Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la VensanKasel » 19 jan 2024, 18:15

DamirT je napisao/la:
18 jan 2024, 19:24
Ja jos ne mogu prezaliti Vladu Vranjesa. Taj covjek je komotno mogao igrati za nas jos makar 5 godina...
Možda bi nam Đerona dobo legao , dobio je otkaz u Srbiji :hmmmmm:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 19 jan 2024, 19:30

VensanKasel je napisao/la:
19 jan 2024, 18:15
DamirT je napisao/la:
18 jan 2024, 19:24
Ja jos ne mogu prezaliti Vladu Vranjesa. Taj covjek je komotno mogao igrati za nas jos makar 5 godina...
Možda bi nam Đerona dobo legao , dobio je otkaz u Srbiji :hmmmmm:
Šta će nam Đerona kada mi više ne igramo napad , zadnjih 7 utakmica nismo spaćno prebacili 20 golova po utakmici . Nama treba igrača , treba nam Milan Vukšić , Tim Suton , "Fahrudin Melić" , Josip Perić , Dejan Malinović , Edin Klis i treba nam minimum svaki mjesec da se okupi reprezentacija u21 u kojoj bi i mlađi momci od 17-18 godina igrali jake prijateljske utakmice i iz nje crpili 1-2-3 igrača godišnje .

ovisnik
Postovi: 1116
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 19 jan 2024, 21:30

EastwichTown je napisao/la:
19 jan 2024, 19:30
VensanKasel je napisao/la:
19 jan 2024, 18:15
DamirT je napisao/la:
18 jan 2024, 19:24
Ja jos ne mogu prezaliti Vladu Vranjesa. Taj covjek je komotno mogao igrati za nas jos makar 5 godina...
Možda bi nam Đerona dobo legao , dobio je otkaz u Srbiji :hmmmmm:
Šta će nam Đerona kada mi više ne igramo napad , zadnjih 7 utakmica nismo spaćno prebacili 20 golova po utakmici . Nama treba igrača , treba nam Milan Vukšić , Tim Suton , "Fahrudin Melić" , Josip Perić , Dejan Malinović , Edin Klis i treba nam minimum svaki mjesec da se okupi reprezentacija u21 u kojoj bi i mlađi momci od 17-18 godina igrali jake prijateljske utakmice i iz nje crpili 1-2-3 igrača godišnje .
Đerona je dobar trener, ali mi nemamo ni pare ni roster za njega, teško da bi on razumio da je Kos "prirodni srbin" ili Pavlović/Hrstić/vistorop..."'prirodni hrvati" i da kao takvi ne žele igrati za BiH.Nama treba selektor koji će se boriti za svakog igrača koji može igrati za BiH.Treba otići na noge ljudima, objasniti im šta se od njih želi,šta je cilj kojem se teži,koja je uloga za tog igrača namjenjena prema viziji selektora.Kada su u pitanju igrači koje si pobrojao, Vukšić je povrjeđen već duže vrijeme, pitanje je kada i da li će uopšte igrati rukomet na vrhunskom nivou.Perić i Malinović već duže vrijeme ne žele da igraju za reprezentaciju, nikada se nije jasno izašlo sa razlozima zašto neće.Klis se na prvom okupljanju zakačio sa Smajlagićem, ovaj ga otjerao sa treninga, od tad ga ne poziva, a i ne zaslužuje jer u Zagrebu nikako ne igra.Suton je klasa i za njega se stvarno treba potruditi i oko njega graditi budući tim .Jasan je bit tvog posta, cilj je prošiti roster kvalitetnim igračima, samo što pobrojani to nisu.Sad da navedem koji bi igrači bili pojačanja ne znam, jer je pitanje ko bi se odazvao, al da se po Evropi može naći, može, ako se ima pravi pristup.Mlađe selekcije se moraju formirati od U-15 do U-21, organizovati djeci stalna okupljanja i utakmice i tad se može očekivati napredak.

Avatar
Skojevska
Postovi: 2472
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Skojevska » 19 jan 2024, 21:43

Mene to interesuje baš dal se okupljaju naše mlade selekcije, ili ja nisam upratio...
Igraju li kvalifakcije, utakmice ?
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 19 jan 2024, 21:45

Skojevska je napisao/la:
19 jan 2024, 21:43
Mene to interesuje baš dal se okupljaju naše mlade selekcije, ili ja nisam upratio...
Igraju li kvalifakcije, utakmice ?
U18 neki dan igrali kvalifikacije za EP. Gol im falio protiv Izraela da odu na EP. Za ostale nisam nesto cuo da su imali okupljanja, a kamoli utakmice.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

EdinjoBos
Postovi: 1293
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 19 jan 2024, 21:58

ovisnik je napisao/la:
19 jan 2024, 21:30
EastwichTown je napisao/la:
19 jan 2024, 19:30
VensanKasel je napisao/la:
19 jan 2024, 18:15


Možda bi nam Đerona dobo legao , dobio je otkaz u Srbiji :hmmmmm:
Šta će nam Đerona kada mi više ne igramo napad , zadnjih 7 utakmica nismo spaćno prebacili 20 golova po utakmici . Nama treba igrača , treba nam Milan Vukšić , Tim Suton , "Fahrudin Melić" , Josip Perić , Dejan Malinović , Edin Klis i treba nam minimum svaki mjesec da se okupi reprezentacija u21 u kojoj bi i mlađi momci od 17-18 godina igrali jake prijateljske utakmice i iz nje crpili 1-2-3 igrača godišnje .
Đerona je dobar trener, ali mi nemamo ni pare ni roster za njega, teško da bi on razumio da je Kos "prirodni srbin" ili Pavlović/Hrstić/vistorop..."'prirodni hrvati" i da kao takvi ne žele igrati za BiH.Nama treba selektor koji će se boriti za svakog igrača koji može igrati za BiH.Treba otići na noge ljudima, objasniti im šta se od njih želi,šta je cilj kojem se teži,koja je uloga za tog igrača namjenjena prema viziji selektora.Kada su u pitanju igrači koje si pobrojao, Vukšić je povrjeđen već duže vrijeme, pitanje je kada i da li će uopšte igrati rukomet na vrhunskom nivou.Perić i Malinović već duže vrijeme ne žele da igraju za reprezentaciju, nikada se nije jasno izašlo sa razlozima zašto neće.Klis se na prvom okupljanju zakačio sa Smajlagićem, ovaj ga otjerao sa treninga, od tad ga ne poziva, a i ne zaslužuje jer u Zagrebu nikako ne igra.Suton je klasa i za njega se stvarno treba potruditi i oko njega graditi budući tim .Jasan je bit tvog posta, cilj je prošiti roster kvalitetnim igračima, samo što pobrojani to nisu.Sad da navedem koji bi igrači bili pojačanja ne znam, jer je pitanje ko bi se odazvao, al da se po Evropi može naći, može, ako se ima pravi pristup.Mlađe selekcije se moraju formirati od U-15 do U-21, organizovati djeci stalna okupljanja i utakmice i tad se može očekivati napredak.
bravo!

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la InatSilniBosanski » 19 jan 2024, 23:08

Sutonom je navodno bio postignut dogovor ne znam gdje je zapelo. On jos ima dosta igrati i sigurno mora biti nas glavni igrac u buducnosti kad njega dovedemo uradili smo veliki dio posla.

Uz njega sve potencijalne reprezentativce treba pokusati privoliti napraviti ogromnu bazu i kasnije iskristalisati ekipu. S tim da smjena Pipeta je nuzno i mora doci kad tad bolje sad dok je vrijeme. Šuman je bio toliko kritikovan, a za ovoga je izmislio rukomet.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 19 jan 2024, 23:16

Nužan uslov je formirati mlađe selekcije, organizovati redovna okupljanja, skupljati tu najbolju djecu (ok, vazda će biti menadžerisanja, ali osnova) i napraviti plan od U14 do A reprezentacije kako igramo i da se zna šta uigravamo od malena. Užasan pristup u našem sportu (nevezano za rukomet) što niko djecu ne priprema za ono što slijedi na seniorskom nivou, a pogotovo za sistem koji će tada trebati.

Dakle, ne može se desiti da krila ne znaju trčati kontre već sa 18 godina i ne može trener ni u U14 reprezentaciji forsirati "stajanje na loptu", nego gurati kontre, gurati brzu igru, pokretljivost, ali to mora oduvijek.

Avatar
donDondon
Postovi: 3514
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la donDondon » 21 jan 2024, 15:02

Dje su ovi stručnjaci sa teme što su od Holandije napravili Francusku,kako stoje sad ove naše ekipe iz grupe,dokle je stiglo prvenstvo
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Skojevska
Postovi: 2472
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Skojevska » 21 jan 2024, 15:51

DamirT je napisao/la:
19 jan 2024, 21:45
Skojevska je napisao/la:
19 jan 2024, 21:43
Mene to interesuje baš dal se okupljaju naše mlade selekcije, ili ja nisam upratio...
Igraju li kvalifakcije, utakmice ?
U18 neki dan igrali kvalifikacije za EP. Gol im falio protiv Izraela da odu na EP. Za ostale nisam nesto cuo da su imali okupljanja, a kamoli utakmice.
Ne trebaju nas ni cuditi onda ovakvi rezultati, to je ogroman problem, bez omladinskih selekcija nema budućnosti, svakako smo mal "bazen" za rukometaše.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Avatar
ASD
Postovi: 26230
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 21 jan 2024, 20:53

Prce je lijepo rekao, svi pričaju o podmlađivanju reprezentacije godinama, a nemamo mladih igrača.

Tarabocchia, Perić, Karačić, Malinović i Vranješ su se morali vratiti. Čak i u lošoj formi su bolji igrači nego što će ikada biti "talenti" koje guramo radi vještačkog podmlađivanja.
Da nam igraju svi najbolji koje imamo, ne bi bilo kao prije dok smo imali Prcea i kada je Terzić bio jedan od najboljih odbrambenih u Evropi, ali bismo sigurno spriječili ovu bruku.

EdinjoBos
Postovi: 1293
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 21 jan 2024, 21:26

ama koji to mladi igraju: tu su hodzic, faljic, peric i majstorovic...haseljica nebrojim je ima 23 godine. to da mi podmladjujemo ekipu je laz! ili ce mo kso podmladjivanje gledati djurdjevica (96. godiste), davidovica (92.), ... ??? neponavljajte neistinu koju siri savez po medijama...

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 21 jan 2024, 22:42

Skojevska je napisao/la:
21 jan 2024, 15:51
DamirT je napisao/la:
19 jan 2024, 21:45
Skojevska je napisao/la:
19 jan 2024, 21:43
Mene to interesuje baš dal se okupljaju naše mlade selekcije, ili ja nisam upratio...
Igraju li kvalifakcije, utakmice ?
U18 neki dan igrali kvalifikacije za EP. Gol im falio protiv Izraela da odu na EP. Za ostale nisam nesto cuo da su imali okupljanja, a kamoli utakmice.
Ne trebaju nas ni cuditi onda ovakvi rezultati, to je ogroman problem, bez omladinskih selekcija nema budućnosti, svakako smo mal "bazen" za rukometaše.
Bilo je prošle godine prilično nekih okupljanja u Mostaru , Banja Luci , Gračanici , Zavidovićima , Gornjem Vakufu ... , ali izgleda su samo jedni su igrali kvalifikacije ...

@edinjoBiH , i Haseljić je 26 .

EdinjoBos
Postovi: 1293
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 21 jan 2024, 23:26

EastwichTown je napisao/la:
21 jan 2024, 22:42
Skojevska je napisao/la:
21 jan 2024, 15:51
DamirT je napisao/la:
19 jan 2024, 21:45

U18 neki dan igrali kvalifikacije za EP. Gol im falio protiv Izraela da odu na EP. Za ostale nisam nesto cuo da su imali okupljanja, a kamoli utakmice.
Ne trebaju nas ni cuditi onda ovakvi rezultati, to je ogroman problem, bez omladinskih selekcija nema budućnosti, svakako smo mal "bazen" za rukometaše.
Bilo je prošle godine prilično nekih okupljanja u Mostaru , Banja Luci , Gračanici , Zavidovićima , Gornjem Vakufu ... , ali izgleda su samo jedni su igrali kvalifikacije ...

@edinjoBiH , i Haseljić je 26 .
znam drug, lapsus pod emocijama...

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EastwichTown » 21 jan 2024, 23:27

Problem rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nije nastup na posljednjem Euru. Problem su zaostavštine iz prethodnih godina, kada se nije radilo sa mladima, kada klubovi nisu pravili igrače, jer samo u BiH je talenat neko sa 23 ili 24 godine, neki čak i sa 26. Dok je još u toku Evropsko prvenstvo, pod pojmom talenat pogledati braću Costa iz Portugala, koji imaju 18 (Francisco) i 21 (Martim) godinu i igraju nevjerovatan rukomet u seniorima. Dotad, dok ne napravimo nove igrače, za što je potreban proces, moramo naturalizovati igrače i neke vratiti u reprezentaciju. Sve ono najbolje što možemo imati, trebamo imati u nacionalnom timu. Austrija u timu godinama ima desnog beka Janka Božovića, koji trenutno igra u Kuvajtu i ima 38 godina, ali je jako bitan dio ekipe. Tako se i mi trebamo ponašati, svakog igrača zamoliti, privoljeti i dovesti u dres reprezentacije. Kako one koji su se rano oprostili, tako i one koji imaju pravo nastupa za BiH, da li po mjestu rođenja ili po porijeklu. Jednostavno, drugačije ne može. S ekipom sa kojom smo nastupili na Euru, teško da možemo napraviti novi korak naprijed, uz dužno poštovanje prema svima.
sport1ba/oslobodjenje

19vendetta87
Postovi: 4624
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 25 jan 2024, 13:39

Tako su potencijalni rivali rukometne reprezentacije BiH u baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo selekcije Slovenije, Mađarske, Portugala, Austrije, Islanda, Nizozemske, Španije, Crne Gore, Češke, Poljske i Sjeverne Makedonije.
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
donDondon
Postovi: 3514
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la donDondon » 25 jan 2024, 13:50

EastwichTown je napisao/la:
21 jan 2024, 23:27
Problem rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nije nastup na posljednjem Euru. Problem su zaostavštine iz prethodnih godina, kada se nije radilo sa mladima, kada klubovi nisu pravili igrače, jer samo u BiH je talenat neko sa 23 ili 24 godine, neki čak i sa 26. Dok je još u toku Evropsko prvenstvo, pod pojmom talenat pogledati braću Costa iz Portugala, koji imaju 18 (Francisco) i 21 (Martim) godinu i igraju nevjerovatan rukomet u seniorima. Dotad, dok ne napravimo nove igrače, za što je potreban proces, moramo naturalizovati igrače i neke vratiti u reprezentaciju. Sve ono najbolje što možemo imati, trebamo imati u nacionalnom timu. Austrija u timu godinama ima desnog beka Janka Božovića, koji trenutno igra u Kuvajtu i ima 38 godina, ali je jako bitan dio ekipe. Tako se i mi trebamo ponašati, svakog igrača zamoliti, privoljeti i dovesti u dres reprezentacije. Kako one koji su se rano oprostili, tako i one koji imaju pravo nastupa za BiH, da li po mjestu rođenja ili po porijeklu. Jednostavno, drugačije ne može. S ekipom sa kojom smo nastupili na Euru, teško da možemo napraviti novi korak naprijed, uz dužno poštovanje prema svima.
sport1ba/oslobodjenje
trebaju pare i proces,imamo mi talenata ko portugalci koliko hoces ali nasi talenti sa 18 idu u skolu,cijepaju drva kuci,kose travu,voze traktor eventualno klosare u gradu vise u kladionici nebil dobili sta da mogu izaci gdje, dok ti talenti po svijetu u tim godinama zive sami u stanu imaju platu da nista ne rade imaju individualne trenere nutricioniste i sta sve ne
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

zaostrog
Postovi: 810
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zaostrog » 25 jan 2024, 14:22

Portugal ima ozbiljne klubove, ligu koja nikad bolje nije stajala. Porto igra s elitom Ligu prvaka, najjači mogući nivo. U Europa kupu imaju 4 ekipe (uz Njemačku najviše od svih država), gdje su isto protivnici sasvim solidni (naš Izviđač je uvjerljivo najlošija ekipa u tom takmičenju, mada čast činjenici da napokon imamo predstavnika tu uopšte). Dakle, 5 klubova ima utakmice na strašnom nivou, gdje dosta njih odigra 10+ utakmica, a onda je i samo prvenstvo kvalitetnije (Porto-Sporting ili Braga-Benfica su vrhunske utakmice).

Ne može ništa bez da se radi na ovome. Čisto da se shvati to, od svih država koje su iole nešto, samo Nizozemska nema neku jaku ligu, ali i oni guraju tu BENE ligu i Njemačka je praktično na dohvat ruke. Tu je još Island, koji je svakako specifičan. I još u isti koš s nama može Crna Gora. To je manje više to. Svi drugi igraju ozbiljniji klupski rukomet, pa koliko toliko.

Avatar
bhsport
Postovi: 11292
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 25 jan 2024, 18:00

Ove luzere treba rasformirati.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 25 jan 2024, 19:21

Jedina reprezentacija koja je iz nicega stvarala nesto. Nazalost i to je zavrsilo.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.