Reprezentacija Italije

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Novi selektor?

1. Mancini
34
29%
2. Conte
50
43%
3. Spalletti
16
14%
4. Guidolin
16
14%
 
Ukupno glasova: 116

Avatar
dinoo
Postovi: 4886
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la dinoo » 11 nov 2017, 11:10

Ne slažem se za Conteovu Italiju.
Ne može se pričati da ga je "sreća" spasila nečega, pala je Belgija,Španija, i tri penala su imali da dobiju Njmačku...
Plus je bio bez Veratija, Marchisia...iole ozbiljnog napadača i bilo je još dooosta problema, ne sjećam se sada.
I da je u seriji od 8 jbnih penala bilo sreće kako kažeš da je bilo išao bi u 1/2 itd itd.
Ova Italija ne može da nadigra Makedoniju i Albaniju, o Španiji da nepričamo a evo haman je i Švedska preveliki zalogaj

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Raonffa » 11 nov 2017, 13:04

Ventura je idiot samo takav, sa ovim rosterom bi trebao lagano Švedsku odraditi u hendikepu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37577
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 nov 2017, 22:43

Raonffa je napisao/la:Ventura je idiot samo takav, sa ovim rosterom bi trebao lagano Švedsku odraditi u hendikepu.
Ma poslati ce nekog sudiju u uzvratu da naguzi Svedsku.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Chinaglia » 12 nov 2017, 22:45

Gabbiadini na treningu uigravan kao partner Ciruzzu, no to ne znaci da ce poceti tekmu

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4296
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la AjsKjub » 12 nov 2017, 22:59

Kako može polovnjak Ventura dobiti posao selektora? Ispodprosječan calcio tener.

El-Sha mora biti u prvoj, Ćiro nema šta da traži. :kafa:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
MysticAladin
Postovi: 824
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la MysticAladin » 13 nov 2017, 08:48

Ma realno, najbolji igrač u Italiji (bar u ofanzivnom dijelu) je Insigne i on treba prilagoditi formaciju njemu. I to ne bi bilo prilagodjavanje samo jednom igraču već imaš još 3-4 igrača kojima ovo odgovara.

Parolo, Belotti - klupa

Ciro u špicu (iako bih ja Balu, jer smatram da je najkvalitetniji od svih napadača koje Italija ima), Insigne lijevo, desno Šaraf, Candreva ili Berna. Veratti, DDR (iako bih ja i njega napolje) i Jorginho u sredini. Odbrana sa 4, za večeras bih ja Flo - Bonucci - Chiellini - Darmian.

Previše se italijani lože na taktiku, ko biva tu je zagarantovan rezultat. Večeras nema puno prostora za taktiku, primiš li go, taktički ćeš od kuće gledat prvenstvo. Samo napadaj i uvaljaj im 3 gola. Al nema ovaj muda za to.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 nov 2017, 11:16

Ventura osim što je jedan prosječan trener, ujedno boluje i od najgoreg oblika bolesti koju imaju mnogi treneri u Italiji. Jednostavno mladi igrači ne mogu dobiti šansu dok matorci ne odsluže svoje, dok im se ne reprezentacija ne oduži do kraja, a to najčešće traje do 36-e ili 37-e godine, što je glupost epskih razmjera. U Španiji ili Njemačkoj recimo igrač sa 22-23 godine ima već 20+ nastupa za reprezentaciju, u Italiji te i dalje smatraju talentom i neiuskusnim, i dobit ćeš poziv sa 25 godina eventualno, i to ako se neko od 40-ogodišnjaka povrijedi.

Zatim forsiranje poluigrača tipa Eder, Parolo, Darmian... :facepalm:

Čuj De Rosi i Parolo na sredini, pored Jorginha, Pellegrinija i Verrattija recimo. Ili Barzagli pored Ruganija ili Romagnolija. Ili jednostavno okani se formacije sa 3 igrača u zadnjoj liniji, i ostavi samo Chiellinija i Bonuccia u srcu odbrane, Florenzi desno i bili ko osim Darmiana lijevo.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Chinaglia » 13 nov 2017, 11:30

Romagnoli13 je napisao/la:
Ventura osim što je jedan prosječan trener, ujedno boluje i od najgoreg oblika bolesti koju imaju mnogi treneri u Italiji. Jednostavno mladi igrači ne mogu dobiti šansu dok matorci ne odsluže svoje, dok im se ne reprezentacija ne oduži do kraja, a to najčešće traje do 36-e ili 37-e godine, što je glupost epskih razmjera. U Španiji ili Njemačkoj recimo igrač sa 22-23 godine ima već 20+ nastupa za reprezentaciju, u Italiji te i dalje smatraju talentom i neiuskusnim, i dobit ćeš poziv sa 25 godina eventualno, i to ako se neko od 40-ogodišnjaka povrijedi.

Zatim forsiranje poluigrača tipa Eder, Parolo, Darmian... :facepalm:

Čuj De Rosi i Parolo na sredini, pored Jorginha, Pellegrinija i Verrattija recimo. Ili Barzagli pored Ruganija ili Romagnolija. Ili jednostavno okani se formacije sa 3 igrača u zadnjoj liniji, i ostavi samo Chiellinija i Bonuccia u srcu odbrane, Florenzi desno i bili ko osim Darmiana lijevo.
zbog ovog se ti ne bavis trenerskim poslom :kafa:

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la rope11 » 13 nov 2017, 11:41

ali najbolje je to što lik ništa ni za večeras neće mjenjati, samo upada jorginho umjesto veratija (i to prinudno, inače ne bi ni sad zaigrao) i gabiadini, frajer koji u pola godine ima možda 3-4 gola za klub.
fura formaciju koju je suludo igrati kad ganjaš rezultat i koja se nije pokazala kao dobra u prošlim utakmicama plus mu dodatno ostaju najjači igrači na klupi koji mogu napraviti nešto na makar individualni kvalitet kad već sistem ne funkcioniše. :facepalm:



za prve izmjene već znamo da će biti eder i insigne, treće možda neće ni biti :mrgreen:


ali koliko god volio da prođu dalje, ne bi bilo loše ni da dobiju jedan šamar jer su već odavno zreli za to.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
dinoo
Postovi: 4886
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la dinoo » 13 nov 2017, 11:42

Romagnoli13 je napisao/la: bili ko osim Darmiana lijevo.
Mattia De Sciglio?

Avatar
Alen Škoro
Postovi: 946
Pridružen/a: 28 nov 2009, 23:44
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Alen Škoro » 13 nov 2017, 14:32

Samo 3-4-3. Jorginho uz Parola. Krila Candreva i Darmian. Gore Lorenzo i El Shaarawy uz Ciru. Nekako proci. Domani mattina rez bez obzira na ishod.

Ventura out,
starijim igracima se zahvaliti.
Forza Italia!!!
NON MOLLARE MAI

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 13 nov 2017, 15:16

Ja bih ovakvo nesto izveo:
Buffon; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Darmian?; Candreva, Gagliardini, Jorginho; Bernardeschi, El Shaarawy (false 9), Insigne.
embrace the chaos

Avatar
Biscione
Postovi: 4593
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Biscione » 13 nov 2017, 18:08

Hoćel slučajno ko prenosit (sa MojaTV liste)?
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4893
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 13 nov 2017, 18:25

Biscione je napisao/la:Hoćel slučajno ko prenosit (sa MojaTV liste)?
Teško

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la J1897 » 13 nov 2017, 18:35

Hocel Italia proci kao Italia veceras? Nadam se.
Ne mogu zamisliti SP bez Italie,
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Raonffa » 13 nov 2017, 18:56

Talijani imaju trenutno pun qurac kvalitetnih krilnih igrača, tako da neka formacija sa dosta krilnih igrača bi bila idealna, npr 3-4-3 ili 4-3-3.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Besic » 13 nov 2017, 18:59

Raonffa je napisao/la:Talijani imaju trenutno pun qurac kvalitetnih krilnih igrača, tako da neka formacija sa dosta krilnih igrača bi bila idealna, npr 3-4-3 ili 4-3-3.
Žao će mi biti ako ne prođete :( to implicira da vas ne bi bilo u POT 2 što dalje implicira da vas ne bi mogli izvući i ponovo našamarati :think:
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Raonffa » 13 nov 2017, 19:14

Besic je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Talijani imaju trenutno pun qurac kvalitetnih krilnih igrača, tako da neka formacija sa dosta krilnih igrača bi bila idealna, npr 3-4-3 ili 4-3-3.
Žao će mi biti ako ne prođete :( to implicira da vas ne bi bilo u POT 2 što dalje implicira da vas ne bi mogli izvući i ponovo našamarati :think:
Ne laži sam sebe, polažeš zadnje nade u Forsberga i Berga inače znaš šta ti slijedi u periodu juni-juli 18-te :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12690
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Mig_Mig » 13 nov 2017, 19:57

Ventura def. nije normalan. Molimo Boga da prodjemo nekako a onda se nadam sa ce ga neko protjerat.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Lillard » 13 nov 2017, 20:00

Mig_Mig je napisao/la:Ventura def. nije normalan. Molimo Boga da prodjemo nekako a onda se nadam sa ce ga neko protjerat.
:roll: :lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.