Najveci sportas svih vremena?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Amar Dzeko » 09 sep 2013, 12:23

Michael Jordan.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 09 sep 2013, 21:48

Javier Zanetti. Samo zbog neprikosnovenog pristupa sportu, ''neunistivog'' tijela covjeka koji zadnjih godina na testovima fizickih sposobnosti pomice granice ka naprijed, apsolutnom manjku bilo kakvih ekscesa i zelju i glad nakon toliko godina profesionalnog sporta.
...Život za Široki...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la dubrava » 09 sep 2013, 21:53

Ma daj, budi ozbiljan. Kakav Zaneti.
Nijedan nogometaš ne bi trebao biti u TOP 10 najvećih ili najboljih sportaša...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la tyler durden » 09 sep 2013, 21:59

Cassius Clay glavom i bradom :!:

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 09 sep 2013, 22:45

dubrava je napisao/la:Ma daj, budi ozbiljan. Kakav Zaneti.
Nijedan nogometaš ne bi trebao biti u TOP 10 najvećih ili najboljih sportaša...
Zasto da ne?

Po meni je onaj teski, klasicni primjer profesionalca, sportasa iznad svega.
Covjek koji je citav zivot skroman i isti, koji je citav zivot trenirao i radio na sebi, bio istinski lider i istinski uzor mladim sportasima, ne samo nogometasima, sto se tice ponasanja na terenu, a pogotovo van njega, covjek koji ce i sa svojih 40 godina se vratiti nogometu nakon ozljede od koje su brojni karijere zavrsavali u puuno ranijoj dobi, covjek koji nije vezao svoje ime za raznorazne skandale sto je cesta odlika sportasa danas, covjek koji je sa svojim klubom osvojio sve sto je mogao i ispunio sve svoje zelje na klupskom planu, covjek koji ima najvise nastupa za svoju nacionalnu selekciju za koju se uvijek odazivao i srcem igrao i nije stvarao problem kad ga pojedini izbornici nisu zvali na pojedina natjecanja, a realno je itekako imao mjesta, covjek koji drzi Interov rekord po broju nastupa takodjer i ima realnu sansu prestici Maldini-a na ljestvici najvise nastupa u Serie A, covjek koji je FIFA-in ambasador i aktivni humanitarac sa vlastitom fondacijom, covjek pun postovanja prema svojim suigracima i protivnicima sto je u neku ruku iskazao i nevjerovatnom statistikom da je tek prije par godina dobio prvi crveni karton u karijeri (a igra obrambenog igraca, defanzivnog veznjaka), jednostavno receno skroman zivot velikog sportasa.

Ovo su samo neki od razloga, a mogao bih ih nabrojati jos jedno pet puta vise samo iz glave.
Oprostiti ces i uz duzno postovanje npr. Tiger Woodsu i sl. i svemu sto su uradili u svojim sportovima (nebitno uopce sto se radi ovdje o nogometu, nije nista ni manje ni vise vrijedan od drugih), ali Zanetti je za vecinu njih teski, TESKI primjer profesionalizma i pravog, istinskog sportasa kojeg je jedino zanimalo raditi ono sto voli i nikad nije kompromitirao sebe ni na koji nacin pritom. Iz tog razloga ce mene zauvijek asocirati na SPORTASA profesionalca prije svega i apsolutno covjeka koji zasluzuje spomen svog imena na bilo kojoj temi ovoga tipa i garantiram da nema sanse da to itko na iole realan, argumentiran nacin moze pobiti jer ovo ''najveci sportas'' se ne mjeri samo kojekakvim statistickim pokazateljima, broju osvojenih trofeja, naslova, nagrada, nego i onome ljudskom sto sportska igra za sobom povlaci, kao i onom sportskom zbog cega ce inspirirati generacije mladih poslije sebe, ali i sve ono zbog cega ce se svaki pravi sportas takvom jednom za svoj pristup, ljubav prema igri i profesionalnosti uvijek pokloniti. Toliko.
...Život za Široki...

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la miki_92 » 09 sep 2013, 23:00

pa Zanetti nije GOAT u sportu kojem igru, tako da nema potrebe ici dalje
na stranu postovanje prema ovoj velikoj legendi ali to je realnost
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 09 sep 2013, 23:01

You're missing my point. Ne mora ni biti, za mene je dovoljno da je po mom poimanju rijeci sportas najveci kojeg sam ja gledao iz nebrojeno razloga, odnosno sportas kakav bi, da sam ikada uspio u profi sportu na najvisoj razini, zelio biti.
To sto je Woods najbolji u povijesti golfa, Jordan kosarke, Federer tenisa, to je sve sjajno, al kao sto rekoh ne zadovoljava moju poantu, a sad ako ce se mjeriti kvantitativno tko je ''najveci sportas'', pa onda uzmite tko je osvojio, primjera radi, najvise naslova, medalja sa OI, SP, nebitno i zbrojite, al to je i dalje, za mene, samo brojka koja sama po sebi ne zadovoljava kriterij naslova, vec bi onda vise odgovaralo ''najuspjesniji sportas'', a to je potpuno druga kategorija.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 09 sep 2013, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la miki_92 » 09 sep 2013, 23:03

ŠB_Fidelis je napisao/la:You're missing my point.
ne, nego ti "masas" poentu citave teme ;)
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 09 sep 2013, 23:06

Poantu teme shvacam na svoj nacin, odnosno ne kvantificiram je jer mi onda tema zaista gubi smisao i svodi se na pusti statistiku, a ja tako sport ne dozivljavam niti sam ga ikad zbog toga volio, gledao, njime se bavio.
Kao sto rekoh, ako je poanta kvantificirati gore navedeno, onda nek se stavi najuspjesniji sportas i zbrajajte necije medalje i naslove i individualne zasluge u odredjenom sportu, ali to definitivno u mojim ocima ne cini (i nikad ni nece) VELICINU (ovo cu naglasiti da se razlikuje od prethodne kategorije) jednog sportasa, neovisno kojim se sportom bavio, jer to zasigurno nije jedino za sto sport sluzi, tako da je meni automatski poanta teme, na nacin na koji je ti shvacas, promasena i navodi sto je MENI istinska velicina u meni bliskom, ili makar najdrazem primjeru. Tema ne moze nikako biti postavljena tako da ima nekakav ''konacni pobjednik''.
Valjda ti je sad moja poanta jasnija.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 09 sep 2013, 23:11, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la tyler durden » 09 sep 2013, 23:09

Onda , Elvir Rahimic.

37 godina a i dalje se rado odazove selektoru repke, ne buni se ako presjedi citavu tekmu.

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la levat » 10 sep 2013, 03:00

dubrava je napisao/la: Nijedan nogometaš ne bi trebao biti u TOP 10 najvećih ili najboljih sportaša...
Edson Arantes do Nascimento Pelé

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Neutral » 10 sep 2013, 06:43

Michael Jordan

Čovjek koji je dao potpuno novu dimenziju košarci. Ono što smo mislili da je nemoguće, postalo je moguće u rukama Michaela (što se košarke tiče). Čovjek je zadužio svijet kao malo koji sportaš, košarkaški Babe Ruth. Njegova igra se nije svodila na zakucavanja, nego na čistoj elegenciji i repertuaru šuteva koji će malo ko imati. Ono što ga je najviše krasilo je čisti profesionalizam i ozbiljan pristup košarci. Svoje saigrače je učinio boljim igračima i Michael je jedan, ako ne i najveći sportista svih vremena.

Imamo tu baseball, hokej, futbol itd. Svaki sport je imao par igrača koji zaslužuju koristiti riječ najveći, odnosno najbolji. Da ne zaboravim na boks, Muhamed Ali. Uglavnom, bilo je mnogo igrača koji su promijenili tok nekog sporta sa svojim uspjesima. Jordan je taj kojeg sam ja uživo gledao i za mene je najbolji.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Valencia » 11 sep 2013, 21:48

Najveci je Maradona.

Niko ni prije ni poslije nije uspjeo probuditi takvu strast medju gledaocima. Lik je bio najbolji fudbaler svog vremena i PUNO VISE OD TOGA. Energija kojom je zracio mogla se osjetiti i preko televizora.

Stojkovic je jedne prilike izjavio. Izasli smo se zagrijati prije pocetka utakmice... Tada smo zapazili Maradonu kako se bos setka terenom kao da se za nekoliko minuta ne igra vazna utakmica. Svi smo stali i gledali u njega.

Lik u Argentini ima svoju crkvu. Skandiraju mu i dan danas. To je razlika izmedju njega i ostalih.

Takva pojava je donekle bio Drazen Petrovic, samo na drugaciji nacin. Razlika je sto je on takav status uzivao u Jugi, a Maradona u cijelom svijetu.

Ja sam u to vrijeme bio klinjo, al sam na pomen Maradone i Petrovica imao osjecaj da ljudi pricaj o Bogu.

I sada se najezim kad se sjetim 94-te i Maradone u dresu Argentine. Taj osjecaj ne jenjava. Koja karizma, jebote. I sada se odlicno sjecam soka kada sam cuo da je udaljen sa prvenstva.

Ali, Dzordan, Bubka, Kasparov, Sumaher, Sena, Federer, Nadal... Svi su oni veliki i isticu se na svoj nacin, al niko nije bio pojava kao Maradona. Niko nije do te mjere opcionio gledaoca.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
ronweasley
Postovi: 307
Pridružen/a: 15 avg 2013, 03:26
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la ronweasley » 12 sep 2013, 03:40

Valencia je napisao/la:Najveci je Maradona.

Niko ni prije ni poslije nije uspjeo probuditi takvu strast medju gledaocima. Lik je bio najbolji fudbaler svog vremena i PUNO VISE OD TOGA. Energija kojom je zracio mogla se osjetiti i preko televizora.

Stojkovic je jedne prilike izjavio. Izasli smo se zagrijati prije pocetka utakmice... Tada smo zapazili Maradonu kako se bos setka terenom kao da se za nekoliko minuta ne igra vazna utakmica. Svi smo stali i gledali u njega.

Lik u Argentini ima svoju crkvu. Skandiraju mu i dan danas. To je razlika izmedju njega i ostalih.

Takva pojava je donekle bio Drazen Petrovic, samo na drugaciji nacin. Razlika je sto je on takav status uzivao u Jugi, a Maradona u cijelom svijetu.

Ja sam u to vrijeme bio klinjo, al sam na pomen Maradone i Petrovica imao osjecaj da ljudi pricaj o Bogu.

I sada se najezim kad se sjetim 94-te i Maradone u dresu Argentine. Taj osjecaj ne jenjava. Koja karizma, jebote. I sada se odlicno sjecam soka kada sam cuo da je udaljen sa prvenstva.

Ali, Dzordan, Bubka, Kasparov, Sumaher, Sena, Federer, Nadal... Svi su oni veliki i isticu se na svoj nacin, al niko nije bio pojava kao Maradona. Niko nije do te mjere opcionio gledaoca.
Aha, a znao je opčiniti i sebe počesto. :D Nekom dobrom robom. :mrgreen:
Aco Petrović:"Ja možda nisam najbolji trener na svijetu, ali srce koje sam dao ovoj zemlji je ogromno i zbog toga sam ponosan."

Avatar
schweinsteiger
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 okt 2010, 21:25
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la schweinsteiger » 12 sep 2013, 04:25

Monolog je napisao/la:Garri Kasparow.
Kasparov*

I kako ce on biti najveci sportas,kad sah nije sportska igra,nego boardgame ?


Ne moze se izdvojiti nikako jedan,ovo je kao da pitas za najbolji film,ili najbolju pjesmu.

Roger Federer,Michael Jordan,Wayne Gretzky,Steve Redgrave,Jesse Owens,Babe Ruth,Muhammad Ali,Michael Schumacher,Joe Montana,Jack Nicklaus,Michael Phelps,Usain Bolt,Matti Nykänen.
#miasanmia

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Neutral » 12 sep 2013, 04:33

Svaki sport ima svog predstavnika :)

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 13 sep 2013, 22:17

MJ i Muhammed Ali
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

filip13
Postovi: 38067
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la filip13 » 14 sep 2013, 12:12

ali,jordan,chamberlain

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la nedim1993 » 16 sep 2013, 02:25

Rodžer Federer.
Vođa zna.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Najveci sportas svih vremena?

Post Postao/la Monolog » 16 sep 2013, 09:18

schweinsteiger je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Garri Kasparow.
Kasparov*

I kako ce on biti najveci sportas,kad sah nije sportska igra,nego boardgame ?


Ne moze se izdvojiti nikako jedan,ovo je kao da pitas za najbolji film,ili najbolju pjesmu.

Roger Federer,Michael Jordan,Wayne Gretzky,Steve Redgrave,Jesse Owens,Babe Ruth,Muhammad Ali,Michael Schumacher,Joe Montana,Jack Nicklaus,Michael Phelps,Usain Bolt,Matti Nykänen.
Prijatelju, šah je u preko 100 zemalja priznat kao SPORT što ga i svrstava u sportove. Uostalom priča o ubacivanju šaha na OI (nije bitno što ista nije niti će ikada biti sprovedena u djelo) dovoljno govori o tome šta je šah. Stoga Kasparov ( :D ) zaslužuje biti na ovoj listi, sviđalo se to tebi ili ne.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.