Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

sandiegochargers
Postovi: 534
Pridružen/a: 13 sep 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la sandiegochargers » 15 jul 2011, 02:03

hahahahahahahaha ovaj ivić najgori na svijetu majke mi pa ja bi nogom zabio bar 2 od 10

ništa da nije bilo begagića i lončara i na trenutke bulića pobjedila bi nas velesila island....peace

santos
Postovi: 736
Pridružen/a: 02 jul 2009, 16:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la santos » 15 jul 2011, 20:36

trenutno

BIH -Belgija 19:36 :roll:

bacanja kao i u prvoj katastrofa

http://live.fibaeurope.com/www/Game.asp ... ameID=8882" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Dylan Dog » 15 jul 2011, 20:41

Koliko mi samo zaostajemo za susjedima u kosarci,imam osjecaj da bi Srbija i Hrvatska sa U18 ekipama dobila nasu U20 generaciju.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Slatinash_7 » 15 jul 2011, 20:47

Spusteno na 13 razlike.Ali ne izgleda ovo dobro,nismo ugirani,razlika povelika nemamo skokova a ko zna koliko su nasi momci dobro pripremljeni za Belgijance mislim fizicki hocel se moci vratiti u utakmicu stigli smo malo na kraju mozda naznaka da mozemo tehnicki ali fizicki i naravno psihicki....
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 15 jul 2011, 21:10

8 razlike,ali posto vecina nas prati na ovom fib inom sajtu situaciju,msilim da je svaki komenatr povrsan.Sacekajmo da se neno#4 vrati sa tekme i on ce dati najbolji utisak o mecu.
Inace to stoji 100% da bi nas i Hrvatska i Srbija sa U18 lagano dobile.
Jbg kad je kod nas jos uvijek "kameno doba" sto se tice rada sa mladima ne samo u kosarci.
Nazalost
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Slatinash_7 » 15 jul 2011, 21:12

newton_heath_lyr je napisao/la:8 razlike,ali posto vecina nas prati na ovom fib inom sajtu situaciju,msilim da je svaki komenatr povrsan.Sacekajmo da se neno#4 vrati sa tekme i on ce dati najbolji utisak o mecu.
Inace to stoji 100% da bi nas i Hrvatska i Srbija sa U18 lagano dobile.
Jbg kad je kod nas jos uvijek "kameno doba" sto se tice rada sa mladima ne samo u kosarci.
Nazalost
na FIBA stranici je 30-43 al hajde mozda neko ima neke druge informacije ili sam ja corav.Nebitno glavno je da zaostajemo u bilo kojem slucaju mala je to razlika.Nema snimka tako da ce neno kao i uvjek da objasni neke stvari.Mislim da mozemo do pobjede ako se Bulic probudi nekim nerezonskim pogodjenim sutem za 3 i da Halilovic prestane fulati polaganja koliko ovdje vidim promasio je 2 na kraju.Slabi smo u skoku nemamo mozda 10-12 skokova sto je premalo to ako iskontrolisemo mozemo do pobjede
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

santos
Postovi: 736
Pridružen/a: 02 jul 2009, 16:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la santos » 15 jul 2011, 21:23

newton_heath_lyr je napisao/la:8 razlike,ali posto vecina nas prati na ovom fib inom sajtu situaciju,msilim da je svaki komenatr povrsan.Sacekajmo da se neno#4 vrati sa tekme i on ce dati najbolji utisak o mecu.
Inace to stoji 100% da bi nas i Hrvatska i Srbija sa U18 lagano dobile.
Jbg kad je kod nas jos uvijek "kameno doba" sto se tice rada sa mladima ne samo u kosarci.
Nazalost
Sta bi nam tek Crna Gora uradila ,njihova U20 repka dobila Srbiju danas na EP 25 razlike

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 15 jul 2011, 22:08

staces kad svake godine 80-90% od onij najvecih talenata ode da igra za druge reprezentacije...stavite u ovu ekipi omica (SLO), baraca, cuturu, bubala, ramljaka, mikulica, mazica (HRV) i mozda nepozvanog petrovica i povrijedjenog merdanovica a neka ostanu vrabac, bulic, i napr. halilovic iz ove nase U20 ekipe i bicemo makar 50% jaci.
pa nijedna drzava nemoze kompenzirati ovoliki odlazak kosarkaskih/fudbalskih/rukometnih/teniskih/.. talenata a da se to drasticno neosjeti.

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 15 jul 2011, 22:13

zaboravio sam glogovca i vukovica (iz bosne) koji su po meni trebali biti u nasoj ekipi.

Avatar
Arsenalisation
Postovi: 1548
Pridružen/a: 06 jul 2010, 21:43
Lokacija: Highbury Square
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Arsenalisation » 15 jul 2011, 22:43

edinjo-vg je napisao/la:staces kad svake godine 80-90% od onij najvecih talenata ode da igra za druge reprezentacije...stavite u ovu ekipi omica (SLO), baraca, cuturu, bubala, ramljaka, mikulica, mazica (HRV) i mozda nepozvanog petrovica i povrijedjenog merdanovica a neka ostanu vrabac, bulic, i napr. halilovic iz ove nase U20 ekipe i bicemo makar 50% jaci.
pa nijedna drzava nemoze kompenzirati ovoliki odlazak kosarkaskih/fudbalskih/rukometnih/teniskih/.. talenata a da se to drasticno neosjeti.
Jedan od primjera da ne moras bit' talentovan a da mozes nesto postic...Naime s njim sam na kosarkasku sekciju u skoli isao.Lik bio u 8. razredu 205-6 cm visok a dvokorak nije znao pogodit/uradit...Odjednom ga neki slovenac opazio,zbog visine i stalno mu je govorio da je jedino sto ima visina i da se ne dize u zvijezde.I tako poceo dolazit da ga trenira svaki dan u sali 2 sata i eto gdje je dogur'o... ;)
“I hated every minute of training, but I said, ''Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a champion.''”-Muhammad Ali
O Fortuna
velut luna
statu variabilis...
♥ VICTORIA CONCORDIA CRESCIT ♥

Avatar
Edo_77
Postovi: 979
Pridružen/a: 21 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Edo_77 » 15 jul 2011, 23:02

Mene fasciniraju Crnogorci. Muška i ženska košarka, muški i ženski rukomet, pa i sve omladinske selekcije, daleko bolji od nas.
Čak su nas i u nogometu prešli iako imaju daleko slabije igrače.

Crna gora ima svega milion stanovnika.

santos
Postovi: 736
Pridružen/a: 02 jul 2009, 16:29
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la santos » 15 jul 2011, 23:21

Edo_77 je napisao/la:Mene fasciniraju Crnogorci. Muška i ženska košarka, muški i ženski rukomet, pa i sve omladinske selekcije, daleko bolji od nas.
Čak su nas i u nogometu prešli iako imaju daleko slabije igrače.

Crna gora ima svega milion stanovnika.
620 hiljada imaju,sarajevski kanton :D

da kompletiramo da su bolji i u ekipnim sportovima kao sto je vaterpolo,odbojka

inace na ovom EP A divizije najbolji igrac je crnogorac Mirotic koji igra za Spaniju

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 16 jul 2011, 00:42

Ja sam sinoc sve vidio, necu vise pogledati nijednu utakmicu ove ekipe.
U startu se vidi da iskreno sto sam i sinoc rekao, nema tu IGRACA. Ima fizikalaca, ali nema igraca nijednog. Sta ocekivati od izgubljenog Mujica koji ne moze da se sastavi sa loptom. Covjek osnovne kretnje u odbrani ne zna, o napadu da ne pricamo. Lukic, Boze sacuvaj, na koji nacin je taj covjek u 12. Pa to je Vranes minus 20 cm. Ali, bas tako. Loncar je covjek koji ne moze da organizuje ni jedan napad. Ranko Ivic nakon godinu dana pauze i pada s motora, odradi pripreme i bude u 12. Gajic, vidi se da je iole solidan, ali je suvise spor. Bulic, inekako, ali i on je ubijen u pojam. Begagic nema znanja, snage za dvije utakmice u kontinuitetu. Buza je suvise ubijen u pojam tokom sezone. Bulic inekako solidan, ali Kisic ga ubio u pojam. Miki Halilovic fizikalac, koji iskreno nista nije naucio. Sinoc sam se uvjerio da on ne moze biti medju 12 igraca za Litvaniju. Iz drugog plana da, ali da sebi nesto kreira nikako to.

Ali Radomir Kisic je druga prica. I to jedna strasna. Kada se islo u Srbiju, obukao majicu sa natpisom Srbija. Kada Buza nije htio da jede svinjetinu, prisao mu i rekao mu citiram:"Bre, jedi to", a Basovic suti. Ljigavac, kojeg je njegova zena Natasa uvalila tu da bude. Ne zasluzuje ni da vodi ekipu u opcinskoj ligi.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 16 jul 2011, 00:44

legenda reala je napisao/la:E neno#4 mi uze riječ iz usta .
Pregledo sam prvo poluvrijeme i govorim sam sebi ,jadna naša košarka ,ako nam je ovo budućnost .
Pa jbt igrači nikakvi ,naki sitni mršavi jbt jedva hodaju,ne znaju loptu da prenesu ,slobodno koda nikad nisu šutnuli u životu .
Ljudi ima li ikakve nade za našu košarku jer iz ove ekipe niko nije ni K od Košarkaša :(
Kao sto i rekoh sinoc. Nazalost, ali je tako.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
floyd
Postovi: 1012
Pridružen/a: 14 feb 2011, 13:44
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la floyd » 16 jul 2011, 01:19

neno#4 je napisao/la: Ali Radomir Kisic je druga prica. I to jedna strasna. Kada se islo u Srbiju, obukao majicu sa natpisom Srbija. Kada Buza nije htio da jede svinjetinu, prisao mu i rekao mu citiram:"Bre, jedi to", a Basovic suti. Ljigavac, kojeg je njegova zena Natasa uvalila tu da bude. Ne zasluzuje ni da vodi ekipu u opcinskoj ligi.
Auu, pa ovdje ima elemenata za degeneka. Paradoks Bosne. Neprijatelj nas moze samo strmopizdit, nikako pomoc...ali je tu zbog nac. kljuca.

Sto se tice igarca, nista od niih, valja cekat neku drugu generaciju i hvatat ove vani. Mozda vec sad ukljucit se za Omica...ako bi ovaj dao signal.

Avatar
Bob Rock
Postovi: 53
Pridružen/a: 05 maj 2010, 19:06
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la Bob Rock » 16 jul 2011, 10:27

neno#4 je napisao/la:Ja sam sinoc sve vidio, necu vise pogledati nijednu utakmicu ove ekipe.
U startu se vidi da iskreno sto sam i sinoc rekao, nema tu IGRACA. Ima fizikalaca, ali nema igraca nijednog. Sta ocekivati od izgubljenog Mujica koji ne moze da se sastavi sa loptom. Covjek osnovne kretnje u odbrani ne zna, o napadu da ne pricamo. Lukic, Boze sacuvaj, na koji nacin je taj covjek u 12. Pa to je Vranes minus 20 cm. Ali, bas tako. Loncar je covjek koji ne moze da organizuje ni jedan napad. Ranko Ivic nakon godinu dana pauze i pada s motora, odradi pripreme i bude u 12. Gajic, vidi se da je iole solidan, ali je suvise spor. Bulic, inekako, ali i on je ubijen u pojam. Begagic nema znanja, snage za dvije utakmice u kontinuitetu. Buza je suvise ubijen u pojam tokom sezone. Bulic inekako solidan, ali Kisic ga ubio u pojam. Miki Halilovic fizikalac, koji iskreno nista nije naucio. Sinoc sam se uvjerio da on ne moze biti medju 12 igraca za Litvaniju. Iz drugog plana da, ali da sebi nesto kreira nikako to.

Ali Radomir Kisic je druga prica. I to jedna strasna. Kada se islo u Srbiju, obukao majicu sa natpisom Srbija. Kada Buza nije htio da jede svinjetinu, prisao mu i rekao mu citiram:"Bre, jedi to", a Basovic suti. Ljigavac, kojeg je njegova zena Natasa uvalila tu da bude. Ne zasluzuje ni da vodi ekipu u opcinskoj ligi.
Ne razumijem kakve veze ima sto je obukao majicu Srbija. Ja imam majice i dresove na kojima pise Argentina,Italija, Jamajka... Pa nije se na zvanicnoj utakmici pojavio sa tim natpisom! Pored toga Kisic je Srbin iz Srbije tako da je glupo traziti dlaku u jajetu po tom pitanju. Na stranu sto je on mentol i retard po pitanju pristupa trenerskom poslu i po pitanju odnosa sa pojedinim igracima tj kada nekoga uzme na zub. On samo u Trebinju moze biti trener jer ga tamo iz nekog razloga smatraju strucnjakom, valjda se svi rado sjecaju one generacije sa Ikonicem, Markovicem, Zotovicem, Radovanovicem... Sve u svemu jadni smo kada se mucimo sa Islandom a kosarkaska velesila Belgija nas posteno odvali...
Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!

sandiegochargers
Postovi: 534
Pridružen/a: 13 sep 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la sandiegochargers » 16 jul 2011, 11:02

bio sam i ja na utakmici sinoć pa da i ja nešto napišem :
gajić - fizikalac,ne zna voditi loptu lijevom rukom
lončar- ja ne znam sto on igra 30+ minuta,ne moze organizovati dobar napad,ne moze povuci kontru,ne moze cuvati nikoga tu i tamo bude neki dobar potez ali sve u svemu slabo
ivić- najgori,sporiji od sviju,na egal rezultatu u drugoj dao je dvije ciste lopte belgijancima i onda je sve krenulo nizbrdo
halilović - jeste da forsira ali sinoc je bio najbolji...samo šut mu je katastrofa,svi ga mogu sjeći faulovima
rikalo - vidi se da je za dvije klase fizički slabiji od protivnika i u reprezentaciji je samo sto je iz leotara...ekipa nema pravog playa kako treba a tek rezerva...rikalo je premlad da bi se od njega nesto moglo ocekivati
begagić - pokušavao je sinoć ali jednostavno nije išlo
bulić - dobar pocetak tekme nakon cega ga je kisić zamrznuo sljedecih 10 minuta i totalno ga poremetio
sladoje - sinoc od visokih igrača najbolji...zabio je nekih koševa,skok je puno bolje izgledao sa njim na parketu
mujić - ne moze meda...ne moze zagraditi,bekovi mu uzimaju skokove,ne moze pogoditi polaganje,bio je prije bolji ne kontam sto je ovako propao
buza - pokušavao nešto leđima košu ali promašeni ziceri su ga zakucali na klupu
vrabac - solidna rola zabio je dva šuta i mislim da bi trebao igrati vise jer ekipi fali šut izvana
lukić - citiram "slavko vranješ minus 20 cm" treba godina liku da pretrci teren

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la neno#4 » 16 jul 2011, 11:07

Bob Rock je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:Ja sam sinoc sve vidio, necu vise pogledati nijednu utakmicu ove ekipe.
U startu se vidi da iskreno sto sam i sinoc rekao, nema tu IGRACA. Ima fizikalaca, ali nema igraca nijednog. Sta ocekivati od izgubljenog Mujica koji ne moze da se sastavi sa loptom. Covjek osnovne kretnje u odbrani ne zna, o napadu da ne pricamo. Lukic, Boze sacuvaj, na koji nacin je taj covjek u 12. Pa to je Vranes minus 20 cm. Ali, bas tako. Loncar je covjek koji ne moze da organizuje ni jedan napad. Ranko Ivic nakon godinu dana pauze i pada s motora, odradi pripreme i bude u 12. Gajic, vidi se da je iole solidan, ali je suvise spor. Bulic, inekako, ali i on je ubijen u pojam. Begagic nema znanja, snage za dvije utakmice u kontinuitetu. Buza je suvise ubijen u pojam tokom sezone. Bulic inekako solidan, ali Kisic ga ubio u pojam. Miki Halilovic fizikalac, koji iskreno nista nije naucio. Sinoc sam se uvjerio da on ne moze biti medju 12 igraca za Litvaniju. Iz drugog plana da, ali da sebi nesto kreira nikako to.

Ali Radomir Kisic je druga prica. I to jedna strasna. Kada se islo u Srbiju, obukao majicu sa natpisom Srbija. Kada Buza nije htio da jede svinjetinu, prisao mu i rekao mu citiram:"Bre, jedi to", a Basovic suti. Ljigavac, kojeg je njegova zena Natasa uvalila tu da bude. Ne zasluzuje ni da vodi ekipu u opcinskoj ligi.
Ne razumijem kakve veze ima sto je obukao majicu Srbija. Ja imam majice i dresove na kojima pise Argentina,Italija, Jamajka... Pa nije se na zvanicnoj utakmici pojavio sa tim natpisom! Pored toga Kisic je Srbin iz Srbije tako da je glupo traziti dlaku u jajetu po tom pitanju. Na stranu sto je on mentol i retard po pitanju pristupa trenerskom poslu i po pitanju odnosa sa pojedinim igracima tj kada nekoga uzme na zub. On samo u Trebinju moze biti trener jer ga tamo iz nekog razloga smatraju strucnjakom, valjda se svi rado sjecaju one generacije sa Ikonicem, Markovicem, Zotovicem, Radovanovicem... Sve u svemu jadni smo kada se mucimo sa Islandom a kosarkaska velesila Belgija nas posteno odvali...
Ne znam sta da ti odgovorim na ovo. Ili se pravis bas lud, ili je nesto drugo u pitanju. Ides na sluzbeni put i oblacis majicu sa natpisom Srbija. Sto nije u Srbiji trener neke repke? Zato sto nema kvalitet. A onda dodje i ovamo bude trener, kao kida se za rezultat i nesto slicno. Mislim da niko nema nista protiv sto je on Srbin, ali takvo nesto uraditi je za svaku osudu, da je pravi Savez odmah prijava protiv njega bi trebala ici.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 16 jul 2011, 14:56

U 15 sati BiH igra protiv Bjelorusije.Nadam se da je i Neno#4 kraj kompa i da bi mogao dati koji komentar na kretanje rezultata.Moje "laicko" misljenje je da cemo ih dobiti bar 20 razlike.Samom pobjedom bi se ponovo ukljucili u borbu za prva dva mjesta koja vode u drugi krug,mada sumnjma da mozemo dobiti Izraelce.
BTW evo i tabele nakon dva odigrana kola:
Team P W/L F/A Pts
1. Belgija 2 2/0 159/114 4
2. Bosnia and Herzegovina 2 1/1 146/161 3
3. Israel 1 1/0 78/73 2
4. Iceland 2 0/2 151/160 2
5. Belarus 1 0/1 50/76 1
Veceras jos igraju Belgija-Izrael
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Mladi reprezentativci/potencijalni reprezentativci BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 16 jul 2011, 15:31

1/4
Letargija se nastavlja,ne moze protivnik biti los koliko mi mozemo biti losiji,a ako bi neko bio i losiji,mi bismo onda ubacili u brzinu vise i ponasali se u skaldu sa superlativom pridjeva los..........bili bi najlosiji.
BTW 18-8 vode Bjelorusi.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.