SAH Liga

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
xinxee
Postovi: 3430
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la xinxee » 26 avg 2013, 22:26

Ja povlacim prijavu,imat cu vremena u drugoj sedmici Septembra..sto je malo kasno
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!" H.Kapetan

Avatar
Otelo
Postovi: 33526
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Otelo » 26 avg 2013, 22:31

Ja sam los u ovoj igri al razmatram svoju prijavu :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la KK_Bosna » 27 avg 2013, 15:53

tu sam 8-)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Forster
Postovi: 3296
Pridružen/a: 12 jan 2013, 22:43
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Forster » 27 avg 2013, 22:48

i ja sam tu :D
R.I.P Grande campione - Michele Scarponi

Avatar
Jericho
Postovi: 5303
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Jericho » 28 avg 2013, 15:27

piši i mene :D
#SuningOUT

Avatar
FliX
Postovi: 4719
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la FliX » 29 avg 2013, 12:25

1.e4 :mrgreen:

Vandelanoite
Postovi: 882
Pridružen/a: 20 avg 2013, 22:35
Lokacija: Mantova
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Vandelanoite » 30 avg 2013, 14:50

Kad počinjemo ?
MESSI - NAJBOLJI IGRAČ SVIH VREMENA.
Emir Spahić!

MES QUE UN CLUB!

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la _dreamer_ » 02 sep 2013, 10:49

Ne stigoh tokom vikenda ovaj format lige da formiram (zena, ovo, ono...), evo danas cu tokom dana pa cu sve postaviti na forum.

Evo ispod liste onih koji su se prijavili. Nisam ukljucio dvojicu koji su povukli prijave. Sad cu napraviti plan takmicenja.



1 _dreamer_
2 Dziza_23
3 Lesnar
4 Unofficialpage
5 Nervoza
6 maraBL
7 elninho_resTO
8 Vandelanoite
9 FliX
10 Gio10
11 Hule_barca
12 Otelo
13 KK_Bosna
14 Forster
15 Jericho

1. Duzina igranja: Igrace se 14 kola po sistemu svako sa svakim. Kako je prijavljen neparan broj igraca, onda ce u svakom kolu jedan igrac biti slobodan.

2. Bodovanje: U svakom kolu protivnici igraju izmedju sebe 2. partije. To je zbog toga sto imamo bijele i crne figure, a svako zna da bijeli ipak ima blagu prednost. Znaci, onaj koji u prvoj partiji bude dobio bijele figure, u drugoj pocinje sa crnim. Sto se tice bodovanja, moja preporuka je da za se za pobjedu dobijaju 2 boda, a za remi 1. Ako vecina pak zeli da se drugacije boduje, ja sam otvoren za sve prijedloge.

3. Pravila igranja: Naravno, vaze sva uobicajena pravila ukljucujuci i en passant. Sto se tice duzine igranja, moja preporuka je da bude 5 minuta po potezu. Ako vam je to predugo, mozemo smanjiti. No mislim da je odredjeni limit neophodan, jer niko od nas nema vremena da satima sjedi pred kompijuterom radi dvije partije saha.

4. Intenzitet igranja: Sto se ovoga tice, predlazem da glasamo i da se igra onim formatom koji izabere vecina: Ja cu dati nekoliko prijedloga, a vi pokusajte u sto kracem roku da se izjasnite o tome koji vam format najvise odgovara. Moguce je izabrati vise opcija:

a. svaki dan jedno kolo
b. svaki drugi dan jedno kolo (npr. pon, sri, pet, ned)
c. dva puta sedmicno (npr. sri + jedan dan vikend)
d. dva kola vikendom (sub, ned)
e. jednom sedmicno

5. Sto se tice pitanja "u koliko sati igrati", ja mogu predloziti da se igra u vecernjim satima, ali smatram da je najbolje da se o satnici dogovaramo izmedju sebe. Ako neko ima obaveza i nije u stanju da na zakazani dan odigra partije, ima pravo da od protivnika zatrazi da se partije odigraju na neki drugi dan (koji drugi dan ce to biti, stvar je dogovora). Igrac nema pravo u jednom kolu traziti odgodu tj. pomjeranje vise od jednog puta. Ukoliko to bude slucaj tj. ukoliko ne bude bio u stanju da odigra partije, onda se to kolo automatski registruje 2:0 u korist protivnika. Protivnik u tom slucaju automatski dobija 4 boda.

To bi bila ukratko pravila igranja, ja cu ih ovih dana jos samo malo "ispolirati" i onda postaviti u novu temu gdje ce biti tabela i raspored takmicenja. Tabelu i raspored cu pokusati vec danas da zavrsim.

Ajde ocitujte se po pitanju "intenziteta igranja" pa da krenemo. :)

ja glasam za opcije B i C
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1605
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la elninho_resTO » 02 sep 2013, 12:45

Svaki 2.dan jedno kolo je cini mi se najprakticnije.

Dalje ovo oko vremena,ne znam kako si mislio 5 minuta po potezu? Valjda 5 minuta za jednog igraca po partiji, to se na vecini sahova moze namjestiti ali mislim da je najbolja varijanta 10 minuta po igracu.
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la _dreamer_ » 02 sep 2013, 13:15

elninho_resTO je napisao/la:Svaki 2.dan jedno kolo je cini mi se najprakticnije.

Dalje ovo oko vremena,ne znam kako si mislio 5 minuta po potezu? Valjda 5 minuta za jednog igraca po partiji, to se na vecini sahova moze namjestiti ali mislim da je najbolja varijanta 10 minuta po igracu.
Ma pazi, na aplikacijama na kojima ja igram imas po potezu od 2 do 5 minuta, zavisi kako koja. Doduse, ja igram preko jedne appleove aplikacije te ponekad na fb. A ako aplikacije koje stoje medju ponudjenim nude taj sistem da namjestis ono svakom igracu po npr. 10 minuta, onda je i to ok. Samo ne znam jel malo 10 minuta po igracu (po partiji), jer ga to dodje kao pravi brzopotezni sah. Ja cu se sloziti sa svim varijantama, mada mislim da je potrebno i malo razmisljanja, pogotovo radi toga sto neki nisu dobri igraci pa se u takvim uslovima nebi mogli snaci.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9980
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Edin TM87 » 02 sep 2013, 13:19

Mogul i ja, tek sad vidim temu :cry:

Malo je rec da sam favorit za ovo... Nekad 6. u drzavi... ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la _dreamer_ » 02 sep 2013, 13:50

Edin TM87 je napisao/la:Mogul i ja, tek sad vidim temu :cry:

Malo je rec da sam favorit za ovo... Nekad 6. u drzavi... ;)
Moze, eto ti si taj 16ti. Ajde poslije cu prepraviti 1. Kolo i tabelu. ;)
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9980
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Edin TM87 » 02 sep 2013, 13:54

Onaj sah na fb je najbolji, pa ako ima neka stranica gdje je isti, to bi najbolje bilo, nije fazon na 10 minuta igrat...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
dziza_23
Postovi: 1128
Pridružen/a: 08 avg 2010, 19:54
Lokacija: izmedju krajnosti
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la dziza_23 » 02 sep 2013, 14:11

Ja sam za prijedlog c, da se igra 2 kola sedmicno, npr. 1 kolo od pon do cet, sledece od pet do ned, kako bi imali vremena oba igraca da se nadju i odigraju 2 kola.
Drugo, predlazem da koristimo Chess.com, jednostavna registracija i moguce je izabrati bilo koju minutazu po igracu za koju se dogovorimo.
Pored toga partije se snimaju i mozemo ih postavljat na temu, kako bi svi mogli pregledat sta se igralo, evo npr. ja sam odigrao samo jednu za primjer: http://www.chess.com/livechess/game?id=592129072" onclick="window.open(this.href);return false;.
I jos nesto, engine skenira svaku igru protiv varanja, znaci zasticeni smo i protiv toga, jer ne znam kolko su te aplikacije na fb sigurne, ne sugerisem da bi se neko bavio time, ali eto cisto da se napomene :mrgreen:

Sto se tice vremenskog ogranicenja meni je sasvim dovoljno 10 minuta po igracu, moglo bi cak i manje, ali ako su ostali i za duze vrijeme, slazem se sa svim.

Na kraju, mozemo napravit i grupu na fb radi lakseg dogovaranja termina i dogovora ok svega ostalog. (ovaj sistem takmicenja samo predlazem, 2 kola sedmicno i fb grupa, jer ga mi koristimo za ligu u sokeru i funkcionise odlicno vec duze vrijeme)
Ne daj se Ines, ni mama ti se nije dala! - Rade Serbedzija

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1605
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la elninho_resTO » 02 sep 2013, 14:13

_dreamer_ je napisao/la:
elninho_resTO je napisao/la:Svaki 2.dan jedno kolo je cini mi se najprakticnije.

Dalje ovo oko vremena,ne znam kako si mislio 5 minuta po potezu? Valjda 5 minuta za jednog igraca po partiji, to se na vecini sahova moze namjestiti ali mislim da je najbolja varijanta 10 minuta po igracu.
Ma pazi, na aplikacijama na kojima ja igram imas po potezu od 2 do 5 minuta, zavisi kako koja. Doduse, ja igram preko jedne appleove aplikacije te ponekad na fb. A ako aplikacije koje stoje medju ponudjenim nude taj sistem da namjestis ono svakom igracu po npr. 10 minuta, onda je i to ok. Samo ne znam jel malo 10 minuta po igracu (po partiji), jer ga to dodje kao pravi brzopotezni sah. Ja cu se sloziti sa svim varijantama, mada mislim da je potrebno i malo razmisljanja, pogotovo radi toga sto neki nisu dobri igraci pa se u takvim uslovima nebi mogli snaci.
I ovdje mozes da nastimas ali je defaultno vrijeme 15.minuta a najvise ljudi igra na 10....mozes ti namjestiti i pola sata,ali kako god mislim da je bolje ovako nego to ogranicenje po potezu,bas se moze razvuci onda :D
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la gio10 » 02 sep 2013, 14:18

Ja sam za prijedlog c
Ja te volim, volim Željo..

Vandelanoite
Postovi: 882
Pridružen/a: 20 avg 2013, 22:35
Lokacija: Mantova
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Vandelanoite » 02 sep 2013, 14:24

Prijedlog b.
MESSI - NAJBOLJI IGRAČ SVIH VREMENA.
Emir Spahić!

MES QUE UN CLUB!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21806
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Unofficialpage » 02 sep 2013, 16:24

Prijedlog C
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
FliX
Postovi: 4719
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la FliX » 02 sep 2013, 17:09

@dziza_23 zanimljiv link, ako se moze sprijecit varanje.. onda je preporucujem

@Edin TM87 ... koji si ti? Jel to imamo na forumu i GrandMastera?

Ja sam za prijedlog C (cisto da imamo vremena da se dogovorimo kad igrat partiju).

EDIT: U vezi bodovanja, ja sam ZA ono klasicno "1, 1/2, 0"

Nervoza
Postovi: 100
Pridružen/a: 23 jul 2013, 00:00
Kontakt:

Re: SAH Liga

Post Postao/la Nervoza » 02 sep 2013, 17:18

Mislim da je prijedlog "c" najbolji, i mozda je 5 minuta po potezu puno.
Jedno vrijeme sam igrao redovno na ChessCube,pa mozda i tu stranicu mozes iskoristiti.

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.