Fudbal & ljubav

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 12 sep 2013, 21:09

Evo, nakon dugo vremena razmišljanja, odlučio sam i ja da se okušam u pisanju kolumni.
U svojim tekstovima ću najviše pisati o fudbalu, ali naravno nikad nije loše promijeniti temu, pa ubaciti nešto iz drugog sporta.
Prvi tekst cu naravno posvetiti svojoj reprezentaciji.


Od ljubavi do mržnje, od mržnje do ljubavi

Nevjerovatno je, zaista, koliko je tanka linija između dva pojma. Ljubavi i mržnje. Sve je bilo tako dobro, tako lijepo do petka, kada je sve krenulo niz brdo. Potpuno sramotan pristup utakmici desetljeća smo gledali od strane naših reprezentativaca. Iako se ovo "utakmica desetljeća" često koristi , ova utakmica je imala sve predispozicije da dobije takav epitet.
slika
Ali, naši reprezentativci to nisu znali ili su podlegli pritisku. Pošto su profesionalci isključio bih ovu drugu opciju. Od gotovog smo bili blizu da napravimo veresiju. Igra krajnje kritična, potpuno neprepoznatljiva ona repka koja je Grčkoj zabila 3 komada a bez pardona napunila ostale reprezentacije iz grupe. Nigdje igre,protoka lopte, prilika. Slovaci su nas unistili psihički i fizički na terenu. Njihovo odugovlačenje je stvaralo tenzije i nervozu kod igrača a oni su to znalački iskoristili. Zaista ne može se reći ne zasluženo jer su imali dvije sjajne prilike na utakmici, nisi ih iskoristili, ali su to morali naplatiti kad tad. Jedna nedovoljno dobro izbijena lopta iz šesnaesterca je završila na nozi Slovaka koji uz pomoć Emira Spahića, koji se u najboljoj namjeri postavio u blok, pogađa za vodstvo Slovaka i muk na tribinama. To je usmrtilo našu reprezentaciju. Nisu imali ni psihičke ni fizičke snage da izjednače a kamo li preokrenu.
Razni komentari su stizali, povezivale se ruzne psovke sa imenima igrača i njihovih članova uže obitelji. Grozota za čitati. Samo neko bez i malo pameti može nešto pisati i onako pričati protiv reprezentacije koja nije zadovoljila naše ukuse i očekivanja tu noć ali isto tako nisu zaslužili da ih se onako omalovažava. Jutro je pametnije noći pa su u subotu komentari bili nešto drugačiji ali i dalje dolazili iz ogorčenih usta. Kako su prolazili sati,dani vjera u ove momke se opet vratila.
Utorak, euforija je podignuta na najveći nivo. Slovačka puna naših navijača, Žilina obojena plavo žutim bojama. Kad kažem žutim, definitivno ne mislim na njihovu žutu nego na onu, bosanskohercegovačku. Ljiljani na svakom koraku, roštiljanje i zvuk sevdaha, u Žilini !!
Sve je mirisalo na to da ćemo pobjediti i vjerovatno slaviti odlazak u Brazil.
Ali na terenu opet druga priča. Opet smo imali inicijativu u prvih nekoliko minuta, ali bez rezultata. Opet su nas Slovaci smirili, uništili igru koja nas je krasila.. Imali nekoliko dobrih prilika, i zabili gol u najgorem mogućem trenutku. Gol koji nas je mogao koštati plasmana u Brazil.
Na tom poluvremenu gorčina i emocije se nisu mogle opisati. Svakvih komentara se moglo pročitati i naslušati. Opet su se igračima pozdravljali najmiliji,mrtvi i ko zna ko još.
Opet u drugom poluvremenu nismo imali igru, ali eto nekako dolazimo do tog gola protiv Slovačke koji je obrnuo situaciju, a onda, trenutak koji će svi bosanci dugo pamtiti.
U igru ulazi, toliko osporavani, novopečeni zmaj, po kojem će mnoge bebe vjerovatno dobiti ime. Izet Hajrović. Sudbina je htjela da ta noć, da ove kvalifikacije budu posvećene samo njemu. Od najnepozeljnijeg covjeka u BiH do heroja. Kako je samo potegao tu nogu. Imao sam predosjećaj, govorio sebi evo ga,evo. Udaljio se od lopte a onda trazio povratnu, namjestio se i zategao. Ostalo je zaista neoposivo. Jedino što se vidjelo je lopta u mreži i Muhino lice u nevjerici, a onda slika koja je mnoge iznenadila. Hajroviću među prvima prilazi Džeko i dokazuje da nema nikakvih trzavica na njihovoj relaciji. Kako su samo proslavili taj pogodak.
slika
Marjanovo vikanje do iznemoglosti, moje valjanje po podu i radost miliona ljudi, koji su to zaista zaslužili. Hvala svima, ali posebno hvala Hajroviću što nas je usrećio na najljepši mogući način i poslao sve kritičare ondje gdje im je mjesto. U mišiju rupu.
Svi oni što su psovali igračima na poluvremenu su bili posramljeni na najbolji mogući način. Imamo još dvije lahke utakmice ali ne treba se zavaravati. Isto tako, ako ne očekujemo pobjedu u tim utakmicama onda bolje da i ne idemo na to Svjetsko.
Jedno je vjerovatno sigurno, aa to je da će ljiljani biti okačeni ulicama Brazila, da će se čuti sevdah na trgovima i da će se oriti iz grla BiH navijača, koji su još jednom poslali pozitivnu sliku u Evropu i Svijet, sliku o kojoj će se pričati dugo dugo, baš kao što će se i ovdje pričati o golu Izeta Hajrovića.
slika

IDEMO ZMAJEVI,PRATI VAS VAŠA VJERNA ARMIJA!
VOLIM TE BOSNO !
slika
Zadnja izmjena: gio10, dana/u 21 feb 2014, 21:26, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Miris sporta

Post Postao/la gio10 » 25 nov 2013, 13:12

London na bosanski način

slika

U Engleskoj London, u Bosni Sarajevo. To će biti smisao nastavka moje kolumne. Nakon nekog vremena odlučio sam nastaviti pisati kolumne, pa ću tako u ovoj i nekoliko sljedećih kolumni pisati o fudbalu u Sarajevu i raznim sarajevskim klubovima koji su obuhvatili period od početka XX stoljeća pa sve do dan danas.

Dakle, kao što sam već napisao, sve je počelo početkom XX stoljeća. Sarajevski studenti i đaci su, nakon povratka iz Zagreba i učenja osnova fudbala, počeli prenositi popularnost ove igre na ostale građane Sarajeva. No, igra na ulici je ipak počela prerastati u nešto više. Počela je operacija formiranja klubova širom Sarajeva. Zabilježeno je, da je prvi klub u Sarajevu bio "Osman", koji je nastao zahvaljujući srednjoškolcima, ali on se vrlo brzo rasformisao što nije utjecalo na nastavak formiranja fudbalskih klubova u Sarajevu.
Poslije toga je ovaj trend postao nešto ozbiljno pa se formiraju četiri velika kluba u Sarajevu, no i ovdje, kao i stalno u ovoj državi je bilo podjele po nacionalnosti pa tako nastaju: Srpski SK ( Slavija ), Hrvatski SK ( SAŠK ), Muslimanski SK ( Sarajevski ) i Jevrejski SK ( Barkohba ).
Ubrzo nakon toga se formira i prvo radničko društvo, prvi radnički klub koji nije bio popraćen bogatijim slojem stanovništva Sarajeva, ali je ipak koliko toliko funkcionisao - Hajduk.

Nakon prvog svjetskog rata, uz obnavljanje pomenutih klubova, formiraju se još nova tri kluba Troja, Sparta i Građanski.

Što se tiče radničkog kluba Hajduka, on je nastavio sa svojim radom i bio mjesto gdje se dugi niz godina okupljala radnička raja, pogotovo onda kada su došli neki vrsni fudbaleri iz Rijeke, no međutim sam Hajduk nije bio dovoljan da okupi i aktivno uključi što veći broj zaljubljenika u ovu igru, pa su tako neki omladinci počeli igrati famozne utakmice u raji na velikom terenu.
Zbog toga se u jesen 1920. godine javlja ideja za novim radničkim klubom ...
Ja te volim, volim Željo..

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Miris sporta

Post Postao/la sonik24 » 29 dec 2013, 09:59

solidne kolumne, dosao si do osnutka Želje :) napisi nesto o osnivanju Želje, Sarajeva, SAŠK-a, ima jos toliko klubova sa jakom historijom u Sarajevu poput Igmana s Ilidze, koji je osnovan davne 1923. godine ili nezaboravni Famos koji je igrao toliko u drugoj ligi Jugoslavije, koji je dogurao do polufinala kupa Jugoslavije i igrao plej of za ulazak u prvu ligu.

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Miris sporta

Post Postao/la gio10 » 30 dec 2013, 10:04

sonik24 je napisao/la:solidne kolumne, dosao si do osnutka Želje :) napisi nesto o osnivanju Želje, Sarajeva, SAŠK-a, ima jos toliko klubova sa jakom historijom u Sarajevu poput Igmana s Ilidze, koji je osnovan davne 1923. godine ili nezaboravni Famos koji je igrao toliko u drugoj ligi Jugoslavije, koji je dogurao do polufinala kupa Jugoslavije i igrao plej of za ulazak u prvu ligu.
Kao prvo hvala na prijedlogu, a ja sam svakako mislio opisati svaki iole poznatiji sarajevski klub. Samo dok ugrabim vremena :)
Pozdrav
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 01 mar 2014, 09:13

BOSANSKO-HERCEGOVAČKO PROLJEĆE
slika


Jeste li spremni?
Nakon tri mjeseca pauze, dođe i taj dan kad treba početi BHT Premier Liga. Mnogi će osuditi nas koji smo zaluđeni ovom ligom, jer ona po njima nije ništa posebno, ali mi smo pacijenti za koje ova liga donosi taj neki fudbalski šmek, neko iščekivanje utakmice u kojoj igraju naši voljeni klubovi.
Ovo bi definitivno trebalo biti najzanimljivije proljeće ikada u našoj ligi, i poslije ovog bi mogli gledati sve bolji i bolji fudbal na našim terenima.
Jedanaest kola je ostalo do kraja, a mjesto na vrhu je rezervisano samo za jednu ekipu. Pitate se svi, ko će to biti?
Pa krenimo redom.
Iako ne bih trebao ovo govoriti, vjerovatno ću biti malo pristrasan prilikom predviđanja raspleta ove naše lige.
Dakle, za prvo mjesto, očekujem da će biti potrebno 65 bodova, od maksimalnih 71 do kojih može doći jedino fudbalski klub Željezničar. To nam govori sljedeće, od svih kandidata za titulu, Željo će imati pravo da najviše kiksa, tj. dva poraza, ili poraz i remi odnosno najviše 3 remija bez poraza.
Sarajevo će imati pravo na jedan poraz i možda na jedan remi ukoliko Željo ne bude baš najbolji pa izgubi dva puta i tome doda još jedan remi.
Iz sjene vrebaju ostali klubovi, Olimpik, Široki, Zrinjski i Borac će tražiti svoju šansu kao autsajderi, ali veliko je pitanje hoće li oni moći iznijeti ovo proljeće bez poraza.
Idemo sad redom,

FK ŽELJEZNIČAR 1. 65-71b

U Želji se i ovog puta u većini slučajeva radilo iza zatvorenih vrata. Nije bilo medijske pompe, niti dizanja bilo kakve euforije. U klub su došli Bogdanović i Dedić, a Ramić se vratio sa posudbe. No, ono što je mnoge najviše fasciniralo iz ove zime FK Željezničara, je potpis sa 3 kadeta, od kojih je jedan Emir Ćutahija, momak koji je nedavno bio u Liverpoolovoj akademiji i trenirao je sa tom engleskom djecom, vjerovatno naučio nešto novo, dobio neko novo iskustvo koje će moći prenijeti sada na svoje vršnjake i tako ih uzdići zajedno sa sobom u nastojanju da izbore mjesto u ekipi FK Željezničara
slika

Pored toga, najveća pojačanja za Željezničar bi trebala biti produživanja ugovora Tomislava Tomića i Josipa Kvesića, koji su svoj potpis osvježili za još godinu dana, i tako pokazali svoju zahvalnost klubu koji ih je digao iz anonimusa do najvećih zvjezda ove naše lige.
slika
Svakako, ne treba zaboraviti ni to da se Zolotić vratio pravim treninzima, radio je na pripremama kao i svi drugi igrači i za očekivati je njega u utakmici već protiv Radnika, no to nije samo dobra vijest za Želju već i za mladu reprezentaciju koja itekako računa na usluge i ogromni potencijal ovog momka.
I Armin Hodžić se vratio u Želju. Momak koji je zimu proveo u Liverpoolu trenirajući rame uz rame sa, mnogi će reći, najboljim napadačkim tandemom na svijetu, Sturridgeom i Suarezom, svijetu poznatiji skraćenicom SAS
Mnogi to zaboravljaju, ali on će itekako značiti FK Željezničaru u ovom pohodu na titulu.
slika

FK SARAJEVO 2. 63-64b
slika

U Sarajevu je opet bilo radno u ovom marketu. Njihove želje su sada bile potkovane malezijskim novcem, i tako je bilo 3x lakše da se one ostvare. Dino Selimović i Abdulah Ibraković su po mnogima uradili sjajan posao u ovom periodu, a kako i ne bi kad su imali tolike novce na raspolaganju, ali nećemo umanjivati njihov itekako dobar rad, pa trebamo čestitati ljudima.
No, da li će to sve biti bajno kao u transfer periodu? Ipak se ljudi moraju prizvati i reći sebi da ovo nije još jedna igrica FIFI-nog managera, i da će biti teško u ovih 11 kola uklopiti sve ove igrače u jednu mašinu koja bi mogla osvojiti ligu.
Jarni je došao na mjesto šefa stručnog štaba, a za njim su dolazili mnogi igrači. Neki od njih koji su najznačajniji za ovaj tim su Jajalo, koji je došao na posudbu iz Kelna sa pravom otkupa koliko sam upućen, Delač, mladi golman FC Chelsea, Krste Velkovski koji izgleda kao izuzetno robusan napadač koji itekako može biti dobra zamjena za Komazeca koji je napustio bordo momčad te Miloš Stojčev koji je izuzetno tehnički potkovan i brz igrač, prava sedmica.
Ne treba ni zaboraviti Nemanju Bilbiju, koji će konačno steći pravo nastupa, i sa Velkovskim bi mogao biti velika prijetnja za protivničke odbrane. Treba napomenuti i to, da se Anid Travančić konačno dozvao i on bi mogao biti jedan od ključnih igrača FK Sarajevo.
slika
Sve u svemu, Sarajevo ima nadrealnu ekipu za naše uslove, ali premalo je kola i preveliki je pritisak na ovoj ekipi da uzmu titulu, tako da, neko šampionsko Sarajevo, po meni bi mogli očekivati tek iduće sezone, kada se sve ovo slegne, sa novim trenerom na čelu. Možda moja prognoza bude pogrešna, ali ljudi smo, pa tako svi griješimo.
slika
slika
slika
slika

Nadam se da mi navijači ostalih klubova, konkretno Olimpica, Širokog, Zrinjskog i Borca, neće zamjeriti zato što njih nisam odradio u nekoj detaljnijoj prognozi, ali jednostavno nedostatak vremena i mišljenje da oni ipak neće moći upasti u trku između dva sarajevska kluba su učinili svoje. Njima želim sve najbolje, i što bolje i neizvjesniije utakmice u borbi za Evropu.
Što se tiče ispadanja, jedan putnik u niži rang je vjerovatno poznat, a to je Leotar, dok sam mišljenja da će sa njim stepenicu niže otići i Mladost iz Velike Obarske.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 21 mar 2014, 21:39

Predikcije; 1/4 finale Lige Prvaka, sezona 2013/14

I ove sezone se ušlo u završnicu. Ovaj put, u završnici učestvuju izuzetno jaki klubovi, neki su potkovani sjajnim kolektivom, neki novcem a neki opet ogromnom dozom sreće koja je svakako sastavni dio sporta.
Tu su Manchester Utd, Atletico Madrid, PSG, Chelsea, Real Madrid, Barcelona,Bayern i Borussia Dortmund
Svi vjerujemo i nadamo se da ćemo gledati jednu od najzanimljivijih završnica ovog najprestižnijeg klupskog takmičenja na svijetu. Ovaj put sam se odlučio da dam neke predikcije odnosno predviđanja pred četvrtfinalne susrete, ako budem uspješan, onda ću pisati i za polufinala.

Prvi meč:


Real Madrid - Borussia Dortmund

Repriza prošlogodišnjeg polufinala. Igrači i navijači Real Madrida sigurno žele osvetu i ovo im je pravi čas za to. Rane nisu zacijelile ali već su dobili priliku da vrate Borussiji za prošlogodišnje izbacivanje iz polufinala. A pored toga što imaju veoma brzo šansu za osvetu, ide im u prilog i to da su u zastrašujućoj formi te da je Borussia desetkovana te će tako od igrača prošlogodišnjeg prvog tima koji je izašao protiv Reala igrati samo njih četvorica.
slika
Dakle, ulogu favorita u ovom meču definitivno ima Real Madrid jer im bukvalno sve ide u prilog, tako da ću omjer za ovaj meč postaviti u korist Reala i on će glasiti 80%-20%. Ovih 20% ide za Borussiju isključivo zbog toga što je lopta okrugla i što je fudbal najzanimljiviji sport na svijetu, pa tako i Borussija uz neku ogromnu dozu sreće može do polufinala.


Chelsea - PSG

Rusija vs Arabia. Hoćemo li tako nazvati ovaj duel? Malo šale.
Biće ovo izuzetno napeta i zanimljiva utakmica svih 180+ minuta. PSG ima izuzetno jake pojedince predvođene Zlatanom Ibrahimovićem koji iz dana u dan sve više i više impresionira fudbalsku javnost, ali sa druge strane se isto tako nalaze vrlodobri pojedinci u čistom plavom dresu sa jednim velikim psihologom i fudbalskim znalcem na klupi zvanim Jose Mourinho. Ovdje je sve moguće, ali PSG-ovo neiskustvo i Mourinhove psihološke igrice su svakako faktori koji uveliko mogu utjecati na krajnji ishod ovog meča, tako da ću reći, 60%-40% u korist, za sad, prvoplasirane ekipe u Engleskoj Premier Ligi.

Barcelona - Atletico Madrid
Španski duel u četvrtini finala Lige Prvaka. Biće ovo definitivno dvomeč za sve ljubitelje atraktivne fudbalske igre. Iako su obje ekipe u nešto slabijoj formi za razliku od početka sezone, ne sumnjam da će ovo biti najzanimljiviji dvomeč od sva 4 koja se igraju u ovoj fazi takmičenja. Stvarno je teško ostaviti bilo kakvu predikciju na ovaj meč i pri tome biti izuzetno objektivan. Nisam toliki poznavaoc igre Atletica tako da mi je teško bilo šta prognozirati, ali ta Barcina konstantnost me vuče na to da ipak njima dam blagu prednost u ovom dvomeču, tako da će ovdje biti 55%-45% za Barcelonu.


Bayern Munchen - Manchester United
Duel titana. Jedan je posrnuo, a jedan je, po mnogima, najdominantniji u svojoj bogatoj historiji. Finale 1999. je svima koji su vezani na bilo koji način za Bayern, ostavilo gorak okus u ustima. Iako su već dva puta od tada izbacivali Manchester, ovo je vjerovatno najbolja prilika da se vrati za to finale. Manchester nikad gori u zadnjih 25 godina, a Bayern nikad dominantniji. Sigurno je da se igrači Manchestera neće predati tako lako, ali ipak preko puta sebe imaju bavarsku mašinu koja ove sezone uistinu nema milosti, tako da, ovdje ću dati veliku prednost Bayernu, kao što sam je dao i Realu, dakle, 80%-20% u korist, vjerovatno, novog starog šampiona Njemačke.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 04 apr 2014, 13:51

Forever Blue - Adidas

Danas je Adidas predstavio dresove koje će nositi igrači Chelsea iduću sezonu. Bilo kakav komentar je suvišan. Adidas svake godine sve više i više iznenađuje, u pozitivinom smislu dakako i tako ruši svoju konkurenciju. O čemu se radi pogledajte u sljedećoj reklami:

[youtube][/youtube]

:bow:

Slike:
Domaći:
slika

Gostujući:
slika

Golmanski:
slika
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Cautinho » 04 apr 2014, 15:12

Dobri dresovi,i osebujna reklama,dakako ;)
Keep walking.

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 09 apr 2014, 20:52

Dresovi za sezonu 2014/15 - Liverpool

[youtube][/youtube]

Nakon što su ove sezone obrukali svojim ručnim radovima najveći Engleski klub, Warrior je ipak pripremio jedno osvježenje za peterostrukog prvaka Evrope i tako ih počastio izuzetno lijepim dresovima koje će igrači ovog tima nositi sljedeće sezone. Za razliku od ovosezonskih blesavih dresova, sljedeće sezone će Liverpool imati ipak nešto ozbiljnije i ljepše dresove. Prvi je urađen na fazon old schoola, a promociju je uradio ko drugi nego Steven Gerrard zajedno sa ovosezonskim ubicom pred protivničkim golom, Luisom Suarezom.

slika

No, ni gostujuća a ni treća garnitura ne zaostaju puno za domaćom garniturom dresova. Mnogi će reći da zapravo ovi dresovi nisu nešto, ali kada se pogledaju ovosezonski, onda su ovi perfekcija

slika

slika
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 14 avg 2014, 13:52

Najjača, najuzbudljivija i najluđa liga na Svijetu!


Još je nekoliko dana ostalo do početka lige, kako je mnogi zovu, fudbalski NBA. Uskoro EPL počinje a neki najvažniji događaji koji su se desili u ovom prelaznom roku su odlazak Suareza iz Liverpoola, dolazak L. Van Gaala u Manchester United, prelazak Lamparda iz Chelsea u City, dolazak Fabregasa u Chelsea te dolazak Sancheza u Arsenal i mnogi drugi događaji..


Ja ću, kao i svake godine, dati svoju predikciju pred ovu novu sezonu, ovaj put ću to napisati u kolumni, pa se nadam da ćete i vi podijeliti mišljenje sa mnom, odnosno kritikovati moje. Da krenemo.

Šampion - Chelsea FC

slika

I prošle godine sam stavio njih kao favorite, i od tog mišljenja nisam odustajao sve do Februara, pa čak i onda kada su igrali loše, očekivao sam da njihova igra ide samo na bolje, ali oni nisu uzeli titulu. Ove godine sam još više ubjeđen u svoje uvjerenje da će Chelsea zasjesti na tron EPL-a. Ovaj put, Mou je uradio upgrade na svim pozicijama na kojima je to trebalo uraditi. Umjesto istrošenog Colea koji je otišao u Romu, došao je Filipe Luis iz Atletica koji iza sebe ima fantastičnu sezonu. U veznom redu je došao Cesc Fabregas i nema sumnje da će biti od velike koristi za Mourinhov tim. I ono najbitnije, doveden je taj napadač od kojeg se očekuje najviše. Plavi dres će obući Diego Costa. Ako se još tome doda Mourinhova druga sezona, onda je definitivno Chelsea prvi favorit za titulu.

2. mjesto - Arsenal

slika

Wenger je nastavio tamo gdje je stao prošlog ljeta. Svi se sjećamo dovođenja Ozila u deadline dayu, ove godine stari lisac nije čakao deadline day da dovede neko veliko pojačanje, već je ušao u utrku sa Liverpoolom i Juveom za Sancheza i izašao kao pobjednik, nakon Svjetskog prvenstva. Još je doveo Debuchya koji će po meni biti upgrade u odnosu na Sagnu te Chambersa. Ako tome još dodamo strašan vezni red kojeg kroje Cazorla, Ozil, Ramsey, Wilshere, Flamini te Arteta uz fantastična krila Oxladea, Wallcota, Sancheza, Podolskog, Arsenal se može svrstati u uži krug kandidata za titulu a ja sam ih stavio na drugo mjesto. Svakako da očekujem od ove ekipe da se bore za titulu bar do pred sam kraj.

3. mjesto - Liverpool

slika

Nakon duže vremena, opet je bilo burno u Melwoodu. Odlazak najboljeg igrača iz prošle sezone, Luisa Suareza, rezultirao je dolaskom velikog broja igrača i zbog toga će Liverpool imati prednost u odnosu na prošlu sezonu, a to je duža i kvalitetnija klupa. Najviše se pecalo u Southamptonu koji je dobio nadimak Scousehampton, a tu su udicu zagrizli Lallana, Lambert i Lovren. Došli su još Marković iz Benfice, Can iz Leverkusena, Manquillo iz Atletica te Moreno iz Seville. Kao krucijlno pojačanje od svih se smatra Lovren od kojeg se očekuje da dosta toga donese dobrog u razdrmanu odbranu Liverpoola koja je glavni krivac zašto prošle sezone Liverpool nije osvojio EPL. Ta odbrana će sad biti dosta izmjenjena sa Morenom, Lovrenom i Manquillom a priključit će im se vjerovatno i Škrtel. Ova ekipa izgleda dosta kompaktnije nego prošle sezone iako su bez Suareza. Pitate se sigurno, ako po meni izgledaju kompaktnije zašto sam ih unazadio za jedno mjesto, odgovor je jednostavan, očekujem dobar rezultat u Evropskom takmičenju te uzimanje nekog Kupa.
Treba i napomenuti da se od Raheema Sterlinga očekuje da zablista punim sjajem u novoj sezoni.

4. mjesto - Manchester Utd.


slika

Okončana je Moyesova "era". Da li na radost ili žalost, sve zavisi od vas i kakav imate stav prema MUFC-u. Ukoliko ste fan istog, onda vam bolja vijest nije mogla biti ove godine od one kada je Moyes "otjeran" sa klupe MUFC-a. Na njegovo mjesto je došao daleko bolji trener, Van Gaal koji je odmah pokazao u Guinissovom kupu da će Manchester opet biti onaj stari i da se đavo vratio. Pobjede nad Interom, Romom, Realom te u finalu pobjeda protiv ljutog rivala Liverpoola, su dokaz da je Van Gaal unaprijedio ekipu Manchestera i da će konkurisati za top4 mjesta u sezoni a možda i za titulu. Došla su im dva skupocjena pojačanja, Herrera i Shaw i od njih se mnogo očekuje. Ja mislim da će dva Manchesterska kluba voditi borbu za 4. mjesto te da će United slaviti zbog toga što imaju boljeg trenera i biće svježiji jer ne igraju Evropska takmičenja.


5. mjesto - Manchester City

Očekujem najveće razočarenje u ovoj ekipi. Nisu doveli apsolutno ni jedan upgrade u odnosu na stari tim, a znamo da su jedva osvojili titulu prošle godine. Doveden je Mangala iz Porta za nevjerovatnih 32 miliona funti, te Sagna i Lampard iz Arsenala odnosno Chelsea besplatno.
Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.

6. Everton
7. Tottenham
8. Crystal Palace
9. Southampton
10. Newcastle United
11. Stoke
12. Sunderland
13. West Ham
14. Swansea
15. Aston Villa
16. West Brom
17. QPR
18. Leicester
19. Hull City
20. Burnley
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
topnik1
Postovi: 15147
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la topnik1 » 14 avg 2014, 13:58

gio10 je napisao/la:Najjača, najuzbudljivija i najluđa liga na Svijetu!


Još je nekoliko dana ostalo do početka lige, kako je mnogi zovu, fudbalski NBA. Uskoro EPL počinje a neki najvažniji događaji koji su se desili u ovom prelaznom roku su odlazak Suareza iz Liverpoola, dolazak L. Van Gaala u Manchester United, prelazak Lamparda iz Chelsea u City, dolazak Fabregasa u Chelsea te dolazak Sancheza u Arsenal i mnogi drugi događaji..


Ja ću, kao i svake godine, dati svoju predikciju pred ovu novu sezonu, ovaj put ću to napisati u kolumni, pa se nadam da ćete i vi podijeliti mišljenje sa mnom, odnosno kritikovati moje. Da krenemo.

Šampion - Chelsea FC

slika

I prošle godine sam stavio njih kao favorite, i od tog mišljenja nisam odustajao sve do Februara, pa čak i onda kada su igrali loše, očekivao sam da njihova igra ide samo na bolje, ali oni nisu uzeli titulu. Ove godine sam još više ubjeđen u svoje uvjerenje da će Chelsea zasjesti na tron EPL-a. Ovaj put, Mou je uradio upgrade na svim pozicijama na kojima je to trebalo uraditi. Umjesto istrošenog Colea koji je otišao u Romu, došao je Filipe Luis iz Atletica koji iza sebe ima fantastičnu sezonu. U veznom redu je došao Cesc Fabregas i nema sumnje da će biti od velike koristi za Mourinhov tim. I ono najbitnije, doveden je taj napadač od kojeg se očekuje najviše. Plavi dres će obući Diego Costa. Ako se još tome doda Mourinhova druga sezona, onda je definitivno Chelsea prvi favorit za titulu.

2. mjesto - Arsenal

slika

Wenger je nastavio tamo gdje je stao prošlog ljeta. Svi se sjećamo dovođenja Ozila u deadline dayu, ove godine stari lisac nije čakao deadline day da dovede neko veliko pojačanje, već je ušao u utrku sa Liverpoolom i Juveom za Sancheza i izašao kao pobjednik, nakon Svjetskog prvenstva. Još je doveo Debuchya koji će po meni biti upgrade u odnosu na Sagnu te Chambersa. Ako tome još dodamo strašan vezni red kojeg kroje Cazorla, Ozil, Ramsey, Wilshere, Flamini te Arteta uz fantastična krila Oxladea, Wallcota, Sancheza, Podolskog, Arsenal se može svrstati u uži krug kandidata za titulu a ja sam ih stavio na drugo mjesto. Svakako da očekujem od ove ekipe da se bore za titulu bar do pred sam kraj.

3. mjesto - Liverpool

slika

Nakon duže vremena, opet je bilo burno u Melwoodu. Odlazak najboljeg igrača iz prošle sezone, Luisa Suareza, rezultirao je dolaskom velikog broja igrača i zbog toga će Liverpool imati prednost u odnosu na prošlu sezonu, a to je duža i kvalitetnija klupa. Najviše se pecalo u Southamptonu koji je dobio nadimak Scousehampton, a tu su udicu zagrizli Lallana, Lambert i Lovren. Došli su još Marković iz Benfice, Can iz Leverkusena, Manquillo iz Atletica te Moreno iz Seville. Kao krucijlno pojačanje od svih se smatra Lovren od kojeg se očekuje da dosta toga donese dobrog u razdrmanu odbranu Liverpoola koja je glavni krivac zašto prošle sezone Liverpool nije osvojio EPL. Ta odbrana će sad biti dosta izmjenjena sa Morenom, Lovrenom i Manquillom a priključit će im se vjerovatno i Škrtel. Ova ekipa izgleda dosta kompaktnije nego prošle sezone iako su bez Suareza. Pitate se sigurno, ako po meni izgledaju kompaktnije zašto sam ih unazadio za jedno mjesto, odgovor je jednostavan, očekujem dobar rezultat u Evropskom takmičenju te uzimanje nekog Kupa.
Treba i napomenuti da se od Raheema Sterlinga očekuje da zablista punim sjajem u novoj sezoni.

4. mjesto - Manchester Utd.


slika

Okončana je Moyesova "era". Da li na radost ili žalost, sve zavisi od vas i kakav imate stav prema MUFC-u. Ukoliko ste fan istog, onda vam bolja vijest nije mogla biti ove godine od one kada je Moyes "otjeran" sa klupe MUFC-a. Na njegovo mjesto je došao daleko bolji trener, Van Gaal koji je odmah pokazao u Guinissovom kupu da će Manchester opet biti onaj stari i da se đavo vratio. Pobjede nad Interom, Romom, Realom te u finalu pobjeda protiv ljutog rivala Liverpoola, su dokaz da je Van Gaal unaprijedio ekipu Manchestera i da će konkurisati za top4 mjesta u sezoni a možda i za titulu. Došla su im dva skupocjena pojačanja, Herrera i Shaw i od njih se mnogo očekuje. Ja mislim da će dva Manchesterska kluba voditi borbu za 4. mjesto te da će United slaviti zbog toga što imaju boljeg trenera i biće svježiji jer ne igraju Evropska takmičenja.


5. mjesto - Manchester City

Očekujem najveće razočarenje u ovoj ekipi. Nisu doveli apsolutno ni jedan upgrade u odnosu na stari tim, a znamo da su jedva osvojili titulu prošle godine. Doveden je Mangala iz Porta za nevjerovatnih 32 miliona funti, te Sagna i Lampard iz Arsenala odnosno Chelsea besplatno.
Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.

6. Everton
7. Tottenham
8. Crystal Palace
9. Southampton
10. Newcastle United
11. Stoke
12. Sunderland
13. West Ham
14. Swansea
15. Aston Villa
16. West Brom
17. QPR
18. Leicester
19. Hull City
20. Burnley
:clap: :thumbup:
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33518
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Otelo » 14 avg 2014, 14:15

Sa malo rijeci dosta toga receno i sve realno :thumbup:


Samo, Lampard je presao u York pa iz Yorka u City :mrgreen:


I Leicester ce ostati u prvoj ligi :cool:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Kawhi » 14 avg 2014, 16:31

gio10 je napisao/la: Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.
Pellegrini je razlog zbog kojeg će biti prvaci.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
topnik1
Postovi: 15147
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la topnik1 » 14 avg 2014, 17:36

Kawhi je napisao/la:
gio10 je napisao/la: Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.
Pellegrini je razlog zbog kojeg će biti prvaci.
:hmmmmm:
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 14 avg 2014, 20:00

Kawhi je napisao/la:
gio10 je napisao/la: Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.
Pellegrini je razlog zbog kojeg će biti prvaci.
Ti si po meni previše subjektivan u nekim postovima, pa nisam siguran da li vrijedi ulaziti u raspravu sa tobom, bez uvrede.

Izgleda da Palace ostaje bez trenera, i propade moje predviđanje o njihovoj dobroj sezoni :facepalm:
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Kawhi » 15 avg 2014, 01:21

gio10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
gio10 je napisao/la: Na klupi je i dalje Pellegrini i zbog toga očekujem ispadanje Citya iz top4.
Pellegrini je razlog zbog kojeg će biti prvaci.
Ti si po meni previše subjektivan u nekim postovima, pa nisam siguran da li vrijedi ulaziti u raspravu sa tobom, bez uvrede.

Izgleda da Palace ostaje bez trenera, i propade moje predviđanje o njihovoj dobroj sezoni :facepalm:
Subjektivan,nesubjektivan jedini sam od početka do kraja sezone znao prvaka Engleske.Opet što se tiče subjektivnosti jedan sam od rijetkih koji nije otpisao Atletico u novembru iz borbe za titulu iako navijam za Real Madrid.

Nije mi jasno kako ti očekuješ da City bude 5. kad samo Chelsea ima jaču ekipu od njih..
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 15 avg 2014, 09:50

Zanimljivo koliko se diže ta ekipa Citya,a zapravo samo je jedan igrač koji može njihovu igru da podigne kada oni padnu a to je Yaya Toure, nije to ni Aguero, ni Džeko, ni Silva ni Navas, već je samo Yaya Toure taj od kojeg zavisi ekipa Manchester Citya. Pellegrini je jedan lobotomac, a da je to tako, pokazaće u svom drugom mandatu na klupi Citya.

Ne umanjujem prošlogodišnji uspjeh, ali su naravno imali velike sreće zbog toga što je Chelsea imao nekih svojih bubica tipa nedostatak pravog napadača, Liverpoolovo, da kažem, neiskustvo, silne povrede u Arsenalu te nevjerovatno strašno loši MUFC..

Ne znam, tvoje mišljenje je da samo Chelsea ima bolju ekipu, evo ja ti kažem da i Arsenal ima bolju ekipu od Citya, znači ubjeđen sam u to. Dobili su dosta dolaskom Debuchya na Sagnino mjesto, a pogodi šta, taj Sagna ode u City da igra prvu postavu. Već sam rekao da Toure izvlači vezni red Citya, al pogledaj samo 'vamo ekipice, Ozil, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Flamini pa i Arteta kojeg toliko osporavaju, ali očito da Wenger vidi nešto u njemu dok mu je dao kapitensku. U napadu Sanchez koji se definitivno može uhvatiti u koštac sa Aguerom, ali eto da kažemo da je Džeko bolji od Girouda, opet ti ostanu Wallcot i Ox koji su bolji igrači od Navasa npr.

Pa i Liverpool ima svojih prednosti u odnosu na ekipu Citya, da ne kažem da su bolji, ali su kompaktniji i izgledaće sigurno bolje na terenu, a ti moral boostovi uvijek dobro dođu. MUFC ima boljeg trenera, daleko boljeg, i zbog toga smatram da će ispred Citya.

Što se tiče C. Palaca, sad im dajem glavnu riječ u borbi za opstanak, jer su ostali bez trenera :damn:
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Monolog » 15 avg 2014, 10:22

Pellegriniju je ovo jos uvijek prvi mandat u Cityju.

Usput, otkud ti to da ce Sagna igrati u prvoj postavi? Moze samo kad je Zabaleta povrijedjen, suspendovan ili kada ga Pelle odmara. Zabaleta je u posljednje dvije sezone najbolji desni bek lige. Nikakav Sagna njega ne moze izbaciti iz prve postave.

City ima, ma koliko to pojedinci zeljeli osporiti, ekipu koja je najkvalitetnija u ligi. Napad od kojeg protivnici strahuju (Aguero, Dzekas, Negredo i Jovetic), vezni red koji je pun kreativnosti i trke (Silva, Nasri, Toure, Fernandinho, Milner), te odbranu koja je na papiru odlicna (vidjet cemo kako ce to biti u stvarnosti).

Stvarno ne znam kako Arsenal ima (ponavljam, na papiru) jacu ekipu od Cityja. I ne znam na osnovu cega (osim na osnovu antipatije ili neke zelje) mozes City staviti (tek) na peto mjesto.

Pelle je prosle sezone napravio ono sto Mancini nije nikada - prosao grupnu fazu LP sa Cityjem. Al' eto, ovdje ga i dalje omalovazavaju, a covjek donese dva trofeja u prvoj sezoni + odvede ekipu do osmine finala Lige Prvaka (s tim da bi prosli vecinu drugih ekipa koje su mogli izvuci).
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la gio10 » 15 avg 2014, 21:47

Monolog je napisao/la:Pellegriniju je ovo jos uvijek prvi mandat u Cityju.
Malo sam se zbunio, u drugoj sezoni* :mrgreen:
Usput, otkud ti to da ce Sagna igrati u prvoj postavi? Moze samo kad je Zabaleta povrijedjen, suspendovan ili kada ga Pelle odmara. Zabaleta je u posljednje dvije sezone najbolji desni bek lige. Nikakav Sagna njega ne moze izbaciti iz prve postave.
Po nekim najavama sam gledao kako bi se Sagna mogao prebaciti na lijevog beka, pa otud i moje razmišljanje da bi on mogao direktno u prvu postavu Citya.
City ima, ma koliko to pojedinci zeljeli osporiti, ekipu koja je najkvalitetnija u ligi.
:hmmmmm:
Chelsea po meni ima bolju ekipu, dok je Arsenal tu negdje
Napad od kojeg protivnici strahuju (Aguero, Dzekas, Negredo i Jovetic), vezni red koji je pun kreativnosti i trke (Silva, Nasri, Toure, Fernandinho, Milner), te odbranu koja je na papiru odlicna (vidjet cemo kako ce to biti u stvarnosti).
Da krenem od odbrane: Mangala je plaćen 32 miliona, misliš da on nekad neće puci pod pritiskom? Kompany je itekako sklon greškama, jedini konstantan iz njihove odbrane je Zabaleta. Hart je rupa samo takva. Vezni red Arsenalov je po meni bolji od veze u Cityu. Ramsey, Wilshere, Ozil, Cazorla, Arteta, Flamini vs Toure, Silva, Nasri, Fernandinho, Milner :hmmmmm:

Eto neka bude da City ima bolji napad mada ni Arsenalov nije za odbaciti sa Sanchezom, Wallcotom i Oxom na krilima i u vrhu Giroud, Sanogo ili Podolski
Stvarno ne znam kako Arsenal ima (ponavljam, na papiru) jacu ekipu od Cityja. I ne znam na osnovu cega (osim na osnovu antipatije ili neke zelje) mozes City staviti (tek) na peto mjesto.
Nije to nikakva antipatija, ja da mogu stavio bih Citya na drugo mjesto, odmah iza Liverpoola, ali mislim da City zbog trenera, jer ove sve 4 ekipe imaju daleko bolje trenere, će ispaštati i odmorit će od Lige Prvaka jednu sezonu
Pelle je prosle sezone napravio ono sto Mancini nije nikada - prosao grupnu fazu LP sa Cityjem. Al' eto, ovdje ga i dalje omalovazavaju, a covjek donese dva trofeja u prvoj sezoni + odvede ekipu do osmine finala Lige Prvaka (s tim da bi prosli vecinu drugih ekipa koje su mogli izvuci).
Ne omalovažavam uspjeh, Kup i više nego sretno osvojen, a o ligi da ne pričam, klizava trava, neproduktivan Chelsea, Arsenal kojem su igrači spavali na mrvama te najlošiji Manchester. Fortuna je bila na strani Citya protekle sezone, i zbog toga ne vjerujem da će i ovee sezone.. A da ne spominjemo razne sudijske greške koje su išle u korist Citya, npr. svirani nepostojeći ofsajd Sterlingu kod rezultata 0:1 za Liverpool i tako dalje...

I jedno pitanje, kako bi ti poredao ekipe Mona, od 1. do 5.?
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Fudbal & ljubav

Post Postao/la Monolog » 16 avg 2014, 11:30

Da, prebacit ce Sagnu lijevo, a tamo su mu Clichy i Kolarov. Bas ima logike. :roll: Sagna je doveden da bi rasteretio Zabaletu; jer je evidentno da se na toj strani ne racuna na Richardsa (sto zbog povreda, sto zbog svega ostalog). Nema teorije da u idealnim uslovima (citaj, zdravi i potpuno spremni defanzivci Cityja) Sagna bude clan udarne jedanaestorke.

Zasto mislis da je Rodgers bolji trener od Pellea? Zbog prosle sezone? Ili...? Ili, bolje receno, da je toliko bolji da je u stanju sa onakvim Liverpoolom zavrsiti ispred Cityja? Zivo me zanima. Martinez je bolji od obojice, pa ne vidjeh da si Everton stavio kao moguceg kandidata za LP (da ne govorim o tituli).

Walcotta nema do oktobra, Ox je vec posljednju godinu i po vise u sredini negoli na krilu, a Oezila Wenger koristi na krilnoj poziciji. I Santija. Kako ce Arsenal sa dizelasima imati najbolja krila?

Aguero, Dzeko, Jovetic, Negredo jede Arsenalov (da ne kazem i sve ostale) napad. Bukvalno jede. U to cemo se uvjeriti ove sezone. Ili ti ocekujes da Giroud, Sanogo i Podolski mogu parirati Cityjevom napadu? :wtf:

Ligu osvaja najkvalitetnija ekipa. Liga se igra 38 kola, nikako jedno kolo. Eto, klizava trava, nikakav Chelsea, a nikako da se uzme u obzir da je City na pocetku sezone u gostima igrao "reda radi". Dok Pelle nije poslozio neke stvari. Gledas jednolicno. Ne ide.

Sto se tice prognoze: City, Chelsea i Arsenal su sigurno na prva tri mjesta. Mozda Chelseaju dajem 1% vise sansi od ostalih samo zbog toga sto su se pojacali igracima koji su im bas trebali (prvenstveno Cesc i Costa). Mourinho ima dovoljno sirok kadar da rotira sve zivo, a da se to ne osjeti na jacini sastava.

Cetvrto mjesto bih volio da zauzme Tottenham ili Everton, ali objektivno gledajuci tu vidim najljuce rivale (United ili Liverpool). Mada mi ni United ne ulijeva povjerenje; nebitno sto je tu LvG. No, tipujem da mu plasman u LP ipak nece izmaci. Liverpool je uzasno poslovao ili bolje receno - mogli su mnogo bolje izvuci ovaj prijelazni rok. Dubinu su dobili (na papiru), al' su za mene slabiji negoli prethodne sezone. Nemaju igraca koji ce ih povuci kada tim "zakaze".
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.