A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 jun 2015, 15:11

Jake mu vajde od Lanisgrada, kad je ionako propao. Kings Landing može jedino pomoću zmajeva osvojiti, ako uđe u savez sa Denny.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 01 jun 2015, 15:36

Kraljevu Luku ako se povuku Tireli nema ko braniti
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 01 jun 2015, 17:31

Lanisgrad je najbogatiji grad Westerosa i dalje. Kings Landing bi pao za sekundu da se Euron zaleti.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 jun 2015, 17:48

Kakav Euron, ti Željezni su obični pljačkaši, nemaju oni mozga za takvo nešto, od Lanisgrada je ostalo samo ime, pa sam Tyrion je to objasnio, oni samo drže reputaciju takvu, zbog neprijatelja, zlata je nestalo.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 01 jun 2015, 17:54

to je u seriji, ne u knjigama..

nisu željezni samo pljačkaši, već najveća pomorska sila... da su podržali roba rat bi bio gotov davno, al mržnja prema Nedu je presudila... inače oni nisu ni rojnari, ni andali ni prvi ljudi, već neka treća 4 sorta...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 01 jun 2015, 18:43

rio_Ferdy88 je napisao/la:Kakav Euron, ti Željezni su obični pljačkaši, nemaju oni mozga za takvo nešto, od Lanisgrada je ostalo samo ime, pa sam Tyrion je to objasnio, oni samo drže reputaciju takvu, zbog neprijatelja, zlata je nestalo.
:rol: Pročitaj knjige. U seriji je od Lanisgrada ostalo ime. Zato se ne gleda serija.
DANTES je napisao/la: nisu željezni samo pljačkaši, već najveća pomorska sila... da su podržali roba rat bi bio gotov davno, al mržnja prema Nedu je presudila... inače oni nisu ni rojnari, ni andali ni prvi ljudi, već neka treća 4 sorta...
Zar nisu i oni prvi ljudi?
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 01 jun 2015, 18:55

nisu... oni su neka nezavisna grupa
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 jun 2015, 19:53

Pročitao sam knjige prošle godine, zato i pišem na ovoj temi, bio sam uvjeren da je i tamo ista stvar sa Lannisportom.

Željezni su bezvezni, ali i kod njih nema jedinstva, svako hoće tron za sebe, iako ga je Euron dobio, jedini adut bi im mogao biti taj rog.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 01 jun 2015, 22:22

a jedina pametna je Aša, koja je najbolje stvari predlagala na zakraljenju
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 02 jun 2015, 00:28

Meni je od željeznih najbolji Victarion, zanimljivi su općenito svi osim onog Damphaira.
Serija će očito ignorirati Victariona, ili će u Euronu kombinirati obojicu.
Iako je Martin rekao da će knjige biti drugačije u odnosu na nastavak serije, ja kontam da će kraj biti isti. I zbog toga sam ljut, jer se gubi poenta previše likova koji su mi u knjigama odlični, a serija ih neće ubaciti.
Već za sad Lady Stoneheart gubi poentu, Victarion također, jedna od vrlo bitnih familija za rješavanje situacije na sjeveru Manderly je očito izbačena, pa Aegon i Connington ekipa se izgleda neće pojaviti.
Kako mogu naslutiti i Jon Snow priča u seriji je dobila skroz suprotnu dimenziju od one u knjigama, a Sansina sudbina je davno napustila okvire knjige.
Šta onda reći i za ubijanje Barristana koji je u knjizi i dalje živ? Jojen Reed ubijen u seriji, u knjigama živ itd...
Debeljko je baš usro stvar svojim pisanjem u stilu puža.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 00:34

Zar je Dzodzen mrtav?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 00:36

Jojen je mrtav i u knjizi i u seriji. U knjizi ga Bran pojede, dok u seriji na ulazu u dom djece šume bude ubijen. Gdje je opet izbačen bitan dio karakterizacije Brana i zašto će on biti main negativac na kraju.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 02 jun 2015, 00:49

Kawhi je napisao/la:Jojen je mrtav i u knjizi i u seriji. U knjizi ga Bran pojede, dok u seriji na ulazu u dom djece šume bude ubijen. Gdje je opet izbačen bitan dio karakterizacije Brana i zašto će on biti main negativac na kraju.
Šta pojeden, to se vala nije desilo. Ako jeste nađi dokaz, jer ni asoif wiki nema taj podatak. Nemoguće da bih zaboravio takvo nešto.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 00:52

UnitedWA je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Jojen je mrtav i u knjizi i u seriji. U knjizi ga Bran pojede, dok u seriji na ulazu u dom djece šume bude ubijen. Gdje je opet izbačen bitan dio karakterizacije Brana i zašto će on biti main negativac na kraju.
Šta pojeden, to se vala nije desilo. Ako jeste nađi dokaz, jer ni asoif wiki nema taj podatak. Nemoguće da bih zaboravio takvo nešto.
Fan theory sa dosta dokaza i smisla. Proguglaj Jojen paste ako te zanima. :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 00:54

Džodžen u knjizi nije mrtav, samo je slab, jer je.koristi moći više nego što može... Ne blati Brena koji će spasiti svijet..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Donnie Darko » 02 jun 2015, 00:55

Serija je jako dobro dočarala činjenicu da je Bran glavni negativac. Ne samo na kraju već od samog početka.

Proljev mali.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la DANTES » 02 jun 2015, 01:04

Bren je heroj! Više nego svi! Jedva čekam da vam to natrljam na nos.. Ono on vikne: "Mac, mac, mac, mac!"
a zmajevi dođu i poklone se. Deni vrisne histerično:
"Ja sam vaša majka!"
Oni joj isplaze jezik...

bren nije negativac već simbol stare religije prvih ljudi, koji su zajedno sa djecom šume porazili Tuđine.. religija je njihovo oružje
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Kawhi » 02 jun 2015, 01:07

DANTES je napisao/la:Džodžen u knjizi nije mrtav, samo je slab, jer je.koristi moći više nego što može... Ne blati Brena koji će spasiti svijet..
Traume iz djetinjstva, izgubio roditelje, cijelu porodicu, odgojili ga sumnjivi likovi, sve je oholiji i oholiji kako prolazi vrijeme samo se ne primijeti puno jer je dijete. On i Dany main negativci, plus ekipa okupljena oko njih, gdje niko ne bi imao ništa protiv toga da uništi svijet ljudi. Još samo čekam da se Tyrion pridruži Dany i Meli pronađe Brana na sjeveru pa će sve biti spremno za konačni okršaj.
Aryi bi također mogao biti ispran mozak.

S druge strane bi trebali biti Samwell, Jon, Stannis, Jaime i drugi koji su uvijek stavljali ljude ispred svega.
DANTES je napisao/la: bren nije negativac već simbol stare religije prvih ljudi, koji su zajedno sa djecom šume porazili Tuđine.. religija je njihovo oružje
Djeca šume i Tuđini su se borili protiv ljudi zajedno jer su došli u njihov svijet. Zapravo, Tuđini su bili oružje djece šume, a i danas su. Baš kao i Bran.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la UnitedWA » 02 jun 2015, 01:10

Kawhi je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Jojen je mrtav i u knjizi i u seriji. U knjizi ga Bran pojede, dok u seriji na ulazu u dom djece šume bude ubijen. Gdje je opet izbačen bitan dio karakterizacije Brana i zašto će on biti main negativac na kraju.
Šta pojeden, to se vala nije desilo. Ako jeste nađi dokaz, jer ni asoif wiki nema taj podatak. Nemoguće da bih zaboravio takvo nešto.
Fan theory sa dosta dokaza i smisla. Proguglaj Jojen paste ako te zanima. :D
Već sam se prepao da sam to izostavio, ili da mi knjige nisu imale sve stranice :mrgreen:
Pročitam teoriju, ali sve teorije imaju jako puno za/protiv stvari tako da je za mene i dalje živ. Svejedno, ono što sam htio reći je da ga se serija već riješila i da u knjigama i nije bitan dalje xD.
Za Brana ne znam šta da kažem, možda će ostati neutralan ili kao neki poglavar djece i svog življa što ostane sa one strane zida kada srede walkere, samim tim da održi balans i eventualno suzbije pojavu novih walkera.
Međutim onaj The three-eyed crow ili Brynden Rivers nije pravi primjer pozitivnog lika u toku života kao čovjek. Svašta je moguće :D

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: A Song Of Ice And Fire - George R.R. Martin

Post Postao/la Donnie Darko » 02 jun 2015, 01:13

Ako ima boga, bilo kojeg, crvenog, zelenog, žutog, Bran će umrijeti u velikim mukama mnogo prije velikog finala.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: RacioEmocionalan, Rosicky i 25 gostiju.