Kvalifikacije za SP 2014

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
mirza_it
Postovi: 747
Pridružen/a: 06 apr 2009, 14:44
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la mirza_it » 24 mar 2013, 15:13

Suarez46 je napisao/la:U grupi A (Europa) Belgija i Hrvatska su već objezbjedili prva dva mjesta pa će biti zanimljiva bitka za prvo mjesto , a Belgiji dajem prednost jer imaju bolji raspored od komšija.
U grupi B Italija će najvjerovatnije biti 1 , a drugo mjesto ide Danskoj iako imaju zaostatak 4 boda od Bugarske ali imaju puno lakši raspored od Bugarske koja ima još samo 1 domaću od 5 utakmica a u gostima sve najteže igraju.
U grupi C Njemačka će kao Italija na poziciju 1 a drugo mjesto velika borba Švedske i Austrije ali Švedska puno lakši raspored ima tako da prednost ide Švedskoj .
U grupi D Nizozemska je sigurni putnik i pozicija broj 1 , dok za 2 poziciju Rumunija i Mađarska se bore ali prednost ide Rumunije zbog boljeg rasporeda ali vidit ćemo u utorak posto obje selekcije idu Turskoj odnosno Nizozemskoj pa moglo bi biti svega ( Možda se i Turska priključi ako dobiju Mađarsku :D ).
U grupi E je veoma zanimljivo . 1 mjesto ide Švicarskoj jer imaju prednost ali i dobar raspored . Za 2 mjesto velika borba Islanda,Norveške i Albanije .Po mom mišljenju Norveška će biti 2 ,jer imaju bolji raspored od Albanije pogotovo od Islanda ,iako Albanija me je prijatno iznenadila tako da ako budu Albanci 2 ne bi me čudilo.
U grupi F Rusija ide kao prvoplasirani najvjerovatnije . Za drugo mjesto se bore Izrael i Portugal . Prednost ide Portugalu jer imaju bolji raspored ali su mi Portugalci nepredvidljivi uvijek tako da će biti zanimljivo za 2 mjesto.
U našoj grupi G mi bi trebali biti 1 . Grci će biti 2 100 % jer Slovaci nemaju ekipu za 2 mjesto ali možda pomrse račune nama i Grcima .A sto se tiče nas moramo biti koncentrisani i dobiti sve do zadnje utakmice s Litvom jer Grci imaju lakši raspored od nas ali ako kiksa Grčka protiv Litve mi smo direktni učesnici Brazila napokon :D
U grupi H Engleska bi trebala biti 1 , ali sve zavisi od utorka i utakmice protiv Crnogoraca u Podgorici.Za 2 mjesto borba Crnogoraca i Ukrajine jer Ukrajina ima do kraja 4 domaće utakmice i gostujuću protiv San Marina tako da će biti zanimljivo .
U grupi I Španija i Francuska prve 2 ekipe će biti. Veoma zanimljiva bitka za 1 mjesto gdje Francuzi imaju 2 boda prednosti , jer Španci su napravili glupost kiksajući s zadnjom Finskom. U utorak igraju Francuska - Španija tako da bi tu moglo biti jasno ako Francuzi dobiju i budu 1 , a iznenađujuće ako Španci budu tražili put u Brazil preko baraža.
Uglavnom mi moramo biti 1 i otići direktno jer je u baražu će biti dosta zeznutih ekipa. Dosta od mene :D
iz grupe gdje je Francuska,Spanija valjda ide samo prva ekipa zato sto ih u grupi ima 5 druga ekipa moze ici samo kao najbolje druga ekipa za njih nema baraza, ispravi me ako grijesim hvala ;)

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Papastathopoulos » 24 mar 2013, 15:19

Grijesis..posto je kod njih 5 ekipa u grupi, ko zavrsi drugi, nece mu se oduzimati bodovi protiv zadnjeg u grupi, a u ostalim grupama hoce ;) i u njih ima baraz :) to je sve ;)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Neutral » 24 mar 2013, 15:24

Njemačka igrača bez čistog napadača protiv Kazahstana. 8-)

Švicarska ima pravo solidan tim stranca.

Suarez46
Postovi: 108
Pridružen/a: 25 jan 2013, 13:46
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Suarez46 » 24 mar 2013, 15:27

Papastathopoulos je napisao/la:Grijesis..posto je kod njih 5 ekipa u grupi, ko zavrsi drugi, nece mu se oduzimati bodovi protiv zadnjeg u grupi, a u ostalim grupama hoce ;) i u njih ima baraz :) to je sve ;)

Tako je kolega :D . Ovdje mislim pošto ima 9 grupa ne znam samo jel ide najbolja 2-plasirana ekipa ili ispada najgora 2 plasirana ekipa ( Mislim da je ovo 2 :) )

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Papastathopoulos » 24 mar 2013, 15:30

Suarez46 je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Grijesis..posto je kod njih 5 ekipa u grupi, ko zavrsi drugi, nece mu se oduzimati bodovi protiv zadnjeg u grupi, a u ostalim grupama hoce ;) i u njih ima baraz :) to je sve ;)

Tako je kolega :D . Ovdje mislim pošto ima 9 grupa ne znam samo jel ide najbolja 2-plasirana ekipa ili ispada najgora 2 plasirana ekipa ( Mislim da je ovo 2 :) )
Najslabija drugoplasirana nece ni u baraz :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la nate » 24 mar 2013, 16:40

kako bi bilo dobro da spanjolci odu u baraz pa da tamo malo zapnu :lol: :lol:

Avatar
M4kaveli
Postovi: 6547
Pridružen/a: 05 jun 2012, 21:26
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la M4kaveli » 24 mar 2013, 17:31

nate je napisao/la:kako bi bilo dobro da spanjolci odu u baraz pa da tamo malo zapnu :lol: :lol:
Za Portugal ili Grcku. :mrgreen:
Pojeli bi ih k'o siroce napolitanku.
Sir Alex Ferguson: ''Guardiolina Barcelona je najbolji tim koji sam ikad gledao''.

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la harishp » 24 mar 2013, 17:45

Neutral je napisao/la:Njemačka igrača bez čistog napadača protiv Kazahstana. 8-)

Švicarska ima pravo solidan tim stranca.
Vecina ih rodjena u Svajcarsckoj.zanimljiva konstatacija stranca.
Inace su toliko solidni da strepe u nikad laksoj grupi hoce li se plasirati direkt.
Island i Albanija pretenduju za prvo mjesto :lol:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la TMovac » 24 mar 2013, 18:26

nate je napisao/la:kako bi bilo dobro da spanjolci odu u baraz pa da tamo malo zapnu :lol: :lol:
Zanimljivo je da Spanci,,Svedjani i Izraelci trenutno dijele mjesto kao najlosija drugoplaasirana repka.Tako da ukoliko jos koju tekmu kiksaju mogli bi ostati i bez baraza cak i ako budu 2.Kada bi ja birao ja bi najvise volio da Spanci budu najlosija druga,a da Izrael osvoji 2 mjesto u grupi sa Portugalom.Bas bi volio da Spanci i Portugalci jednom odgledaju SP preko tv.Sto bi ujedno i nama povecalo sanse za nekim velikim plasmanom,jer se sa svima ostalim manje vise mozemo nositi.Valjda nebi naletili na Francuze,Nijemce,Nizozemce i Argentinu prije cetvrtfinala.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25691
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la SiamoNoi » 25 mar 2013, 11:56

Španjolska osvaja grupu,kakve dodatne kvalifikacije...

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la andro234 » 25 mar 2013, 18:32

Azija

4. kvalifikaciska runda
Grupa A

1.Uzbekistan 8
2.J.Koreja 7
3.Iran 7
4.Katar 7
5.Libanon 4

Koreja docekuje Katar,Iran i Uzbekistan te godstuje kod Libanona (ima utakmicu manje od ostalih) i od njih se ocekuje da ce proc izravno na SP.
Uzbekistan uz gostovanje kod Koreje ima doma Libanon i Katar,te su uz Koreju najveci favoriti za neku od prve dvije pozicije.
Katar docekuje Iran i tu bi se trebala rjesitdvojba oko 3. mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije.
Libanon je bez sansi,daleko su i dogurali.

Grupa B

1.Japan 13
2.Australija 5
3.Irak 5
4.Oman 5
5.Jordan 4

Japan ce bez problema na SP,2. bi trebala bit Australija jer ima utakmicu manje i 3 domace utakmice (Oman,Jordan i Irak) te gostovanje u Japanu.
Ostaje troboj za dodatne kvalifikacije raspored:
Irak:Oman,JAPAN,Australija
Oman:Australija,IRAN,Jordan
Jordan:JAPAN,Australija,OMAN
Irak najtezi raspore,Oman najlaksi ali Jordan ima 2 domace utakmice,a tu su i osvojili sve bodove.
Po meni je sve otvoreno.
Dakle treceplasirani iz obe grupe igraju 5. rundu,a pobjednik iste protiv 5. iz J.Amerike

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Elegant » 25 mar 2013, 18:35

M4kaveli je napisao/la:
nate je napisao/la:kako bi bilo dobro da spanjolci odu u baraz pa da tamo malo zapnu :lol: :lol:
Za Portugal ili Grcku. :mrgreen:
Pojeli bi ih k'o siroce napolitanku.
Spanija/Francuska, Portugal, Grcka su nosioci u barazu jos plus Belgija/Hrvatska, ako CG ostane prva i Engleska je tamo.

Znaci tako snazan Baraz ove godine da je nama bolje da ostanemo prvi na tabeli. :mrgreen:

A svi znam da ove zemlje "moraju" biti na SP, Spanija/Francuska, Portugal, Engleska 100%. ;)
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 mar 2013, 14:09

andro234 je napisao/la:jedina neporazena reprezentacija sa proslog SP-a (Novi Zeland naravno) je osigurala dodatne kvalifikacije gdje ce se borit sa 4. iz Azijskih kvalifikacija
Novi Zeland čeka četvrtoplasiranu reprezentaciju sjevernoameričkih kvalifikacija (CONCACAF) za playoff koji je na rasporedu u novembru i oktobru ;)

Inače oceanijski dio kvala za SP je završen sa današnjim pobjedama All Whitesa i Nove Kaledonije u frankofonskom derbiju sa Tahitijem :mrgreen:

Konačna tabela:

slika
_________

U azijskom dijelu kvala, u grupi B Australci izvukli remi sa Omanom nakon zaostatka od 2 gola i tako još više zakomplikovali situaciju oko drugog putnika iz te grupe, jer su Japanci skoro pa i teoretski osigurali plasman u Brazil 8-)

U grupi A Koreanci su golom u 97 min odnijeli pobjedu nad Qatarom i vrlo bitna 3 boda koja ih vode na prvo mjesto ispred Uzbeka slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la High » 26 mar 2013, 17:28

Ova Češka pala onoj stvari za uši. Ubiše ih Armenci.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la andro234 » 26 mar 2013, 17:37

rio_Ferdy88 je napisao/la:
andro234 je napisao/la:jedina neporazena reprezentacija sa proslog SP-a (Novi Zeland naravno) je osigurala dodatne kvalifikacije gdje ce se borit sa 4. iz Azijskih kvalifikacija
Novi Zeland čeka četvrtoplasiranu reprezentaciju sjevernoameričkih kvalifikacija (CONCACAF) za playoff koji je na rasporedu u novembru i oktobru ;)
Imas pravo
Inace Jordanci (valjda se tako kaze :D )su slavili protiv Japana i tako dosli na 2. mjesto ali sa utakmicom vise od Iraka i Australije
Libanonci su se dobro drzali ali su Uzbekistanci uspili pobjediti i jos vise se pribliziti SP-u

samozeljo1987
Postovi: 1027
Pridružen/a: 21 avg 2012, 00:17
Lokacija: Dolina ćupova
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la samozeljo1987 » 26 mar 2013, 17:52

Ubi Armenija Čehe :lol:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la High » 26 mar 2013, 17:54

Ne znam koji me đavo natjera da ih stavim na listić.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
rtm86
Postovi: 413
Pridružen/a: 08 mar 2010, 13:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la rtm86 » 26 mar 2013, 20:24

Spisak streamova za utakmice

Srbija-Škotska: http://tinyurl.com/bn6q8b2
Wales - Hrvatska: http://tinyurl.com/d72ndtw

Avatar
Fecox
Postovi: 1356
Pridružen/a: 11 jan 2013, 03:01
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Fecox » 26 mar 2013, 20:28

Danci dobijul sad Bugare ova grupa ode u tačku,bitće kalkulacija i kombinacija ko u priči !!
Ko priča o slobodi,često zaboravi cenu,nekad slobodni hod je po kostima ..

Profesor
Postovi: 4254
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2014

Post Postao/la Profesor » 26 mar 2013, 20:30

imal netko stream od face tva? danke bite =D

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.