Regionalna liga: DA ili Ne

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la AlemC85 » 07 maj 2011, 16:19

Moje mišljenje je: Ako baš želite regionalnu ligu, onda bi u istoj trebali igrati timovi, koji su se takmičili u nekadašnjoj prvoj saveznoj ligi iz sezone 1990/91, zašto, zato što su klubovi iz svih republika učestvovali u toj ligi, i ta sezona je bila posljednja zajednička, jer je već 91/92 bila sezona bez hrvata i slovenaca. I još nešto ako bi bilo ovako, onda bi se uzimali u obzir rezultati do rata, npr. velež je odigro protiv hajduka 74 utakmice, dinama 74,
partizana 76, crvene zvezde 75 (jedna nije odigrana zbog rata), vojvodine 74 itd........
Protiv sam da novonastali klubovi igraju u istoj, npr. veći je derbi Hajduk - velež ili obrnuto, nego sa zrinjskim ili drugim klubom, jer su i velež i hajduk prije rata zbog blizine bili rivali i to najveći i to se zvao hercegovačko -dalmatinski derbi....

Avatar
'bordo_boy
Postovi: 33
Pridružen/a: 07 maj 2011, 11:48
Lokacija: Šeher ;D
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la 'bordo_boy » 07 maj 2011, 16:53

To bi bila dobra zamisao, ali problem je taj što Velež nije isti kao prije. Preuzeli su ga neki pogrešni ljudi i rukovodstvo i mislim da oni ne bi imali mjesta da igraju u ovoj ligi. Nadam se da se ne ljutiš. ;)

Po meni 3 kluba koja bi trebala igrati po trenutnoj formi su: Borac, Sarajevo i Željo. A da ostali timovi nastave igrati u današnjoj ligi i koji tim bude prvi ulazi u ovu Regionalnu ligu, a ispada tim koji je bio zadnji i predzadnji(nešto slično kao u NLB-u).
Ja nisam poseban. Običan čovjek sa običnim mislima. Vodim običan život.
Nema spomenika koji je posvećen meni i moje će ime biti zaboravljeno.
Ali u jednoj stvari sam uspio.
Volio sam svoj klub svim srcem i dušom, a za mene to je uvijek bilo dovoljno.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la AlemC85 » 07 maj 2011, 17:05

Ako hoćeš realno, svi bh. klubovi su u istom sosu, neki manje, neki više, ljudi morate shvatiti, sve dok industrija tj. privreda ne krene punom snagom kao nekad, nema naprijed, jer uslužne djelatnosti ne mogu finansirati klubove, evo npr. Velež su finansirali nekad aluminijski kombinat, hepok, hecom, đuro salaj, unis sour mostar, gp hercegovina mostar, flora, .... dok sarajevo i želju su finansirali fds, unis sarajevo, energoinvest, alhos, milkos, famos, unis lasta, žgp, gp bosna, gp put. e to je ono što fali i što će dugo faliti ako se ne pokrene privreda, ona je ključ jakog sporta, zato je ovo danas samo umjetnost preživljavanja svih klubova.....

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12579
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la dr.van nostrand » 07 maj 2011, 17:29

Pasodzigera je napisao/la:Za regionalnu ligu sam samo u jednom slucaju,a to je da ne bude mucka kao iz NLB lige.

3-kluba BIH
3-Srbija
3-Hrvatska
2-Slovenija
2-Makedonija
1-Crna Gora

Znaci liga od 14 klubova,bez ikakvih kvota i zaje.bancija kao u NLB ligi(jer se mucka)
Klubovi koji ispadnu iz ove lige,nadopunjaje se liga ekipama iz zemlje odakle su ovi klubovi koji su ispali.Tako da ostane uvijek isti broj klubova iz svih zemalja ove lige.Znaci,ako ispadaju 2 kluba iz lige,recimo 1 iz Hrvatske 1 iz BIH,iz tih zemalja nova 2 kluba ulaze,a to su klubovi koji su osvojili domacu ligu.

Jedino realno i moguce,sve ostalo NEPRIHVATLJIVO!
Liga bi bila sigurno,medju 10 u Evropi,kao sto je to bila i liga bivse Jugoslavije. Poboljsao bi se kvalitet fudbala,povecala bi se posjecenost ekipa.
Jesam za RL , ali kako da ne mogu ispasti klubovi iz lige kroz svoju igru na terenu , ako su losi onda i trebaju ispasti . Zato u tom slucaju nuzna je i druga RL a ispod njih drzavne lige :D , znaci jedino k˙o sto je prije bilo u bivsoj Yug.
Pa onda nek˙ se igra , ali zato barem da bude kako treba , iz BiH ne mora niko ni i grati prvu ligu ako nije kvalitet . Eh takva bi liga bila konkurentna mozda cak i Grckoj i Turskoj :roll: .
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la Arnelinho » 07 maj 2011, 17:32

Regionalna liga?
Mozda.
Ako:
1.Bude liga sa jakim ekipama (ako treba upetljat i rumune , cehe , madjare)
2. Domace prvenstvo ne bi propalo
3. Nagrada za najmanje prvog direktno u LP
4.Liga bude imala odlicne sponzore (ne ko NLB)
5. Marketinski bude popracenija od NLB
6.Bude medijski popracenija
7.Minimalan kapacitet stadiona bude fiksan ,al' neku vecu cifru uzet, recimo 10 k
8. Uvijet na svim stadionima budu u skladu sa propisima UEFE
9. Nadje se rijesenje za sprijecavanje nereda
10. Bude stalan broj klubova ,podjednak iz svih drzava.
E, u ovom slucaju bih bio za regionalnu ligu, u svakom drugom slucaju je besmislena.
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
'bordo_boy
Postovi: 33
Pridružen/a: 07 maj 2011, 11:48
Lokacija: Šeher ;D
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la 'bordo_boy » 07 maj 2011, 17:34

Arnelinho je napisao/la:Regionalna liga?
Mozda.
Ako:
1.Bude liga sa jakim ekipama (ako treba upetljat i rumune , cehe , madjare)
2. Domace prvenstvo ne bi propalo
3. Nagrada za najmanje prvog direktno u LP
4.Liga bude imala odlicne sponzore (ne ko NLB)
5. Marketinski bude popracenija od NLB
6.Bude medijski popracenija
7.Minimalan kapacitet stadiona bude fiksan ,al' neku vecu cifru uzet, recimo 10 k
8. Uvijet na svim stadionima budu u skladu sa propisima UEFE
9. Nadje se rijesenje za sprijecavanje nereda
10. Bude stalan broj klubova ,podjednak iz svih drzava.
E, u ovom slucaju bih bio za regionalnu ligu, u svakom drugom slucaju je besmislena.
Slažem se u potpunosti!
Ja nisam poseban. Običan čovjek sa običnim mislima. Vodim običan život.
Nema spomenika koji je posvećen meni i moje će ime biti zaboravljeno.
Ali u jednoj stvari sam uspio.
Volio sam svoj klub svim srcem i dušom, a za mene to je uvijek bilo dovoljno.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la chily-rz » 07 maj 2011, 17:38

Stara ideja koja ima i prednosti ali i mana,.Realno kvalitet fudbala bi dosta napredovao,stadioni bi bili dosta popunjeniji i svaka utakmica te lige bi se mogla okarakterisati kao derbi utakmica,.Ali treba postaviti stvari realno,gdje bi bilo sjediste tog saveza?Ko bi sacinjavao taj savez? Ako ce se opet gurat klubovi iz glavni gradova j.ebu tu ligu,.Zeljo je osvojio samo 1 titulu te bivse SFRJ lige,a zakinuti su najmanje za dvije,jer se uvjek gurala top 4,.Huliganstvo na tribinama i van njih bi tek doslo do pravog izrazaja,i vecina utakmica bi bile utakmice visokog rizika,.Mislim da je isuvise rano za ovako nesto,iskreno,vise sam za funkcionalniju BiH ligu,suzbiti kriminal u njoj,smanjiti ligu na 10 ili 12 klubova,podici uslove pod kojim bi klubovi dobili licencu za igranje u istoj,.Uvesti zakon o sportu,mogucnost privatizacije,siguran sam da bi klubovi iz vecih gradova privukli neke ulagace,.

santos
Postovi: 736
Pridružen/a: 02 jul 2009, 16:29
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la santos » 07 maj 2011, 17:39

Vec je sve receno,nema od ovoga nista iz X razloga

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la badblueboylivno » 08 maj 2011, 01:03

NE. Jedno veliko NE.

Jednostavno nema potrebe najbolje klubove trash liga stavljati u jednu zajedničku trash ligu.

Nemamo infrastrukturu - na pojedinim stadionima samo gledaš kad ćeš propasti, ili kad će ti pasti komad tribine na glavu. Nemamo logistiku - policija je najkorumpiraniji dio društva, igranje nogometnih utakmica bez navijača je smiješno i žalosno - vidim po svom Dinamu. Nemamo političku volju - prije bi si jaja otkinuli nego pristali na ustupke, što je bilo vidljivo na sjednici NFSBIH. Rane od rata i događanja devedesetih su još svježe - djeca od 10 godina jedan drugom je*be četničku, balijsku, ustašku mater i spominje rat. Nemamo kvalitetu - točnije, imamo ju, ali u okvirima svojih država - što se vidi u europskim utakmicama sa patuljcima sa Kaspijskog jezera i Cipra i Finske. Dinamu je dovoljna Cibalia, Zvezdi je dovoljna Voša, Želji Sloboda, Mariboru Interblock, Budućnosti onaj neki 069.


Trebamo urediti svoje lige, napraviti koliko toliko normalna natjecanja, ustaliti sisteme liga, posvetiti se radu s mladima umjesto trošenja nerealno velikih iznosa na strance, raditi na poboljšanju infrastrukture i važnosti nogometa, pa i sporta, pa onda jednom, kad nestane i posljednja generacija koja je živjela u periodu raspada Jugoslavije, oko 2100. napraviti kakav kup prvaka, recimo prvaka tada već desetak-petnaestak :mrgreen: državnih liga.


Uostalom, šta vi očekujete? Organiziranje multietničke lige sa sudjelovanjem predstavnika "multietničke" države, u kojoj gazda jednog dijela krši mnoštvo točaka Ustava i sam organizira neki smiješni referendum, gdje vođa jednog naroda prijeti ratom ako se ne prestane na njegove zahtjeve i sam sastavlja nelegitimnu vladu, i čiji narod bira predstavnika drugog naroda u predsjedništvu, i u kojoj vođe trećeg naroda uništavaju i pljačkaju svoj narod i kopaju mu jamu? Ne budite smiješni.
Hayley <3

Avatar
nostradamus
Postovi: 347
Pridružen/a: 03 mar 2011, 21:05
Lokacija: PIROTA vas najveći kompleks

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la nostradamus » 08 maj 2011, 10:40

Mistim da je odgovor na ovo pitanje jasan.Ako izbacimo nacionalizam iz glava,svi mi,nema ni jednog razloga zasto se ovo ne bi moglo provesti odmah.E sta je problem.Kazu navijaci.E sad pitam sve prave fanove one iskrene sta oni misle o tome da imaju tekme kuci poput Zvijezde Dinama Hajduka Partizana Buducnosti Vardara plus ove nase Bosanske derbije sve u jednoj sezoni.I plus sva ta gostovanja.Ja sam uvjeren da uprave klubova u bivsoj Jugi u razgovoru sa svojim navijacima mogu rjesiti probleme na i oko tribina za 2 dana i da bi svi navijaci svatili prednost svega .Da nista nije nemoguca misija upravo nam djelom pokazuju IVICA OSIM svojim djelovanjem u savezu gdje je vec rjesio suspenziju sto se morate svi priznati prije samo 1 mjesec cinilo nemogucom misijom .O finansijskoj isplativosti lige ne treba trositi rjeci.Pa to samo budali nije jasno. Koliko vidim trenutno su najveci PROTIVNICI ovoga timovi iz Hrvatske.Ja stvarno ne znam koliko je zadovoljstvo Torcidi i Bojsima ici na gostovanje u Zapresic ili Koprivnicu i da im isti ti timovi dolaze pa im broj gledalaca u kolu na svim stadionima bude 8 hiljada.Ja sam se iskreno zgrozio kad sam cuo taj podatak.Pa koliko je ta liga korumpirana i jadna i sami Bojsi svojim nenavijanjem potvrdjuju.A prava istina je sljedeca.Nema novca od ovakvog takmicenja i nikog ono vise ne interesuje.A zajednicka liga smeta korumpiranim politicarima tamo, koji to opravdanaju Hrvatskim ponosom ili ne znam cime pa im ko bajagi nista ne odgovara ZAJEDNICKO.Ma znamo mi ovdje u Bosni najbolje kakvi su to ko bajagi problemi .SVI POLITICARI SU BOSNJACI SRBI HRVATI ZA PARE.Zato najbolje manuti se politike i vidjeti gdje nam je zajednicki interes .Sto se infrastrukture tice uz malo ulaganja mislim da je imamo bar za tri predstavnika .E sad ce krenuti pitana kako kod nas izabrati predstavnike jer kod nas u Bosni ovdje se ne moze primjeniti nacionalni kljuc kao svagdje :D jer bi izginuli Sarajevo Zeljo Sloboda Celik Velez ko da ide pa dole Siroki i Zrinjski .Jedino se iz RS a zna ko bi isao naravno Borac iako bi veliku konkurenciju imali u Laktasima :D :D :D .Malo sale nije na odmet.Ma moglo bi se i to rjesiti .Evo ideja mislim najbolja.Nek se sljedece godine igra kvalifikaciona liga ,Obezbjediti sve uslove da bude postena, valjda ce i taj posten savez vise doci,pa prva tri nek idu u tu ligu a kasnije kako se dogovore a prvaci Bosanske lige koja bi se igrala na neki nacin da idu u tu ligu a na kraju nje najbolje je rjesenje plejoff kao u kosarci sa ekipama koje je vec igraju.Ma ima milion nacina samo volja je bitna.Iako ja mislim ako velikim klubovima s prostora bivse Juge to bude u interesu zacas ce se to dogovoriti.Prva proba je dolazak Prosineckog u Zvjezdu i posle velike halabuke eno covjek sasvim normalno radi svoj posao.A tako je ako se sjecate bilo i u kosarci svi su vikali da ce to prvo kolo biti prekinuto pa se liga igra veoma uspjesno i sto je najbitnije TRECA JE PO RANGU U EVROPI.E sad zamislite kako bi izgledala kosarka ovdje bez te lige.A sto se navijaca i nereda na tribinama tice je jos jednom kazem uz pravilno objesnjenje i sastanke sa svim navijackim grupama ja sam siguran da bi oni svi svatili prednosti SAMO BUDALA NE SVATA PREDNOST OVOGA .Nek svak od vas zamisli svoje Sarajevo Celik Borac Zelju Zrinjski Velez u toj ligi i razmisli svojom glavom mislim da se odgovor sam namece.A mi trebamo konacno poceti misliti svojim glavama...
I savka cast za dobru temu....
Otkako je stari Travnik nastao ovakav svjet jos nije rastao ,a mene dugo bilo nije.....

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la AlemC85 » 08 maj 2011, 14:57

Ja sam svoje rekao, u toj famoznoj regionalnoj ligi bi po meni trebali igrati oni klubovi koji su nekada igrali u prvoj saveznoj ligi jugoslavije, sarajevo, velež, željo i sloboda kao klubovi koji su konstantno igrali u istoj, drugi nek se ne ljute ali ovo je realnost..

Evo mog prijedloga učesnika:
Srbija: Crvena Zvezda, Partizan, OFK Beograd i Vojvodina
Hrvatska: Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek
Crna Gora: Budućnost Titograd
Bosna i hercegovina: sarajevo, Željo, Velež, Sloboda i Borac
Slovenija: Olimpija i Maribor
Makedonija: Vardar

pri čemu bi dva najlošija kluba npuštala regionalnu ligu.....

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la Arnelinho » 08 maj 2011, 15:06

nostradamus je napisao/la:Mistim da je odgovor na ovo pitanje jasan.Ako izbacimo nacionalizam iz glava,svi mi,nema ni jednog razloga zasto se ovo ne bi moglo provesti odmah.E sta je problem.Kazu navijaci.E sad pitam sve prave fanove one iskrene sta oni misle o tome da imaju tekme kuci poput Zvijezde Dinama Hajduka Partizana Buducnosti Vardara plus ove nase Bosanske derbije sve u jednoj sezoni.I plus sva ta gostovanja.Ja sam uvjeren da uprave klubova u bivsoj Jugi u razgovoru sa svojim navijacima mogu rjesiti probleme na i oko tribina za 2 dana i da bi svi navijaci svatili prednost svega .Da nista nije nemoguca misija upravo nam djelom pokazuju IVICA OSIM svojim djelovanjem u savezu gdje je vec rjesio suspenziju sto se morate svi priznati prije samo 1 mjesec cinilo nemogucom misijom .O finansijskoj isplativosti lige ne treba trositi rjeci.Pa to samo budali nije jasno. Koliko vidim trenutno su najveci PROTIVNICI ovoga timovi iz Hrvatske.Ja stvarno ne znam koliko je zadovoljstvo Torcidi i Bojsima ici na gostovanje u Zapresic ili Koprivnicu i da im isti ti timovi dolaze pa im broj gledalaca u kolu na svim stadionima bude 8 hiljada.Ja sam se iskreno zgrozio kad sam cuo taj podatak.Pa koliko je ta liga korumpirana i jadna i sami Bojsi svojim nenavijanjem potvrdjuju.A prava istina je sljedeca.Nema novca od ovakvog takmicenja i nikog ono vise ne interesuje.A zajednicka liga smeta korumpiranim politicarima tamo, koji to opravdanaju Hrvatskim ponosom ili ne znam cime pa im ko bajagi nista ne odgovara ZAJEDNICKO.Ma znamo mi ovdje u Bosni najbolje kakvi su to ko bajagi problemi .SVI POLITICARI SU BOSNJACI SRBI HRVATI ZA PARE.Zato najbolje manuti se politike i vidjeti gdje nam je zajednicki interes .Sto se infrastrukture tice uz malo ulaganja mislim da je imamo bar za tri predstavnika .E sad ce krenuti pitana kako kod nas izabrati predstavnike jer kod nas u Bosni ovdje se ne moze primjeniti nacionalni kljuc kao svagdje :D jer bi izginuli Sarajevo Zeljo Sloboda Celik Velez ko da ide pa dole Siroki i Zrinjski .Jedino se iz RS a zna ko bi isao naravno Borac iako bi veliku konkurenciju imali u Laktasima :D :D :D .Malo sale nije na odmet.Ma moglo bi se i to rjesiti .Evo ideja mislim najbolja.Nek se sljedece godine igra kvalifikaciona liga ,Obezbjediti sve uslove da bude postena, valjda ce i taj posten savez vise doci,pa prva tri nek idu u tu ligu a kasnije kako se dogovore a prvaci Bosanske lige koja bi se igrala na neki nacin da idu u tu ligu a na kraju nje najbolje je rjesenje plejoff kao u kosarci sa ekipama koje je vec igraju.Ma ima milion nacina samo volja je bitna.Iako ja mislim ako velikim klubovima s prostora bivse Juge to bude u interesu zacas ce se to dogovoriti.Prva proba je dolazak Prosineckog u Zvjezdu i posle velike halabuke eno covjek sasvim normalno radi svoj posao.A tako je ako se sjecate bilo i u kosarci svi su vikali da ce to prvo kolo biti prekinuto pa se liga igra veoma uspjesno i sto je najbitnije TRECA JE PO RANGU U EVROPI.E sad zamislite kako bi izgledala kosarka ovdje bez te lige.A sto se navijaca i nereda na tribinama tice je jos jednom kazem uz pravilno objesnjenje i sastanke sa svim navijackim grupama ja sam siguran da bi oni svi svatili prednosti SAMO BUDALA NE SVATA PREDNOST OVOGA .Nek svak od vas zamisli svoje Sarajevo Celik Borac Zelju Zrinjski Velez u toj ligi i razmisli svojom glavom mislim da se odgovor sam namece.A mi trebamo konacno poceti misliti svojim glavama...
I savka cast za dobru temu....
Svi smo mi budale, samo je prorok @nostradamus pametan. :D
Rekao sam ukratko sta i kako, nije nacionalizam problem, vec korist kako za ucesnike tako i za neucesnike u toj ligi.
Mozda ce Sarajevo igrati stalno tu regionalnu ligu, al' sta je sa Buducnost iz Banovica, oni ce biti liseni tekme protiv Sarajeva i i ono malo progresa sto mogu pokupiti bi im uzeli.
Dalje mislim da ne bih razglab'o, mislim da sam bio jasan. ;)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

ultra gitano
Postovi: 393
Pridružen/a: 23 jul 2010, 19:30

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la ultra gitano » 08 maj 2011, 15:17

Regionalna liga DA ,ali samo po kvaliteti trenutnih klubova ,a ne po staroj slavi znači oni koji budu najbolji 3/4 pri vrhu da idu u tu tzv. regionalnu ligu jer dosta tih starih klubova je danas pri dnu lestvica koji su igrali ex-yu ligu kao velež,vardar....Znači samo kvalitetni i oni koji imaju uvjete i financije. :ugeek:

Avatar
NeToBoLa
Postovi: 1718
Pridružen/a: 08 mar 2011, 02:36
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la NeToBoLa » 08 maj 2011, 17:19

ultra gitano je napisao/la:Regionalna liga DA ,ali samo po kvaliteti trenutnih klubova ,a ne po staroj slavi znači oni koji budu najbolji 3/4 pri vrhu da idu u tu tzv. regionalnu ligu jer dosta tih starih klubova je danas pri dnu lestvica koji su igrali ex-yu ligu kao velež,vardar....Znači samo kvalitetni i oni koji imaju uvjete i financije. :ugeek:

Novonastali klubovi nek počnu od najnižih rangova liga pa nek se probiju ako umiju do te regionalne lige. Ne može se odmah, godinu dana nakon nastanka, boriti za titulu prvaka. ;)


Ova liga je prosto nemoguća. Na ovim prostorima, sve je preče od fudbala. Ima tu istinskih zaljubljenika koji žive za fudbal ali u odnosu na ostale kojima fudbal služi za nešto drugo, oni su manjina. Neka nas ovako, po svojim čoporima ćemo se takmičiti i to je to.
Who dares, wins !

Avatar
nostradamus
Postovi: 347
Pridružen/a: 03 mar 2011, 21:05
Lokacija: PIROTA vas najveći kompleks

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la nostradamus » 08 maj 2011, 18:22

Arnelinho je napisao/la:
nostradamus je napisao/la:Mistim da je odgovor na ovo pitanje jasan.Ako izbacimo nacionalizam iz glava,svi mi,nema ni jednog razloga zasto se ovo ne bi moglo provesti odmah.E sta je problem.Kazu navijaci.E sad pitam sve prave fanove one iskrene sta oni misle o tome da imaju tekme kuci poput Zvijezde Dinama Hajduka Partizana Buducnosti Vardara plus ove nase Bosanske derbije sve u jednoj sezoni.I plus sva ta gostovanja.Ja sam uvjeren da uprave klubova u bivsoj Jugi u razgovoru sa svojim navijacima mogu rjesiti probleme na i oko tribina za 2 dana i da bi svi navijaci svatili prednost svega .Da nista nije nemoguca misija upravo nam djelom pokazuju IVICA OSIM svojim djelovanjem u savezu gdje je vec rjesio suspenziju sto se morate svi priznati prije samo 1 mjesec cinilo nemogucom misijom .O finansijskoj isplativosti lige ne treba trositi rjeci.Pa to samo budali nije jasno. Koliko vidim trenutno su najveci PROTIVNICI ovoga timovi iz Hrvatske.Ja stvarno ne znam koliko je zadovoljstvo Torcidi i Bojsima ici na gostovanje u Zapresic ili Koprivnicu i da im isti ti timovi dolaze pa im broj gledalaca u kolu na svim stadionima bude 8 hiljada.Ja sam se iskreno zgrozio kad sam cuo taj podatak.Pa koliko je ta liga korumpirana i jadna i sami Bojsi svojim nenavijanjem potvrdjuju.A prava istina je sljedeca.Nema novca od ovakvog takmicenja i nikog ono vise ne interesuje.A zajednicka liga smeta korumpiranim politicarima tamo, koji to opravdanaju Hrvatskim ponosom ili ne znam cime pa im ko bajagi nista ne odgovara ZAJEDNICKO.Ma znamo mi ovdje u Bosni najbolje kakvi su to ko bajagi problemi .SVI POLITICARI SU BOSNJACI SRBI HRVATI ZA PARE.Zato najbolje manuti se politike i vidjeti gdje nam je zajednicki interes .Sto se infrastrukture tice uz malo ulaganja mislim da je imamo bar za tri predstavnika .E sad ce krenuti pitana kako kod nas izabrati predstavnike jer kod nas u Bosni ovdje se ne moze primjeniti nacionalni kljuc kao svagdje :D jer bi izginuli Sarajevo Zeljo Sloboda Celik Velez ko da ide pa dole Siroki i Zrinjski .Jedino se iz RS a zna ko bi isao naravno Borac iako bi veliku konkurenciju imali u Laktasima :D :D :D .Malo sale nije na odmet.Ma moglo bi se i to rjesiti .Evo ideja mislim najbolja.Nek se sljedece godine igra kvalifikaciona liga ,Obezbjediti sve uslove da bude postena, valjda ce i taj posten savez vise doci,pa prva tri nek idu u tu ligu a kasnije kako se dogovore a prvaci Bosanske lige koja bi se igrala na neki nacin da idu u tu ligu a na kraju nje najbolje je rjesenje plejoff kao u kosarci sa ekipama koje je vec igraju.Ma ima milion nacina samo volja je bitna.Iako ja mislim ako velikim klubovima s prostora bivse Juge to bude u interesu zacas ce se to dogovoriti.Prva proba je dolazak Prosineckog u Zvjezdu i posle velike halabuke eno covjek sasvim normalno radi svoj posao.A tako je ako se sjecate bilo i u kosarci svi su vikali da ce to prvo kolo biti prekinuto pa se liga igra veoma uspjesno i sto je najbitnije TRECA JE PO RANGU U EVROPI.E sad zamislite kako bi izgledala kosarka ovdje bez te lige.A sto se navijaca i nereda na tribinama tice je jos jednom kazem uz pravilno objesnjenje i sastanke sa svim navijackim grupama ja sam siguran da bi oni svi svatili prednosti SAMO BUDALA NE SVATA PREDNOST OVOGA .Nek svak od vas zamisli svoje Sarajevo Celik Borac Zelju Zrinjski Velez u toj ligi i razmisli svojom glavom mislim da se odgovor sam namece.A mi trebamo konacno poceti misliti svojim glavama...
I savka cast za dobru temu....
Svi smo mi budale, samo je prorok @nostradamus pametan. :D
Rekao sam ukratko sta i kako, nije nacionalizam problem, vec korist kako za ucesnike tako i za neucesnike u toj ligi.
Mozda ce Sarajevo igrati stalno tu regionalnu ligu, al' sta je sa Buducnost iz Banovica, oni ce biti liseni tekme protiv Sarajeva i i ono malo progresa sto mogu pokupiti bi im uzeli.
Dalje mislim da ne bih razglab'o, mislim da sam bio jasan. ;)
Ma nisam ja ovo ni napisao zbog tebe iako mi se cini da ti je misljenje itekako glupo.O kakvom ti progresu pricas ako gledas ovaj nas jad i cemer od lige i jel stvarno mislis da ce biti bolje.I pogledaj malo u kojoj je ligi igrala Buducnost iz Banovica u vrijeme bivse Juge.Evo da budem jasan i do kraja iskren .Ne moze moj Travnik igrati ni jednu normalnu prvu ligu na svijetu sa onom ledinom iza stadiona.I vjeruj da bi svak pametan veoma rado mjenjao tekmu Buducnost Sarajevo za Zvijezda ili Dinamo Sarajevo.Bit je u tome da bi to bila liga gdje bi igrali klubovi koji mogu zadovoljiti odredjene standarde.A onda bi timovi u nasoj ligi tezili tome da budu sto bolji na svim planovima i da kroz takmicenje dostignu taj nivo.I vec sam naveo da bi najbolji timovi iz nase lige kao u kosarci razigravati sa timovima koji su u njoj za ucesce.A sto se proroka tice ,ova liga ce prije ili kasnije da zazivi budi siguran u to...ali svako ima pravo na misljenje...
Otkako je stari Travnik nastao ovakav svjet jos nije rastao ,a mene dugo bilo nije.....

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la Arnelinho » 09 maj 2011, 07:38

nostradamus je napisao/la: Ma nisam ja ovo ni napisao zbog tebe iako mi se cini da ti je misljenje itekako glupo.O kakvom ti progresu pricas ako gledas ovaj nas jad i cemer od lige i jel stvarno mislis da ce biti bolje.I pogledaj malo u kojoj je ligi igrala Buducnost iz Banovica u vrijeme bivse Juge.Evo da budem jasan i do kraja iskren .Ne moze moj Travnik igrati ni jednu normalnu prvu ligu na svijetu sa onom ledinom iza stadiona.I vjeruj da bi svak pametan veoma rado mjenjao tekmu Buducnost Sarajevo za Zvijezda ili Dinamo Sarajevo.Bit je u tome da bi to bila liga gdje bi igrali klubovi koji mogu zadovoljiti odredjene standarde.A onda bi timovi u nasoj ligi tezili tome da budu sto bolji na svim planovima i da kroz takmicenje dostignu taj nivo.I vec sam naveo da bi najbolji timovi iz nase lige kao u kosarci razigravati sa timovima koji su u njoj za ucesce.A sto se proroka tice ,ova liga ce prije ili kasnije da zazivi budi siguran u to...ali svako ima pravo na misljenje...
Nisam ni rek'o , da si napisao zbog mene. :D
Al' da jest u koliziji sa mojom percepcijom ,jest.
Nije problem u Sarajevu, kazem ti, ja bih radije , da gledam na Kosevu Zvezdu ili Hajduk, nego li Zvornik Drinu ili Banovice.
Al' haj sad pogledaj realno.
1. Liga ne bi mogla naci nikad jakih sponzora, kao ni sada kosarkasa NLB liga

2. NLB liga a vjerovatno i ova fudbalksa (samo da je fudbal na Balkanu nerazvijeniji)bi se prenosila samo na nacionalnim televizijama (i to katkad) i na Sportklubu, eventualno.

3.U ligi bi od jacih (relativno) klubova bili Partizan,Zvezda,Hajduk,DInamo, eventualno Zeljo,Borac i Sarajevo.
Samim time da su iz BiH 3 kluba (pa makar na fer principima kao u NLB ligi uredili selektiranje predstavnika) bi Srbija i Hrvatska (pa i Slovenija)koje imaju jace koeficiente trazili vise klubova od nas.

Time se dovodimo u poziciju da ligu igraju (aj i nekak',moze proci..:)Vojvodina, onda nekakvi Cukaricki, Indjije ili Cibalia i Slaven Belupo, Osijek itd. U cemu je prednost te lige? U tome sto ce Sarajevo igrati 4 kvalitetne tekme vise?! Al' recimo Cukaricki imamo i mi u domacoj ligi, sta ce nam.

Dok recimo, Drina bi bila osudjena na to da igra 30 i kusur tekmi na nivou prve federacijske lige i vremenom bi se liga ispolarzovala na super jake (al' nikad u europskoj konkurenciji, pr. Siroki Brijeg) i one superslabe, koji nemaju ama bas nikakvih izgleda uci u tu ligu.

Samo pusta masta je to , da bi u dogovaranju lige mogli traziti broj ucesnika po nasem prohtjevu.
Nekak' mi se cini da bi bili 4. ili 5. po broju ucesnika u toj ligi. Jer i Srbija i Hrvatska (pa i Slovenija, vjerovatno) bi imali vise ucesnika.

Hrvati (mozda i Slovenci) ne bi nikad, ni u ludilu, pristali , da nastave igrati ligu od onda kada je prestala sa djelovanjem.'91?Cisto, radi poltickih razloga.

4. Kapacitetom stadioni u BiH ne zadovoljavaju (vecina) igranje u Europi, a kako bi u doba kada bi liga bila polarizovana oni ikako mogli skupiti pare da naprave novi stadion? Nece im Siroki dati,sigurno. Dok recimo budzet domace lige(klubova koji bi ostali u njoj) bi se smanjio i skrcio, koji je ionako minimalac, drzava pare nema, da pravi nove stadione i ostala sra.nja koja spadaju pod nogomet i eto nas u go.vnima smo. :D

Kad bi se liga (regionalna) i jednog dana raspala, ostala bi 2-3 kluba koja bi mogla igrati domacu ligu. :lol:

Rekoh, pristao bih na ligu ,gdje bi igrali Cehi,Madjari ,Rumuni pa i Grci (pored nas ex Juge),jer automatski prelazimo na europski nivo, a ne ova jugoliga, gdje bi bili ni na nebu ni na zemlji. ;)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la dubrava » 09 maj 2011, 08:45

Koliko puta je bila otvarana tema sa sličnim sadržajem i naslovom?! Nek moderatori to ćuhnu sve u jednu temu. Ovako ce ova tema biti vruca neko vrijeme, a onda ce se kao i prosle regionalne teme brzo ohladiti.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
nostradamus
Postovi: 347
Pridružen/a: 03 mar 2011, 21:05
Lokacija: PIROTA vas najveći kompleks

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la nostradamus » 09 maj 2011, 16:48

1. Kako NLB liga bez sponzora ,kao sto ti kazes ,igra uspjesno tolike godine i dosla je po kvalitetu do 3 MJESTA U EVROPI
2.NLB se prtrenosi u svim drzavama u kojim se i igra a u BIH je najprenosenije kosarkasko takmicenje bez konkurencije
3.Pored timova koje si nabrojao ZVJEZDA DINAMO HAJDUK PARTIZAN I Nasa 3 velikana igrali bi jos Vojvodina Olimpija Maribor Vardar Buducnost Osjek ili Rjeka zavisi od dogovora.Sve su to timovi sa itekako ogromnim renomeom na ovim prostorima.I poenta i jest u tome da hibridni timovi poput CUKARICKOG ne bi mogli igrati ovu ligu,A bogami ni timovi iz malih sredina kojima se zna sa malim izuzecima gdje im je mjesto.Pa zato u svim ligama na svjetu postoje one druge i trece lige.Tako brate i za tu famoznu Drinu i slicne.Logika je valjda da se ne moze igrati samo jedna liga,sto se kod nas pokazuje ne djelu gdje nam je 16 klubova itekako puno.Pa sad nema iskreno 2 ili 3 da iole imaju kvalitet za bilo koju normalnu 1 ligu.E zato na nasim terenima i gledamo ovaj jad i bjedu.
4.Sto se infrastrukture tice ,itekako se moze uraditi puno toga .Evo primjere B.Luke koja ce za dvije godine imati od rusevine odlican moderan stadion,ali je grad stao iza njih .Pa imamo Bilino Polje stadion koji ispunjava kriterije o kojim pricamo .Uz malo ulaganja i Grbavica moze dostici kapacitet 20000 hiljada,kakva je bila nesto se i uradilo, a ako nije u interesu drzave da rekonstruise Kosevo nas Olimpijski stadion za koji sviju vezu tolike emocije onda sport treba ukinuti jer nikakvog smisla nema.Moze pricati ko sta hoce ali ako Siroki uradi onakav komleks onda je sramota i pomisliti da vece sredine to ne mogu.Samo treba malo para prvo uloziti pa onda uzimati.A ne keo kod nas sve naopako.I nek mi niko ne prica pricu nema para.Pa ne moze ni biti kad se sve pomazija a nasi klubovi duzni milione.E prije sve ove price za to kod nas neko treba odgovarati.Kad u Srbiji moze odgovarati ikona nogometna Dragan Djajic I Ceca sa onakvim uticajem u svim krugovima ,moze i kod nas sugavi Munib i sl.i nije to ni kod nasih susjeda nista bolje.Vidi stadion Dinama sve je onda jasno.
I realno kad bi igrali ligu Cesi Madjari Bugari Grci Srbi Hrvati Slovenci skontaj malo koliko bi mjesta mi tu imali.Eventualno jedno.
I na kraju kad pocnes bilo koji posao u zivotu tako i u sportu najlakse je uvjek vikati ne moze i traziti razloge za to.Ali ako iskreno zelis dobro i sebi i drugima treba POZITIVNO RAZMISLJATI I ONDA RJESENJE UVJEK POSTOJI.Evo to nam ovih dana pokazuje nas legendarni SVABO koji ce ako bog da svima pokazati da u zivotu kao i u sportu nista nije nemoguce.Treba samo malo dobre volje .I BICE I TA LIGA SIGURAN SAM U TO ovi novi ljudi cini mi se hoce da rade i sigurno ce uvidjeti prednost ovoga o cemu pricamo...
Otkako je stari Travnik nastao ovakav svjet jos nije rastao ,a mene dugo bilo nije.....

Avatar
Dadobg
Postovi: 113
Pridružen/a: 31 mar 2011, 14:21
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la Dadobg » 09 maj 2011, 17:02

Sve sto si rekao mislim na Nostradamusa,je tacno. Ne znam kako nekoga nije sramota kada gleda tekme preko TV i divi se stadionima, posecenosti fudbalu,a da tako ne nesto ne zeli sebi. Od nasis minijaturnih liga nema nista. Jedino ozivljavanjem stare infrastrukture i stare lige,se moze nesto uraditi. I danas da Zeljeznicar ima ne znam ni ja koliko para koji igrac ce da dodje da igra pred praznim stadionima. Mozes da im podvalis pokazes im derbi,tako to radimo mi u Srbiji, ali kad se nadju na oranicama Indjije i ostalih nekada treceligasa, beze kao opareni. Samo regionalna liga,da nemam nesposobne saveze,odavno bi se igrala. Evo u kosarci cveta,sad ce u rukometu,pa sta vise?

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Regionalna liga: DA ili Ne

Post Postao/la Devil » 09 maj 2011, 17:14

http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=6&t=206

Evo vam ova tema,davno prezvakana na ovome forumu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.