NFL

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
alemsa
Postovi: 23959
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 12 feb 2024, 04:51

Mahomes i Reid je.bena kombinacija for years to come. Ima mali sansu da skine Bradija. Previse je clutch
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

numanumaye23
Postovi: 37
Pridružen/a: 06 feb 2024, 20:39
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la numanumaye23 » 12 feb 2024, 04:57

Nevjerovatni clutch, trenutno ne postiji QB u ligi koji je clutch kao Mahomes.

Kansas rutinski sa prosjecnim WR roomom, sta ce tek biti ako u offsezoni dovedu WRove koji mogu hvatati. Veceras su bila također dva dropa kod KCja koja su mogla utakmicu odvesti u skroz drugom pravcu da su lopte uhvacene.

Avatar
alemsa
Postovi: 23959
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 12 feb 2024, 04:58

numanumaye23 je napisao/la:
12 feb 2024, 04:57
Nevjerovatni clutch, trenutno ne postiji QB u ligi koji je clutch kao Mahomes.

Kansas rutinski sa prosjecnim WR roomom, sta ce tek biti ako u offsezoni dovedu WRove koji mogu hvatati. Veceras su bila također dva dropa kod KCja koja su mogla utakmicu odvesti u skroz drugom pravcu da su lopte uhvacene.
Ma jak je i Kyle, ali na kraju dodje da su Mahomes-Kelce jaci od Purdy-McCaffery
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
alemsa
Postovi: 23959
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 12 feb 2024, 05:42

Samo Kelce nije zasluzio da igra nakon sto je gurno onako Reid-a, trebo ga je zalijepiti za klupu, pa nek babi svom sprovodi. Ali Reid gledo vecu sliku jebga nije toliko zaje ban :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Deen
Postovi: 233
Pridružen/a: 21 jul 2023, 01:12
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Deen » 12 feb 2024, 06:22

Kyle Shanahan i njegov top playcalling. Nije ni cudo sto je izgubio 3 puta SB.
U trecoj cetvrtini nema run igre i nema Cmc. Odustajes od nesto sto je dobro bili u prvom poluvremenu. Samo agresivan pass game, a Purdy nije Mahomes da stavijes sve u njegove ruke. Kyle nezna da uci iz greske. Treca cetvrtina je kljucni momenat jer vodis 10-3 i KC u napadu nista nije napravio, a ti iz ukupni 9 pokusaja samo 2 puta trcis a imas CMC. KC je zasluzeno pobjedio. Oni su Patriots 2.0

A za 49ers ovo je poraz Shanahan 100%. Imas overtime i pucas loptu nek Mahomes ima prvi napad. Onda znas na kraju jeli treba FG ili TD jer ipak je Mahomes. A ovako ti prvi hoces da napadas i ides prvi na FG jer eto kofol ces zaustavit mahomes. Koliko god da je on Mastermind u regular sezoni, kad je u pitanju SB uvjek iste greske pravi. Zasluzeni poraz 49ers i ako sam htjeo da pobjedi ali sa ovakvim HC nema nista od SB. Covjece kakvu top ekipu imas i opet na kraju nista, jer iste greske pravi.

Slike govore sve...


slika

slika

Wlad55
Postovi: 282
Pridružen/a: 23 jul 2022, 12:36
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Wlad55 » 12 feb 2024, 07:02

Ne moze se ovdje shanahan krivit za poraz.
1. Prvi napad fumble, a minimalno si trebao uzet field gol
2. Izgubljena lopta na punt returnu na najnesrecniji moguci nacin i iz toga chiefsi postignu td i preokrene se narativ utakmice u njihovu korist
3. Izblokiran pokusaj za extra poen
Ni na jednu od ove tri stavke nije mogao uticat osim da je uradio sve kontra od ovoga sto bi bila potpuna ludost. Jos je isao na 4 pokusaj i postigao td iz tog napada.

Avatar
phillies
Postovi: 2619
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la phillies » 12 feb 2024, 07:17

I jel je zaprosi na kraju?

:D :D :D

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2024, 07:28

muhamedhulk je napisao/la:
12 feb 2024, 04:18
Steta sto ne prodje zadnji snap.
ja mislim da se nastavlja igra u drugom produžetku tamo gdje su stali u prvom tako da to nema veze. zadnji put je tako bilo 2012 u broncos-ravens (prvo flacco 70yds pass i onda tucker FG).
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 12 feb 2024, 07:31, ukupno mijenjano 1 put.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12690
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Mig_Mig » 12 feb 2024, 07:30

Mig_Mig je napisao/la:
12 feb 2024, 00:55
Chiefs/OT -Win/Mahomes
:kafa:
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37578
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 feb 2024, 08:14

Pu pas mater. Ne sjecam se kada je u SB dobio neko za koga sam zelio da dobije.

Avatar
FoxMulder
Postovi: 1639
Pridružen/a: 29 avg 2019, 21:31
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la FoxMulder » 12 feb 2024, 09:31

Nema šta, Chiefs nove Patriote. I u godinama što slijede će biti tu.
Mahomes ozbiljan kandidat da za Goata, ako nastavi ovim tempom.
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2024, 09:40

jestamaji je napisao/la:
12 feb 2024, 07:28
muhamedhulk je napisao/la:
12 feb 2024, 04:18
Steta sto ne prodje zadnji snap.
ja mislim da se nastavlja igra u drugom produžetku tamo gdje su stali u prvom tako da to nema veze. zadnji put je tako bilo 2012 u broncos-ravens (prvo flacco 70yds pass i onda tucker FG).
jako interesantno, upravo sam pročitao da su se i na areni i na rtl-u momački izblamirali ne znajući da utakmica jednostavno ide dalje, samo se strane terena okrenu

i onda neko još pita zašto se NFL gleda samo sa američkim komentarom. svjetlosne godine su razlika

Deen
Postovi: 233
Pridružen/a: 21 jul 2023, 01:12
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Deen » 12 feb 2024, 10:28

Wlad55 je napisao/la:
12 feb 2024, 07:02
Ne moze se ovdje shanahan krivit za poraz.
1. Prvi napad fumble, a minimalno si trebao uzet field gol
2. Izgubljena lopta na punt returnu na najnesrecniji moguci nacin i iz toga chiefsi postignu td i preokrene se narativ utakmice u njihovu korist
3. Izblokiran pokusaj za extra poen
Ni na jednu od ove tri stavke nije mogao uticat osim da je uradio sve kontra od ovoga sto bi bila potpuna ludost. Jos je isao na 4 pokusaj i postigao td iz tog napada.
Pa naravno za te 3 stvari nije on kriv, ali KC je imao 2 Turnover kao i 49ers. I ovi su napravili greske kao i drugi. Međutim vidis razliku između trenera. Prvo poluvrijeme nemas Kelce nikako, a drugom ga forsirali i odmah bolji napad bio. Kod 49ers u prvom poluvremenu CMC bio tu i imao si run igru, a drugom poluvremenu odustajes od run igre i forsiras pass igru i tu je izgubio utakmicu. To su te adjustments od strane trenera. Tek na kraju vratio se na run igru i to ih spasilo da bude samo overtime. A mogao je rijesavat vec prije utakmicu.

10-3 vodis to je kljucni momenat u trecoj cetvrtini, nastavi dalje gdje si stao jer imas najboljeg RB, a ne ti stavijes sav pritisak na ruke Purdy, pa nije on Mahomes. I tako si vratio KC nazad u zivot jer promjenis nesto sto nesmis promjenit. Napad ako nema run igru, tesko da ce postici poena. Sve bodove sto su postigli, zato sto su imali run igru sa CMC u tom napadu. Umjesto da od 10-3 bude 17-3 ili vise, ti dozvolis da KC se vraca u igri jer odustajes od dobre run igre. To je bilo game changer. Greske se desavalo kod obe ekipa, i onaj pacheco imao fumble blizu endzone ili Mahomes je imao Interception u svojoj polovini.

Andy i Steve Spagnuolo su takticki pobjedili protiv Kyle i Steve Wilks. Vidio si zadnji TD, niko ne uzima Timeout, jos 7 sekundi, vrijeme ide i TD za pobjedu. Zasluzena pobjeda KC nema sta. Velika Steta za Brock Purdy i 49ers.

Avatar
L-Train
Postovi: 18376
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la L-Train » 12 feb 2024, 10:33

alemsa je napisao/la:
12 feb 2024, 04:51
Mahomes i Reid je.bena kombinacija for years to come. Ima mali sansu da skine Bradija. Previse je clutch
Steta bi i bilo da NFL za goata ima bezlicnog bijelca Bradya.Mahomes je vec faca :kafa:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la muhamedhulk » 12 feb 2024, 11:06

jestamaji je napisao/la:
12 feb 2024, 09:40
jestamaji je napisao/la:
12 feb 2024, 07:28
muhamedhulk je napisao/la:
12 feb 2024, 04:18
Steta sto ne prodje zadnji snap.
ja mislim da se nastavlja igra u drugom produžetku tamo gdje su stali u prvom tako da to nema veze. zadnji put je tako bilo 2012 u broncos-ravens (prvo flacco 70yds pass i onda tucker FG).
jako interesantno, upravo sam pročitao da su se i na areni i na rtl-u momački izblamirali ne znajući da utakmica jednostavno ide dalje, samo se strane terena okrenu

i onda neko još pita zašto se NFL gleda samo sa američkim komentarom. svjetlosne godine su razlika
ja sam mislio na zadnji snap prije kraja utakmice, kad su mogli uzeti 7 boba a uzeli su "samo" 3.
A ovo oko pravila je valjda jednostavno - 1 produzetak i svako ima min. jedan napad. ako bi bilo remi onda se nastavlja ko prvi uzme poene.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Winters
Postovi: 2202
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Winters » 12 feb 2024, 12:32

49whinersi su svoj Super Bowl dobili prije dva mjeseca protiv Eaglesa tako da im je ovo bila manje bitna utakmica. Chiefsi opet zasluženo jer su najbolji kad je najbitnije. Spagnuolo uzeo već svoj 4. Super Bowl, pozvati onakav blitz kada im je protivnik bio u end zoni na kraju utakmice je nevjerojatno.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2024, 12:35

muhamedhulk je napisao/la:
12 feb 2024, 11:06
jestamaji je napisao/la:
12 feb 2024, 09:40
jestamaji je napisao/la:
12 feb 2024, 07:28


ja mislim da se nastavlja igra u drugom produžetku tamo gdje su stali u prvom tako da to nema veze. zadnji put je tako bilo 2012 u broncos-ravens (prvo flacco 70yds pass i onda tucker FG).
jako interesantno, upravo sam pročitao da su se i na areni i na rtl-u momački izblamirali ne znajući da utakmica jednostavno ide dalje, samo se strane terena okrenu

i onda neko još pita zašto se NFL gleda samo sa američkim komentarom. svjetlosne godine su razlika
ja sam mislio na zadnji snap prije kraja utakmice, kad su mogli uzeti 7 boba a uzeli su "samo" 3.
A ovo oko pravila je valjda jednostavno - 1 produzetak i svako ima min. jedan napad. ako bi bilo remi onda se nastavlja ko prvi uzme poene.
sve jasno, nisam skonto

ja bi nekako više volio da su uzeli ninersi, bili su cijelo vrijeme (osim na samom kraju) dobro bolji … i očito gluplji. mahomesu su bila dovoljna dva dobra drivea da ih lupi

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2024, 12:43

shanahan po prvi puta nije krivac za poraz u SB, ali sigurno je mogao bolje zvati napade, posebno kako se kraj bližio. prije svega mu je moralo biti jasno da će mu mahomes zabiti TD, da je imao par sekundi više na kraju utakmice već tu bi im ga zabio, i morao je i on ići agresivnije na TD u prvom driveu produžetka

Avatar
Brokula
Postovi: 31006
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Brokula » 12 feb 2024, 13:15

Kako je pratiti sport gdje je najveca zvijezda Taylor Swift? :mrgreen:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2024, 13:36

Winters je napisao/la:
12 feb 2024, 12:32
49whinersi su svoj Super Bowl dobili prije dva mjeseca protiv Eaglesa tako da im je ovo bila manje bitna utakmica. Chiefsi opet zasluženo jer su najbolji kad je najbitnije. Spagnuolo uzeo već svoj 4. Super Bowl, pozvati onakav blitz kada im je protivnik bio u end zoni na kraju utakmice je nevjerojatno.
probaj to napraviti protiv mahomesa. jednostavno je to uradio jer je procijenio da se purdy neće snaći i upalilo mu je. poprilična kocka je to bila

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.