Snooker

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Arnelinho » 19 dec 2011, 13:26

Pokušaću (o)držat ovu temu živu. Zasad ne znam šta da pišem, sem da ka'em da redovno pratim ovaj sport i da mi je uz tenis, fudbal i f-1 najdraži (za gledat). :mrgreen:

E, da. Moj favorit je O'Sulivan. Čovjek je majstor što jest, jest. A od ove mladje populacije Robertson je moj favorit. Volim njegov stil (i igre i ponašanja).
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Edin TM87 » 19 dec 2011, 15:07

Arnelinho je napisao/la:Pokušaću (o)držat ovu temu živu. Zasad ne znam šta da pišem, sem da ka'em da redovno pratim ovaj sport i da mi je uz tenis, fudbal i f-1 najdraži (za gledat). :mrgreen:

E, da. Moj favorit je O'Sulivan. Čovjek je majstor što jest, jest. A od ove mladje populacije Robertson je moj favorit. Volim njegov stil (i igre i ponašanja).
Eki ti tenis pratis :mrgreen: Nikad te na teniskom podforumu, a O'Sulle je majstor 8-)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Arnelinho » 19 dec 2011, 15:23

Edin TM87 je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:Pokušaću (o)držat ovu temu živu. Zasad ne znam šta da pišem, sem da ka'em da redovno pratim ovaj sport i da mi je uz tenis, fudbal i f-1 najdraži (za gledat). :mrgreen:

E, da. Moj favorit je O'Sulivan. Čovjek je majstor što jest, jest. A od ove mladje populacije Robertson je moj favorit. Volim njegov stil (i igre i ponašanja).
Eki ti tenis pratis :mrgreen: Nikad te na teniskom podforumu, a O'Sulle je majstor 8-)
Vidiš da sam tek sad uš'o i na ovaj pdf. Ja osim onih nogometnih ne obilazim druge. :P

Volim tenis. Gledati, ne igrati. :mrgreen: Navijam za Fedexa i Rodika. :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Bertrand » 19 dec 2011, 20:32

E hajde, baš se zapusti ova tema. Red je da se malo osvježi.

Evo čisto informacije radi, Trump je prije negdje sedmicu dana osvojio UK Championship, drugi najveći turnir u snookeru, gdje je u finalu dobio Mark Allena sa 10:8, tako da ozbiljno hita da postane jedna od legendi ovoga sporta.

Trenutno se igra PTC (Players Tour Championship) 11. To je skup od 12 minor-ranking turnira, koji su odmah ispod ovih rangiranih, ako sam ja sve to dobro pohvatao. Inače, tu često manji igrači dolaze do izražaja, tako da će, evo, finale ovoga igrati Martin Gould i Tom Ford, koji je izbacio Trumpa u četvrtfinalu.
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2946
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Semir bvb » 21 jan 2012, 16:51

Trenutno se igra 1/2 Masters turnira. Parovi au:

Trump - Robertson
Higgins - Murphy

Trump trenutno gubi 5:3 a igra se do 6 dobijenih frameova. Gubio je sa 5:1 pa se malo poboljšao.

Igra se 9-ti frame. Ko hoće da uživa evo izvolite:
http://www.sportlemon.tv/v-2/14/142/v-354255.html" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: Robertson prvi finalista. Pobijedio je Trumpa 6:3.
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la tarikz » 22 jan 2012, 11:54

Drugi polufinalista je Shaun Murphy koji je savladao Johna Higginsa sa 6-4 pa se u današnjem finalu sastaje sa Neilom Robertsonom.
Žao mi je što Higgins nije u finalu ali je Murphy pokaz'o odličnu sposobnost krađe frejmova. :mrgreen:
Prema mom mišljenju, favorit za osvajanje je Robertson iako Murphy ima veliki motiv da se pridruži sedmorici velikih igrača koji su osvojili tri najveća svjetska turnira - SP, Masters i UK Championship. Murphyju fali još samo Masters.
Someone's mouth said paint them all red.

Avatar
tarikz
Postovi: 480
Pridružen/a: 17 avg 2009, 11:36
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la tarikz » 22 jan 2012, 23:53

Kao što sam i pretpostavljao, osvajač Mastersa za 2012. godinu je Neil Robertson. Imao je kontrolu u ovom meču i surovo je kažnjavao greške svog rivala. Konačan rezultat je bio 10-6 u korist Robertsona.
Someone's mouth said paint them all red.

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la hodža » 23 jan 2012, 00:22

Gospodin Finale :mrgreen:

Nevjerovatno je kako je kažnjavao i najmanju grešku svog protivnika. Apsolutno zaslužena pobjeda, jer je pokazao najbolji snuker prethodnih dana u Londonu !
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Edin TM87 » 27 jan 2012, 19:55

Igr'o sam snookera po prvi put u zivotu :D Nezaboravno iskustvo :D

Nevjerovatno koliko kugle izgledaju vece na TV, nego uzivo, kao i rupe, totalna suprotnost od osmice, i stapovi su drugaciji za snooker, odigr'o sam 2 frejma za sat i po :D Ganjamo kuglu po 15 minuta, strasno tesko ubacit, oni su veliki majstori kad mogu onako, imo sam jedan pogodak po dijagonali stola, bas se culo kad je uletila :D

Prvi sto u BiH otvoren u zetri, tesko je nac' protivnike, al' jbg, igra je strasna, ambijent, stolovi, sve 8-)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
classic
Postovi: 669
Pridružen/a: 28 jun 2011, 15:11
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la classic » 27 jan 2012, 20:03

Edin TM87 je napisao/la:Igr'o sam snookera po prvi put u zivotu :D Nezaboravno iskustvo :D

Nevjerovatno koliko kugle izgledaju vece na TV, nego uzivo, kao i rupe, totalna suprotnost od osmice, i stapovi su drugaciji za snooker, odigr'o sam 2 frejma za sat i po :D Ganjamo kuglu po 15 minuta, strasno tesko ubacit, oni su veliki majstori kad mogu onako, imo sam jedan pogodak po dijagonali stola, bas se culo kad je uletila :D

Prvi sto u BiH otvoren u zetri, tesko je nac' protivnike, al' jbg, igra je strasna, ambijent, stolovi, sve 8-)
Ako je skoro otvoren taj prvi sto onda nije prvi u BiH posto u Tuzli ima u jednom bilijar klubu sto za snooker nekih godinu dana, prava umjetnost je igrat na njemu :D
Fundamentalno obrati paznju na ponasanje.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Edin TM87 » 27 jan 2012, 20:06

classic je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Igr'o sam snookera po prvi put u zivotu :D Nezaboravno iskustvo :D

Nevjerovatno koliko kugle izgledaju vece na TV, nego uzivo, kao i rupe, totalna suprotnost od osmice, i stapovi su drugaciji za snooker, odigr'o sam 2 frejma za sat i po :D Ganjamo kuglu po 15 minuta, strasno tesko ubacit, oni su veliki majstori kad mogu onako, imo sam jedan pogodak po dijagonali stola, bas se culo kad je uletila :D

Prvi sto u BiH otvoren u zetri, tesko je nac' protivnike, al' jbg, igra je strasna, ambijent, stolovi, sve 8-)
Ako je skoro otvoren taj prvi sto onda nije prvi u BiH posto u Tuzli ima u jednom bilijar klubu sto za snooker nekih godinu dana, prava umjetnost je igrat na njemu :D
Cuj to :D Blago vama, bas je umjetnost, ono je sport za gospodu :D Onda je prvi u Sarajevu :D
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la hodža » 27 jan 2012, 23:25

snooker stolovi odavno postoje u Sarajevu ;)

imaš ih na 3-4 lokacije, a čak se igra i snooker liga ;)
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la MElloo » 27 jan 2012, 23:51

U Bugojnu imaju 2 snooker stola, joj kad ih pogledam isto livada :mrgreen:

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la Edin TM87 » 28 jan 2012, 00:02

hodža je napisao/la:snooker stolovi odavno postoje u Sarajevu ;)

imaš ih na 3-4 lokacije, a čak se igra i snooker liga ;)
Uputi me hodzo sarajevska onda, znam da ima u plazi tamo, al' samo profesionalci igraju, nista mi levati...
MElloo je napisao/la:U Bugojnu imaju 2 snooker stola, joj kad ih pogledam isto livada :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la hodža » 29 jan 2012, 01:24

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 16&t=92899" onclick="window.open(this.href);return false;

imaš stolova u skoro svakom ovom klubu...bar sam tako čuo :D

bio sam i ja u Zetri danas...ludnica :lol: :lol:
FORZA MARŠAL !!!

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Bilijar

Post Postao/la CoDe » 07 feb 2012, 04:28

Da ima u Bugojnu sprema se jedan dan otiči jer grad je daleko od mene 15 minuta voznje autobusom ja sam iz Donjeg Vakufa , a to je 12 kilometara pa tako da je blizu .
Ja standardno igram kod nas obicni bilijar , najvise su mi se svidzali oni mali , standardni stolovi na kojima smo igrali i bio sam se ustelio kockali smo zeton i to 50 maraka al sad nam gazda ovog kafića dovukao veči stol nešto manji od Snooker stola bar tako izgleda što kaže ovaj gore " livada " a i neki seljak ga podigao kao da se dokaže i nosi na lijevu stranu ubij bože .

Što se tiče Snookera pratim ponekad komšija koji se druzi s mojim starim več 7 , 8 godina prati redovno i kad dodze meni kuči na kaficu i te stvari odmah mi prebaciva s tekme ili filma ako gledam . I tako s njim počeo pratiti . O'Su je najbolji igrač definitivno ali ima još extra igrača , mislim svi su extra kad onako igraju ali Selby , Henry i onaj novi mladi igrač zaboravih mu ime strašan potencijal zanimljivo je gledati ali to ti je večinom gledaš jednog igrača kako prezentira svoju majstoriju uz 2 , 3 greške u meču pa drugog . Ili malo dosade gledaš kad se kugle ruzno razbiju pa samo sakrijavu ali onda ide ponovno razbijanje i to je to .

Odgledah finale zadnja 3 frejma neku noč kad Sullivan pobjedi onog Maguire ili kako več Škota :D
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Snooker

Post Postao/la KK_Bosna » 08 feb 2012, 21:01

promijenio sam naziv topica

bilijar i snooker su dva potpuno razlicita sporta ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9978
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Snooker

Post Postao/la Edin TM87 » 08 feb 2012, 22:15

KK_Bosna je napisao/la:promijenio sam naziv topica

bilijar i snooker su dva potpuno razlicita sporta ;)
To sam ja govorio napocetku kad je otvorena tema :mrgreen:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
franco_tm
Postovi: 75
Pridružen/a: 22 jul 2011, 08:35
Kontakt:

Re: Snooker

Post Postao/la franco_tm » 15 feb 2012, 11:51

evo i mene , nisam ni znao da ima ova tema...
btw. slazem se sa nekima gore .. snooker , tenis i fudbal :)
danas Ronnie protiv Marca Fua , na welsh openu .. a u kakvoj je ronnie formi , fu nema sta trazit ..
KEVIN-PRINCE BOATENG27

stanko barać , bojan bogdanović, damir čmarkota , darijo srna , vedran ćorluka , dejan lovren , mirko alilović , ivan ljubičić, ivan dodig , čmarin ćilić ... NE TREBAJU NAM !

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Snooker

Post Postao/la BluesForever » 15 feb 2012, 12:58

franco_tm je napisao/la:evo i mene , nisam ni znao da ima ova tema...
btw. slazem se sa nekima gore .. snooker , tenis i fudbal :)
danas Ronnie protiv Marca Fua , na welsh openu .. a u kakvoj je ronnie formi , fu nema sta trazit ..
Ronnie jest mozda popravio svoju formu,ali isto tako ne treba ni Fu-a otpisati,jer Roonie igra toplo-hladno vec 2-3 sezone. ;) Ali i ja bi naravno volio a i nadam se da hoce Roonie pobjediti,uz njega Mark Williams i Jonh Higgins su mi najdrazi igraci.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.