Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
14%
2) polufinale minimum
10
20%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
5
10%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
29
57%
 
Ukupno glasova: 51

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la Greivis » 27 mar 2013, 14:30

Haha, cuj da li ja posjedujem kapacitet da shvatim tvoj post. :roll:
Gluposti tu valjas. Ova generacija Bayerna je puna luzera. To ce dokazati i dvomec sa Juventusom. Titulu u Njemackoj ce osvojiti zbog slabosti konkurentskih klubova, gdje sem Dortmunda nema ozbiljne ekipe.

Dosta je bilo, necu da Geru ljutim. :lol:
Miran Antone, sitz. :lol:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 27 mar 2013, 14:36

Greivis je napisao/la:Haha, cuj da li ja posjedujem kapacitet da shvatim tvoj post. :roll:
Gluposti tu valjas. Ova generacija Bayerna je puna luzera. To ce dokazati i dvomec sa Juventusom. Titulu u Njemackoj ce osvojiti zbog slabosti konkurentskih klubova, gdje sem Dortmunda nema ozbiljne ekipe.

Dosta je bilo, necu da Geru ljutim. :lol:
Miran Antone, sitz. :lol:
Pa gle, onaj ko misli da mu SMAJLIĆ daje kvocijent inteligencije ili ga pravi pametnijim ili onim koji je u pravu se sa nekim ozbiljnim jako posvađo.

ima jedna izrečica koje se jako volim sjetiti, dapače toliko je dobra da svaki puta puknem od smijeh kad ju upotrijebim!

Naime ona glasi ovako:

Ti posjeduješ zavidne kvalitete retardirane osobe! :mrgreen: Prejako! :lol:

A gle na kraju krajeva kad vidim kako nogometno razmišljaš dolazim do zaključka da si ti sve samo ne pravi nogometni forumaš i sa kojim u raspravi se na kraju dolazi samo do onog ko će kome reči da je gluplji, a ne nogometnim znanjem ga nadigrati. Zato ću ja odlepršat, a ti i dalje guštaj u tome da znaš neš o nogometu...
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 27 mar 2013, 16:02

anton 1983 je napisao/la:
Neću jer poznam Njemačku repku u srž. golman HSV-a nikada neže biti ispred golmana Bayerna. To se jedino može dogoditi kada je Bayern u tranzitnom vremenu pa ima krafta na golu.

U biti ti nećeš shvatiti, no kroz 10 godina ćeš vidjeti da sam ja taj koji je bio u pravu, ali ti to nećeš zapamtiti.

Svaki golman u BUNDELIGI će po utakmici morati braniti više od Bayernovog jer je Bayern toliko jak, ali niko nikada neće imati boljeg golmana od Bayerna. Takva ti je stvarnost.
Imam i ja za tebe dvije rijeci: JENS LEHMANN

Zaboravljas da je klan potpomognut Klinsmann-om pred SP 2006 se odlucio za Lehmann-a umjesto Kahn-a, koji je tada bio golman Bayerna. ;) ;)

U principu se slazem s tobom, ali isto tako trebas znati da je Bayern nakon Maier-a morao cekati 20 godina da ponovo ima reprezentativnog golmana - naravno kada pricamo o #1.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 27 mar 2013, 19:09

amerosm je napisao/la:
Imam i ja za tebe dvije rijeci: JENS LEHMANN

Zaboravljas da je klan potpomognut Klinsmann-om pred SP 2006 se odlucio za Lehmann-a umjesto Kahn-a, koji je tada bio golman Bayerna. ;) ;)

U principu se slazem s tobom, ali isto tako trebas znati da je Bayern nakon Maier-a morao cekati 20 godina da ponovo ima reprezentativnog golmana - naravno kada pricamo o #1.
A ako se slažeš samnom, onda ćemu pametovanje. Ti amersoNe barataš sa puno inofrmacija, ali ih fakat mutavo koristiš. Kako ti molim te uspoređuješ jednog golmana koji brani za "truli" HSV i ovog Neuera, sa situacijom kada je Lehmann branio za Arsenal koji je te sezone igrao finale LP.

Znači ja ti kažem golmana BUNDESLIGE, a ti navedeš golman aizvan BUNDESLIGE...

A to kaj je Lehmann branio bila je jedna od najvećih greški Klinsmanna ;)
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la schweinsteiger » 27 mar 2013, 20:42

anton 1983 je napisao/la:
Znači ja ti kažem golmana BUNDESLIGE, a ti navedeš golman aizvan BUNDESLIGE...

A to kaj je Lehmann branio bila je jedna od najvećih greški Klinsmanna ;)

Joj,Anto,Anto...a sto se izvlacis nakon nepromisljenog pisanja :mrgreen:


Zasto je bila greska?
Nije napravio ni jednu gresku koja je kostala Njemacke neke pobjede.Stavise,odbranio je 2 penala Argentincima (da li se neko sjeca one price kako mu je neko bacao papirice u koju stranu da se baca ? :D ).
Ono protiv Italije u polufinalu je bila losa sreca.U 2 zadnje minute drugog produzetka primiti 2 gola....steta.
#miasanmia

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 27 mar 2013, 22:13

schweinsteiger je napisao/la:Joj,Anto,Anto...a sto se izvlacis nakon nepromisljenog pisanja :mrgreen:
anton 1983 je napisao/la:
Neću jer poznam Njemačku repku u srž. golman HSV-a nikada neže biti ispred golmana Bayerna. To se jedino može dogoditi kada je Bayern u tranzitnom vremenu pa ima krafta na golu.

Svaki golman u BUNDELIGI će po utakmici morati braniti više od Bayernovog jer je Bayern toliko jak, ali niko nikada neće imati boljeg golmana od Bayerna. Takva ti je stvarnost.
Pa sad ti meni reci ko je tu lud...

a to znači ako adler ili ter Stegen budu branili za MUTD, Real ili Barcu, ta to za ovo što sam ja rekao ne vrijedi.. ;)
anton 1983 je napisao/la: Zasto je bila greska?

Pa to ja velim. Da je Kahn branio osvojili bi titulu. Eto, osobno razmišljanje.
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la schweinsteiger » 27 mar 2013, 22:56

anton 1983 je napisao/la:
Pa sad ti meni reci ko je tu lud...
Zasto neko mora biti lud i ti uvijek po sebi moras biti upravu? :mrgreen:
Opusti se...

Bayern nije bio u tranzitnom periodu izmedju Meiera i Kahna,a opet golman Bayerna nije bio jedinica u nacionalnom timu.

To sto smo mi sada kupili reprezentativnu jedinicu,to je nesto drugo.
Ne mozes pricati o nekoj dominaciji Bayerna u pogledu pozicije golmana kada je nema.
#miasanmia

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 27 mar 2013, 23:15

schweinsteiger je napisao/la: Zasto neko mora biti lud i ti uvijek po sebi moras biti upravu? :mrgreen:
Opusti se...

Bayern nije bio u tranzitnom periodu izmedju Meiera i Kahna,a opet golman Bayerna nije bio jedinica u nacionalnom timu.

To sto smo mi sada kupili reprezentativnu jedinicu,to je nesto drugo.
Ne mozes pricati o nekoj dominaciji Bayerna u pogledu pozicije golmana kada je nema.
Mogu unutar BUNDESLIGE, ako se priča o određenom periodu. Jel Bayer imao Kahna 1996 il nije, a ko je bio prvi golman repke i gdje je igrao, isto to pitanje vrijedi i za 1998.

A ti si počeo pričati o ćemu, o dobu od Meiera do Kahna :lol:

Pa ko je tu lud? Jel ja pričam o nekom periodu kad smo ja i ti bili živi i pratili nogomet ili? Mislim pa valjda znaš na kojoj razini je Bayern a na kojoj je ostatak lige i ko bi stvarno mogao konkurirati Neuer? Ja bum ti rekao, čak niti Ter Stegen u BvB-u...
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 28 mar 2013, 18:17

U interviju za Abendzeitung Oliver Kahn je kritikovao Neuera zbog njegove interpretacije fudbalske igre i savjetovao mu da se ugleda na Casillasa i Buffona i da u buducnosti kvalitetnije mora procjeniti svoja izlijetanja.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la anton 1983 » 28 mar 2013, 18:21

amerosm je napisao/la:U interviju za Abendzeitung Oliver Kahn je kritikovao Neuera zbog njegove interpretacije fudbalske igre i savjetovao mu da se ugleda na Casillasa i Buffona i da u buducnosti kvalitetnije mora procjeniti svoja izlijetanja.
Prije godinu i pol dao je Intervju u kojem je rekao da se Neuer u tome strašno popravio! :lol:
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 02 apr 2013, 07:35

:?
Zadnja izmjena: gruezi, dana/u 05 apr 2013, 08:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 04 apr 2013, 02:30

Sammer Modnom-guru-u objesnio gdje je pogrijesio na utakmici polufinala EP-a protekle godine i kako je trebao postaviti igru...Ove dvije slike govore vise od 1000 rijeci.

So spielte Deutschland gegen Italien:
Für das EM-Halbfinale hatte Löw umgestellt, Kroos sollte Pirlo ausschalten. Reichte nicht, der Italiener entzog sich und wurde neben Balotelli zum besten Spieler

slika

So spielte Bayern gegen Juve:
Müller und Mandzukic hatten den Auftrag, Spielmacher Pirlo anzugreifen. Sammer: „Das Stören in der ersten Linie vorne, das war entscheidend“

slika
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la AlenHalilovic » 08 apr 2013, 18:05

Uvjek sam se pitao zasto ljudi na balkanu zovu njemacku reprezntaciju "elf", a njemci ne koriste uopste taj nadimak? :mrgreen:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 08 apr 2013, 18:55

AlenHalilovic je napisao/la:Uvjek sam se pitao zasto ljudi na balkanu zovu njemacku reprezntaciju "elf", a njemci ne koriste uopste taj nadimak? :mrgreen:
Ni Njemci sebe ne zovu Njemci, a mi ih tako zovemo :)

Inace za one koji ne znaju, naziv Njemci (Nijemci) je nastao kada je Austro - Ugarska monarhija dosla u BiH i nista nisu mogli razumjeti, nego su nas samo nijemo gledali. E tako su nastali Njemci i naziv Njemacka ;)
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la AlenHalilovic » 08 apr 2013, 19:24

kraljttbvb je napisao/la:
AlenHalilovic je napisao/la:Uvjek sam se pitao zasto ljudi na balkanu zovu njemacku reprezntaciju "elf", a njemci ne koriste uopste taj nadimak? :mrgreen:
Ni Njemci sebe ne zovu Njemci, a mi ih tako zovemo :)

Inace za one koji ne znaju, naziv Njemci (Nijemci) je nastao kada je Austro - Ugarska monarhija dosla u BiH i nista nisu mogli razumjeti, nego su nas samo nijemo gledali. E tako su nastali Njemci i naziv Njemacka ;)
Svasta... insan se nikad ne izuci :mrgreen: . Ali bilo je njemaca i prije dolaska austro ugarske monarhije, kako smo ih do tad zvali? Germani mozda haha? :mrgreen:

A naziv svabo je nasto zato sto jedini njemci koji su bili nastajeni na prostoru bivse juge zvali se Schwaben, tacno poznati u Svabskoj pod imeno Donauschwaben. :mrgreen:

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la gruezi » 09 apr 2013, 20:52

U19 repka se plasirala na euro pobjedivsi cesko 5 0 prije toga spaniju sa 2 1 I grcku sa 9 0...svasta, djeca se naprosto izivljavaju na protivnicima...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16528
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la jestamaji » 10 apr 2013, 00:37

AlenHalilovic je napisao/la:Uvjek sam se pitao zasto ljudi na balkanu zovu njemacku reprezntaciju "elf", a njemci ne koriste uopste taj nadimak? :mrgreen:
kažu oni tu i tamo "N-11" iliti "Nationalelf"
kraljttbvb je napisao/la: Ni Njemci sebe ne zovu Njemci, a mi ih tako zovemo :)
misliš "Švabe" :mrgreen:

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 10 apr 2013, 00:51

AlenHalilovic je napisao/la:Uvjek sam se pitao zasto ljudi na balkanu zovu njemacku reprezntaciju "elf", a njemci ne koriste uopste taj nadimak? :mrgreen:
DFB-Elf i Nationalelf su nazivi koji se upotrebljavaju za njemačku reprezentaciju u Njemačkoj, tako da se taj izraz koristi u Njemačkoj. ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la amerosm » 10 apr 2013, 02:18

Nadimak Elf potice jos iz vremena Herbergera koji je pred SP u Svicarskoj 1954.godine rekao...

Elf Freunde müsst ihr sein wen ih Spiele gewinnen wollt...

Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
jestamaji
Postovi: 16528
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemacke - Elf

Post Postao/la jestamaji » 10 apr 2013, 10:42

amerosm je napisao/la:Nadimak Elf potice jos iz vremena Herbergera koji je pred SP u Svicarskoj 1954.godine rekao...

Elf Freunde müsst ihr sein wen ih Spiele gewinnen wollt...

Nego ko ce mi znati odgovoriti koji se nadimak najcesce koristi kada je Njemacka reprezentacija u pitanju - pretezno od strane medija.
"Versager" (gubitnici), ako misliš trenutno :mrgreen:
Švabe ne kontaju da je ono što oni postižu senzacionalno. Sa posranim timom su igrali finale 2002 i polufinale 2006, te finale 2008. Sa dobrim timom su stigli u polufinale 2010 i 2012 .... 99,9% reprezentacija i nacija bi bili sretni sa time ko mala djeca ... njima je to ravno porazu!

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.