Utakmice SP-a na TV kanalima

O navijačima, zanimljivostima, sličice, TV prijenosi, prognoze, takmičenja forumaša i druge zabavne teme.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

EmNer
Postovi: 163
Pridružen/a: 30 jan 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la EmNer » 15 mar 2014, 14:30

Ima li video negdje te emisije?

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Head » 21 mar 2014, 16:43

Damir Hadžić, ministar prometa i komunikacija BiH u izjavi za bh. novinsku agenciju Patria kazao je da će učiniti sve što je u njihovoj moći kako bi građani u Bosni i Hercegovini u vrijeme odigravanja Svjetskog prvenstva u Brazilu, gdje učestvuje i reprezentacija BiH, program BHRT-a pratili u digitalnom, a ne analognom načinu emitiranja.
„Uradit ćemo sve da ovaj dio posla bude gotov, bar u eksperimentalnom dijelu, s tim što naravno moramo voditi računa o tome da Javni servis odnosno BHRT koji će imati ekskluzivno pravo prenošenja utakmica Svjetskog prvenstva, pripremi ono što je potrebno u smislu nacionalne televizije. Jer, mi ćemo učiniti sve da to bude završeno u eksperimentalnom dijelu, a oni naravno moraju kazati da li će biti spremni“, kazao je Hadžić.
On je dodao da koliko je upoznat BHRT je proveo proceduru javnih nabavki i da su uzeli na sebe obavezu preuzimanje nekog kredita.
"Međutim, to nije stvar o kojoj ja moram detaljno govoriti. Tako da za sada mogu samo reći da ćemo se mi potruditi da građanima BiH bar taj mjesec kada je SP omogućimo digitalno emitiranje", dodao je Hadžić.
Inače, danas su ministar Hadžić i Aleksandar Golub, direktor kompanije Odašiljači i Veze d.o.o. potpisali Ugovor između Ministarstva prometa i komunikacija BiH i kompanije Odašiljači i Veze d.o.o. Zagreb o nabavci digitalne opreme za digitalizaciju mikrovalnih linkova Javnih RTV servisa u BiH, vrijedan 6.657.300 KM.
Početak realizacije ovog projekta je okarakterisan kao jedan od najvažnijih zadataka od javnog i državnog interesa u BiH.
"Siguran sam da započinjemo jednu novu kvalitetniju razvojnu fazu u oblasti elektroničkih komunikacija u BiH", dodao je Hadžić.
1946

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la legenda reala » 31 mar 2014, 14:49

[youtube][/youtube]

:clap: bih
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la FaraonTM » 31 mar 2014, 15:00

Nadam se da će naše tekme prenositi prvenstveno Igor, a Velid i Šuko neka rade ostale :)

Hrvate ću gledati na HRT-u, volim slušati Ćosića i kad plače i kad se veseli :D
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16533
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la jestamaji » 31 mar 2014, 15:13

legenda reala je napisao/la:[youtube][/youtube]

:clap: bih
fino, ali nije rekla kako to misle ostvariti. da li će startovati BHT-HD kanal ili će samo prosvirati signal kablovskim kućama da one emituju "golu" utakmicu sa našim komentarom na prostoru jednoga od svojih digitalnih HD kanala

ja imam utisak da ni oni sami nemaju pojma šta će i kako će

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la DukeOfWellington » 31 mar 2014, 16:01

Spaho je bolji od Kristića, ali je i Kristić dobar kad prenosi reprezentaciju, nek njih dvojica prenose, a Šuki nek uvale neke reportaže, glas mu je taman za toga.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la legenda reala » 31 mar 2014, 16:44

jestamaji je napisao/la: fino, ali nije rekla kako to misle ostvariti. da li će startovati BHT-HD kanal ili će samo prosvirati signal kablovskim kućama da one emituju "golu" utakmicu sa našim komentarom na prostoru jednoga od svojih digitalnih HD kanala

ja imam utisak da ni oni sami nemaju pojma šta će i kako će
Pa vjerovatno će imati BHT HD kao što i RTS HD ima, čim će se to samo moći gledati preko kabla, za ostalo će ostati sve isto, možda će malo slika samo biti bolja, iako ja nisam neki veliki optimista, al eto sačekaćemo da vidimo na šta će to ličiti, samo da ove smećarske kablovske ne stave taj novi HD kanal ako ga bude u poseban paket da se plaća sve se može očekivati od njih

Oni svakako signal i dobijaju u HD-u samo što ga sad za sad reprodukuju u SD i daju gledaocima, pošto će sad za kablo biti HD za ostalo sve isto, onda vjerovatno novi kanal za potrebe SP BHT HD koji će samo ići na IPTV platformama

Jedino je ovo logično


DukeOfWellington je napisao/la:Spaho je bolji od Kristića, ali je i Kristić dobar kad prenosi reprezentaciju, nek njih dvojica prenose, a Šuki nek uvale neke reportaže, glas mu je taman za toga.
Ma meni lično je svjedeno ili Velid ili Igor oni za moj ukus nisu uopšte loši komentatori, posebno Spaho kad su uživi u utakmicu, Šuko nit smrdi nit miriše, nije dosadan, al frajer nema emocija uopšte

A na prvenstvu će ti svi prenositi po jednu utakmicu, Srbin,Hrvat,Bošnjak jbg mora se i kad je komentarisanje ispoštovati nacionalni ključ :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Unofficialpage » 06 apr 2014, 20:40

Neka dovedu Avdića i Marjana :mrgreen:

Baš da vidimo kako će to izgledat, hoće li BHT odraditi to što su rekli.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la DukeOfWellington » 06 apr 2014, 21:38

Zašto da dovode Marjana kad imaju bolje od njega, što svakako nije pretjerano teško za postići. Nadam se da ćemo biti pošteđeni njegovog kreštanja barem na SP.

Avatar
Otelo
Postovi: 33515
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Otelo » 06 apr 2014, 22:03

DukeOfWellington je napisao/la:Zašto da dovode Marjana kad imaju bolje od njega, što svakako nije pretjerano teško za postići. Nadam se da ćemo biti pošteđeni njegovog kreštanja barem na SP.
Takodjer.

Jedno vrijeme je bilo podnosljivo ali ovo sad je zlocin prema culu sluha.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Unofficialpage » 07 apr 2014, 13:51

DukeOfWellington je napisao/la:Zašto da dovode Marjana kad imaju bolje od njega, što svakako nije pretjerano teško za postići. Nadam se da ćemo biti pošteđeni njegovog kreštanja barem na SP.
Više je ovo bila šala. :mrgreen:

Drag mi je komentator, ima znanje. I slažem se da je u poslijednje vrijeme malo izgubio kompas a što se tiće znanja to jest primpremljenosti malo koji može s njim, zna koje nekom igračlu i praprapranena :mrgreen: :mrgreen:

Samo nemoj Bilića i Šuku :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

aqarius
Postovi: 3911
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la aqarius » 07 apr 2014, 16:22

Bilić..ha,ha njega treba koristiti npr.u ratu kada trebaš izvući informacije od neprijatelja,pustiš njegov komentar i najtvrđi insan bi zaplakao i sve rekao....koji lik ,tačno čovjek kada bi ga trebao slušati 2 tekme za redom pomisli na samoubistvo kuknjava

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la bazeni » 11 apr 2014, 23:14

Hoće HRT prenositi sve utakmice ?

Sent from Lumia 920 using Tapatalk

Avatar
FliX
Postovi: 4710
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la FliX » 12 apr 2014, 12:58

bazeni je napisao/la:Hoće HRT prenositi sve utakmice ?

Sent from Lumia 920 using Tapatalk
Ma bice tih stranih kanala po satelitu mnogo koji ce prenosit.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17819
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la akisarajevo92 » 12 apr 2014, 13:03

Mene euforija trese samo kad pomislim da uskoro pocinje ... :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :opaopa: :opaopa:
Don't believe the hype.

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la bazeni » 12 apr 2014, 15:31

FliX je napisao/la:
bazeni je napisao/la:Hoće HRT prenositi sve utakmice ?

Sent from Lumia 920 using Tapatalk
Ma bice tih stranih kanala po satelitu mnogo koji ce prenosit.
ma znam to,ali moze se desiti tamo negdje poslije grupne faze da odem na more.Tamo imam samo hrvatske kanale,pa zato pitam



Sent from Lumia 920 using Tapatalk

Avatar
Lillard
Postovi: 26302
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Lillard » 12 apr 2014, 15:38

Hoce, kao i uvijek.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Head
Postovi: 12367
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Head » 09 maj 2014, 18:01

Vidim da moja tv reklamira da ce se SP moci gledati u HD-u.
Sad me zanima da li ce BHT1 uraditi digitalizaciju an nivou citave zemlje i svih kablovskih operatera ili ce napraviti neku zaebanciju da samo korisnici moje tv mogu gledati u HD ?
1946

Avatar
BaDa12
Postovi: 4408
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la BaDa12 » 09 maj 2014, 18:13

Oho, evo, baš friška vijest.
http://teve.ba/article/17990/digitalna- ... la-na-bhrt" onclick="window.open(this.href);return false;
Nama je drago što i ovom prilikom možemo potvrditi kako će Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu od 12. juna do 13. jula biti prenošeno digitalno, a ono što je posebno zanimljivo, bićemo u prilici našim gledateljima ponuditi i sliku u HD formatu. I ovog puta pozivamo sve kabelske operatere da potpišu ugovor sa nama jer bez tog ugovora sa kućom koja je ekskluzivni vlasnik i nositelj prava za Svjetsko nogometno prvenstvo, BHRT, jednostavno ta mogućnost neće biti dostupna našim gledateljima", kazao je direktor BHT1 Mario Vrankić.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
Padovan
Postovi: 12650
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Utakmice SP-a na TV kanalima

Post Postao/la Padovan » 09 maj 2014, 21:41

Prije par noći je ovaj Mario pričao o ovom u dnevniku BHT1, znači ići će samo onim kablovskim operaterima koji potpišu ugovor sa BHT1, a vjerovatno da će se za druge oblike mora čekati kraj godine.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.