Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Anatomija
Postovi: 296
Pridružen/a: 08 okt 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Anatomija » 04 dec 2016, 18:45

:bih: Kad se ova djecica okupljaju ? :bih:
Ako vam ide suviše lahko - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Carpe diem!

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la PerryFred » 04 dec 2016, 18:53

Juniorska (U18) košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra će se okupiti u Svetom Martinu na Muri, gdje će se do 11. decembra pripremati za nastup na evropskom prvenstvu u turskom Samsunu.
Hoće li se svi pojaviti na pripremama? :think:


Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 04 dec 2016, 22:07

Najmlađi a najbolji igrac Igmana u A1 ligi, trebao je biti pozvan. Inace, spisak je stvarno dobar a ako se ne odazove dovoljno igraca vjerovatno ce pozvati Alikadica. :bih:

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Nemanja86 » 04 dec 2016, 22:20

Srbija na EP vjerovatno bez šansi za medalju. Aranitović je obnovio povredu i ne ide na turnir, a savez ima velike probleme u komunikaciji sa Italijom i kako stvari stoje Danilo Petrović (Virtus) i Lazar Nikolić (Stella) neće dobiti dozvole da dođu.

Simanić i ako slučajno bude igrao na turnir će bez treninga pošto će svo vreme priprema biti u CZ.

Mislim da je BiH u ovom trenutku sigurno ispred.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DANTES » 05 dec 2016, 13:19

U sedmom zaostalom kolu Lige za mlađe kategorije PKO Romanija-Hercegovina čajničko "Vrelo" je na svom terenu zabilježilo dvije pobjede i poraz.
Ono što je obilježilo ove duele su nestvarno dobre partije dvojice juniora, Stefana Lučića i Đorđa Karadžića.
Đorđe Karadžić je ostvario dabl-dabl učinak. 24 poena mladog Karadžića su odlična stvar, ali čak 21 skok ovu partiju čini maestralnom.
"Bila je to teška utakmica. U utakmicu smo ušli sa puno optimizma, sa jasnim ciljem da trijumfujemo. Zahvaljujem se publici na ogromnoj podršci, kao i saigračima bez kojih se ne bih ni ja istakao. Ovo je pobjeda tima i našeg trenera Duška Pečenice, majstora za motivaciju i taktiku. Ovu pobjedu u svoje ime posvećujem osobi kojoj pripada moje srce!", nadahnut je Đorđe.
Lučić je u pobjedi nad KK "Slavija 1996" iz Istočnog Sarajeva postigao nevjerovatnih 46 poena i zabilježio 12 asistencija. Partija u stilu Miloša Teodosića.
" Pa, prije svega čestitam ekipi Slavije na fer i korektnoj igri. A što se tiče mog individualnog postignuća, jednostavno sam osjetio da me ide i uzmao sam neke važne šuteve koje su mi izgradili moji saigrači i ja ipak mislim da je ovo timska pobjeda. I mi idemo dalje okrećemo se drugoj utakmici a ovo sve ostaje iza nas. Pošto ja nemam djevojku kao Đorđe, pobjedu posvećujem treneru i ekipi, a Đorđu svaka čast na romantici, danas je to rijetkost.", sa smijehom na licu kaže mlađani Stefan.
Meč je završen rezultatom 93-87 u korist domaće ekipa.
Do pobjede su došli i pioniri koji su slavili sa 90-50, uz odlične partije Stefana Danilovića (19), Vuka Šubare (16), i Alekse Stanišića (16).
Kadeti su opet poraženi, ovaj put je rezultat bio 57-63. Nisu pomogle ni sjajne partije Milutina Mašića koji je postigao 21 poen, te Marka Tomića strijelca 17 poena.]
trebao bi biti i lučić na spisku...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 05 dec 2016, 17:47

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 dec 2016, 09:07

Ima li kakvog zivotnog znaka sa ovih priprema?

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la hz1987 » 06 dec 2016, 09:48

Ne bi bilo fer da se sada ova U18 reprezentacija medijski prati, jer nakon U17 SP, totalno su medijski bile zapostavljene U16 i U18 (do otkazivanja EP). Red bi bio da se medijski ne prati ni ova U18, jer nije fer prema ostalim selekcijama, a usput treba im dati mir i tišinu, pa tek nekad od polufinala da se malo medijski ukljuci paznja.

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la PerryFred » 06 dec 2016, 10:12

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se večeras u mjestu Sveti Martin na Muri u Hrvatskoj gdje će do nedjelje obaviti pripreme za Evropsko prvenstvo koje će se održati od 16. do 22. decembra u Turskoj.

Selektor Josip Pandža na pripreme je pozvao 18 reprezentativaca, a večeras su se odazvali Amar Gegić, Darko Talić, Boško Bojović, Nemanja Nikolić, Mateo Zovko, Jure Soldo, Ahmed Bjelak, Sandro Antunović, Nikola Marić, Dino Kobić, Ibrahim Mulaomerović, Faris Preljević, Njegoš Sikiraš, Emir Čerkezović, Sani Čampara i Rijad Avdić. Sutra će se ekipi priključiti i Džanan Musa koji je imao obaveza u matičnom klubu Cedevita.

”Zdravstveno stanje mladih reprezentativaca je dobro. Svi su maksimalno motivirani, totalno smo izolovani i radimo u odličnim uslovima. Nadam se dobroj atmosferi”, kaže za RTV Slon selektor Josip Pandža.

Pred selektorom je kratak period za sastavljanje najboljeg tima koji će otputovati na Evropsko prvenstvo, a najbolju priliku za to imat će na prijateljskim utakmicama protiv selekcija Hrvatske, Slovenije i Turske.

Bh. tim će igrati protiv Hrvatske 9. decembra, a protiv Slovenije dan kasnije. Reprezentacija će 11. decembra otputovati u Tursku, gdje će 13. decembra protiv domaćina odigrati posljednji kontrolni meč uoči prvenstva.

Bosna i Hercegovina će na prvenstvu nastupiti u grupi C, zajedno s Litvanijom, Latvijom i Izraelom. Prvi meč je na rasporedu 16. decembra protiv Izraela.


slika

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinedin1 » 06 dec 2016, 11:59

imamo preajku ekipu
Opstanak moramo izboriti

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 06 dec 2016, 13:59

Nema ni Kocica, ni Dreznjaka. Kocic na onom prvom spisku sto je ss.ba objavio nije ni bio (bio Peljevic, koji se i pojavio na pripremama), a Dreznjaku mozda Siroki nije dozvolio jer je previse bitan za ekipu, ili su mu komsije postale srcu blize :?:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tarik91 » 06 dec 2016, 14:09

Najveci minus sto nema niti Lazar Mutica i sutera kao Denis Alibegovica...

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 06 dec 2016, 15:30

Tarik91 je napisao/la:Najveci minus sto nema niti Lazar Mutica i sutera kao Denis Alibegovica...
Lazar je povrijeđen

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la sajo10 » 06 dec 2016, 15:35

Ne znam da li smo ikad imali ovakvu selekciju igraca zajedno s ovakvim selektorom, a mi i dalje prozivamo neke druge i trece igrace. :) Uredu je to, haj svako ima svoje misljenje ali trebamo nekad barem biti zadovoljni i iscekati ishod pa onda prokomentarisati ili eventualno kritikovati selektora zbog izostanka nekog igraca. Idemo jako momci! :)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 06 dec 2016, 15:53

sajo10 je napisao/la:Ne znam da li smo ikad imali ovakvu selekciju igraca zajedno s ovakvim selektorom, a mi i dalje prozivamo neke druge i trece igrace. :) Uredu je to, haj svako ima svoje misljenje ali trebamo nekad barem biti zadovoljni i iscekati ishod pa onda prokomentarisati ili eventualno kritikovati selektora zbog izostanka nekog igraca. Idemo jako momci! :)
Pa ovdje niko nikog ne kritikuje. Ja sam samo napisao da se nisu pojavili, a navodno su bili pozvali. Njihovo prisustvo ne bi gotovo nista promijenilo, jer bi obojica imali minimalnu minutazu.

PG: Campara, Talic
SG: Gegic, Zovko
SF: Musa, Cerkezovic
PF: Sikiras, Maric, Kobic
C: Antunovic, Mulaomerovic

Ja vjerujem da je ovo 11 sigurnih. Na spisku ima pet visokih igraca i po pravilu se svih pet i vodi. Od ostalih pet bice mjesto za jos jednog na niskim pozicijama i to je to. Avdic je mozda najblizi, mada nisam pretjerano upoznat sa kvalitetom tih igraca.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Anatomija
Postovi: 296
Pridružen/a: 08 okt 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Anatomija » 09 dec 2016, 10:44

Ova naša dječica danas sa Cro igraju pripremnu,hoće li biti kakve statistike zna li ko? :bih:
Ako vam ide suviše lahko - pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Carpe diem!

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la CashMan » 09 dec 2016, 10:52

Anatomija je napisao/la:Ova naša dječica danas sa Cro igraju pripremnu,hoće li biti kakve statistike zna li ko? :bih:
Trebalo bi :kafa:
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

DZGZS
Postovi: 55
Pridružen/a: 25 nov 2016, 15:09
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DZGZS » 09 dec 2016, 11:05

U koliko sati igraju, i sekunde se ne bih iznenadio da Musa na svom fan pageu radi prenos, tj njegov burazer, s obzirom da momak nema sekunde autonomije ni kad je na pripremama od strane svog brata i roditelja.... ali eto valjalo bi kad bi radili prenos.... :)

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la PerryFred » 09 dec 2016, 11:32

DZGZS je napisao/la:U koliko sati igraju, i sekunde se ne bih iznenadio da Musa na svom fan pageu radi prenos, tj njegov burazer, s obzirom da momak nema sekunde autonomije ni kad je na pripremama od strane svog brata i roditelja.... ali eto valjalo bi kad bi radili prenos.... :)
slika

Ništa od prenosa.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.