Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Pim
Postovi: 41
Pridružen/a: 24 feb 2024, 20:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pim » 08 apr 2024, 23:21

U borbi za 3. mjesto, u kojoj su nastupili bez povrijeđenih Jovičića i Radošića, nakon velike borbe poraženi su od Tofaša rezltatom 93:89.

Tofaš je imao prednost tokom većeg dijela meča, Igokea m:tel nije odustajala i u poslednjoj četvrtini su došli do preokreta, ali nisu uspjeli da je zadrže stečenu prednost. U uzbudljivoj zavšnici Tofaš je bio precizniji i na kraju pobijedio.

Ačimović je predvodio Igose sa 20 poena i 14 skokova, Duvnjak 17 poena i 6 asistencija, Kuridža 16 poena i 10 skokova, po 11 poena dali su Vuleta i Perišić, a Milovanović je postigao 10 poena.
Nista novo, Ačimović, Duvnjak, Kuridža, Jovičić i Vuleta sigurni za juniorsku selekciju BiH, dok će Milovanović biti prvi plej kadetske selekcije.

Pim
Postovi: 41
Pridružen/a: 24 feb 2024, 20:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Pim » 09 apr 2024, 00:03

Mahir Đulić je zbog povrede van terena bio mjesec dana, a njegov povratak bio je na derbi utakmicu sa KK Spars. KK Igman Burch savladao je Sparse u derbiju s 61:71. Utakmicu je obilježio upravo Mahir Đulić, jer je odma nakon povratka odigrao briljantnu utakmicu i postogao 25 poena.
Da li će Mahir ponovo ostati bez reprezentativnog poziva ?

Ascinica
Postovi: 29
Pridružen/a: 05 avg 2023, 18:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ascinica » 09 apr 2024, 10:05

Da li ima ista od klinaca za juniore i kadete da su prosli ispod radara i nikada nisu pozivani za repku a pruzaju dobre partije za klubove?
Zivo me interesuje sta nam je struka sve propustila godinama

bihfanaticos66788
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jun 2023, 17:29
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la bihfanaticos66788 » 09 apr 2024, 11:34

Pim je napisao/la:
08 apr 2024, 23:21
U borbi za 3. mjesto, u kojoj su nastupili bez povrijeđenih Jovičića i Radošića, nakon velike borbe poraženi su od Tofaša rezltatom 93:89.

Tofaš je imao prednost tokom većeg dijela meča, Igokea m:tel nije odustajala i u poslednjoj četvrtini su došli do preokreta, ali nisu uspjeli da je zadrže stečenu prednost. U uzbudljivoj zavšnici Tofaš je bio precizniji i na kraju pobijedio.

Ačimović je predvodio Igose sa 20 poena i 14 skokova, Duvnjak 17 poena i 6 asistencija, Kuridža 16 poena i 10 skokova, po 11 poena dali su Vuleta i Perišić, a Milovanović je postigao 10 poena.
Nista novo, Ačimović, Duvnjak, Kuridža, Jovičić i Vuleta sigurni za juniorsku selekciju BiH, dok će Milovanović biti prvi plej kadetske selekcije.
Sto se tice Vulete on nema pravo nastupa za nas jer je nastupao za Srbiju, a uz tu cetvoricu najvece sanse da budu na spisku imaju Djedovic, Hrelja, Egic, Delic, Korlatovic, ali poznavajuci nas savez i nasu reprezentaciju menadzeri su ti koji ce odluciti ko ce na spisak a ko ne.

Avatar
RoninX
Postovi: 1949
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la RoninX » 09 apr 2024, 14:33

Zanima me samo napredak Jasarevica...ostali i nemaju neki plafon...ili su u medjuvremenu napredovali. Za kadete ne znam sta ocekivati.

bihfanaticos66788
Postovi: 38
Pridružen/a: 28 jun 2023, 17:29
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la bihfanaticos66788 » 10 apr 2024, 00:24

RoninX je napisao/la:
09 apr 2024, 14:33
Zanima me samo napredak Jasarevica...ostali i nemaju neki plafon...ili su u medjuvremenu napredovali. Za kadete ne znam sta ocekivati.
Kantonalnu juniorsku ligu igra dobro, ubacio je na jednom mecu 42 poena, ali ta liga nikad slabija nije bila, dok u A2 nema neku znacajnu minutazu.

costacurta08
Postovi: 512
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la costacurta08 » 10 apr 2024, 10:49

bihfanaticos66788 je napisao/la:
10 apr 2024, 00:24
RoninX je napisao/la:
09 apr 2024, 14:33
Zanima me samo napredak Jasarevica...ostali i nemaju neki plafon...ili su u medjuvremenu napredovali. Za kadete ne znam sta ocekivati.
Kantonalnu juniorsku ligu igra dobro, ubacio je na jednom mecu 42 poena, ali ta liga nikad slabija nije bila, dok u A2 nema neku znacajnu minutazu.
Mislim da je ovo najveći belaj. Gledam na TK, katastrofa ove godine nikad gore nije bilo. A tek predstoji havarija i odron kvaliteta
Ovo sto pojedinci daju po 40- 50 koševa je iz razloga što se forsiraju određena djeca radi statistike kako bi se nametnulo reprezentaciji, sve na uštrb ostale djece u ekipi. A to sto je 50 koseva dao protiv ekipe koja je u rangu neke školice košarke nije bitno. :?
Ne razumijem kome je u interesu da se ubije i ugasi sve sto vrijedi zarad par hiljada maraka lične koristi.
Fuj :thumbdown:

costacurta08
Postovi: 512
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la costacurta08 » 10 apr 2024, 11:07

Mislim da je krajnje vrijeme da neko sposoban počne raditi sa djecom. Neko ko neće gledati vlastiti interes i korist.
Ovako kako su ustrojeni i ove rgionalne lige iliti RKSovi je put ka uništenju sporta. Mora se pod hitno napraviti reorganizacija, jer šta će djeca npr juniori Živinica koji su završili sezonu u martu i čekaju oktobar kad počinje nova sezona? Plaćaće uredno članarine a treniraju u dvorani koja je malo toplija od mezara i jedino u julu je prijatno boraviti u istoj al tad su na raspustu znači nema ni treninga.
Promocija sporta nikakva ili sve šablonski, nekakve stipendije tu i tamo, odemo na međunarodni turnir i nalupaju nas ekipe u čijim zemljama je košarka egzotični sport al svejedno rade sa djecom puno ozbiljnije.

EdinjoBos
Postovi: 1295
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la EdinjoBos » 15 apr 2024, 21:38

Mladi reprezentativac BiH, Bakir Djedović, osvojio titulu prvaka u Grčkoj

...Na kraju su slavili saigrači našeg reprezentativca Bakira Djedovića koji su slavili sa 59:46. Djedović je u ovom meču ubacio osam poena.

spo-rtcen-tar

Bassha
Postovi: 8751
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 28 apr 2024, 23:42

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.