jedan narod moze da se okarakterise kao " nenormalan" to smo svakako mi. I zaboravih da pomenem ,nesto navijacki :mrgreen: Fossa Dei Leoni dugo ce pamtiti jedan deo Delija i Horde Zla nakon nekih "dogadjanja" u Milanu ,ako se ne varam pre prve utakmice na prvenstvu :mrgreen:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Sarajlijc@
Postovi: 11031
Pridružen/a: 10 jul 2011, 02:39
Lokacija: Koševo Republika!
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Sarajlijc@ » 26 okt 2011, 23:57

Kakva drzava , kakva reprezentacija, kakvi igraci.... Nikad vise :cry: :cry:
NA KRAJU SVIJETA ILI SUNČEVOG SISTEMA
PRATIĆE TE NAŠA PJESMA IL' IMA DA NAS NEMA!

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 27 okt 2011, 00:00

Sarajlijc@ je napisao/la:Kakva drzava , kakva reprezentacija, kakvi igraci.... Nikad vise :cry: :cry:
Nikad se ne zna ;)

Nego gledam sad nesto,u kvalifikacijama za Sp 1990. mi smo prosli kao prvi a iza nas je bila Skotska, a Platinijeve jajare na 3. mestu :mrgreen: A sto se Francuza tice,za sledece SP koje se odrzavalo u USA 1994. izbacili ih Bugari u poslednjoj utakmici kvalifkacija :lol:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Tribalian » 27 okt 2011, 00:05

[youtube][/youtube]

PRVACI SVETA :!: :!: :!:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Admir_Sa » 27 okt 2011, 00:06

Mi dobili kuci francuze 3-2, spasic, pape i stojkovic zabili. dejo pred kraj tekme centrirao i piksi naletio i dao gol. a gubili mi 1-2 10--15min prije kraja
nema potpisa

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la spielführer_21 » 27 okt 2011, 00:12

Tribalian je napisao/la:
Sarajlijc@ je napisao/la:Kakva drzava , kakva reprezentacija, kakvi igraci.... Nikad vise :cry: :cry:
Nikad se ne zna ;)

Nego gledam sad nesto,u kvalifikacijama za Sp 1990. mi smo prosli kao prvi a iza nas je bila Skotska, a Platinijeve jajare na 3. mestu :mrgreen: A sto se Francuza tice,za sledece SP koje se odrzavalo u USA 1994. izbacili ih Bugari u poslednjoj utakmici kvalifkacija :lol:
Juga je u tim kvalifikacijama uzela Francuze 3:2, nakon vodstva pijetlova od 2:0.. U drugoj utakmici je bilo 0:0 čini mi se..
Ono što mi nije jasno je utakmica Juga-Holandija, to je čini mi se prijateljska pred SP, i tad su navijači u Zagrebu izviždali himnu, znači već u maju 1990? ili se varam?
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Eh, ta stara vremena...

Post Postao/la Admir_Sa » 27 okt 2011, 00:15

protiv francuza smo kuci poveli 1-0, spasic dao go, a onda gubili 1-2

jeste bio maj/juni devedesete. tad su vec bili raspisani izbori, a savez komunista se skoro raspao bio i nacionalizam je poceo da bukti nazalost
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.