Druga Liga - grupa Jug

gnkdinamo
Postovi: 58
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 13 sep 2023, 18:41

Drugo kolo kupa FBiH:

Brotnjo-Vis Simm-Bau Kosova 2-2 penali 5-4
HNK Sloga (U-GV)-Gornji Rahić 2-1
Ljubuški-Stupčanica 1-3

Avatar
Bistrik
Postovi: 1468
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 15 sep 2023, 19:26

Dakle u kup BiH iz ove lige idu Brotnjo i Sloga .

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 15 sep 2023, 21:33

Tako je. Dva od pet drugoligaša u Kupu BiH igra najbolju drugu ligu u državi.

U posljedne tri godine Sloga je jedini klub koji je igrao svake sezone Kup BiH, a da nije igrao u Premijer ligi.
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 58
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 17 sep 2023, 18:47

Neum-Kamešnica 3-2
Ljubuški-Brotnjo 3-4
Sloga-Grude 0-0
Višići-Stolac 5-3
Troglav-Čapljina 2-0
Kruševo-Turbina 5-0
Međugorje-Klis 2-4

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 18 sep 2023, 09:50

Bravo, Troglave!

Čapljina nakon ispadanja iz Prve lige prikovana za dno Druge evo treću sezonu, osim one prve sezone gdje su bili 15 bodova iza prvog. :tokralju:
Hayley <3

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 19 sep 2023, 20:34

Loš ždrijeb u Kupu i treći put ove sezone. :crazy:

Ovo nam je drugi put da igramo sa Sarajevom u ovoj fazi Kupa BiH, prošli put ime je za izbjegavanje penala trebao i raspoložen sudac. Ovaj put će im biti dovoljno 11 igrača. :D
Sloga Uskoplje

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 25 sep 2023, 13:05

Klis - Troglav 1:1
Grude - Međugorje 1:2
Stolac - Sloga 1:1
Turbina - Višići 1:1
Brotnjo - Kruševo 2:4
Kamešnica - Ljubuški 2:2
Rama - Neum 4:0

Čak 4 nerješena duela ovo kolo, a u prijašnjih 5 kola ukupno samo 3. Kruševo zadržalo vodstvo, čak prelako izgleda dolaze do pobjeda, u prosjeku preko 4 gola daju po utakmici. Mi u Jablanicu otišli bez 4 prvotimca, među njima Pažin i Bunoza koji su nam glavne udarne igle, tako da je bod dosta dobar.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 25 sep 2023, 22:23

Mi nastavljamo sa lošim bodovnim učinkom u prvenstvu.

Nadam se da Sarajevo neće doći s prejakim sastavom ili da bar neće biti jako motivirani.
Sloga Uskoplje

Espiritosanto
Postovi: 3008
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Espiritosanto » 25 sep 2023, 22:28

slogauskoplje je napisao/la:
25 sep 2023, 22:23
Mi nastavljamo sa lošim bodovnim učinkom u prvenstvu.

Nadam se da Sarajevo neće doći s prejakim sastavom ili da bar neće biti jako motivirani.
Igra li Mašeta?
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 26 sep 2023, 21:06

Amer? Igra.
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 58
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 28 sep 2023, 12:25

Samo Brotnjo i Troglav imaju uvjete za 1. ligu ;)

Na 1:08:00 jučer je o tome govorio komentator utakmice Brotnjo-Gošk


Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 28 sep 2023, 23:52

Mislio je vjerojatno na klubove koji po njemu pretendiraju na prvo mjesto, a ukupno 8 klubova ima potrebne uvjete za Prvu ligu: Čapljina, Ljubuški, Stolac, Troglav, Međugorje, Grude, Neum i Brotnjo. Za playoff moraš biti najbolje plasiran u ovom društvu i u top5.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 02 okt 2023, 10:47

Uzbudljivo 7. kolo s par iznenađujućih rezultata:

Ljubuški - Rama 1:1
Kruševo - Kamešnica
Višići - Brotnjo 2:2
Sloga - Turbina 5:0
Međugorje - Stolac 2:6
Troglav - Grude 0:1
Čapljina - Klis 1:2

Brotnjo vrlo dobra ekipa, kako su im falila 3 igrača zbog kartona i u srijedu su imali Kup protiv GOŠK-a očekivali smo da će biti i umorni i nešto slabiji, ali nadigrali su nas gotovo u svim segmentima. Dosta mladih igrača koji pokazuju dobar potencijal, jako malo fali ovoj ekipi da bude na samom vrhu, možda šira klupa i par ciljanih pojačanja.
www.facebook.com/hnkvisici

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 30 okt 2023, 10:40

Visok poraz u Ljubuškom, nismo ove sezone dobri.

Ljubuški i Troglav u borbi za doigravanje, iako nitko nema otvorenih ambicija još uvijek.

Rama potonula, zadnjih pet kola bez boda. Kamešnica i Čapljina nastavljaju gdje su stali prošle godine.

Klis i ove godine dobar. Međugorje tako-tako, više se očekivalo možda od njih.

Višićima dolaze najdraži gosti pa će prekinuti niz bez pobjede.

Nikako da se situacija na tabllici stabilizira. U pet bodova od 2. do 11. mjesta.
Sloga Uskoplje

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 13 nov 2023, 09:37

Džaba i kad smo mi došli, ništa od prekida crnog niza. Pobjeda u Višićima, dva kadeta strijelci.

Hoće biti kakav video?
Sloga Uskoplje

gnkdinamo
Postovi: 58
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 26 nov 2023, 15:53

Zaostale utakmice 12. kola:

Grude-Brotnjo 1-3
Klis-Kamešnica 2-0

Ljestvica nakon jesenske polusezone:

1.Ljubuški 14 9 2 3 35 17 29
2.Klis 14 9 2 3 27 19 29
3.Kruševo 14 8 3 3 38 20 27
4.Brotnjo 14 8 3 3 32 25 27
5.Troglav 1918 14 7 3 4 26 18 24
6.Sloga 14 6 4 4 26 17 22
7.Višići 14 6 3 5 31 30 21
8.Neum 14 6 2 6 22 27 20
9.Međugorje 14 5 4 5 26 19
10.Turbina 14 6 1 7 14 24 19
11.Rama 14 4 3 7 22 28 15
12.Stolac 14 4 3 7 21 27 15
13.Grude 14 2 5 7 10 22 11
14.Kamešnica 14 1 5 8 18 8
15.Čapljina 14 1 3 10 12 6

gnkdinamo
Postovi: 58
Pridružen/a: 03 avg 2022, 17:12
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la gnkdinamo » 06 dec 2023, 16:35

ROZIĆ: Liga je dosta izjednačena, pet je kandidata za prvo mjesto

Rezultatski vrlo uzbudljivu jesen su imali članovi Druge lige FBiH Jug gdje su prvi dio natjecanja četiri ekipe u vrhu zaključile unutar dva boda razmaka, dok je između prvog i sedmoplasiranog razlika od samo sedam bodova.

Svoje mjesto među prve četiri ekipe su našli i nogometaši čitlučkog Brotnja koji su upisali osam pobjeda te po tri remija i poraza, uz gol razliku 32:25. Do ovog rezultata ih je s klupe vodio Matej Rozić koji je trener Čitlučana od ljeta 2022. Te sezone su igrali finale Kupa HNŽ i stigli do 2. kola Kupa FBiH s dosta mladom ekipom, dok su prvenstvo završili na petom mjestu.

– I ove sezone to je većinom domaći kadar, s par momaka iz Mostara i jednog dečka iz Širokog Brijega. To je mlad, radan sastav, a rezultati su nas ove polusezone i popratili. Došli smo i do osmine finala Kupa BiH gdje smo ispali od GOŠK-a. Dosta velik uspjeh je to da smo prethodno izbacili prvoligaša Simm Bau. U prvenstvu smo dobili posljednje tri utakmice, zadovoljni smo rezultatima, pogotovo jer smo igrali na dva fronta, a kao amaterskoj ekipi to nam je stvorilo dosta problema. Igrali smo sa 13 – 14 igrača, ali uspjeli smo ipak ostvariti dobre rezultate, govori trener Brotnja Matej Rozić.

Brotnjo posljednjih sezona nije imao izraženih ambicija.

– Tako i sad idemo utakmicu po utakmicu. Mislim da imamo odlično posloženu momčad za ovaj rang koja će se moći boriti za prvo mjesto i nadam se da ćemo se u drugom dijelu sezone još ozbiljnije organizirati pa ako nam se otvori prilika da napadnemo prvo mjesto, mi ćemo to sigurno i probati uraditi. U drugom dijelu ćemo se nastojati i pojačati sa dva – tri igrača na mjestima gdje smo imali problema, kaže Rozić.

Brotnjo je očito jedna od ekipa koja može napasti plasman u viši rang, a uz to imaju i sve uvjete za ulazak u nju.

– Sportski motiv je svakako tu, sve ekipe vole da budu prve na kraju sezone. Mislim da će se prve četiri ekipe, kojima bih dodao i Troglav, boriti za prvo mjesto. Liga je dosta izjednačena, što se vidi po ljestvici na kraju polusezone. Svako svakoga u ovoj ligi može dobiti i nema baš nekih favorita. Dogodilo nam se ove jeseni da smo imali pet pobjeda u gostima, što Brotnjo možda nikad nije napravio, ali smo kući dosta kiksali. Četiri utakmice kući nismo dobili i tu leži naš sadašnji zaostatak, rekao je Matej Rozić.

Idealna liga za mlade igrače

Kakva je danas kvaliteta Druge lige FBiH Jug?

– Imam dosta odigranih utakmica u Prvoj ligi FBiH, a neke od onih u ovom rangu mi po tempu, dinamici, energičnosti igrača liče na prvoligaške utakmice. Tako da ova liga je dosta dobra za mlade igrače. Iako vidim da je izbjegavaju juniori premijerligaša, ne razumijem zašto to rade, jer mislim da je idealna za mlade. Prvi ja sam kao junior Zrinjskog došao u ovu ligu sa još dva suigrača, i sa 18 godina nismo pravili nikakvu razliku u ovom rangu. Ona je razvojna i po meni idealna za adaptaciju mladih igrača na seniorski nogomet.


Dnevni list

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la slogauskoplje » 12 feb 2024, 14:00

Ima li što novo u drugoligašima s juga?
Sloga Uskoplje

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 15 feb 2024, 12:56

U Troglavu se radilo na infrastrukturi, obnova svlačionica. Ne znam je li završeno.

Odigrana jedna pripremna, poraz od juniora Širokog 2-1. Još tri utakmice prije nastavka lige.
Hayley <3

Avatar
hnkvisici
Postovi: 630
Pridružen/a: 24 avg 2011, 17:36
Lokacija: Višići
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la hnkvisici » 19 feb 2024, 21:55

slogauskoplje je napisao/la:
12 feb 2024, 14:00
Ima li što novo u drugoligašima s juga?
Ne znam kako u ostalim, u klubovima u HNŽ je uzbudljivo, pa ću vam dostaviti izvještaj iz sunčane Hercegovine.

HNK Kruševo je počelo s pripremama 15.01., iako veći dio rade na malom terenu (balon dvorana), na velikom bilježe dobre rezultate u prijateljskim.

🆚 NK Neretva Metković 0:2
🆚 NK Hrvace 1:1
🆚 HŠK Zrinjski U-19 2:0
🆚 NK Sesvete U-19 5:2
🆚 FK Velež Nevesinje 2:1
🆚 FK Sloboda 2:3
🆚 FK Bjelopoljac 4:0

Dolasci:
➡️ Velibor Pudar - trener
➡️ Mihael Vidović (NK Kamešnica)
➡️ Marin Vranjić (SC Wacker Obercastrop)
➡️ Marko Čović (NK Široki Brijeg U-19)
➡️ Felix Tetteh (Gana)

Odlasci: ?
—-

HNK Čapljina je također krenula dosta rano i bili su aktivni u akviziciji novih igrača, u pripremama su od 22.01. i odigrali utakmice:

🆚 NK Neretva Metković 0:4
🆚 FK Mladost Gacko 1:0
🆚 NK Neretva Čeljevo 2020 4:2
🆚 NK Čelik 2:4
🆚 HŠK Zrinjski U-19 0:1
🆚 ONK Metković 3:2
🆚 NK Ljubuški 1:1

Dolasci:
➡️ Eduard Raguž (NK Neretva Metković)
➡️ Salko Pirija (NK Travnik)
➡️ Emir Rebac (FK Velež U-19)
➡️ Ante Pažin (HNK Višići)
➡️ Pero Pervan (povratak)
➡️ Ivan Dolić (NK Neretva Metković)

Odlasci:
⬅️ Mikulić Anđelko (FK Velež Nevesinje)
—-

HNK Brotnjo isto ne miruje, stadion im sve više i više liči na onaj stari premijerligaški iz zlatnih vremena, primijetio sam dosta radova i oko stadiona. S pripremama su krenuli 06.02., a imali su tri utakmice:

🆚 NK Nedeljanec 6:0
🆚 HNK Tomislav 0:3
🆚 FK Radnik Hadžići 0:2

Dolasci:
➡️ Toni Babić (HNK Stolac)
➡️ Marko Musa (NK Zmaj Makarska)

Odlasci:
⬅️ Goran Šunjić (?)
—-

NK Međugorje podiže ljestvicu za sve drugoligaše, pogotovo u radu s mladim igračima, imaju definitivno najbolje uvjete za trening, nisam siguran kad su točno krenuli s pripremama, ali prvu utakmicu su imali 15.01. protiv Željezničara, rezultat pretpostavljam ste svi čuli. 😁💪🏽

🆚 NK Željezničar 2:1
🆚 NK Trnje 1:4
🆚 NK Marsonia 1:6
🆚 NK Sesvete U-19 ?:?

Dolasci:
➡️ Ante Babić (RNK Split)
➡️ James Patrik Ostojić (HŠK Zrinjski U-19)
➡️ Meris Memić (FK Blagaj)
➡️ Gabriel Skoko (NK Cim)

Odlasci:
⬅️ Boris Pandža (kraj karijere)
—-

NK Ljubuški, e njih nisam stigao sve upratiti, vidio sam neke realizacije infrastrukturnih projekata, Grad Ljubuški i JP Parkovi rade top posao oko stadiona, automatsko navodnjavanje, rekonstrukcija pomoćnog terena, mali teren s umjetnom travom, prilagodba svlačionica itd. Na društvenim mrežama nisu previše aktivni, ali vidio sam da treniraju još tamo sredinom prvog mjeseca, sigurno su igrali i koju prijateljsku i bili aktivni na “tržištu, mislim da im je vratar Antonio Brkić otišao, a došao Lovro Maslać iz GOŠK-a.
—-

I na kraju Višići, dosta aktivnosti oko kluba preko ove zime, na već sad tradicionalnoj večeri prijatelja kluba okupljen je rekordan broj posjetitelja, predstavljen je projekt nadogradnje svlačionica, dio je već renoviran (WC, tuševi, pločice, krečenje itd.), u izgradnji su nove kućice za rezerve, a u pripreme se krenulo 11.02. te je odigrana jedna utakmica.

🆚 NK Nedeljanec 2:4
🆚 NK GOŠK 0:4
🆚 UŠS Fortuna 3:3

Dolasci:
➡️ Pero Bradvica (NK Neretva Čeljevo 2020)
➡️ Tihomir Jelavić (NK Gusar)
➡️ Aziz Šoše (povratak)
➡️ Marko Jurić (HNK Stolac U-19)
➡️ Tomislav Jurković (povratak)
➡️ Josip Akrapović (HNK Stolac)
➡️ Martin Puljić (HNK Stolac)

Odlasci:
⬅️ Ante Pažin (HNK Čapljina)
⬅️ Ilija Kordić (NK Neretva Čeljevo 2020)
—-

HNK Stolac je kao što se vidi iz priloženog ispunio rubriku odlasci, nemam nekih informacija šta se tamo događa, HNK Neum je krenuo s pripremama 29.01., odigrali su dvije prijateljske i to NK Neretva Čeljevo 2020 (2:2) i UŠS Fortuna (2:0).

Uglavnom, vidi se da se ozbiljno radi u Drugoj ligi, mislim da ćemo u par idućih sezona dati sigurno jednog, a možda i dva nova federalna prvoligaša.

Od županijskih klubova HNŽ neku izraženiju ambiciju za Drugu ligu nitko ne pokazuje, Fortuna je uvjerljivo prva zasad ali nemaju svoj stadion i nisam baš siguran za stabilne financije. Ali Neretva Čeljevo 2020 je krenula s pripremama dosta rano i pokazuju određenu želju za Drugom ligom, međutim problem im je omladinski pogon, prvi tim su dobro pojačali. Ako se uspiju posložiti, možda Općina Čapljina dogodine bude imala čak tri drugoligaša!
www.facebook.com/hnkvisici

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.