Regionalna liga: DA ili Ne

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la dubrava » 08 mar 2010, 18:12

Emire, sunce mamino, odmah da si iz te prve lige izbacio sljedece ekipe :mrgreen: : Rijeka (pa ti seljaci ne mogu igrati jer su loši do bola), umjesto njih stavi Šibenik ili Belupo (govorim zbog proslogodisnjih rezultata), dalje, vadi Radnički iz Niša (nisu ni u prvoj srpskoj ligi, ubaci npr. Spartak iz Subotice), dalje :D , vadi Vardar, ubaci Rabotnicki, dalje, vadi Velez i Želju, ubaci samo Široki i gdje su ti Zlovenci sunce ti ljubim :mrgreen: :mrgreen: ubaci Domžale i to ti je to :D :D
eto, sto sam bio brz :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
ambrozija
Postovi: 317
Pridružen/a: 09 feb 2009, 09:02
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la ambrozija » 08 mar 2010, 18:14

Devil je napisao/la:Po kakvom si ti ovo kriterijumu pravio? :?
Hahaha, sinoc prije spavanja,umjesto crvenkapice,babo mu pricao kako je nekada "nasa" ex-Yu liga bila jaka, i koji su je klubovi igrali.
93,4 % " !!!

Avatar
amir
Postovi: 1110
Pridružen/a: 16 maj 2008, 19:17
Lokacija: D.Vakuf
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la amir » 08 mar 2010, 18:24

Mislim da ovdje netreba govoriti o imenima klubova, netreba reci e taj, taj ..., idu u regionalnu ligu, nego kada dodje do toga (PITANJE JE DA LI CE DO TOGA DOCI ) onda treba uzeti prvog, drugog, treceg, zavisi koliko ce ih ici iz koje lige, to jest uzeti najbolje u tom periodu, e sada je pitanje da li su oni najbolji ali po tabeli jeszu i onda ih treba stavitiu regionalnu ligu.
Zeljeznicar, Juventus, BiH, Italija, Salihamidzic, Del Piero, Ibisevic
Dok sunce sja, dok disem ja, voljet cu vas ja
Vedad Ibisevic-veliki igrac-veliki covijek-veliki golgeter

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Devil » 08 mar 2010, 18:47

dubrava je napisao/la:Emire, sunce mamino, odmah da si iz te prve lige izbacio sljedece ekipe :mrgreen: : Rijeka (pa ti seljaci ne mogu igrati jer su loši do bola), umjesto njih stavi Šibenik ili Belupo (govorim zbog proslogodisnjih rezultata), dalje, vadi Radnički iz Niša (nisu ni u prvoj srpskoj ligi, ubaci npr. Spartak iz Subotice), dalje :D , vadi Vardar, ubaci Rabotnicki, dalje, vadi Velez i Želju, ubaci samo Široki i gdje su ti Zlovenci sunce ti ljubim :mrgreen: :mrgreen: ubaci Domžale i to ti je to :D :D
eto, sto sam bio brz :mrgreen:
Jel to po tebi valjaju Radnicki(B)i Proleter :lol: ,ti bi klubovi uz nekadasnji Real sa Nisave bili glavna kanta za nabijanje
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la dubrava » 08 mar 2010, 20:26

Devil je napisao/la:Jel to po tebi valjaju Radnicki(B)i Proleter :lol: ,ti bi klubovi uz nekadasnji Real sa Nisave bili glavna kanta za nabijanje

:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
ma nisam ni obraćao pozornost na tu moguću 2.ligu :D eto, onda ćemo ih fino stavit u :arrow: treću ligu :mrgreen: mogu igrati skupa sa laktašima, zadrom, sesvetama :mrgreen: vec vidim derbi u Zadru, na Stanovima; komentator najavljuje 29.kolo treće regionalne lige, stadion pun ko šipak, trazi se karta više, za ulazak u drugu ligu, a igraju Zadar i Proleter :D :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la _dreamer_ » 08 mar 2010, 20:37

ŠB_Fidelis je napisao/la:
scorpion je napisao/la:Iz BiH ako i za koga ima mjesta to su samo Željo i Sarajevo.Gledajmo neke stvari historijski,urbano,ekonomicno itd.
P.S. Naravno da u ovoj ligi ne treba i ne smije biti mjesta za timove poput Sirokog,Zvijezde,Modrice i sl.,to se podrazumijeva,logicno je i nesto normalno iz vise razloga.
Bojim se da ti to veze s tim nema. Ne pravi se po nacelu ''trebalo bi biti'', nego tko je jaci, tko bolje posluje, i tko profitira. Ta eto vidis i po tom slovenskom modelu da je tako, a isto tako i celnici najjacih hrv. klubova se s time slazu i isto tako navode i Široki bi imao u tome puno potporu. Ali neka, hvala. Protiv regionalne lige - uvijek.
Iako ta liga zazivjeti nece, ako ikad i zazivi bit ce po zaslugama rezultata i sredjenosti iskljucivo, kao i bilo sto ostalo u modernom nogometu. Druga stvar sad sto vi fantazirate i dizete u nerealne visine nekoga tko se nije snasao u ekonomskom drustvu van socijalistickog kapitala. Dakle, tko ne posluje kako treba, nema za germe, vodu na stadionu, place igracima, nece nista ni igrati. Romantike ti tu vise nema, to doba je proslo, nece ti nitko zahvaljujuci nekim povijesnim zaslugama poklanjati danas status koji ne zasluzujes rezultatima, organizacijom i pristupom, u to odmah mozes biti uvjeren. Ne mogu takvi ni u ovoj ligi opstati, kamoli da imaju novac, predispozicije i ozbiljnost za nesto vece. To je samo jedan od razloga zasto ta liga ni nece zazivjeti. Siromastvo svih onih osim nekolicine povlastenih koji bi od toga ustvari profitirali.
ma kakav siroki u regionalnoj ligi. u regionalnoj ligi ce tek doci pravi sponzori i puno ce se zaradjivati od ulaznica. prije ce neki klub iz b.luke, mostara, tuzle u regionalnu ligu nego siroki koji ima par hiljada stanovnika i na utakmice bi dolazilo 1500 ljudi
Za tebe isto vrijedi kao i gore citirano. Široki u ovoj i ovakvoj ligi pored losije posjete ima 1500 ljudi u prosjeku, sto opet i nije lose kad se usporedi da pojedine sredine i do 20-50 puta vece imaju jedva duplo vecu posjetu, ako i to, pa ti sad izvuci sta je od toga zalosnije i kome vise ide u korist. A sto se tice sponzora, opet se i tu zna tko ima jace sponzore, a poklanjanja nekakvog nekim klubovima ti sigurno ne bi bilo. Tko moze, umije, zna, igra. Tko nema, propada. Uvijek bilo u modernom nogometu i bit ce. Nema socijalizma, nema grada iza kluba, nema davanja sredstava za potrebe kluba od strane drzavnih tvrtki i sl. Propada Portsmouth na taj nacin, ode u stecaj, pa nikom nista, a ljudi ovdje zive u iluziji velicine svojih klubova.
Zrinjski i Siroki imaju u svom nazivu ono "HRVATSKI",pa nek se onda takmice s hrvatskim klubovima a ne s bosanskim. Isto to vrijedi i za borac. Nek se pridruze srbima jer nikakve veze s bosnom nemaju
Široki Brijeg nema nista ''hrvatski'' u nazivu, mijesas ga s nekim drugim klubovima, a normalno da nema veze s Bosnom kad su iz Hercegovine. I normalno da nema nista lose u sahovnici, kad je ona povijesni simbol hrvatskog naroda, pa tako i hrvatskog naroda u BiH, starosjedilacke nacije na ovim prostorima. Naravno, druga stvar ako ti to smeta iz kojekakvih razloga i sto nisi u stanju postovati pravni poredak drzave.
Ja, kao tuzlak, bosnjak i bosanac i hercegovac se apsolutno slazem sa svime sto si napisao :)

pozz..
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Emir_ZENICA » 08 mar 2010, 20:47

Devil je napisao/la:Po kakvom si ti ovo kriterijumu pravio? :?
Vidis da se timovi ubacuju kako ko hoce,zasto nebi i ja ovako ;)
A C A B !

Mrgood
Postovi: 603
Pridružen/a: 27 feb 2010, 11:59
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Mrgood » 09 mar 2010, 13:59

Emir_ZENICA je napisao/la:1. Liga

1.Crvena Zvezda Beograd
2.Partizan Beograd

3.Dinamo Zagreb
4.Hajduk Split

5.Vojvodina Novi Sad
6.Sarajevo
7.Velez Mostar
8.Zeljeznicar Sarajevo
9.OFK Beograd
10.Radnicki Nis
11.Vardar Skoplje
12.Rijeka

;) ;)
koja mutava liga.
pa jača je cibalia u hr ligi od svih ovih klubova ispod hajduka (5.-12.) i belupo i sibenik..

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la marseille_unique » 13 mar 2010, 11:33

mislim ja bih volio ovu ligu a kao prvo ako ce mo mi bosanci i hercegovci nastaviti da prodajemo kao prije rata nase dragulje srbima i hrvatima onda nisam za tu ligu, a ako ce ostati u nasoj bih, onda ok ali ako ce psotojati, hajde da pricamo posteno, ko izbolri neka igra, i neka se ne ljute manje sredine, jer i one imajmu sanse da se nadu tu, niko ne treba da se stidi odakle jer ne moze birati gdje ce se roditi, ali posteno ej govoriti ovako, ako ce liga biti 2011/2012 onda neka iz svake drzave u ligu upadaju prva tri ili cetiri kluba, pa ko izbori neka igra, a mi veci gradovi ako nam toliko idu na zivce mala mjesta ili sela kao siroki, hajde da ne dozvolimo da nas saka nekih biznismena izbacuje iz te lige, pa daj hajmo evoi krenimo od moje tuzle pa zar ce mo dozvoliti da siroki ili zrinjski neki igra umjesto nas, pa mi smo sloboda preko 47 godina smo igrali bez porestanka u bivsoj jugi, pa hajmo oragnizovati se i potjerati oev nas egradks evlasti da se ne dozvoli da nas prede neki siroki ili zrinjski ili sta ja znam neko drugi, tako i za sotale klubove ako vam smetaju ovi manji i idu vam na zivce pokazite im gdje im je mjesto , a oni ako hoice nama da prkose nek onda prkose muski, ako nas predu nasa sramota da smo to sebi dozvolili, ali ako bih sad moro biti tu ligu ovako iz vedra neba mislim da bi posteno bilo tu staviti klubove koji su prije i bili u bivsoj ligi, pa ako treba liiga od 20 klubova nek bude ali tu trebaju da stanu svi ovi klubovi

1. Fk Sloboda
2sarajevo
3zeljo
4velez
5borac ili celik nisam siguran koji je bolji bio ali mislim da je borac imao vise uspjeha ali neka ide celik, jer borac je sad nesto drugo kao i grad banja luka
6dinamo
7rijeka
8hajduk
9osijek mozda jer znam da su bili u bivsoj ligi
10vojvodina
11czvijezda
12partizan
ne znam koji je jso klub iz srbije bio dobar pa zato ne navodim nikog drugog
13vardar
ne znam ako sam koga propustio onda se ne sjecam ali uglanom svi oni koji su pije igrali neku vecu ulogu trebju da tu budu ako bi se pravila ta lista iz vedra neba
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la bh hrvat » 13 mar 2010, 12:05

znaci vise se ne raspravlja hoce li biti ili nece lige već koliko će klubova biti u njoj. tako i treba biti , a ove ekstremiste na goli otok svejedno zjapi prazan

Avatar
Mukiol
Postovi: 910
Pridružen/a: 15 jun 2008, 17:03
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Mukiol » 13 mar 2010, 13:01

solar je napisao/la:
Mukiol je napisao/la:
Husso97 je napisao/la:1.Partizan
2.Crvena Zvezda
3.Vojvodina
4..Dinamo
5.Hajduk
6.Rijeka
7.FK Sarajevo
8.NK Široki
9.FK Željezničar
10.Olimpija
11.Budućnost
12.Rabotnički


3 BiH
3 SRB
3 HRV
1 MAK
1 CG
1 SLO
Mi bi imali 2 u to sam siguran...Slo 2, i ovo ostalo kako si rekao, al BGM.i bilo bi gusto to oko nasih ovih, i Velez i borac zajedno sa zrinskim bi se sigurno tu gurali ;)
Mislim da bi i Sloboda morala doc u kombinaciju...
kakva sloboda ba bore se za opstanak...sha ti je :P
Valjalo bi kad bi BiH imala 3 kluba to bi bilo perfektno ;=)
mB!

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Imp » 14 mar 2010, 02:17

marseille_unique je napisao/la: 1. Fk Sloboda
2sarajevo
3zeljo
4velez
5borac ili celik nisam siguran koji je bolji bio ali mislim da je borac imao vise uspjeha ali neka ide celik, jer borac je sad nesto drugo kao i grad banja luka
6dinamo
7rijeka
8hajduk
9osijek mozda jer znam da su bili u bivsoj ligi
10vojvodina
11czvijezda
12partizan
ne znam koji je jso klub iz srbije bio dobar pa zato ne navodim nikog drugog
13vardar
:lol: koji smjesan odabir...a zrinjski,a siroki? 2 najtrofejnija kluba u BiH z posljednjih 10 god 8-)
ps. i da,od ovoga nema nista bar jos 10 god

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la harishp » 14 mar 2010, 05:46

Imp je napisao/la:
marseille_unique je napisao/la: 1. Fk Sloboda
2sarajevo
3zeljo
4velez
5borac ili celik nisam siguran koji je bolji bio ali mislim da je borac imao vise uspjeha ali neka ide celik, jer borac je sad nesto drugo kao i grad banja luka
6dinamo
7rijeka
8hajduk
9osijek mozda jer znam da su bili u bivsoj ligi
10vojvodina
11czvijezda
12partizan
ne znam koji je jso klub iz srbije bio dobar pa zato ne navodim nikog drugog
13vardar
:lol: koji smjesan odabir...a zrinjski,a siroki? 2 najtrofejnija kluba u BiH z posljednjih 10 god 8-)
ps. i da,od ovoga nema nista bar jos 10 god
Fudbal se ne igra u posljednjih deset godina.Vec malkice duze :roll:
Uostalom ti to Milan Tarot pa znas sta ce biti za deset godina.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Fanaticosi_Medakovo
Postovi: 366
Pridružen/a: 30 apr 2009, 20:34
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Fanaticosi_Medakovo » 14 mar 2010, 08:35

Ne vidim razlog zašto se ne bi napravile dvije lige po 15 klubova.

Mrgood
Postovi: 603
Pridružen/a: 27 feb 2010, 11:59
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Mrgood » 14 mar 2010, 09:31

harishp je napisao/la:
Imp je napisao/la:
marseille_unique je napisao/la: 1. Fk Sloboda
2sarajevo
3zeljo
4velez
5borac ili celik nisam siguran koji je bolji bio ali mislim da je borac imao vise uspjeha ali neka ide celik, jer borac je sad nesto drugo kao i grad banja luka
6dinamo
7rijeka
8hajduk
9osijek mozda jer znam da su bili u bivsoj ligi
10vojvodina
11czvijezda
12partizan
ne znam koji je jso klub iz srbije bio dobar pa zato ne navodim nikog drugog
13vardar
:lol: koji smjesan odabir...a zrinjski,a siroki? 2 najtrofejnija kluba u BiH z posljednjih 10 god 8-)
ps. i da,od ovoga nema nista bar jos 10 god
Fudbal se ne igra u posljednjih deset godina.Vec malkice duze :roll:
Uostalom ti to Milan Tarot pa znas sta ce biti za deset godina.
Idemo odmah ubaciti Nottingam Forest u Ligu Prvaka a Chelsea neka čeka 30 godina :lol:

Imp
Postovi: 930
Pridružen/a: 02 nov 2009, 16:41
Lokacija: tamo gdje sunce sja
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Imp » 14 mar 2010, 09:31

harishp je napisao/la: Fudbal se ne igra u posljednjih deset godina.Vec malkice duze :roll:
Uostalom ti to Milan Tarot pa znas sta ce biti za deset godina.
Pro Vercelli je 7 puta osvojio seriu a,vise nego i roma i lazio i fiore, napoli itd. i sta bi sad on trebao igrat u seriji A umjesto navedenih kluba? :lol:
ps. nedavno je mamic davao neke izjave u srbiji u vezi regionalne lige,pa je naveo par klubova koji bi bili ''glavni'' osovina u ligi...on rece:''dinamo,partizan,zvezda,hajduk,s.belupo i siroki 8-)
ako ti mislis da za siroki i zrinjski nema mjesta u ovoj reg. ligi onda je to tvoj problem,al ko imalo prati nogomet zna koji su trenutno bolji klubovi u BH, a to nisu ni sloboda,ni velez,ni celik.

tm_ludak
Postovi: 182
Pridružen/a: 27 mar 2010, 10:09
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la tm_ludak » 02 apr 2010, 10:45

BIH : FK Željezničar,FK Sarajevo (ako budu tri NK Široki Brijeg)
SRB:FK Partizan,FK CZV,FK Vojvodina
HRV:NK Dinamo Zagreb,NK Rijeka,NK Karlovac ili Hajduk
SLO:NK Maribor(ako budu u Bosni 2 onda i NK Koper)
CG:Budućnost
MAC:Vardar :D
:D
:D

Avatar
harry_90
Postovi: 19803
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la harry_90 » 02 apr 2010, 10:55

Ova liga ako se osnuje(male su sanse) u nas bi sve islo po nacionalnom kljucu,jos 3 predstavnik iz nase drage BiH,isli bi po sadasnjoj formi Zeljo,Borac,Zrinjski,jer da ode Sarajevo umjesto Borca,onda bi iz RS krenule price o tome da smo protiv RS,ili da npr.odu Borac,Slavija onda bi iz FBIH krenule price, ili da ne ode neko iz Hercegovine,to bi samo svadje bile.
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Probisvjet » 09 apr 2010, 16:32

Glupost! :P
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Babilon
Postovi: 898
Pridružen/a: 10 feb 2010, 19:15
Kontakt:

Re: Mogućih 12 u regionalnoj ligi

Post Postao/la Babilon » 09 apr 2010, 19:14

Da i dođe do ove lige i da pođe osnivanje ,u nas bi se posvađali,svatko bi htio igrati neki zbog sadasnjih uspjeha neki zbog uspjeha prije dvadesetak godina,pa bi sveopci kaos ispao i na kraju fudbalski/nogometni savez bi odustao od te regionalne lige!po meni bi bilo najbolje srbe ,hrvate i bih klubove u ligu od 20 klubova i mozda bi se naslo rjesenje pogotovo za nas bh građane! :mrgreen:
HSK Zrinjski Mostar

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.