Ukrajinska Premier Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koji klub će napraviti najviše u Evropi ove godine(izuzev Shakhtara i Dynama)?

FC Oleksandriya
0
Nema glasova.
Olimpik Donetsk
0
Nema glasova.
Zorya Luhansk
3
100%
 
Ukupno glasova: 3

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 09 dec 2012, 17:46

delko je napisao/la:Sto se tice LISTE STRIJELACA, evo ih(da objasnim samo kod ove liste, ta lopta sa P znaci koliko je igrac dao iz penala a ono desno skroz sa brojem 1 lopta, znaci koliko su dali prvih golova na utakmici za svoj tim) :
slika
A lista ASISTENATA:
slika
Brown i Mkhitaryan se polako odvojili na ljestvici strijelaca.Mkhitaryan je i statistički (tj.zbrojem golova i asistencija) najbolji igrač trenutno.Uz to dao 7 "otvarajućih" golova svojeg tima,impresivno :)
Bravo za Srnu :D

Kakav je ovaj Lucas iz Karpatya,koja je pozicija,koliko je star...?

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la Devil » 09 dec 2012, 17:52

Vrlo dobro krilo,mada moze igrati i centralnog napadaca,ali u Karpatyma igra desno krilo jer Gladky igra centralnog napadaca.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 09 dec 2012, 19:06

Devil je napisao/la:Vrlo dobro krilo,mada moze igrati i centralnog napadaca,ali u Karpatyma igra desno krilo jer Gladky igra centralnog napadaca.
jest lucas je super igrac ;) lijevak al igra na desnoj strani ;) a i inace karpaty imaju super ekipu :P samo da se jos malo razigraju i top ekipa :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 13 dec 2012, 19:51

Sta mislite hoce li Misimovic u Harkiv ? Po meni bi mu to bio super potez kad bi tamo otisao - jer su stvarno super ekipa ;) Sad ce poceti trgovanje - nadam se da ce Karpaty dovesti nekog dobrog :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 13 dec 2012, 19:52

Demantirali su iz Metalista prije koji dan,ako se ne varam.Sad...moguće da je pila naopako. :mrgreen:

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 13 dec 2012, 19:54

SiamoNoi je napisao/la:Demantirali su iz Metalista prije koji dan,ako se ne varam.Sad...moguće da je pila naopako. :mrgreen:
Hehe citao sam da je onaj tip rekao da pojma nema o tom, mada lako se to sve poveze :D :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 13 dec 2012, 19:57

Šahtar navodno ide po golmana,lijevog beka i još jednog igrača,ne mogu se sad sjetit pozicije,jer misle da su tu najslabiji.Pošto imaju veliku prednost u prvenstvu ove cijele pripreme će posvetit tim utakmicama 1/8 finala LP,mogli bi oni daleko dogurat ove sezone.Svakako bi ih volio vidjeti među 4.

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 13 dec 2012, 20:01

SiamoNoi je napisao/la:Šahtar navodno ide po golmana,lijevog beka i još jednog igrača,ne mogu se sad sjetit pozicije,jer misle da su tu najslabiji.Pošto imaju veliku prednost u prvenstvu ove cijele pripreme će posvetit tim utakmicama 1/8 finala LP,mogli bi oni daleko dogurat ove sezone.Svakako bi ih volio vidjeti među 4.
I ja bih isto ;) a 'vako ce oni trgovati :D jednog od 40+ :P da TRCI :D

[youtube][/youtube]
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 14 dec 2012, 01:28

Ovo prvi put vidim. :mrgreen:

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 14 dec 2012, 22:37

SiamoNoi je napisao/la:Ovo prvi put vidim. :mrgreen:
hehehe ma Ckalja je LEGENDARAN :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 17 dec 2012, 23:34

Karpaty navodno žele Ibaneza (Dinamo).Kaj kažeš na to? :D

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 17 dec 2012, 23:40

SiamoNoi je napisao/la:Karpaty navodno žele Ibaneza (Dinamo).Kaj kažeš na to? :D
uf, sto se tice mog subjektivnog misljenja - APSOLUTNO DA !!! mnogi osporavaju ibaneza - ovi dinamovci - kako su mnogo golova primili zbog njega i to - ono jest istina, al se meni taj igrac pravo svidja :) nekako mi igra vuce na marcela (ovog sto je isto lijevi bek) :D i fin mi je igrac pravo - tako da bih volio da dodje u lavlji grad :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 17 dec 2012, 23:48

Dečko svaku utakmicu daje sve od sebe.Nije tolika rupa u obrani kakva je bio kada je tek došao u Dinamo.
Jel pretpostavljaš gdje bi igrao u Karpatima,na boku ili na krilu?Jer je vjerojatno korisniji na krilu.

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 18 dec 2012, 00:38

SiamoNoi je napisao/la:Dečko svaku utakmicu daje sve od sebe.Nije tolika rupa u obrani kakva je bio kada je tek došao u Dinamo.
Jel pretpostavljaš gdje bi igrao u Karpatima,na boku ili na krilu?Jer je vjerojatno korisniji na krilu.
Moguce da bi mogao igrati na krilu, jer recimo beka moze igrati Hirskyy koji je vrlo mlad igrac i dobar igrac ;) tako da bi ovaj mogao na krilo :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 18 dec 2012, 16:31

Kažu da Mamić traži milju eura i ovi se okrenuli i otišli :mrgreen:

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 18 dec 2012, 20:29

SiamoNoi je napisao/la:Kažu da Mamić traži milju eura i ovi se okrenuli i otišli :mrgreen:
pa dobro, nije bas ni da ne vrijedi ibanez toliko :D mogli su se dogovoriti negdje oko te cijene :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 23 dec 2012, 16:57

pozdrav svima ;) evo ga - izvuceni parovi lige sampiona i evrope :) pa da popricamo kako su prosle ukrajinske ekipe ;) ako mene pitate - prosli su kao bosi po trnju :D a ako prodju prve prepreke - bice jos teze ;) pa krenimo.............

Prvo sto se tice aktuelnih sampiona... dobili su pravo jak tim i msm da je unatoc dobroj igri Shakhtara u grupi - Dortmund ipak favorit - jer ljudi igraju pravo dobro...
slika

Sto se tice lige evrope... i tu je kriticno :D kao sto vidite markirao sam sve utakmice ukrajinskih ekipa a ovi parovi sto su markirani istom bojom kao i par gdje igra neki ukrajinski tim - to je protivnik u sljedecem kolu (ako prodju)

slika

nzm, nema mnogo sta da se kaze... najvise sanse za prolaz mi ima dnipro...mada i oni igraju protiv basela - koji nije bzvz protivnik - al nekako mi najslabiji od ovih svih ;) mozda bi se i methalist mogao dobro provuci jer ipak newcastle ima ime ali u ovoj godini i nisu nesto dobro - pa methalist bi mozda i mogao proci ;) sto se tice dynama -dajem vecu sansu bordou.. a kad prodju dalje cekaju ih pravo jake ekipe - to ce s mukom proci bilo ko :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 23 dec 2012, 22:45

Šteta zbog ovog ždrijeba (Šahtar-Dortmund),obje ekipe volim pogledat i najradije bi da su mogli oboje proći.Procjenjujem šanse na 50-50.

Ostali imaju vrlo dobre šanse za prolaz po meni,nije to niti toliko loš ždrijeb.Dnipro ima finu ekipu i mislim da su oni naijzgledniji za dalje,iako Basel nije lagan protivnik.
Newcastle ne igra sjajno ove sezone,ali valjda se i oni moraju dić konačno s obzirom na kadar kojim raspolažu i sigurno da će Metalistu biti teško protiv njih,ali ne i nemoguće.
Što se tiče Dynama,po meni Bordeaux nije neki ekstra protivnik i tu su velike šanse za prolaz.
Mogući problem će biti ta stanka jer će ukrajinci biti koliko?!...mjesec,dva bez utakmica dok će im protivnici biti u natjecateljskom ritmu.Ima ovo naravno i prednosti (svježina recimo),vidjet ćemo što će se pokazati ključno.U svakom slučaju sva 4 kluba imaju kvalitetu za prolaz dalje i njihov prolaz ne bi bio nikakvo iznenađenje.

Moja prognoza je minimalno 2 da idu dalje :D

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7537
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la Maestro^^ » 23 dec 2012, 23:28

Nadam se prolasku Dynama i po meni imaju najvise sansi od svih ukrajinskih klubova.
Dnipro hajmo reci ima sanse 50-50 protiv Basela.
Metalist ima najmanje sansi , ali opet zavisi od toga s kojim ce sastavom igrati Newcastle. Ako igrao sa kombinovanim , tu je Metalistova sansa. ;)

A za Shaktar protiv Dortmunda , ne znam sta bih rekao. Njemci su u prednosti , a da Shaktar prodje ne bi bilo iznenadjenje.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 23 dec 2012, 23:55

hehehe ja se nadam isto bar 2 da ce proci dalje ;) a kad prodju cekaju ih jake pravo ekipe ;)

mada nije iskljuceno da sada prodju i sve 4 :D ko bi znao :D ali imat ce i utjecaja prelazni rok... daleko je proljece :D
za sada nema transfera u ligi - al bice :D

edit: eto nece nam doci Miske :D uzese ga Turci :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.