Skijanje

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 962
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la SantiCazorla08 » 17 dec 2023, 14:43

branimir85 je napisao/la:
17 dec 2023, 14:31
Zubo odveze vjerovatno jedan svoji najbolji veleslaloma posebno u 2. vožnji ,ali opet nedovoljno za čudesnog
švicaraca ,slovenac Kranjec na 3. mjestu s više od 2.sek zaostatka,Verdu opet jako dobar.
Ja sam mislio kad je Filip vozio da je greška na grafici.Jest ubio ali nisam mislio da je baš toliko.A šta reći za Odermata vanzemaljac. :mrgreen:

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 20 dec 2023, 15:58

SantiCazorla08 je napisao/la:
17 dec 2023, 14:43
branimir85 je napisao/la:
17 dec 2023, 14:31
Zubo odveze vjerovatno jedan svoji najbolji veleslaloma posebno u 2. vožnji ,ali opet nedovoljno za čudesnog
švicaraca ,slovenac Kranjec na 3. mjestu s više od 2.sek zaostatka,Verdu opet jako dobar.
Ja sam mislio kad je Filip vozio da je greška na grafici.Jest ubio ali nisam mislio da je baš toliko.A šta reći za Odermata vanzemaljac. :mrgreen:
To ti je razlika između sjajni skijaša(Zubo) i ovi što pretendiraju da budu najbolji među najboljim,kad je se Zubo spustio
mislio sam da će pokrenuti lavinu šta je uradio stazi,ali dođe Odermatt i u slow/motionu bude brži od njega.
Uvijek kad gledam ili gledao sam Janicu,Hirschera,Šifrin.. imaš percepciju da nisu brzi ,ali jednostavno su tehnički
bili dominantni pa im se staza "lipi" za skije kao Messiju lopta na lijevoj nogi. :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 23 dec 2023, 17:43

samo je herman bio drugačiji. iza njega je prštalo, kapije se raspadale a ponjede za po pedeset metara :D

on je bio rođen da skija

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la tareizo » 28 dec 2023, 20:34

izgleda ova sezona za marka schwarza zavrsena nazalost
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 12 jan 2024, 16:59

Vjerovatno najbolji dio godine što se tiče M skijanja ,nakon Adelbodena ovaj vikend kultni Wengen ,pa Kitzbuhel
i noćni slalom u Šlamingu.Francuz Sarrazin potvrdio sjajnu formu i upisao danas pobjedu u SG jako rizičnom
vožnjom ,dok je ostatak francuske ekipe imao užasan dan zbog padova,a najgore je prošao Pinturauit po kojeg je
došao helikopter ,valjda sve bude uredu jer je pri velikoj brzini u letu zakačio glavom vrata.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 12 jan 2024, 17:59

da, od adelbodena do šladminga je ono pravo
jedino ovaj super-g u wengenu baš i nema nekog smisla, staza jednostavno nije za superdžija

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 13 jan 2024, 12:22

elvedina danas brža od marte bassino ;) :D :twisted:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 13 jan 2024, 16:18

kilde otvoreni lom noge. očito se precjenio, nije bio zdrav (navodno pokupio neki virus koji je šifrinku totalno srušio) a wengen od vrha nije mala zajebancija

schwarz, pinturault i sad kilde sa ozbiljnim povredama … sezona za podvoz

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 13 jan 2024, 18:13

Dobro je prošao,mislim da je na istom mjestu gdje je Kilde danas izletio Reinstadler poginuo prije 30+ godina,možda
se ti tog sjećaš ,gledao sam kratki video tog pada prije par godina i to mi izgleda kao isto mjesto,zavoj prije ulaska
u cilj. Stvarno šteta teški ozljeda sjajni skijaši ,ali srećom nitko životno nije ugrožen ,a kakve su to fizičke gromade
ja sam uvjeren da će se vratiti još jači.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 13 jan 2024, 19:30

da bilo je prikazano na tv-u, mislim u dnevniku ili u nekom sportskom pregledu, tada je bio još živ u bolnici. to je bilo odvratno jer se i u sd rezoluciji na starom tv-u dobro vidjelo, jeste bilo isto mjesto ali to se tu više ne može na taj način desiti, tada je tamo još bio skok i staza je proširena na tu stranu poslije toga

nadajmo se da će se sva trojica vratiti dogodine zdravi i konkurentni

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 14 jan 2024, 16:27

jestamaji je napisao/la:
13 jan 2024, 16:18
kilde otvoreni lom noge. očito se precjenio, nije bio zdrav (navodno pokupio neki virus koji je šifrinku totalno srušio) a wengen od vrha nije mala zajebancija

schwarz, pinturault i sad kilde sa ozbiljnim povredama … sezona za podvoz
Mnogo bolje vijesti nego prvotne za Kildea ,nema nikakvog loma noga već samo je razderao potkoljenicu i sj.ebao
je rame,Šifrinka je već sve to zalječila. :D Feller u formi života u slalomu ,nova pobjeda za njega.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
FCB1986
Postovi: 2662
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la FCB1986 » 16 jan 2024, 21:47

Novi slalomski obracun, ovaj put nocni, ide u ruke Sifrinki. Izgleda u ovoj pauzi nije samo lijecila Kildea :mrgreen:
⚽FK Garaže⚽

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 19 jan 2024, 10:49

matijas majer juče uhapšen u kicbilu ... očito se ulio ko zvjer, igrao po stolovima, je.bo usput familiju svima i posipao ih pivom ... kad je posuo predsjednicu skijaškog saveza po glavi onda su ga uhapsili :mrgreen: :D :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 19 jan 2024, 12:53

pretjeruju i sa ovim dronama u prijenosu. jasno da je tako jeftinije, ali previše je
danas malo čudna trka, odermatt sa gomilom grešaka ispred parisa koji nije napravio nijednu i koji je imao veću brzinu na zadnjoj padini. mislim da se paris iznenadio u cilju kada je skonto da nije prvi :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 21 jan 2024, 19:46

Skoro ništa nisam pogledao iz Kiza ,osim danas kraj slaloma gdje je u 10 min. redatelj barem pet puta pokazao na
Šwarcenegera ,ne bi se čudio kad umre da ga stave na velike banere uz legende Streifa ;Klammera,Zurbriggena
,Cuche itd.... :mrgreen:
Zanimljiv je ovaj Sarazzin koji vozi u nevjerovatnoj formi zadnji mjesec dana ,imao je puno problema s ozljedama
nakon čega se više koncentriaro na brze discipline ,ima dobru tehniku jer je bio solidan veleslaomaš prije,a vozi
jako agresivno na granici ove brzance, gdje mi malo baca na Goggiu koja je uvijek ludo/agresivna .

A serija ozljeda ovi najbolji nikako da stane jer je Vlhova isto tako završila sezonu nakon što je pokidala križne ligamente na domaćoj utrci.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 22 jan 2024, 14:49

nisi previše propustio, osim jako čudne trke veleslaloma u jasni gdje se vlhova poderala. valjda je bilo toliko glatko i sklisko da je samo mali broj njih imao odgovarajuću opremu i znanje da budu konkurentne. dosta jako dobrih skijašica je zaostajalo po 5-6 sekundi nakon prve trke
u kicbilu demonstracije sile sarazina i to je to. ah da, i neka austrijska budala se sjargala niz štrajf na mountain bikeu, ima video negdje. to je bilo još i najinteresantnije, ali mislim da nije u cugu to napravio jer je video podosta isprekidan i da je dosta toga fejk

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 22 jan 2024, 19:01

jestamaji je napisao/la:
22 jan 2024, 14:49
nisi previše propustio, osim jako čudne trke veleslaloma u jasni gdje se vlhova poderala. valjda je bilo toliko glatko i sklisko da je samo mali broj njih imao odgovarajuću opremu i znanje da budu konkurentne. dosta jako dobrih skijašica je zaostajalo po 5-6 sekundi nakon prve trke
u kicbilu demonstracije sile sarazina i to je to. ah da, i neka austrijska budala se sjargala niz štrajf na mountain bikeu, ima video negdje. to je bilo još i najinteresantnije, ali mislim da nije u cugu to napravio jer je video podosta isprekidan i da je dosta toga fejk
Baš su mi suludi bili zaostatci na Ž veleslalomu kad sam pogledao rezultate,više mi je to izgledalo kao neka utrka
na ZOI gdje dođe skijati sva egzotika,pa razlike budu ogromna.A taj video s MTBa je čisti marketing i kao što kažeš teški fejk ,iako vjerovatno ima luđaka koji se na pošten način spuste niz Štrajf na raznim objektima. :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 23 jan 2024, 17:47

čovječe, kako mi je promakla ova zubčićeva seka :o ……. malo je reći da je prva klasa :thumbup: :thumbup:

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la branimir85 » 23 jan 2024, 19:31

Čudi me da je to tebi promaklo kao iskusnom poznavatelju suprotnog spola. :D

Bit će bacanja na glavu u drugoj vožnji jer razlike nisu velike ,a ni postavka ne bi trebala biti previše zeznuta kao
što nije bila ni u prvoj,jedino što će biti vjerovatno još ledenija nego u prvom laufu.
Odermatt je dobro izhendlao grešku i njegov zaostatak nije prevelik ,ali nadam se nekom drugom pobjedniku.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16529
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Skijanje

Post Postao/la jestamaji » 23 jan 2024, 21:05

cijela staza u šladmingu je kompletna ledena ploha, ovo više nije skijanje, jeb.eš to, ovo je za podvoz!

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.