Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Adi_Zepce » 06 nov 2011, 23:29

Ne shvatam zasto neko ne bi mogao reci za nekih strani klub "Moj,MI,nasi" itd.Evo konkretno cu uzeti svoj primjer,uz Valenciu sam skoro pa i 15 godina,znaci poceo sam za njih navijati prija ona zlatne generacije u kojoj su igrali Mendieta,Lopez,Farinos,Ilie itd.
Uz ovaj klub sam dozivo stotine radosti,ali sam bgm zbog njega prolio i stotine suze.Posljednje tri godine nisam propustio niti jednu utakmicu Valencije,istina gledam ih preko streama ali ce doci dan kada cu i ja reci "Anthem a Mestalla" :D
Vjerujem da među nama Bosancima i Hercegovcima ima jos fanatika nekih timova koji se nalaze van nase domovine i po meni to je sasvim uredu,cak sto vise uvijek mi je drago upoznati nekog ko je istinski fan nekog stranog kluba ;)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la propuh » 06 nov 2011, 23:43

Adi_Zepce je napisao/la:Ne shvatam zasto neko ne bi mogao reci za nekih strani klub "Moj,MI,nasi" itd.Evo konkretno cu uzeti svoj primjer,uz Valenciu sam skoro pa i 15 godina,znaci poceo sam za njih navijati prija ona zlatne generacije u kojoj su igrali Mendieta,Lopez,Farinos,Ilie itd.
Uz ovaj klub sam dozivo stotine radosti,ali sam bgm zbog njega prolio i stotine suze.Posljednje tri godine nisam propustio niti jednu utakmicu Valencije,istina gledam ih preko streama ali ce doci dan kada cu i ja reci "Anthem a Mestalla" :D
Vjerujem da među nama Bosancima i Hercegovcima ima jos fanatika nekih timova koji se nalaze van nase domovine i po meni to je sasvim uredu,cak sto vise uvijek mi je drago upoznati nekog ko je istinski fan nekog stranog kluba ;)
Da se ukljucim i ja na ovu temu
Upravo ovo ne razumijem da mozes da se radujes i tugujes uspjesima nekog "tamo" kluba , kao recimo sto mozes nekog uz koga si odrastao gdje te stari vodio kad nisi znao oprat dupe itd.
Ok mi je simpatisat nekoga recimo ja sam Chelsea "zavolio" zbog Zole ili Napoli zbog Maradone ,al sad da se nerviram ako izgube ili da skacem od radosti kad pobjede to mi vec ne ide nikako u glavu ,nekako mi to nije to.
Mislim da ce dosta raje razumjet na sta mislim , npr zadnji derbi nije bio ni za 0 sto se tice igre al onaj trenutak kad je pao go e to se brate nemoze zamjeniti nizasta ;)
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Adi_Zepce » 06 nov 2011, 23:47

propuh je napisao/la:
Adi_Zepce je napisao/la:Ne shvatam zasto neko ne bi mogao reci za nekih strani klub "Moj,MI,nasi" itd.Evo konkretno cu uzeti svoj primjer,uz Valenciu sam skoro pa i 15 godina,znaci poceo sam za njih navijati prija ona zlatne generacije u kojoj su igrali Mendieta,Lopez,Farinos,Ilie itd.
Uz ovaj klub sam dozivo stotine radosti,ali sam bgm zbog njega prolio i stotine suze.Posljednje tri godine nisam propustio niti jednu utakmicu Valencije,istina gledam ih preko streama ali ce doci dan kada cu i ja reci "Anthem a Mestalla" :D
Vjerujem da među nama Bosancima i Hercegovcima ima jos fanatika nekih timova koji se nalaze van nase domovine i po meni to je sasvim uredu,cak sto vise uvijek mi je drago upoznati nekog ko je istinski fan nekog stranog kluba ;)
Da se ukljucim i ja na ovu temu
Upravo ovo ne razumijem da mozes da se radujes i tugujes uspjesima nekog "tamo" kluba , kao recimo sto mozes nekog uz koga si odrastao gdje te stari vodio kad nisi znao oprat dupe itd.
Ok mi je simpatisat nekoga recimo ja sam Chelsea "zavolio" zbog Zole ili Napoli zbog Maradone ,al sad da se nerviram ako izgube ili da skacem od radosti kad pobjede to mi vec ne ide nikako u glavu ,nekako mi to nije to.
Mislim da ce dosta raje razumjet na sta mislim , npr zadnji derbi nije bio ni za 0 sto se tice igre al onaj trenutak kad je pao go e to se brate nemoze zamjeniti nizasta ;)
Heh sve zavisi ko se u sta zaljubi :D Po meni je to samo stvar nekog simpatisanja,evo pratim domaću nogometnu scenu nekada sam pratio Zepce jer tu zivim,pratim tkdj.i Proleter Teslic (1.RS),ali iako su to klubovi iz mojih gradova ne osjećam neku veliku ljubav prema njima,kao sto je recimo osjecam u trenutcima kada igra Valencia.
Jednostavno nekad se desi neko cudo,pa zavolis ekipu sa kojom ti niko nikada u zivotu nije imao veze,ali vremenom ti pođes stvarati te veze :mrgreen:
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
mighty_reds
Postovi: 855
Pridružen/a: 28 dec 2009, 01:23
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la mighty_reds » 07 nov 2011, 00:33

Jednostavno Liverpool je meni dosta i tuge i radosti i uvijek ću se smatrati njihovim navijačem pa makar i ne otišao na tekmu. Ja bi volio da navijam za domaće klubove (konkretno Čelik) ali jednostavno ne vrijedi potrganih živaca kad ja vidim da je njemu igraču svejedno više nego meni.O korupciji i štimanju po nacionalnom ključu da ne govorim.
The status of being a Liverpool player keeps our players motivated.'
- Bill Shankly

R.I.P. Haris Arapović (hary_ynwa) You'll never walk alone

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la samo_lijevo » 07 nov 2011, 00:45

Dule 078 je napisao/la:Svaka cast,nisam jedini u BiH koji ovako misli,a vec sam se bio zabrinuo da cu morati postupiti po onoj narodnoj "Ako ti trojica kazu da si pijan,lezi i valjaj se" :oops:
Imaju HZ jednu pjesmicu:"SVAKE DRUGE SUBOTE SE RANO BUDIM JA,MOJA RAJA VEĆ ME ČEKA ISPOD PROZORA,STARA PITA S KIM TO DANAS IGRA SARAJ'VO,NI ZBOG KOG SE NEBI TAKO RANO BUDIO."
To ovi navijaci nikada nece osjetiti.Ne mogu oni osjetiti kako je kada ti klub ispadne u 2. ligu pa ga pratis i tada po velegradima entitetskim.Ipak bolje je traziti stream za ove gigante i cekati hoce li ih BHT prenositi utorkom ili srijedom.
Kazu stimaju se utakmice u nasoj ligi,pa sta reci tek za npr. UEFU oni su posteni pravo.Barseloni nikad nije nastimana utakmica :lol: how yes no.
Gledaju klubove s 70000 gledalaca na utakmici od tog 20000 kineza ili pakistanaca sa nikon kamerama.
Prave nakve udruge tipa "Barselona BIH" il kako se vec zovu i skupe se dva puta godisnje u kafani i navijaju :lol: :lol: :lol:
.
Ne kazem ja da ne treba gledati strani fudbal,treba ali ljudi budimo realni kako neko moze da kaze da navija za taj i taj klub a nisu ni u istoj vremenske zoni.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Arnelinho » 07 nov 2011, 01:06

Ajd da povučemo paralelu:
Kako neko može voljeti stranu muziku ?
Kako neko može voljeti Dostojevskog ?

Ružno je to kad se ograničavaš nacijom, još ružnije zavičajem. Hvala bogu da ima ljudi koji vole svašta, inače gdje bismo dospjeli...

Ovde izgleda vlada pretežno konzervativno razmišljanje ili sam ja stek'o takav dojam. :?
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la samovasposmatram » 07 nov 2011, 01:36

Arnelinho je napisao/la:Ajd da povučemo paralelu:
Kako neko može voljeti stranu muziku ?
Kako neko može voljeti Dostojevskog ?

Ružno je to kad se ograničavaš nacijom, još ružnije zavičajem. Hvala bogu da ima ljudi koji vole svašta, inače gdje bismo dospjeli...

Ovde izgleda vlada pretežno konzervativno razmišljanje ili sam ja stek'o takav dojam. :?


jel konzervativno razmisljanje lose? ;) nebi reko da smo konzervativni vise bi reko da smo puristi. support your local club :) pozz
WHUFC

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 07 nov 2011, 02:15

a ovo je isto kao i primjera radi da neko kaze kako mozes voljeti djevojku iz drugog grada...


u sustini ljubav nema granica, pa tako i u ovom slucaju...
naravno da neko moze navijati za neki klub koji se ne nalazi u njegovoj drzavi...

misljenja sam da se u ovom slucaju moze raspravljati samo na temu zbog cega neko vise voli Barcu, Real, Manchester United, Juventus nego Zelju, Sarajevo, Velez...

evo ja cu sad dati svoj primjer...
navijam za Barcu i eto kao za Zelju, ovo za Zelju vise iz djecacke ljubavi prema nekom lokalnom klubu,
iso sam prije uvijek na domace utakmice Zelje, sjecam se i kad sam bio manji (10-12) god, sa starim pod ruku i haj na Grbavicu, al sad skoro i da ne pratim nasu ligu,
ponekad pogledam rezultate, pogledam derbi (cak sam juce gledo prvo Manchester United, pa tek onda se kasnije uljucio u drugo poluvrijeme Zeljo-Sarajevo), pogledam i europske utakmice i to je to od nasih klubova sto pratim...
eventualno ako nemam pametnijeg posla, mogu pogledati utakmicu nasih ekipa, al rijetko..

s druge strane za Barcu navijam, ne znam ni sam, odkako sa crtanih predjes na fudbal, valjda od tad, ne znam to objasniti, i ne propustam utakmice, skacem kad daju gol, nerviram se kad prime, dok kad gledam Zelju potpuno sam opusten, i manje-vise mi je hoce li pobjediti Zeljo ili njegov protivnik, osim u europskim utakmicama kad navijam za nase (iz BiH)...

a ono glavno pitanje je zbog cega neko voli strane, a ne domace klubove, odnosno vise voli strane, a manje domace...

1. kvalitet fudbala
ovo je vjerovatno najvazniji faktor, jer vecina ljudi (bar sam ja tog misljenja) vise voli gledati dobar fudbal, nego los...evo kao sto sam vec reko juce utakmica Manchetser United-Sunderland, ne previse zanimljiva kako zna biti EPL, al u svakom slucaju imalo se sta vidjeti, brza igra, tempo, sanse i na jednoj i na drugoj strani..
dok Zeljo-Sarajevo, rovovska borba, niko da spoji 3 tacna pasa, pored onakvog fudbala mozes komotno zaspati, djeci se pjevaju uspavanke, a ti gledas derbi i lagano te uspavaju...

2. igraci
kome da se divis, da kazes on je kralj fudbala, mozda Adilovicu, Zebi, Torlaku,
pogledajte djecu na ulici, sjetimo se samih nas kad smo bili vani od jutra do sutra i citav dan igrali picigena...
nas 5 jarana, jedan Ronaldinho, drugi Giggs, treci Zidane, cetvrti Del Piero, peti Rivaldo itd...
sve vrhunski igraci, najbolje sto je ikad igralo fudbal,
a kome danasnja djeca da se dive, ovim parmacima sto igraju fudbal kod nas...

nekad je ovo i moglo proci, jer su u bivsoj Jugoslaviji igrali sve najbolji svjetski igraci u najboljim svjetskim klubovima, i onda zasto navijati za jednan Real, Barcelonu, kad imas Reala i Barcu u svom gradu, pratis ih jer igraju bolji fudbal od ovih stranih klubova, jer imaju bolje igrace, jednostvno uzivas dok gledas, kao sad kad gledas Barcu....
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

gollum
Postovi: 1446
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la gollum » 07 nov 2011, 03:30

ZELJO DO GROBA je napisao/la:evo ja cu sad dati svoj primjer...
navijam za Barcu i eto kao za Zelju, ovo za Zelju vise iz djecacke ljubavi prema nekom lokalnom klubu,
iso sam prije uvijek na domace utakmice Zelje, sjecam se i kad sam bio manji (10-12) god, sa starim pod ruku i haj na Grbavicu, al sad skoro i da ne pratim nasu ligu,
ponekad pogledam rezultate, pogledam derbi (cak sam juce gledo prvo Manchester United, pa tek onda se kasnije uljucio u drugo poluvrijeme Zeljo-Sarajevo), pogledam i europske utakmice i to je to od nasih klubova sto pratim...
eventualno ako nemam pametnijeg posla, mogu pogledati utakmicu nasih ekipa, al rijetko..
A mogao si nekad doći pogledati i tog Želju, neće nikad biti bolje ako svi budemo tako samo sjedili ispred TV-a i gledali strane klubove. Veća posjeta, veća zainteresovanost sponzora, bolji igrači, bolja igra, začarani krug. Ako 2000 takvih dođe godišnje 10 puta i plati kartu 5 KM, to je 100 000 KM, odnosno godišnja plata za najboljeg igrača Premijer lige.
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
mamaSmurf
Postovi: 378
Pridružen/a: 20 maj 2010, 18:38
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la mamaSmurf » 07 nov 2011, 07:54

ZELJO DO GROBA je napisao/la:a ovo je isto kao i primjera radi da neko kaze kako mozes voljeti djevojku iz drugog grada...


u sustini ljubav nema granica, pa tako i u ovom slucaju...
naravno da neko moze navijati za neki klub koji se ne nalazi u njegovoj drzavi...

misljenja sam da se u ovom slucaju moze raspravljati samo na temu zbog cega neko vise voli Barcu, Real, Manchester United, Juventus nego Zelju, Sarajevo, Velez...

evo ja cu sad dati svoj primjer...
navijam za Barcu i eto kao za Zelju, ovo za Zelju vise iz djecacke ljubavi prema nekom lokalnom klubu,
iso sam prije uvijek na domace utakmice Zelje, sjecam se i kad sam bio manji (10-12) god, sa starim pod ruku i haj na Grbavicu, al sad skoro i da ne pratim nasu ligu,
ponekad pogledam rezultate, pogledam derbi (cak sam juce gledo prvo Manchester United, pa tek onda se kasnije uljucio u drugo poluvrijeme Zeljo-Sarajevo), pogledam i europske utakmice i to je to od nasih klubova sto pratim...
eventualno ako nemam pametnijeg posla, mogu pogledati utakmicu nasih ekipa, al rijetko..

s druge strane za Barcu navijam, ne znam ni sam, odkako sa crtanih predjes na fudbal, valjda od tad, ne znam to objasniti, i ne propustam utakmice, skacem kad daju gol, nerviram se kad prime, dok kad gledam Zelju potpuno sam opusten, i manje-vise mi je hoce li pobjediti Zeljo ili njegov protivnik, osim u europskim utakmicama kad navijam za nase (iz BiH)...

a ono glavno pitanje je zbog cega neko voli strane, a ne domace klubove, odnosno vise voli strane, a manje domace...

1. kvalitet fudbala
ovo je vjerovatno najvazniji faktor, jer vecina ljudi (bar sam ja tog misljenja) vise voli gledati dobar fudbal, nego los...evo kao sto sam vec reko juce utakmica Manchetser United-Sunderland, ne previse zanimljiva kako zna biti EPL, al u svakom slucaju imalo se sta vidjeti, brza igra, tempo, sanse i na jednoj i na drugoj strani..
dok Zeljo-Sarajevo, rovovska borba, niko da spoji 3 tacna pasa, pored onakvog fudbala mozes komotno zaspati, djeci se pjevaju uspavanke, a ti gledas derbi i lagano te uspavaju...

2. igraci
kome da se divis, da kazes on je kralj fudbala, mozda Adilovicu, Zebi, Torlaku,
pogledajte djecu na ulici, sjetimo se samih nas kad smo bili vani od jutra do sutra i citav dan igrali picigena...
nas 5 jarana, jedan Ronaldinho, drugi Giggs, treci Zidane, cetvrti Del Piero, peti Rivaldo itd...
sve vrhunski igraci, najbolje sto je ikad igralo fudbal,
a kome danasnja djeca da se dive, ovim parmacima sto igraju fudbal kod nas...

nekad je ovo i moglo proci, jer su u bivsoj Jugoslaviji igrali sve najbolji svjetski igraci u najboljim svjetskim klubovima, i onda zasto navijati za jednan Real, Barcelonu, kad imas Reala i Barcu u svom gradu, pratis ih jer igraju bolji fudbal od ovih stranih klubova, jer imaju bolje igrace, jednostvno uzivas dok gledas, kao sad kad gledas Barcu....
Samo promijeni nick u BARCA DO GROBA i sve u redu.
Jer stojimo,prkosimo,u srcima te našim nosimo!

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dylan Dog » 07 nov 2011, 10:17

Neki ocito sebi daju za pravo da nekom odredjuju za koga treba da navija,simpatizira,kako im vec godi ocima da vide :roll:
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la mandraX » 07 nov 2011, 11:13

samo_lijevo je napisao/la: Imaju HZ jednu pjesmicu:"SVAKE DRUGE SUBOTE SE RANO BUDIM JA,MOJA RAJA VEĆ ME ČEKA ISPOD PROZORA,STARA PITA S KIM TO DANAS IGRA SARAJ'VO,NI ZBOG KOG SE NEBI TAKO RANO BUDIO."
To ovi navijaci nikada nece osjetiti.Ne mogu oni osjetiti kako je kada ti klub ispadne u 2. ligu pa ga pratis i tada po velegradima entitetskim.Ipak bolje je traziti stream za ove gigante i cekati hoce li ih BHT prenositi utorkom ili srijedom.
Kazu stimaju se utakmice u nasoj ligi,pa sta reci tek za npr. UEFU oni su posteni pravo.Barseloni nikad nije nastimana utakmica :lol: how yes no.
Gledaju klubove s 70000 gledalaca na utakmici od tog 20000 kineza ili pakistanaca sa nikon kamerama.
Prave nakve udruge tipa "Barselona BIH" il kako se vec zovu i skupe se dva puta godisnje u kafani i navijaju :lol: :lol: :lol:
.
Ne kazem ja da ne treba gledati strani fudbal,treba ali ljudi budimo realni kako neko moze da kaze da navija za taj i taj klub a nisu ni u istoj vremenske zoni.
slika

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Nimla_RZ » 07 nov 2011, 11:34

SUPPORT YOUR LOCAL CLUB!
Čelik Zenica 1945

RKO
Postovi: 1095
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:47
Lokacija: TZ
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la RKO » 07 nov 2011, 11:42

Dylan Dog je napisao/la:Neki ocito sebi daju za pravo da nekom odredjuju za koga treba da navija,simpatizira,kako im vec godi ocima da vide :roll:

Pazi , niko ti to ne kaze ali je fazon da si ti simpatizer a ne navijac jer to ne mozes bit. Nemas osnova.
Samo mi nemoj rec ja da imam para ja bi isao na svaku utakmice....to ti je isto kad me neko pita sta vozis a ja kazem Lamborgini pa me pita gdje ti je a ja kazem eno ga u fabrici Lamborginija da imam pare kupio bi ga :?: :?: :!: :!:
RIP SALE VILENJAK

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la spielführer_21 » 07 nov 2011, 12:15

Imam ja par pitanja:
1. U koju grupu spadaju ljudi koji su iz manjih mjesta npr. Donjeg Vakufa a navijaju za "velike bh. klubove" Želju,Sarajevo, Borac (nije važno)?
2. U koju grupu spadaju ljudi iz BiH koji navijaju za Crvenu Zvezdu, Partizan, Hajduk ili Dinamo i često su na utakmicama tih timova, bar na derbijima?
3. U koju grupu spadaju ljudi iz Manchestera recimo, koji žive čitav život u tom gradu, navijaju za United ili City, ali pripadaju nižoj klasi te nemaju mogućnost da kupe ulaznice (koje su enormno skupe) za uzakmice tih timova?
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 07 nov 2011, 12:31

iako su nam to konkurenti,meni su sto puta draži ljudi koji navijaju za Želju,Čelik i Sarajevo,nego za Barcelonu i Inter.
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Kumar
Postovi: 116
Pridružen/a: 22 nov 2009, 15:49
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Kumar » 07 nov 2011, 12:33

Arnelinho je napisao/la:Ajd da povučemo paralelu:
Kako neko može voljeti stranu muziku ?
Kako neko može voljeti Dostojevskog ?
Nešto gore od toga je da sebi dozvoliš da ne znaš nabrojati 3 djela Meše Selimovića a voliš Dostojevskog.
u suštini, kad smo već kod paralela: većini naše raje fudbal se svodi na Manchester (city i utd), Real, Bayern i ostale "popularne" klubove, kao što im se i književnost svodi na djela tipa Anđeli i demoni, Lovac u Žitu, Alhemičar i ono malo lektire što te profesor natjera da pročitaš.
Poenta ove teme je da prije svega volimo svoj lokalni klub, makar on igrao u 2. kantonalnoj ligi.
Kada bi nekog iz Nailswortha pitao za koga navija sigurno bi rekao za Forest Green Rovers (igra u Conference national, ENG) a ne Man Utd.
ZELJO DO GROBA je napisao/la:a ovo je isto kao i primjera radi da neko kaze kako mozes voljeti djevojku iz drugog grada...
Da...dovoljno je da sjediš kući i iz daljine voliš djevojku baš kao što navijaš za Real, daleko od Santiago Bernaeu-a/Madrida

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la LBJ MVP » 07 nov 2011, 12:44

Možel druga tema koja bi se zvala "Smatrate li normalnim da neko prati Premijer jadnu ligu BiH?"
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
J.Goerges
Postovi: 227
Pridružen/a: 05 maj 2011, 15:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la J.Goerges » 07 nov 2011, 12:46

Može li tema ,jel normalno da nekom Higuain može biti idol i da ga smatra najboljim napadačem na svijetu :? :mrgreen:

adn_sah
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la adn_sah » 07 nov 2011, 12:50

Stvarno glupa tema. Kako neko iz gorazda moze navijat za Zelju, kako neko iz Trebinja moze navijat za Borac?
A sta onda reci za ovog lika. http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... 11107017#1

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.