Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 07 nov 2011, 12:50

Ako ništa drugo,ova tema je prva u istoriji sportsport.ba o kojoj se slažu i isto mišljenje imaju navijači Borca,Želje,Sarajeva,Veleža,Slobode ...i to je nešto8-)
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

deni_23
Postovi: 503
Pridružen/a: 29 okt 2009, 14:00
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la deni_23 » 07 nov 2011, 12:56

ne Smatram normalnim da jedna osoba navija za tri ili vise klubova ja licno navijam za zelju sto se tice BIH a sto se tice evrope navijam za real madrid

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la LBJ MVP » 07 nov 2011, 12:59

J.Goerges je napisao/la:Može li tema ,jel normalno da nekom Higuain može biti idol i da ga smatra najboljim napadačem na svijetu :? :mrgreen:
:mrgreen: Zajebo si se ja njega smatram najboljim fudbalerom na svijetu,ali bio si dovoljno blizu.Nije mi idol,idol mi je Hugh Hefner :P
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da nek o navija za Barcu,Lyon,Real

Post Postao/la samo_lijevo » 07 nov 2011, 13:02

Ne mozes biti navijac kluba kojeg gledas preko TV-a ili interneta.Nije tu bitna nacija,vjera,jezik,lokalpatriotizam ...
To je moje misljenje,recimo ja sam jedan od onih iz male sredine a navijam konkretno za Velez.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Rosas7 » 07 nov 2011, 13:16

mosa njazri :)

svak ima pravo izbora,nek navijaju za koga hoce,ali nikad nece imati dozivaljaj kao mi koji navijamo za bh klubove,jer ih pratim sa njmia se radujemo i tugujemo i to sve uzivo ;) ;) ;)
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la raul-zakon » 07 nov 2011, 13:27

Rosas7 je napisao/la:mosa njazri :)

svak ima pravo izbora,nek navijaju za koga hoce,ali nikad nece imati dozivaljaj kao mi koji navijamo za bh klubove,jer ih pratim sa njmia se radujemo i tugujemo i to sve uzivo ;) ;) ;)
pos.erem ti se ja na taj tvoj "doživljaj" u ovakvoj ligi, gdje se 2006. znalo ko će osvojiti ligu 2011. :lol:
Izvini, al' ne ide mi u glavu nikako da ja recimo navijam za Široki, a unaprijed znam da će oni osvojiti ligu ove godine...Taj doživljaj je ravan onome kad bih ja na FM u data editoru napucao San Marino i sa njima osvojio Svjetsko prvenstvo i radovao se tome ! :mrgreen:
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Arnelinho » 07 nov 2011, 13:33

Kumar je napisao/la:
Arnelinho je napisao/la:Ajd da povučemo paralelu:
Kako neko može voljeti stranu muziku ?
Kako neko može voljeti Dostojevskog ?
Nešto gore od toga je da sebi dozvoliš da ne znaš nabrojati 3 djela Meše Selimovića a voliš Dostojevskog.
u suštini, kad smo već kod paralela: većini naše raje fudbal se svodi na Manchester (city i utd), Real, Bayern i ostale "popularne" klubove, kao što im se i književnost svodi na djela tipa Anđeli i demoni, Lovac u Žitu, Alhemičar i ono malo lektire što te profesor natjera da pročitaš.
Poenta ove teme je da prije svega volimo svoj lokalni klub, makar on igrao u 2. kantonalnoj ligi.
Kada bi nekog iz Nailswortha pitao za koga navija sigurno bi rekao za Forest Green Rovers (igra u Conference national, ENG) a ne Man Utd.
ZELJO DO GROBA je napisao/la:a ovo je isto kao i primjera radi da neko kaze kako mozes voljeti djevojku iz drugog grada...
Da...dovoljno je da sjediš kući i iz daljine voliš djevojku baš kao što navijaš za Real, daleko od Santiago Bernaeu-a/Madrida
Znam djela Meše, ne brini. ;) Al' i to što si naveo se opet svodi na (lokal)patriotizam. I on u svakom slučaju nije isključivo pozitivan.

Zašto misliš da je poenta ove teme "da prije svega volimo svoj lokalni klub, makar on igrao u 2. kantonalnoj ligi" ?

Ima ogromno banalnih primjera gdje pojedinac ne voli ono što i okolina voli.
//
I da...aj neka mi neko logično i racionalno objasni zašto je "navijač samo onaj ko ide na tekme" ? Ja tu uopće ne vidim neku vezu...
Kako ste to došli do teze "da navijač može navijati samo na tribinama" ?

Hvala na svakom normalnom odgovoru...
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la raul-zakon » 07 nov 2011, 13:40

Znam djela Meše, ne brini. ;) Al' i to što si naveo se opet svodi na (lokal)patriotizam. I on u svakom slučaju nije isključivo pozitivan. Zašto misliš da je poenta ove teme "da prije svega volimo svoj lokalni klub, makar on igrao u 2. kantonalnoj ligi" ? Ima ogromno banalnih primjera gdje pojedinac ne voli ono što i okolina voli. // I da...aj neka mi neko logično i racionalno objasni zašto je "navijač samo onaj ko ide na tekme" ? Ja tu uopće ne vidim neku vezu... Kako ste to došli do teze "da navijač može navijati samo na tribinama" ? Hvala na svakom normalnom odgovoru...
POTPISČINA ! :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 07 nov 2011, 13:50

a sta onaj ko navija za Zelju, Sarajevo, Velez, Borac a ne ide na utakmice iz sigurnosnih razloga, sto je po mom mislenju sasvim OK, jer doslo je vrijeme da si sigurniji bio u ratu, nego na tibinama, on takodjer nije navijac, jer ne moze doziviti taj neki osjecaj kao oni sto odu na utakmicu...ne kontam stvarno...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

gollum
Postovi: 1446
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la gollum » 07 nov 2011, 14:04

raul-zakon je napisao/la:
Rosas7 je napisao/la:mosa njazri :)

svak ima pravo izbora,nek navijaju za koga hoce,ali nikad nece imati dozivaljaj kao mi koji navijamo za bh klubove,jer ih pratim sa njmia se radujemo i tugujemo i to sve uzivo ;) ;) ;)
pos.erem ti se ja na taj tvoj "doživljaj" u ovakvoj ligi, gdje se 2006. znalo ko će osvojiti ligu 2011. :lol:
Izvini, al' ne ide mi u glavu nikako da ja recimo navijam za Široki, a unaprijed znam da će oni osvojiti ligu ove godine...Taj doživljaj je ravan onome kad bih ja na FM u data editoru napucao San Marino i sa njima osvojio Svjetsko prvenstvo i radovao se tome ! :mrgreen:
Pa neće osvojiti Široki, osvojit će Željo. 8-)
Prvi doživljaj - gledaš preko streama kako Ronaldo zabija Osasuni. Drugi doživljaj - gledaš sa Juga kako pitari zabijaju sami sebi gol, skok u nebo, gori stadion...Neuporedivo i neprocjenjivo. Neke se stvari ne mogu doživjeti "preko interneta".
Navijam za lokalni klub i za Želju, za evropske me zaboli neka stvar, "navijam" za one gdje igraju naši.

[youtube][/youtube]

slika
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Tribalian » 07 nov 2011, 14:06

spielführer_21 je napisao/la:Imam ja par pitanja:
1. U koju grupu spadaju ljudi koji su iz manjih mjesta npr. Donjeg Vakufa a navijaju za "velike bh. klubove" Želju,Sarajevo, Borac (nije važno)?
2. U koju grupu spadaju ljudi iz BiH koji navijaju za Crvenu Zvezdu, Partizan, Hajduk ili Dinamo i često su na utakmicama tih timova, bar na derbijima?
3. U koju grupu spadaju ljudi iz Manchestera recimo, koji žive čitav život u tom gradu, navijaju za United ili City, ali pripadaju nižoj klasi te nemaju mogućnost da kupe ulaznice (koje su enormno skupe) za uzakmice tih timova?
1.Spadaju u grupu navijaca kluba iz svoje zemlje .Meni je to ok,nista cudno nema u tome da neko iz manjih mesta u BIH navija za Sarajevo,Zelju,Velez...

2. I to je ok,masa ljudi iz BIH je navijala pre rata za Zvezdu,Dinamo,Hajduk...pa to su isto klubovi iz njihove zemlje (ex yu) . I u Srbiji su ljudi navijali za Hajduk ( cuvene "Bile noci" u hotelu Jugoslavija :) ),isto su ljudi navijali za Zelju,eno ti onaj Stole iz Bora i ko zna koliko jos njih....

3.Brate ,ovo pod 3 nije pitanje ovoga o cemu mi diskutujemo vec engleskog zakona koji je krajem 80-tih godina stvorio takvu atmosferu na stadionima da najnizi slojevi drustva u toj zemlji nemaju novca za kartu.Svi znamo sta je tome prethodilo,pisao sam o tome na temi "Navijaci".
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la spielführer_21 » 07 nov 2011, 14:13

Tribalian je napisao/la: 3.Brate ,ovo pod 3 nije pitanje ovoga o cemu mi diskutujemo vec engleskog zakona koji je krajem 80-tih godina stvorio takvu atmosferu na stadionima da najnizi slojevi drustva u toj zemlji nemaju novca za kartu.Svi znamo sta je tome prethodilo,pisao sam o tome na temi "Navijaci".
Pitam zbog toga što mnogi kažu ako ne ideš na utakmice nekog tima, ne možeš navijati za njega.. A dobar dio navijača Arsenala, koji žive u Londonu, nikad neće biti uživo na Emiratesima.. I kakva je razlika onda između njih i navijača Arsenala iz BiH? I jednima i drugima nedostaju pare da gledaju omiljeni tim..
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

nick
Postovi: 3621
Pridružen/a: 21 maj 2009, 17:01
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la nick » 07 nov 2011, 14:16

ne znam ali ja vise ne mogu ni gledat te "velikane" ako neko nas ne igra za njih, pogotovo ove nove marketing-bankarske, robovlasnicke klubove sa momentima pedofilije... dokle je to doslo da kupuju djecu od 10 godina...
spielführer_21 je napisao/la:A najgori među najgorima su Avdo Avdić i Sinan Sinanović. Pa kad im samo imena pročitaš, znaš da u toj familiji nije niko normalan...

gollum
Postovi: 1446
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la gollum » 07 nov 2011, 14:19

ZELJO DO GROBA je napisao/la:a sta onaj ko navija za Zelju, Sarajevo, Velez, Borac a ne ide na utakmice iz sigurnosnih razloga, sto je po mom mislenju sasvim OK, jer doslo je vrijeme da si sigurniji bio u ratu, nego na tibinama, on takodjer nije navijac, jer ne moze doziviti taj neki osjecaj kao oni sto odu na utakmicu...ne kontam stvarno...
Još jedna od velikih zabluda, izgovora ili šta već. Bio sam na mali milion utakmica svih rangova takmičenja u BiH, nikad mi sigurnost nije bila ugrožena. Naravno, s organizovanim gostovanjima je druga priča, ali ne moraš na gostovanje, dođi na neku od domaćih utakmica i pomozi klubu. Navijaj za Real ili Barcu, skači i raduj se koliko hoćeš, ali daj neki doprinos i lokalnom klubu, kupi kartu. Pogledaj šta se dešava sa KK i FK Sloboda, baš zbog onih koji su jaki samo na internetu, svijet bi srušili, a u stvarnosti ne rade ništa. Nerviraju ekipe u našoj ligi koje dođu na gostovanje samo zato što moraju i parkiraju autobus ispred gola, ali kad dođu ekipe koje žele igrati, onda se tu ima šta vidjeti. Nije ManU-Arsenal ali se ima šta vidjeti.
Support your local football team!
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la propuh » 07 nov 2011, 14:21

Onako usput za ove sto tvrde da je ovdje kod nas sve nastimano recite i nama koji nesznamo sve to
tj mogli ste pred svako kolo napisat rezultate narednog ili bar ko ce pobjediti da uzmemo pare na kladionici ha ja :D
a ne ovako luate gluposti ko da u drugim ligama nema stimanja , itekako ima samo sto se svi prave coravi i pametni :evil:
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 07 nov 2011, 14:22

U nekim državama postoje zaštićeni termini,i nijedna televizija niti kablovski operater ne smije prenositi strane utakmice u tom zaštićenom terminu kad se igra domaća liga.
Ima li u Bosni iko pametan da potegne to pitanje,a ne da ide prenos Man Utd-Chelsea kad se igra domaća liga? A nažalost,vidimo da ih ima kojima je zanimljivije gledati Manchester nego klub iz svoga grada.
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Tribalian » 07 nov 2011, 14:24

spielführer_21 je napisao/la:
Tribalian je napisao/la: 3.Brate ,ovo pod 3 nije pitanje ovoga o cemu mi diskutujemo vec engleskog zakona koji je krajem 80-tih godina stvorio takvu atmosferu na stadionima da najnizi slojevi drustva u toj zemlji nemaju novca za kartu.Svi znamo sta je tome prethodilo,pisao sam o tome na temi "Navijaci".
Pitam zbog toga što mnogi kažu ako ne ideš na utakmice nekog tima, ne možeš navijati za njega.. A dobar dio navijača Arsenala, koji žive u Londonu, nikad neće biti uživo na Emiratesima.. I kakva je razlika onda između njih i navijača Arsenala iz BiH? I jednima i drugima nedostaju pare da gledaju omiljeni tim..
Kontam te ja,ali odlazimo u filozofske teme i pravo svojine :mrgreen: Video sam ja u Beogradu prosle godine te navijace Arsenala iz BIH ,nek navija ko za koga hoce,samo kazem da bi meni bilo draze da ti ljudi navijaju za Zelju,Zvezdu,Dinamo... :)
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 07 nov 2011, 14:26

Dule 078 je napisao/la:U nekim državama postoje zaštićeni termini,i nijedna televizija niti kablovski operater ne smije prenositi strane utakmice u tom zaštićenom terminu kad se igra domaća liga.
Ima li u Bosni iko pametan da potegne to pitanje,a ne da ide prenos Man Utd-Chelsea kad se igra domaća liga? A nažalost,vidimo da ih ima kojima je zanimljivije gledati Manchester nego klub iz svoga grada.
pa to bilo bilo OK u Engleskoj ili Spaniji al kod nas nikako...
da gledam Travnik-GOSK, a ne Manchester-Arsenal...nema sanse...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la spielführer_21 » 07 nov 2011, 14:29

Dule 078 je napisao/la:U nekim državama postoje zaštićeni termini,i nijedna televizija niti kablovski operater ne smije prenositi strane utakmice u tom zaštićenom terminu kad se igra domaća liga.
Ima li u Bosni iko pametan da potegne to pitanje,a ne da ide prenos Man Utd-Chelsea kad se igra domaća liga? A nažalost,vidimo da ih ima kojima je zanimljivije gledati Manchester nego klub iz svoga grada.
Kod nas nema ni Udruženje Prvoligaša, tako da je suvišno pričati o ostalom.. Koliko god je kriva politika za to, krivi su i klubovi koji ne brinu za svoje dobro. I naši klubovi su najviše krivi što mladi sve manje prate domaću ligu i okreću se stranima.
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Dule 078
Postovi: 868
Pridružen/a: 07 avg 2010, 22:13
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu,Lyon,Real.

Post Postao/la Dule 078 » 07 nov 2011, 14:31

Drago mi je što sam otvorio ovu temu jer sam sad ,nakon ovih 5 stranica,konačno potpuno siguran o čemu se ovdje radi,tako da više,bar što se mene tiče i nema nekog razloga da tema opstaje.
Kod nas što gledamo fudbal uživo je u pitanju strast i ljubav,a treba razumjeti i ove tv navijače Barcelone i Manchestera,to je kao npr što i ja volim pogledati kvalitetan film ili seriju.

Mislim da je to sad svima jasno i da je ova tema završila sa potrebom za svojim postojanjem. Ne treba osuđivati nikoga jer i jedno i drugo ima svoj rezon.
SVE DOK VRBAS BANJALUKOM TECE,BORAC,BORAC,BORAC ZIVJECE!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.