AS Monaco FC

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Istocnjak
Postovi: 81
Pridružen/a: 01 feb 2013, 14:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Istocnjak » 26 maj 2013, 15:59

jedan od ljuepsih stadiona na svijetu...
Volim te Željo!

ciza
Postovi: 1603
Pridružen/a: 19 okt 2012, 18:23
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la ciza » 26 maj 2013, 16:12

monaco medju 5 najtrofejnih ekipa francuske, klub sa tradicijom i sasvim solidnim uspjehmom,ne ko city i psg,i slicni

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la juznjak> » 26 maj 2013, 21:36

rio_Ferdy88 je napisao/la:
juznjak> je napisao/la:Pa eto . Dobar ti je primjer City. Toliko su para ulozili da su do sada trebali dva puta osvojiti LP. No osvojili su samo jednom ligu i Cup . Dok se godinama ofiraju u Evropi . Ukljucujuci oba takmicenja. Opet,oni su velika sredina koja ima masu navijaca iza sebe. Monaco je sitna riba u usporedbi s njima,zato i sumnjam da ce biti ono sto im vlasnik zeli .
Nije sitna riba, imaju cak i bogatiju historiju od Citya, u ne tako davnoj proslosti su bili u finalu LP, tako da je samo potreban kvalitetan strucnjak na klupi koji ce to posloziti, a publika ce doci sama od sebe, imaju oni cak i svoje Ultrase ;)
Ima i Travnik :mrgreen: . Po meni suvise je to mala sredina da bi oni postali neka sila kao Chelsea ili PSG.
Pitanje je koliko se isplati njihovom vlasniku da ulaze u klub. Moze on trenutno ubrzgavati novac,mozda sezonu ili dvije ,ali ako izostanu rezultati i profit ,mislim da bi mogao dici ruke od svega. Jos pogotovo ako znamo da je sljedece sezone na snazi onaj Fair play ,sto znaci da mozes potrositi onoliko koliko zaradis. Eh sad,kako oni mogu zaraditi ? Nije ni taj Rus levat da daje milione a da mu se nista ne isplati :? . Nisam siguran da im vlasnik moze planirati neke vece planove u smislu gradnje nekog stadiona za 50 000 ljudi . To isto donosi novac. Svakom klubu su pare od godisnjih te obicnh ulaznica vazne za planiranje budzeta. Uostalom,ovaj klub je imao para i prije,znamo sa njegove veze s onim princom Monaka,pa sta se desilo ? Zavrsili su u trecoj ligi . Da se razumjemo, ja nemam nista protiv njih ,ali smatram da nece biti to sto vecina misli.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13134
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la nerkolfc » 26 maj 2013, 21:43

James , Moutinho i Falcao su vec igrali skupa u Portu . Poharat ce Francuskom ligom bez pola muke :D
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
Andrej
Postovi: 6766
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Andrej » 28 maj 2013, 00:26

Stize i penzioner Ricardo Carvalho
slika
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Monolog » 28 maj 2013, 08:12

juznjak> je napisao/la:Svakom klubu su pare od godisnjih te obicnh ulaznica vazne za planiranje budzeta.
Definiši važne. Ja bih rekao da godišnje ulaznice i nisu toliko bitne u modernom fudbalu (s finansijskog aspekta, naravno). Al', činjenica je da bi Monacu sigurno godio veći stadion, no male su šanse da će biti nešto od toga. Ipak igraju bukvalno na "spomeniku" i tu tradiciju će i dalje njegovati.

Monacova prednost je ta što igrači neće morati plaćati poreze. U svijetu bez skrupula, to je najbitniji faktor. :mrgreen: Što bi igrao za City i Chelsea kada možeš igrati za Monaco i pri tome biti dobar još 3-4 miliona. :D Nisu to male pare, da se ne lažemo.

Što se tiče naredne sezone, vidim ih u top3. Ne mogu oni još ugroziti PSG, prvenstveno zbog Ranijerija. Svi znamo da ga ljudi zovu velikim gubitnikom, što je dokazao i u Chelseaju, Juventusu, Interu...
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Romariooo
Postovi: 6925
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Romariooo » 28 maj 2013, 09:50

ne znam kako je to sad regulisano pravno oko poreza, da li igraci koji igraju i zive u monacu placaju poreze kao ostali igraci u francuskoj ligi, u cijeloj francuskoj je naravno jedan zakon i odredjene su porezne stope, dok za knezevinu vaze druga pravila, al kako je sad to u fudbalskom dijelu, to je pitanje, dal i za fudbalski klub monaco vrijede pravila kao i za ostale klubove koji su clanovi francuske asocijacije, ili su pitanja poreza fudbalerima monaca vezana iskljucivo za pravila koja vladaju u samoj knezevini,to je najbitnije

ako vaze iskljucivo pravila knezevine monaco, dakle vrlo mali ili nikakav porez, onda je to ogromna prednost za taj klub. porezne stope u francuskoj su ogromne, i sve su vece sto je veca plata, npr ako zaradjujes 2 000 eura porezna stopa je 40 posto, na 10 000 je npr 50 posto, a za ove milionske plate, kakve su u fubalera,glumaca i sl, porezna stopa je cini mi se oko 70 posto

to je sad ogromna razlika, velika prednost za monako, recimo falcao hoce platu 10 miliona, i monaco mu to isplati i to je to, dok recimo kad pariz hoce ibri isplatiti 10 miliona, to ce ga kostati 17 miliona,jer na ibrinih 10 miliona, valja platiti jos 7 miliona drzavi, i to je ogromna razlika

ako je to tako, monaco je u ogromnoj prednost jer skolo duplo manje ga kosta svaki igrac, medjutim, ne mora znaciti da je tako, moguce da tu vaze porezna pravila drzave a ne knezevine, ne vjerujem da bi fudbalski savez francuske dozvolio tolike anomalije, a opet i da su ista pravila,opet je tu monaco ima dosta olaksica jer igraci koji zive u monacu imaju te neke povlastice s manjim porezima na kuce,auta i sl
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Monolog » 28 maj 2013, 10:03

Pojedinci se bore da Monaco bude u istom rangu kao i ostali klubovi (s gledišta plaćanja poreza), ali to bi tek trebalo stupiti na snagu od sezone 2014/15. Mada, vlasnik Monaca svim silama želi da se ništa ne mijenja, tako da bismo se mogli nagledati svega i svačega po ovom pitanju. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41273
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 maj 2013, 10:40

Monolog je napisao/la:Pojedinci se bore da Monaco bude u istom rangu kao i ostali klubovi (s gledišta plaćanja poreza), ali to bi tek trebalo stupiti na snagu od sezone 2014/15. Mada, vlasnik Monaca svim silama želi da se ništa ne mijenja, tako da bismo se mogli nagledati svega i svačega po ovom pitanju. :mrgreen:
20 juna je ročište pred Vrhovnim Sudom Francuske (Conseil d'Etat) na kome se odlučuje o žalbi Monaca protiv odluke Lige da od 1 juna 2014 moraju imati iste porezne stope za nogometaše kao i ostatak lige ;)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la MrMuscle » 28 maj 2013, 13:40

Sve ce ono dobro sto su dosad uradili pos.rati ako dovedu onu ublehu i prevaru od golmana iz Barcelone..... Velika levatina....

Da imaju na klupi nekog malo jaceg trenera od Ranka (koji je onako dobar trener), usudio bi se reci da bi uzeli titulu, ovako zbog luzerskog mentaliteta doticnog zavrsit ce 2.. al' i to je odlicno jer cew igrati LP, a za Ligue 1 mnogo znaci imati jos jedan klub koji finansijski prejak....
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la marconato » 28 maj 2013, 14:52

Ovi ne znaju gdje udaraju :D
Matić postaje naskuplji Srbin u istoriji?!

Monako će platiti klauzulu od 50 miliona evra za Nemanju Matića kako bi pretekao ostale klubove i doveo srpskog fudbalera! Matić je impresionirao ove sezone u ekipi Benfike i privukao pažnju Pari Sen Žermena i Mančester Junajteda.

Pokazao je da je Čelsi napravio veliku grešku što mu nije pružio šansu, ali klasa uvek ispliva na površinu.

Da li je nova stanica Monako?

Naime, portugalski list "Korejo di manja" tvrdi da će "Kneževi" platiti klauzulu od 50 miliona evra za našeg internacionalca, posle koje se Benfika neće pitati ništa.

Za Dmitrija Ribilovljeva, ta suma je šala, doveo je već Falkaoa za 60 i Portov dvojac Mutinjo - Rodrigez za 70 miliona.

Trener Ranijeri je bio impresioniran onim što je video ove sezone kada je Matić u pitanju i stavio ga je na spisak želja.

Ako bi došlo do ovog transfera Nemanja Matić bi postao najskuplji srpski fudbaler u istoriji jer nikada nijedan igrač sa ovim prostora nije imao ni blizu takvu cenu, odnosno obeštećenje za prelazak iz kluba u klub.

Još kada bi zaigrao za reprezentaciju...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Monolog » 28 maj 2013, 15:00

Previše. Matić jeste imao dobru sezonu iza sebe, al' dati 50 miliona za njega je debilizam prve vrste. Pa mogu dovesti M'Villu i platiti mu kompletan četverogodišnji ugovor za te pare. :mrgreen:

Inače, ovo sam pročitao prije 15-ak dana, al' nisam želio vjerovati u istinitost natpisa. Vidim da su skoro svi portali prenijeli ovu vijest u posljednjih 20-ak sati. :mrgreen: Ko zna, možda ima nešto u tome čim je opet aktuelna ova priča. Za 25 miliona će ga donijeti iz Lisabona i to zamotanog u ukrasni papir. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la marconato » 28 maj 2013, 15:08

Samo cekam naslov da su i za mene zainteresovani, cirka 5 mil. ne treba vise... :mrgreen:

Nego, svaki ce ih klub i menadzer sada odrat' maximalno... :D
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
L_blancos
Postovi: 3431
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la L_blancos » 28 maj 2013, 15:53

Mendes pravi svoj klub. Citavu portugalsku ligu, tj svoje pulene, dovodi Rusima.
Vjerovatno je taj covjek jedan od najmocnijih ljudi u evropi.

Avatar
Saurman
Postovi: 29549
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Saurman » 28 maj 2013, 17:12

Ja fakat ne znam kako se više Uefa ne oglasi povodom ovog sulodog trošenja. Rodríguez 45mil, Moutinho 25mil,Falcao 60mil,vjerovatno i Matić 45 mil = 175 mil :roll:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Andrej
Postovi: 6766
Pridružen/a: 10 avg 2012, 16:22
Lokacija: PrileP
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Andrej » 28 maj 2013, 17:17

slika
"Si può far tutto ma la famiglia non si può lasciare. E la Juve fa parte della mia famiglia" - Giovanni Agnelli

Avatar
alacious
Postovi: 4307
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:36
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la alacious » 28 maj 2013, 17:32

Šta je s Nanijem,čuo sam da i njega žele? :?

Avatar
soxx
Postovi: 13616
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la soxx » 28 maj 2013, 17:37

Ivanovica ako celzi bude htio prodat mogao bi samo tada otici. Nevjerujem da zeli ici, zaradjuje fino, osvaja trofeje, igra dosta, vole ga navijaci.

3 godine ugovora ima jos, skoro je produzio na dvije godine vise. Tako da su sanse minimalne da on predje u Monaco. Kazem, samo ako uprava ne vidi za njega buducnost u chelseau(mislim da ne racunaju na njega) tada bi mogao tek preci, sto su isto tako malse sanse.

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la Yucca » 28 maj 2013, 17:40

soxx je napisao/la:Ivanovica ako celzi bude htio prodat mogao bi samo tada otici. Nevjerujem da zeli ici, zaradjuje fino, osvaja trofeje, igra dosta, vole ga navijaci.

3 godine ugovora ima jos, skoro je produzio na dvije godine vise. Tako da su sanse minimalne da on predje u Monaco. Kazem, samo ako uprava ne vidi za njega buducnost u chelseau(mislim da ne racunaju na njega) tada bi mogao tek preci, sto su isto tako malse sanse.


Sve je moguce najveca prednost Monaca je porez koji je mizeran tj sica,a ovi mu mogu ponuditi i vecu platu nego u Chelsea tako da me ne bih iznenadilo da ode
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
soxx
Postovi: 13616
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: AS Monaco FC

Post Postao/la soxx » 28 maj 2013, 17:42

Yucca je napisao/la:
soxx je napisao/la:Ivanovica ako celzi bude htio prodat mogao bi samo tada otici. Nevjerujem da zeli ici, zaradjuje fino, osvaja trofeje, igra dosta, vole ga navijaci.

3 godine ugovora ima jos, skoro je produzio na dvije godine vise. Tako da su sanse minimalne da on predje u Monaco. Kazem, samo ako uprava ne vidi za njega buducnost u chelseau(mislim da ne racunaju na njega) tada bi mogao tek preci, sto su isto tako malse sanse.


Sve je moguce najveca prednost Monaca je porez koji je mizeran tj sica,a ovi mu mogu ponuditi i vecu platu nego u Chelsea tako da me ne bih iznenadilo da ode
Pa kazem, ako bude ga chelsea htio prodat onda jedino. Ima jos 3 citave sezone ugovora. Dzaba mu i da on hoce ako ga celzi nece dat. Nevjerujem da je takav covjek koji bi napravio haos zbog ovoga.

Odgovori

Natrag na “Ligue 1”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.