Borussia Monchengladbach

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koliko mogu u Ligi Evrope 2014/15

1.Mogu do samog kraja
7
11%
2.Bice zaustavljeni negdje pred kraj
21
32%
3.Rana nokaut faza
10
15%
4.Grupa
7
11%
5.Ma kakvi, ispadaju oni od Sarajeva.
20
31%
 
Ukupno glasova: 65

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 21 dec 2016, 00:31

Sutra dolazi do razlaza, po izjavama se tako daje naslutiti. Izgleda da Hecking preuzima, prema navodima bio je večeras a i protiv Mainza na tribinama. Nije izbor po mom ukusu, skeptičan sam, ali eto, ako dobije priliku nek me razuvjeri ...U **** smo trenutno, pitanje je li on čovjek da nas čupa iz fekalija... Skupa sa Schubertom treba potjerati cijeli trenerski stožer, na čelu sa Kampsom, pun mi je **** i njih više ...

Na kraju večerašnje utakmice situacija se tabelarno iskristalizirala, u borbi za opstanak smo, i ako i sa novim trenerom krene po zlu vrlo lako da iduće godine budemo u cvajti i igrali derbije ponedjeljkom... Ekipa je u rusvaju, strah, grč, nemoć i neznanje ...Eberl mora potrefiti kako sa trenerom tako i sa transferima na zimu... Trebaju nam lideri i borci na terenu....


Večeras je prije utakmice bio i Xhaka koji se tom prilikom i službeno oprostio od navijača i zaradio je ovacije ...

slika




@Klare, Gomez je smeće.
Agieren statt reagieren

Avatar
ledar
Postovi: 3816
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la ledar » 21 dec 2016, 13:44

Predugo ste furali sa Schubijem, ali ništa još nije izgubljeno. EL je udaljena 8 bodova, ima 18 kola i sve je dostižno. Hecking je u ovom trenutku objektivno najbolje što se na domaćem tržištu nudi i čini se kao dobro rješenje.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 dec 2016, 14:40

slika
Agieren statt reagieren

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la sljivo » 22 dec 2016, 14:45

Je l to za muštuluka? :)

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Feldmarschall » 22 dec 2016, 14:54

Nisam nikako fan Heckinga. Nakon odlaska De Bruynea VW je igrao užasan fudbal. Mišljenja sam da mu se igra bez lopte bazira na trendovima koji su zaostali u prošlosti i koji će ovoj ekipi donijeti radikalan zaokret u odnosu na Favreovo viđenje fudbala. Pitanje je kako će to ispasti. S loptom nema puno ideja koje su za pohvaliti, makar ih nisam dosad primijetio.
Pale, nadam se da imaš šta reći na ovo, uvijek mi je drago pročitati tvoj osvrt na situaciju. :mrgreen:

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 dec 2016, 16:09

sljivo je napisao/la:Je l to za muštuluka? :)
Vidjet ćemo još, ali za platiti turu ili večeru nisam nikad težak bio :D

Feldmarschall je napisao/la:Nisam nikako fan Heckinga. Nakon odlaska De Bruynea VW je igrao užasan fudbal. Mišljenja sam da mu se igra bez lopte bazira na trendovima koji su zaostali u prošlosti i koji će ovoj ekipi donijeti radikalan zaokret u odnosu na Favreovo viđenje fudbala. Pitanje je kako će to ispasti. S loptom nema puno ideja koje su za pohvaliti, makar ih nisam dosad primijetio.
Pale, nadam se da imaš šta reći na ovo, uvijek mi je drago pročitati tvoj osvrt na situaciju. :mrgreen:

Dakle, 'ajmo prvo o dosadašnjim trenerskim stanicama:

- 2000-2001: SC Verl - Prva trenerska stanica i kaljenje, ništa specijalno za spomenuti

- 2001-2004: VfB Lübeck - Uveo ih je u drugu ligu i dogurao do polufinala DFB pokala, gdje ispada od Werdera koji je kasnije i podigao pehar. Dakle iznimno uspješna trenerska epizoda.

- 2004-2006: Alemania Aachen - Hecking ih je preuzeo kao drugoligaša koji se kroz kup plasirao (dogurali do polufinala sezonu prije) u Kup Uefa. U Evropi su se dobro držali ali nisu uspjeli proći grupu pored Lilla i Aek-a, zadnje kolo odlučivalo ... Iduće sezone uvodi Aachen u Bundesligu te nakon toga prihvata poziv Hannovera. Dakle, opet uspješna epizoda

- 2006-2009: Hannover 96 - Vodio ih je tri sezone, i tu je bilo svega u igri, od borbe za opstanak do plasmana u Evropu. Ostavlja ih u sigurnoj sredini nakon treće sezone i podnosi ostavku. Solidna epizoda za prvo trenersko iskustvo u Bundesu, treba napomenuti da je tada Hannover obično u predsezonskim kalkulacijama bio kandidat za cvajte...

- 2009-2012: 1.FC Nürnberg - Hecking preuzima Nürnberg u toku sezone, koji je tada trebao ispasti, no dogurao je do mjesta za relegaciju i pobjedom protiv Augsuburga u oba meča je clubberima sačuvao prvoligaški status. Naredne sezone osvaja 6. mjesto što je treći najbolji plasman kluba u Bundesligi svih vremena ! Iduće sezone klub ostavlja u sigurnoj sredini te kasnije prelazi u Wolfsburg. Treba napomenuti da je u Nurnbergu uspio afirmirati nekoliko kvalitetnih mladih igrača, posebice ovdje Gundogana treba spomenuti. Dakle, maksimum maksimuma sa Nurnbergom, opet odličan rad Heckinga.

- 2013-2016: VfL Wolfsburg -Do sada najuspješnija trenerska stanica Heckinga ...
Preuzima Vukove na 15. poziciji, na kraju sezone završavaju na 10. mjestu. Iduće sezone dovodi Wolfsburg do plasmana u Evropa ligu, sezonu poslije su Viceprvaci i osvajači DFB pokala. Sezonu poslije dogurao je i do 1/4 Lige Prvaka, gdje se svi još sjećamo dvomeča sa Real Madridom gdje su ih u prvoj utakmici tukli kod kuće, ali pritisak na Bernabeu je bio previliki i tu im je bio kraj. Zbog igre na više frontova te sezone završavaju na 8. mjestu, ali su i to čelnici vukova nagradili produživši ugovor sa Heckingom.
Ova tekuća sezona nam je još friška, svi znamo šta se desilo. Loše igre i loš plasman dovode do raskida suradnje nakon 7. kola.
Summa summarum, osim neslavnog završetka itekako uspješna trenerska epizoda u karijeri Heckinga, najuspješnija do sada. Za ovaj raspad sistema u tekućoj sezoni nije samo za kriviti obrvara, već i Allofs snosi veliki dio krivice sa lošim sklapanjem igračkog kadra, zadržavanjem igrača kojih zaboli ona stvar za klub i žele što prije da napuste vučju jazbinu...


Kao što već rekoh, nisam niti ja previše oduševljen njegovim imenovanjem, upravo iz razloga koje si ti napomenuo, ali također kao pojava mi nije baš simpatičan nikad bio. No kada pogledamo stanje na tržištu dolazimo do zaključka da jednostavno i nije bilo boljih dostupnih riješenja, pogotovo za kluba ranga Borussie, sa limitiranim sredtvima i potencijalom, i trenutnoj situaciji... Moram se ispraviti zbog posta od neku noć, kad se bolje pogleda siže karijere Heckinga imao je on dosta iskustva u borbi za opstanak i većinom je to sve uspješno apsolvirao, a to je u ovome momentu najbitnije za Borussiju : stabilizacija kako igre tako i na tabeli, defanzivno zategnuti, probati pronaći balans u igri i vratiti više samopuzdanja i pobjedničkog mentaliteta. Mislim da Hecking kao trener može sa svojim timom poraditi na ovim segmentima i da do kraja sezone možemo isplivati u sigurne vode. Tu su još i kup takmičenja gdje smo još aktivni, obrvar je i tu pokazao da zna i umije ...

A što tiče rada na duže vrijeme, razvoja koncepta igre i mladih igrača tu sam više skeptik. Ne znam koliko on na tom polju radi sam na sebi, koliko prati fudbalske trendove i da li je sklon prilagođavanju ili će se šturo držati svojih ideja i zamisli. Treneri trebaju svakodnevno da uče, da rade na usavršavanju svojih sposobnosti. Nama laicima je vidljivo koliko se fudbal konstano kao igra mijenja i razvija, to jesu sve sitnice ali sitnice koje se lako daju opaziti ako se gleda na pravi način, i sitnice koje na kraju mogu donijeti prevagu, odlučiti između uspjeha i poraza, odlučiti sudbinu...

Sve u svemu, dokazan trener, poznaje jezik i ligu, poznaje klub i situaciju, vodio klubove kroz borbe za opstanak ali i do trofeja ... Više je defanzivno orijentisan, dosta traži fizikalija od svojih igrača na terenu, forsira 4-2-3-1 sa klasičnim špicem... Bit će zanimljivo pratiti njegovu prilagodbu na tim Gladbacha ali i obratno... Imati će ovu zimsku pauzu, tačnije 2 sedmice mini priprema da proba nešto implementirati, nešto izmjeniti... Dobio je šansu i na ljeto ćemo biti pametniji i donijeti zaključke...


I za kraj, volim se uvijek prisjetiti njegove posljednje posjete Borussia Parku :mrgreen:

Agieren statt reagieren

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la sljivo » 22 dec 2016, 16:14

Pale_Companion je napisao/la: Vidjet ćemo još, ali za platiti turu ili večeru nisam nikad težak bio :D
Šta misliš nakon što Obrva položi kod vas ili prije, ne bih da imaš trošak na neugodu. :)

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 dec 2016, 16:17

sljivo je napisao/la:
Pale_Companion je napisao/la: Vidjet ćemo još, ali za platiti turu ili večeru nisam nikad težak bio :D
Šta misliš nakon što Obrva položi kod vas ili prije, ne bih da imaš trošak na neugodu. :)

Mora prvo položit, opravdati očekivanja :D ;)
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 22 dec 2016, 17:29

Jedan kuriozitet, Hecking je posljednja tri kluba, dakle Nurnberg, Wolfsburg i Gladbach sve preuzimao na isti datum, 22.12 :)
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 24 dec 2016, 01:56

Timothee Kolodziejczak ne bi bio loš transfer, izgleda da postoji ozbiljan interes Eberla da ga dovede :hmmmmm:
Agieren statt reagieren

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Chinaglia » 24 dec 2016, 02:01

Pale_Companion je napisao/la:Jedan kuriozitet, Hecking je posljednja tri kluba, dakle Nurnberg, Wolfsburg i Gladbach sve preuzimao na isti datum, 22.12 :)
i ostajao po tri sezone :hmmmm:

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 25 dec 2016, 13:54



Svaka mu čast! On bi mogao biti jedan od dobitnika pod Heckingom, pošto je ovaj do sada uvijek forsirao sistem sa klasičnim špicem. Josip mora zapeti sada na pripremama, ja još vjerujem da on može uspjeti kod nas ...
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 30 dec 2016, 17:40

FUTBOL.AS.COM
Timothee Kolodziejczak has a foot in the Borussia Mönchengladbach, with which he already negotiates his salary after the Sevilla and the German club have reached an agreement of between 8 and 10 million euros for his transfer. Only need to be finalized personal negotiation and Kolo will end more than two campaigns as a Sevillian in which he has contributed to the achievement of the last two Europe Leagues.

:thumbup:


Trebao bi biti još jedan transfer, zadnji vezni navodno, i to bi trebao biti taj Königstransfer što je Eberl najavljivao.
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 04 jan 2017, 18:06

slika


slika
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 12 jan 2017, 16:38

Gladbach-Hammer 100-Millionen-Ehe mit Puma! Fohlen vor Mega-Deal

http://www.express.de/sport/fussball/bo ... l-25523502
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 15 jan 2017, 01:48

Ovo danas na telekom kupu je bilo užasno, ništa bolje nego pod šubertom u najgorim predstavama...

Slijedi nam **** borba za opstanak, nadam se samo da ne ispadnemo, to bi trebao biti glavni cilj ....
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 26 jan 2017, 15:26

U Darmstadtu ipak samo bod, a trebala su sva tri za malo mira u kući. Jesmo bili bolji, imali finih šansi, nedosuđen jedanaesterac, ali generalno smo odigrali previše oprezno i sa premalo lucidnosti i rizika prema naprijed... Svakako da je Heckingov prvobitni plan stabiliziranje ekipe i povratak sa četvoricom u zadnjoj liniji, ali mišljenja sam da je morao krenuti sa više rizika u drugom poluvremenu...

U utakmici i Darmstadtu je debitovao Ba-Muaka (Chance) Simakala, koji bi mogao biti idući dobar produkt Gladbachove škole...

U subotu derbi protiv Bayera, ne očekujem čuda niti pobjedu, ali radovala bi me malo bolje igra u napadu. Bit će zanimljivo, s jedne strane da vidimo na kojem smo nivou defanzivno, jer će Vice krenuti napadati od prve minute, s druge strane zanima me kako ćemo tranzicijski riješavati situacije, jer prostora za kontre bi trebalo biti. Bod bi bio odličan, ali mislim da gubimo gol ili dva razlike ... I dalje se nastavljaju problemi sa povredama, bolesni ili povrijeđeni su Schulz, Kolo, Traore, Herrman, Elvedi, Strobl, dok Drmić i Johnson još uvijek nisu na 100% .
Agieren statt reagieren

Avatar
ledar
Postovi: 3816
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la ledar » 28 jan 2017, 21:01

Čestitke, pokazali ste karakter. Izuzetno važna pobjeda, i ne sjećam se više kad ste nekog u bundesu dobili u gostima.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 28 jan 2017, 21:39

Napokon :opaopa: :clap: :tokralju:

Evo malo i radosti za navijače Gladbacha, kakva ludnica od utakmice i kakav preokret :tokralju:

@ledar, hvala, zadnja pobjeda u gostima je bila protiv darmstada u zadnjem kolu prošle sezone, ali ta utakmica i nije bila od nekog značaja. Prije toga pobjeda u Berlinu u novembru ako se ne varam ...

Samo jedan bod u gostima u prvom dijelu sezone sa samo zabijena tri gola, u nastavku (sa Heckingom) 4 boda i 3 gola sa dva gostovanja :thumbup:

Nek smo ove luzere dobili, meni mnogo nesimpatična ekipa, ovo nam je treća pobjeda u nizu protiv njih. Utakmica opravdala epitet topspiel-a i derbija, dosta interesantna i kvalitetna utakmica sa mnogo drame na kraju...

Napokon odlična partija Kramera, ovakvih utakmica mora biti više od najskupljeg igrača svih vremena. Wendt također odličan. Stindl nas vratio u život a Raffa potvrdio preokret, kakvo je ono slavlje bilo :lol: .

Dirk Bremser je došao kao specijalist za prekide sa jasnim ciljem da unaprijedi taj segment igre gdje smo dosta tanki, i naprijed i nazad, a danas svaki njihov korner strepnja kao da je penal yebote :facepalm: . Nedopustivo je da primaš dva gola iz kornera u roku tri minute, to podhitno popravljati. Vestergaard umjesto da donese mirnoću nazad u prekidima on direktno skirivi prvi gol, a i kod drugog zajedno sa Jantsckhom naivno ispada :roll:


Daleko od toga da je sve super, ali neki određeni pozitivni pomaci su vidljivi što me svakako raduje. Nisam očekivao danas ni bod, a kamoli pobjedu, ne znam odakle su izvukli onakav moral i ono drugo poluvrijeme, ali svaka čast... Jako bitni bodovi za blagi bijeg sa dna ali idući se vikend mora dobiti Freiburg da bi se potvrdila ova današnja tri boda, a to neće biti nimalo lagan zadatak. Polako bi se trebali i ovi povrijeđeni igrači vraćati stoga se i možemo nadati optimističnijem nastavku sezone, ukoliko nastave sa dobrim i koncentrisanim radom. Ali dosta puta se pokazalo da je Gladbachu potrebna ovakva jedna pobjeda, jedan dobar rezultat da se ekipa psihološki digne i možda krene u neku seriju, kao što je to bio čest slučaj do sada. Potencijala u ekipi ima ali to treba i pokazati na terenu!


slika
Agieren statt reagieren

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Borussia Monchengladbach

Post Postao/la Pale_Companion » 01 feb 2017, 19:25

slika
Agieren statt reagieren

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.