Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

berardi25
Postovi: 721
Pridružen/a: 12 feb 2014, 15:25
Lokacija: vukojebina
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la berardi25 » 14 sep 2016, 00:50

Derdiyok je napisao/la:Koliko koštaju kugle i krajnice za peugeota 206 ?

U AVANTI-ju po 15-tak KM, prejeftino jbt :?
krajnice ok,a kugle mislim da idu u kompletu sa lafetom i to kosta puno vise :?
https://pbs.twimg.com/media/Bm6HHeLCEAE3QJh.jpg

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 14 sep 2016, 01:47

To kod Fiata cesto ide u kompletu, šajze. Pa kugle i krajnice bi trebale biti jeftine (potrosna roba), pogotovo jer kod nas dominiraju kinezi.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la autogol » 14 sep 2016, 02:21

majestic24 je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Da, moguce je.
Porsche Panamera, 3.0 dizel, automatik, trosi oko 5.5l evrodizela na otvorenoj cesti
bmw 335i e92...Bregenz-Bihac , manje od 10 litara prosjecna potrosnja
A koliko taj 335i uzima od 160 km/h a da ne spominjem 200+ km/h :kafa:
I sam vozim benzinca i da me je bio cilj da mi auto uzima 5l otvorene uzeo bih dizela.Ja na svom bordu nikad nisam vidio da pise ispod 6l a inace i ne pratim toliko potrosnju,nego cesto putujem sam pa da ubijem dosadu.
Potrosnja je najmanji problem kad je u pitanju ekonomicnost jednog automobila.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14322
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 sep 2016, 11:58

Prema dosadašnjim analizama koje su obavljene na putevima u BiH i prema podacima MUP-ova, najčešči uzrok nesreća na bh. cestama je neprilagođena brzina. Tako će zakonskim izmjenama brzina do 30 kilometara na sat veća od dozvoljene biti kažnjavana od 100 do 300 KM, a za prekoračenje iznad 30 kilometara na sat kazne će biti od 400 do 1.000 KM. U ovom novčanom rasponu plaćat će se kazna i za odbijanje alkotesta, kao i za utvrđeni stepen alkoholiziranosti iznad 1,5 grama alkohola u krvi.

Zakonskim izmjenama predviđaju se i veće kazne za vozače koji koriste mobilni telefon tokom vožnje, kao i za nekorištenje sigurnosnog pojasa. Kazne za ove prekršaje iznosit će od 100 do 300 KM. Ukoliko pješaci budu na pješačkom prelazu razgovarali putem mobitela, bit će kažnjeni sa 40 KM, jer se novim zakonom to tretira kao saobraćajni prekršaj.

Novina koja podrazumijeva usklađivanje bh. zakona s evropskim jeste i ta da će vozačima u prve dvije godine od dobijanja vozačke dozvole biti zabranjeno upravljanje motornim vozilom od ponoći do pet sati ujutro, piše Dnevni Avaz. Istoj kategoriji vozača, ako su u roku od dvije godine sakupili četiri kaznena boda, bit će oduzeta i poništena vozačka dozvola. Vozačima koji budu stvarali buku poput škripe guma ili na neki drugi način (bespotrebno korištenje sirene) bit će naplaćivana kazna u iznosu od 40 KM. Prema novim rješenjima, vozilima registriranim u inozemstvu na teritoriju naše zemlje neće moći upravljati osobe koje imaju stalno prebivalište u BiH. Novim izmjenama vozač bicikla nije više obavezan koristiti zaštitnu kacigu na javnom putu, prenosi Avaz.
:lol:

Od Konjica do Mostara mogu se mahom kretati neregistrovana vozila brzinom preko 130 km/h i da tek svako 20. bude primjeceno od strane policije.

Nisu problem propisi, kazne pa cak i troduplo vece, nego nedostatak adekvatne opreme + nocne smjene na barem tri - cetiri punkta, od kojih bi dva trebala biti mobilna i nepredvidljiva.

Ev sada za bajram isao u Bugojno, nigdje ni traga od kontrole, barem ne u periodu kada smo dolazili/odlazili sem onog radara pored benzinske sto i svaka baba zna.

Uhvate te u sred zime, gleda stopke, mal sadrzaj gepeka a gume izlizane do bola, plus neke intermedija i cetiri razlicite a upravo je to jedan od gl okidaca pizdarija uz neprimjerenu brzinu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 sep 2016, 12:14

Asteriks je napisao/la: Ev sada za bajram isao u Bugojno,
Bio si mi u komšiluku, a nisi zvao na kafu, drugi put će vas vratit sa Makljena :P
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14322
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 sep 2016, 12:35

Aj ak nista znam od koga cu uzeti kesa ak zatreba podmitit pandure. :)
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Conte
Postovi: 172
Pridružen/a: 23 avg 2016, 19:28
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Conte » 15 sep 2016, 12:44

Asteriks je napisao/la:
Prema dosadašnjim analizama koje su obavljene na putevima u BiH i prema podacima MUP-ova, najčešči uzrok nesreća na bh. cestama je neprilagođena brzina. Tako će zakonskim izmjenama brzina do 30 kilometara na sat veća od dozvoljene biti kažnjavana od 100 do 300 KM, a za prekoračenje iznad 30 kilometara na sat kazne će biti od 400 do 1.000 KM. U ovom novčanom rasponu plaćat će se kazna i za odbijanje alkotesta, kao i za utvrđeni stepen alkoholiziranosti iznad 1,5 grama alkohola u krvi.

Zakonskim izmjenama predviđaju se i veće kazne za vozače koji koriste mobilni telefon tokom vožnje, kao i za nekorištenje sigurnosnog pojasa. Kazne za ove prekršaje iznosit će od 100 do 300 KM. Ukoliko pješaci budu na pješačkom prelazu razgovarali putem mobitela, bit će kažnjeni sa 40 KM, jer se novim zakonom to tretira kao saobraćajni prekršaj.

Novina koja podrazumijeva usklađivanje bh. zakona s evropskim jeste i ta da će vozačima u prve dvije godine od dobijanja vozačke dozvole biti zabranjeno upravljanje motornim vozilom od ponoći do pet sati ujutro, piše Dnevni Avaz. Istoj kategoriji vozača, ako su u roku od dvije godine sakupili četiri kaznena boda, bit će oduzeta i poništena vozačka dozvola. Vozačima koji budu stvarali buku poput škripe guma ili na neki drugi način (bespotrebno korištenje sirene) bit će naplaćivana kazna u iznosu od 40 KM. Prema novim rješenjima, vozilima registriranim u inozemstvu na teritoriju naše zemlje neće moći upravljati osobe koje imaju stalno prebivalište u BiH. Novim izmjenama vozač bicikla nije više obavezan koristiti zaštitnu kacigu na javnom putu, prenosi Avaz.
[emoji38]

Od Konjica do Mostara mogu se mahom kretati neregistrovana vozila brzinom preko 130 km/h i da tek svako 20. bude primjeceno od strane policije.

Nisu problem propisi, kazne pa cak i troduplo vece, nego nedostatak adekvatne opreme + nocne smjene na barem tri - cetiri punkta, od kojih bi dva trebala biti mobilna i nepredvidljiva.

Ev sada za bajram isao u Bugojno, nigdje ni traga od kontrole, barem ne u periodu kada smo dolazili/odlazili sem onog radara pored benzinske sto i svaka baba zna.

Uhvate te u sred zime, gleda stopke, mal sadrzaj gepeka a gume izlizane do bola, plus neke intermedija i cetiri razlicite a upravo je to jedan od gl okidaca pizdarija uz neprimjerenu brzinu.
Ma sad ce kazne zara biti, jer valjda se ukida i ono 50% uplati u roku 8 dana :(

Po meni ako već hoće da se uskladjuju s EU neka prvo naprave pravi tehnički pregled da se mora proći ;)

I da ko najviše profitira od novog zakona, naravno drotovi jer sad ispod 40 km neće uzimat :rol:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14322
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 sep 2016, 12:47

Kae ebo tehnicki sve ured samo prevelika emisija stetnih gasova i malo zadnja desna pakna ne hvata. :lol:

Ljudi ne znaju da mali milion problema utice na stetnost izdusnih gasova pocev od izduhnog sistema, senzora, loseg goriva do samog stanja motora.

Pretice dvica, uzela zalet sa Bradine i toliko zacadi kolonu da napravi strasnu pometnju gdje se ne zna ko pije ko placa. :rol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 15 sep 2016, 23:22

Ne znam jesam li dobro razumio, registrirana vozila vani nece se moci voziti u BiH?

Sta be sad za mene npr. Auto registrovano u EU, ja imam punomoc i vozim po BH, ispada da ne mogu to?!
Mia San Mia

Avatar
Conte
Postovi: 172
Pridružen/a: 23 avg 2016, 19:28
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Conte » 16 sep 2016, 09:08

R32 je napisao/la:Ne znam jesam li dobro razumio, registrirana vozila vani nece se moci voziti u BiH?

Sta be sad za mene npr. Auto registrovano u EU, ja imam punomoc i vozim po BH, ispada da ne mogu to?!
Ispada da moraš imat mjesto prebivališta gdje i auto po ovom novom, bar sam ja to tako protumačio ;)

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 16 sep 2016, 10:09

Tako sam i ja skonto, mada mi nema logike...
Mada sad ako se auto vodi u EU i vlasnik se vodi tamo, ne bi trebalo bit problema.
Mia San Mia

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 16 sep 2016, 13:30

“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Conte
Postovi: 172
Pridružen/a: 23 avg 2016, 19:28
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Conte » 16 sep 2016, 13:33

R32 je napisao/la:Tako sam i ja skonto, mada mi nema logike...
Mada sad ako se auto vodi u EU i vlasnik se vodi tamo, ne bi trebalo bit problema.
Pa to vlasnik da bude u EU, e sad koliko ce tolerisati vozanje trećeg lica sa tim autom ne znam :mrgreen:

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 16 sep 2016, 15:08

A ko ih yebe onda, meni nema zime :lol:

Ja cu dobit potvrdu i sto treba za punomoc u EU, jedino me ovi na granicama mogu zayebavati.
Mia San Mia

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 20 sep 2016, 19:48

“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Asteriks
Postovi: 14322
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 28 sep 2016, 09:19

slika

Jedan od najbolje upakovanih motora uopce. BMW 340-i, nasljednik serije 335-i. 3.0 benzinac, 6 cilindara, 326 KS.

Naravno ima tu vise kategorija u borbi za sami vrh, a boduje se potrosnja, performanse, vibracije, izdrzljivost, itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Neutral » 28 sep 2016, 10:23

Ode mi Merc do kraja ove sedmice :cry:

Ne znam šta ću uzeti, valjda smeće kao sdi :hmmmmm:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 03 okt 2016, 14:26

Šta mislite u vezi ovih kastofona za auto što prodaju po Robotu 35KM ? Ne odvaja se pločica.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Neutral » 03 okt 2016, 14:29

Razbiti će ti neko auto radi 35KM :D

Ode mi Merc u nedjelju najvjerovatnije, uzeo sam solidne pare za svoju 190-ku. Jednostavno mi previše troši.

Sada gledam šta ću uzeti, najsmiješnije je što su mi uži izbor dva auta na koja sam najviže pljuvao, oj karme.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 03 okt 2016, 14:36

Neutral je napisao/la:Razbiti će ti neko auto radi 35KM :D

Ode mi Merc u nedjelju najvjerovatnije, uzeo sam solidne pare za svoju 190-ku. Jednostavno mi previše troši.

Sada gledam šta ću uzeti, najsmiješnije je što su mi uži izbor dva auta na koja sam najviže pljuvao, oj karme.
Čudi me da nećeš opet uzimati Mercedesa s obzirom da si već probao taj užitak :mrgreen:

On ako nanijeti da razbije; razbiće ga bilo pločice ili ne :D
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Beli98, deantinho, Giuseppe1, L-Train, Marsal, numanumaye22, rio_Ferdy88, Surreal, Sveti i 47 gostiju.