Ženska nogometna reprezentacija

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 18 okt 2012, 12:34

AnelZ je napisao/la:Eto, naše kadetkinje su zavrsile kvalifikacije za U-17 sljedece godine. Danas su odigrali posljednju utakmicu gdje su pobjedili Litvaniju sa 5-0. U drugoj utakmici Francuska je pobjedila Mađarasku 5-0, istim rezultatom kao i nas. U grupi smo zavrsili treci sa cetiri boda, isto kao i Mađarska, ali se nesto slabijom gol razlikom sto znaci da nismo prosli u naredni krug kvalifikacija (samo prvi u grupi i pet najboljih drugoplasiranih prolazi). Ovaj put smo lošije zavrsili kvalifikacije nego prosle godine, ali opet, nije toliko lose, najbitnije je da se mozemo nositi sa vecinom reprezentacija, osim stvarno sa velesilama.

Od 20-25 oktobra u Sarajevo, na Koševu i Gradskom SRC Slavija, se odrzava prvi krug kvalifkacija za juniorke za U-19 evropsko prvenstvo. Zajedno sa nama u grupi su Češka, Portugal i Makedonija, što na prvi pogled djeluje grupa gdje bi mogli obezbjediti prolazak, jer najbolje dvije reprezentacije iz svake grupe prolaze dalje (i najbolja treceplasirana ekipa iz svih grupa).

Prvu utakmicu igramo 20 oktobra:
AFH: Češka - Bosna i Hercegovina u 14:30
SRC Slavija: Portugal - Makedonija u 14:30

Druga utakmica se igra 22 oktobra:
SRC Slavija: Češka - Makedonija u 14:30
AFH: Bosna i Hercegovina - Portugal u 14:30

Treca utakmica se igra 25 oktobra:
SRC Slavija: Portugal - Češka u 14:00
AFH: Makedonija - Bosna i Hercegovina u 14:00
Posto prekosutra pocinje prvi krug kvalifikacija za Žensku U-19 reprezentaciju, reko' da citiram sta sam napisao prije skoro dvije sedmice, pa da ljudi znaju kada i gdje ako zele da odu, da gledaju i bodre djevojke.

Meni je zao sto se ovakve utakmice ne igraju u nekim drugim gradovima i manjim sredinama koji su zeljni malo boljeg fudbala, ali i reprezentacije, bilo kakve. Kada sam vidio na prosloj stranici atmosferu u, ja mislim, Bosanskoj Krupi zaista mi je bilo drago. Na Koševu ako se skupi 50 ljudi, mozemo skakati od radosti. Jedina prepreka da se igra u drugim manjim gradicima jeste to sto je potrebno dva stadiona u neposrednoj blizi (nekih 30-45 minuta udaljenosti, eventualno sat od mjesta smjestaja) koji ispunjavaju barem minimalne UEFA norme (kategorija 1) i potrebni kapacitet za smjestaj ljudi, naravno moderni hoteli.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 20 okt 2012, 14:27

http://www.uefa.com/womensunder19/seaso ... ch=2008991" onclick="window.open(this.href);return false;

Na ovom gore linku ce biti tekstualni prenos Ženske U-19 utakmice Češka i Bosna i Hercegovina koja se igra sada od 14:30 na Koševu. Volio bi da sam otisao gore, ali nisam imao vremena ovaj put, bice jos dvije utakmice u ponedjeljak i cetvrtak protiv Portugala i Makedonija. Znam da mnoge ni ne zanima ženska nogometna reprezentacija, jos mladje kategorije, pogotovo jos sada kada u 15:00 pocinje 5 utakmica Premijer lige BiH, ali eto, ako ima neko kao ja da voli barem povrsinski da prati i ove djevojke, ima mogucnost barem preko ovog gore linka, ako nije u mogucnosti da ode na Koševo.

Inace, Češka nije mala maca, prosle godine je njihova Ženska U-19 kao od šale prosla ovaj prvi krug kvalifikacija, a u drugom krugu su također veoma solidno odigrale, ali nisu imale srece da prodju na evropsko. Naše djevojke/cure ocekuje poprilicno teska utakmica, ali ja se iskreno nadam da mogu barem izvuci bod u ovoj utakmici pa da ostanu u borbi da prodju u taj drugi krug kvalifikacija, koji, ja mislim, da nikada nisu dostigle. Inace, prve dvije ekipe iz svake grupe prolaze dalje, sa trecom najboljeplasiranom ekipom iz svih 10 grupa. Djevojke ce igrati u formaciji 4-2-3-1.

Imace i tezak posao protiv Portugala u utorak jer je ta repzentacija prosle godine zavrsila cak na diobi trece pozicije na Ženskom evropskom U-19 prvenstvu.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 20 okt 2012, 17:14

Koji debakl djevojaka, 6-1 za Češku... Prvih 30 minuta je bilo poprilicno ravnopravno, cak sta vise, mozda smo i bili bolji, iako ne konktretniji. Čehinje postizu taj jedan gol u prvom poluvremenu kada su ostpustavili svoju igru u 37 minuti. U drugom poluvremenu, poprilicna dominacija Čehinja. Dodatna dva gola postizu u prvih 15 minuta drugog poluvremena i vec obezbjedjuju sebi pobjedu. Do kraja pada jos 4 gola, prvo Češka dolazi do 4-0, nasi ubrzo smanjuju na 4-1, da bi onda u samo 4 minute primile dva gola (81 i 85 minuta). Imam osjecaj (jer ne mogu kategoricki tvrditi jer nisam bio na utakmici) da su se nase djevojke vec poprilicno umorile u prvom poluvremenu i da su nakon 70 minute totalno pale. Čehinje su ipak pokazale da su prevelik zalogaj i da su najvjerovatnije favoriti za prvo u ovoj grupi. Portugal je sa svega 2-1 pobjedio slabasnu Makedoniju. Sada sumnjam da je to stvarni omjer snaga izmedju te dvije repzentacije, ali se nadam da cemo uspjeti barem igrati protiv Portugala u utorak.

Znaci ponedjeljak, 22.10.2012. drugo kolo prve kvalifikacione runde za Žensko U-19 prvenstvo:
AFH: Bosna i Hercegovina - Portugal u 14:30
SRC Slavija: Češka - Makedonija 14:30


Također, i u drugim grupama je odigrano prvo kolo prvog kruga kvalifikacija za U-19 žensko evropsko prvenstvo. Vrijedi istaci sljedece rezultate:

Škotska 8-0 Bjelorusija
Ukrajina 10-0 Farska Ostrva
Danska 11-0 Moldavija
Srbija 15-0 Latvija
Španija 16-0 Estonija

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 22 okt 2012, 19:26

Danas bio na utakmici protiv Portugala i iako smo izgubili sa samo 1-0, naspram 6-1 protiv Češka, bolje akcije su cure imali protiv Češke u onih prvih pola sata igre. Ovdje nijedna razradjena akcija niti direktni sut na gol. Sve ja bilo nabij loptu pa gdje ode. Nije ni proslogodisnji polufinalista ovog U-19 ženskog evropskog prvensta brilijirao. Prvih 10-15 minuta su bili mnogo opasniji, ali kasnije to postalo skoro ravnopravno, iako smo mi bas rijetko dolazili do njihovog sesnaesterca, a da ne pricam o sutu na gol. Portugal je u tom segmentu bio mnogo konkretniji. Naša golmanica je imala nekoliko izvrsnih intervencija kako u prvom tako u i drugom poluvremenu. Cura ima koju kilu viska, to je primjetno, ali veoma dobro izljece na protivnicke igrace i spasila nas je ubjedljivijeg poraza. Mogu onda reci da je Iris veoma prodorna, brza i snazna, ali nikako da dobije neku dobru loptu. Imam osjecaj samo da je primila koju dobru loptu da bi sigurno zavrsila u golu Portugala. Inace, gol smo primili na tako ofiran nacin, a to je da nasa cura nije primjetila da joj se priblizava Portugalka sa ledja koja je veoma lahko uzela loptu i lobovala nasu golmanicu. Jedino ko mi je jos zapeo za oko iz nase ekipe jeste nas kapiten, ostalo je bilo poprilicno lose iako je ocito da ima talenta u djevojkama... Ali ipak ima nade, jer je nasa U-17 ženska reprezentacija igrala poprilicno dobro svoje kvalifikacije prije nekih 10-15 dana.

U drugoj utakmic na SRC Slavija Češka je pobjedila sa 9-0 Makedoniju i tako sebi, zajedno sa Portugalom, obezbjedio prolazak u drugi krug kvalifikacija za U-19 evropsko prvenstvo naredne godine u Wales-u. Portugal i Češka imaju po sest bodova (Češka +14 gol razlika, Portugal +2), dok mi i Makedonija imamo po 0 bodova (mi -6 gol razliku, Makedonija -10).

Zadne kolo prvog kruga kvalifikacija za U-19 Evropsko prvenstvo se igra u četvrtak, 25.10.2012:
AFH: Bosna i Hercegovina - Makedonija 14:00
SRC Slavija: Porutgal - Češka 14:00


Neki zanimljivi rezultati drugog kola prve kvalifikacione runde za U-19 Evropsko prvenstvo 2013. godine u Walesu:
Španija 7-0 Bugarska
Litvanija 0-9 Poljska
Švedska 10-0 Azerbejdžan
Kipar 0-10 Srbija
Estonija 0-11 Finska
Irska 11-0 Latvija

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 25 okt 2012, 16:37

Danas je odigrano zadnje kolo prvog kruga kvalifikacija za U-19 Žensko evropsko prvenstvo sljedece godine u Walesu. Mi smo na AFH odigrali protiv Makedonije i ostvarili prvu pobjedu u ovim kvalifikacijam pobjedivsi ih 2-0. Kroz cijelu utakmicu smo bili bolja i opasnija reprezentacija i zasluzeno su slavile djevojke. Golove za nasu reprezentaciju su dale Amina Mujanović u 20. minuti te kapitenka Melisa Hasanbegovic u 57. Ostaje žal što protiv Portugala nismo uspjeli izvuci remi iako su Portugalke bile opasnije i bolje, ali remi je bio moguc. Inace u drugoj utakmici odigranoj na SRC Slavija Češka i Portugal su remizirali sa 2-2. Iako sam ocekivao pobjedu Češke, pretpostavljam da su igrale u kombinovanom sastavu kako jedne tako i druge posto su vec ranije bile obezbjedile prolazak dalje, a u ponedjeljak sam se mogao uvjeriti da Portugal zaista ima veoma dobru odbranu sto je mozda pomoglo da se zavrsi nerijeseno.

AFH u 14:00: Bosna i Hercegovina 2-0 Makedonija
SRC Slavija u 14:00: Češka 2-2 Portugal

Tabela

Kod: Označi sve

   Repka     DG  PG  GR  Pts
1. Češka     17   3 +14   7
2. Portugal   5   3  +2   7
3. BiH        3   7  -4   3
4. Makedonija 1  13 -12   0

Reprezentacije koje su obezbjedili prolazak dalje u drugi krug kvalifikacija:
Grupa 1 - Irska i Srbija
Grupa 2 - Italija i Austrija + Grčka (najbolje treceplasirana ekipa)
Grupa 3 - Ukrajina i Belgija
Grupa 4 - Sjeverna Irska i Mađarska
Grupa 5 - Norveška i Škotska
Grupa 6 - Danska i Island
Grupa 7 - Finska i Španija
Grupa 8 - Češka i Portugal
Grupa 9 - Švedska i Rusija
Grupa 10 - Švicarska i Nizozemska
Reprezentacije koje su odmah bile stavljene u drugu kvalifikacionu rundu - Njemačka, Francuska i Engleska

Jedini zanimljiv rezultat u ovom kolu je bio i ujedno i najveca pobjeda:
Azerbejdžan 0-6 Slovenija

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 07 nov 2012, 17:34

Evo jedne pozitivne vijesti sto se tice daljnjeg razvoja ženskog nogometa:

http://****.ba/vijest/45702" onclick="window.open(this.href);return false; (sc.sport)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 13 jan 2013, 21:19

http://sportsport.ba/bh_fudbal/kadetkin ... rebu/96136" onclick="window.open(this.href);return false;

Cestitam djevojkama :)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 27 jan 2013, 04:02

http://www.nfsbih.ba/nsbih/vijest.php?id=9194" onclick="window.open(this.href);return false;

Drago mi je da vidim da savez radi predano i sa Ženskim kategorijama pa tako i za njih organizuje zimski kamp u Međugorju. Uvjeren sam da ce ovo imati definitivno pozitivnog uticaja na nase mlade kategorije reprezentacije :)

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 27 jan 2013, 14:40

To sigurno, treba raditi na popularizaciji nogometa kod ljepšeg pola, ima mnogo djevojaka koje su od malena imali neki afinitet prema nogometu, al zbog stereotipa su znale ostajati sa strane gledajući kako igraju dečki kojima je nepojmljivo da neka cura šuta loptu.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 08 mar 2013, 21:37

http://sportsport.ba/bh_fudbal/ubjedlji ... ica/100047" onclick="window.open(this.href);return false;

Pomalo ulijeva nadu da vise necemo biti kanta za nabijanje sto se tice Zenske reprezentacije. Mislim, to su vec pomalo dokazale u proslim kvalifikacijama, no ova pobjeda (iako samo prijateljska utakmica) to samo potvrdjuje. Jeste da smo izgubili 1-0 od Rusije jucer, no ni taj rezultat nije los kada se uzme protivnik u razmatranje, prije 4-5 godina bi ko od sale izgubili od njih barem 5-0.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la badblueboylivno » 08 mar 2013, 21:57

Strašno, u pola sata zabile četiri komada ekipi iz EU. Samo naprijed, cure!
Hayley <3

Avatar
emir79
Postovi: 8767
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la emir79 » 08 mar 2013, 22:27

Zmajice nase :)
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 08 mar 2013, 23:29

Čestitke curama, samo naprijed 8-)
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 13 mar 2013, 10:55

http://sportsport.ba/bh_fudbal/bh-nogom ... iji/100293" onclick="window.open(this.href);return false;

U utakmici za trece mjesto na turniru u Rovinju, naša reprezentacije je izgubila od Slovenije tek nakon izvodjenja penala gdje su Slovenke bile bolje sa 6-5. U finalu je Rusija pobjedila Češku.

slika

slika
Detalji sa utakmice protiv Rusije koju smo izgubili 1-0

Eto, na kraju je lutrija odlucila da zavrsimo cetvrti na turniru. Siguran sam da su djevojke mogle pobjedite Sloveniju da je utakmica bila od vece vaznosti, no eto ni ovaj rezultat nije toliko los koji pokazuje da se mozemo nositi sa osrednjim Evropskim selekcijama. Iza sebe smo ostavili Hrvatsku i Slovacku.

Na kraju smo dobili nagradu za fair-play
slika
Pretpostavljam selektorica Samira Hurem pri preuzimanju nagrade

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 16 apr 2013, 16:44

http://www.nfsbih.ba/nsbih/vijest.php?id=9328" onclick="window.open(this.href);return false;

Naša Ženska nogometna reprezentacija se nasla zajedno u grupi 4 sa Švedskom, Škotskom, Poljskom (opet), Sjevernom Irskom i Farskim Ostrvima.

Grupa nije nimalo naivna jer Švedska je jedna od najjacih svjetskih ženskih reprezentacija. U kojoj su trenutno formi je tesko reci jer su domacini EP 2013 pa nisu igrali kvalifikacije, no u njihovu snagu cemo se uvjeriti ovog ljeta i siguran sam da nas nece razocarati; trebala bi nam biti cast sto cemo igrati protiv njih no vec znam da nece biti ni 1000 ljudi na stadionu. Škotska i Poljska su obije jedna prosjecna reprezentacija koji su odigrali bolje od nas prosle kvalifikacije. Škotska je bila druga u svojoj grupi i otisla u play-off gdje su tek tokom produzetaka izbaceni od strane Španije, dok je Poljska bila sa nama u grupi i zavrsila treca prilikom cega smo izgubili obije utakmice protiv njih, no ono sto definitivno stoji jeste da smatram da je nasa reprezentacija za nijansu zrelija sada naspram tog perioda i da ne vjerujem da ce biti tako lahko za njih da nas pobjede na nasem terenu kao sto su to prosli put ucinili sa 0-2. Sjeverna Irska je prosle kvalifikacije igrala poprilicno slicno nama i osvojila samo bod vise u grupi koja je bila slicne snage kao nasa, ako ne i mozda za nijansu slabija sto znaci da sa njima bi se morali moci nositi cak i na gostujucem terenu uz pravi pristup. Farska Ostrva su veliki outsideri jer su oni sto se tice proslih kvalifikacija ispali jos u preeliminarnoj fazi gdje su bili zadnji u grupi no ovaj put su uspjeli proci tu preeliminarnu fazu (bili su cak ispred Crne Gore), no opet ih ne smatram pravim konkurentom kao sto nisam smatrao ni Makedoniju prosle kvalifikacije koja isto tako dosla kroz preeliminarne kvalifikacije.

Znaci zakljucak, grupa nije naivna no definitivno je laska nego sto je bila za Evropsko prvenstvo i smatram da mozemo osvojiti vise bodova nego prosle kvalifikacije. Reci da ocekujem da zavrsimo drugi (i biti medju cetiri najbolje drugplasirane reprezentacije od njih sedam) i da odemo u baraz bi bilo previse suludo jos uvijek, mozda za nekih 2-3 ciklusa u buducnosti i to bude realnost :)

Avatar
maxuz baxuz
Postovi: 1100
Pridružen/a: 11 avg 2011, 19:51
Lokacija: Ispred kompjutera
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la maxuz baxuz » 16 apr 2013, 22:42

Gledam bas FIFA-inu zensku rang listu. Mi smo po toj listi najlosija ekipa u grupi. Svedska 6., Skotska 21., Poljska 31., Sj.Irska 55. i Farska Ostrva 72. Mi smo tek 82. Koliko je pouzdana ova lista neznam, ali uporedjujuci sa muskom listom (u vezi relevantnosti) moze se reci da i nije bas 100% sigurna. Moja su ocekivanja su da cure bar pokusaju zavrsiti na cetvrtom mjestu. U glavnom nek im je sa srecom!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 17 apr 2013, 02:36

maxuz baxuz je napisao/la:Gledam bas FIFA-inu zensku rang listu. Mi smo po toj listi najlosija ekipa u grupi. Svedska 6., Skotska 21., Poljska 31., Sj.Irska 55. i Farska Ostrva 72. Mi smo tek 82. Koliko je pouzdana ova lista neznam, ali uporedjujuci sa muskom listom (u vezi relevantnosti) moze se reci da i nije bas 100% sigurna. Moja su ocekivanja su da cure bar pokusaju zavrsiti na cetvrtom mjestu. U glavnom nek im je sa srecom!
Fazon sa zenskom rang listom jeste sto nije vremenski ogranicena, tj. nema brisanja poena kao sto je slucaj kod rang liste za muske selekcije. Kada to uzmes u obzir i cinjenicu da smo do prije 3-4 godine vecinom bili nesto kao kanta za nabijanje sto se tice zenske selekcije, moze ti biti jasnije sto smo tako lose rangirani. Trenutno smatram da smo mnogo bolji od Farskih ostrva, dok sa Sjevernom Irskom smatram da se mozemo nositi ravnopravno i iskreno se nadam da me djevojke nece razocarati. Sto se tice Škotske i Poljske, te reprezentacije jesu bolje od nas no sa nekim ispravim pristupom smatram da ih cak mozda mozemo pobjediti, pogotovo Poljsku. Švedska je nepotrebno komentarisati jer u ovoj grupi ja ih licno smatram drugim svemirom sto se tice zenskog nogometa.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 16 maj 2013, 03:39

http://www.nfsbih.ba/nsbih/vijest.php?id=9386" onclick="window.open(this.href);return false;

Dan prije pobjede Bugarsku 3-1, a onda izgube protiv slabasne Makedonije 0-1. Zaista me nerviraju ove velike oscilacije u igrama mladih selekcija. Nadam se da ce me djevojke iz U-17 obradovati i barem sutra pobjediti Crnu Goru pa ce citav turnir proci u nekom lijepo svijetlu :)

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 18 maj 2013, 10:33

Ženska kadetska nogometna reprezentacija BiH ( nogometašice do 17 godina ) pobjedila je Crnu Goru sa 4 : 1 u trećem kolu UEFA razvojnog turnira u Strumici.

Dva gola za BH tim postigla je Marija Aleksić, dok su se po jednom u listu strijelaca upisale Selma Kapetanović i Esmeralda Mujkić.

Bh. kadetkinje su turnir završile na drugom mjestu iza reprezentacije Makedonije, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH. ( FENA )

Čestitke djevojkama :)
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

bavarian_bk
Postovi: 4862
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la bavarian_bk » 09 jun 2013, 03:01

Evo čitam neka ženska iz Neuma, golmanica, Doris Bačić, prešla u Arsenal. Igra za Hrvatsku, naravno, a prve korake je napravila u Neretvancu, pa u SFK Sarajevo i u Osijeku i na kraju završi u Engleskoj :)

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EdinjoBos, Licniznanstvenik, Sindikat12 i 25 gostiju.