Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 12 jul 2014, 15:44

Pozdrav, jel od vas neko imo iskustva sa sezonskim poslovima u inostranstvu, ili znate nekog prijatelja da je radio nešto takvo. Istražujući internet vidio sam da dosta se radnika sa ovih prostora traži da rade kao sezonski radnici po raznim državama Europe, pa čak i svijeta. Za nekog odavde može se dosta dobro zaraditi za 2-3 mjeseca rada, dok građaninu te države u koju vi idete raditi je jako mala ta plata za koju rade stranci, zbog toga dosta stranaca i dolazi. Ima dosta zanimljivih poslova da se radi preko ljeta.

Pa eto možemo ovdje malo diskutovati oko toga, ako ima zainteresovanih, vjerujem da vas je dosta ovdje besposličara kao i ja, pa možda čak i pomognemo jednim drugima da nađemo kakve poslove u inostranstvu.

:D

Avatar
Lillard
Postovi: 26339
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Lillard » 12 jul 2014, 16:08

Na moru je realno, najbolje radit. Moj drug radi dolje, neki restoran, ono ciscenje i takve stvari, placa 5 tisuca kuna. Uz to dobije jos 100 eura za smjestaj... Racunao sam i ja naredno ljeto ako bude vremena... :D

Sto se tice daljih zemalja, rođak mi je bio u Francuskoj i Njemackoj po nekoliko mjeseci. Zaradio fine pare, ali to su sve bili poslovi preko rodbine, tamo stoje i nasli mu posao i tako...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Evolution87 » 12 jul 2014, 16:13

Ja se ne bih upustao u odlazak u neke dalje zemlje, osim ako ti neko nije sredio kao sto @lillard kaze. Vrlo lahko mozes biti prevaren.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Johny » 12 jul 2014, 16:18

Ja sam prije vise od 3 godine radio u Kanadi u jednom rudniku ,koji je bio za Kanadske resurse ,prilicno bogat zlatom.

Radio sam kao ispitivac rude, vrsio analizu svakog moguceg kamena ili stjene.Posto je rudnik bio prepun boksita, hemijskim procesima smo razdvajali ta dva materijala i dobijali cisto zlato a poslije ga obradom slali na trziste.Da ne duljim, moj posao je bio vise nego naporan.3 puna mjeseca po 14 sati minimalnog rada, disanja raznih cestica i na kraju fasovanja teskog oblika astme gdje i dan danas svake sedmice primam infuzije a svakodnevno koristim inhalatore da kojim slucajem ne bi imao napade.

Uslovi su odlicni, sta vise za pozeliti.Zivio sam u bungalovu koji je bio .strasno opremljen, jeo restoransku hranu i guzio svaku noc drugu qrvu.

Dnevica mi je bila 300 Americkih dolara jos u to vrijeme.Dosao sam sa brdom love gdje sam malu kolicinu oko 1800 dolara potrosio na povratnu kartu.

Bilo kako bilo ,vracao se nisam jer je zdravlje prioritet, iako je danas to postao jos placeniji posao vani, sa iskustvom koje sam imao vjerovatno bi i napredovao...

Nikad u rudnik, bolje se patiti na kruzerima za 3x manje pare ;)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 12 jul 2014, 16:29

Ovdje kod nas i u Hrvatskoj i Crnoj gori najlakše je raditi u sezonu kao konobar, toga bar primaju svi, samo trebaš da znaš Ruski, Talijanski, Engleski...

A ovo za dalje zemlje, tamo se dobro plaća i fino se može zaraditi za par mjeseci i kad se vratiš ovdje da budeš ko hadžija. A oko tog da te neko ne izradi fino čovjek ti ugovor pošalje, nećeš mu ići na crno raditi.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Johny » 12 jul 2014, 16:35

Malo ko te vani hoce na ugovor...

Njemu se ne isplati, tebi se ne isplati.Zato je to veliki rizik osim ako nemas yebenu vezu...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
ZahaKING
Postovi: 1028
Pridružen/a: 06 maj 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la ZahaKING » 12 jul 2014, 17:00

Svi pišu iskustva, niko ne piše "konekcije" dajte nas uputite, gdje šta, koje kruzer agencije, koji poslodavci, koja je procedura za jadran....moaaaar info! :cool:
Bez dlake na jeziku dok su cure depilirane.
More lijepih rozih p..., ali fali im sitnica, to što ima samo jedna, pa je moga k.... vrijedna! :D

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Tribalian » 12 jul 2014, 17:14

Ovo je tema za @ Burzu, forumas koji najbolje poznaje ovu oblast , garant. ;)

Inace znam ljude koji su radili u kontinentalnom delu Francuske na restauraciji nekih zamkova i utvrdjenja , sve ide preko raznih agencija , para solidna.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 12 jul 2014, 17:18

ZahaKING je napisao/la:Svi pišu iskustva, niko ne piše "konekcije" dajte nas uputite, gdje šta, koje kruzer agencije, koji poslodavci, koja je procedura za jadran....moaaaar info! :cool:
Kasno je za ovu sezonu, trebali smo prije se organizovati, ovo sam ja napravio da se na vrijeme uputimo za sljedeću godinu. Inače mene najviše nekako privlači ono branje jagoda i malina i Finskoj, al tu se treba prijaviti početkom godine i tek onda u 6 mjesecu otići raditi 2-3 mjeseca. Uglavnom koliko sam pročitao na internetu skoro sve primaju. A bogami fine su pare za naše uslove.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Johny » 12 jul 2014, 17:23

Za kruzer imas forum gdje je sva procedura fino objasnjena.Preko telefona sam, kad dodjem doma saljem link.

Uglavnom testiranja i obuka se vrsi u ZG, ljekaraki neophodan ,negativni na sve vrste narkotika a rad se zasniva na poznavanju sto vise jezika.Mogucnost za napredkom je ogromna, sve zavisi koliko zelite i na koji nacin radite poslove.Finta je imati sto vise promocija po sezoni kako bi pozicija bila sto visa...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

DR.HOUSE
Postovi: 894
Pridružen/a: 24 jul 2008, 10:58
Lokacija: Grbavica 1921
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la DR.HOUSE » 12 jul 2014, 18:33

super tema bas kao sto kolega forumas belmin kaze ima nas koji sjedimo i ubismo se od dosade hehe ,,pa ako ko im akakov iskustvo stranice agencije gdje se moze prijaviti itd nek nam napise .. ;) ;)

Avatar
Carli
Postovi: 2497
Pridružen/a: 01 maj 2013, 23:02
Lokacija: Čaršija
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Carli » 13 jul 2014, 08:47

Ovdje treba više informacija a ako je ikako moguće da jedan forumaš koji je radio da nam da svoj kontakt. Patimo se bezveze.
Allegri je gospodin!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 19:16

Johny je napisao/la:Za kruzer imas forum gdje je sva procedura fino objasnjena.Preko telefona sam, kad dodjem doma saljem link.

Uglavnom testiranja i obuka se vrsi u ZG, ljekaraki neophodan ,negativni na sve vrste narkotika a rad se zasniva na poznavanju sto vise jezika.Mogucnost za napredkom je ogromna, sve zavisi koliko zelite i na koji nacin radite poslove.Finta je imati sto vise promocija po sezoni kako bi pozicija bila sto visa...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Jesi došo doma ? Baci nam link :D

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Johny » 13 jul 2014, 19:48

http://www.cruiselinesjobs.com/zaposlja ... kruzerima/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovdje mozete saznati sve sto vam treba,kako se prijaviti, gdje otici...


Na ovom linku su raspisani konkursi, predlozi kako naci posao, gdje traziti i sta traziti u inozemstvu.

http://Www.inozemstvo-posao.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Sretno!

Ipak je preko telefona :D

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 21:16

slika

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1 ... n=register" onclick="window.open(this.href);return false;

Kako odgovoriti na ova pitanja? skoro sam sve pokuš'o al neće da me rega :(

Pomagaj hahaha

Nego, dobri su ovo poslovi moglo bi se lagano uletiti i na ove kruzere, fino malo putuješ po svijetu i još i zaradiš. Sad se bacam na učenje Engleskog jezika :njanjanja:

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Johny » 13 jul 2014, 22:04

Miserable,2000,c,go to prison,stupid jerks :)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 22:17

Johny je napisao/la:Miserable,2000,c,go to prison,stupid jerks :)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
slika

You did not answer the verification questions correctly.

Neće pa neće :( i ja sam ovako bio probavo.

Nego ovo izgleda ne možeš otići prije 21 godine, i na većini poslova ti traže neko iskustvo, a na nekim i ne mora biti.

Ništa sačekat još malo do 21 godine pa se prijaviti, a do tad usavršiti Engleski.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61847
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 13 jul 2014, 22:24

ZahaKING je napisao/la:Svi pišu iskustva, niko ne piše "konekcije" dajte nas uputite, gdje šta, koje kruzer agencije, koji poslodavci, koja je procedura za jadran....moaaaar info! :cool:
Ovdje imaš sve informacije (edit: vidim Džoni je već postavio link),

http://www.inozemstvo-posao.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nije teško otići na kruzer, ne znam radi li još u Sarajevu agencija Employment Power (http://www.employment-power.com/" onclick="window.open(this.href);return false;), oni su bili u Logavinoj, dosta raje je išlo preko njih.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 22:32

Virtu4l je napisao/la:
ZahaKING je napisao/la:Svi pišu iskustva, niko ne piše "konekcije" dajte nas uputite, gdje šta, koje kruzer agencije, koji poslodavci, koja je procedura za jadran....moaaaar info! :cool:
Ovdje imaš sve informacije (edit: vidim Džoni je već postavio link),

http://www.inozemstvo-posao.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nije teško otići na kruzer, ne znam radi li još u Sarajevu agencija Employment Power (http://www.employment-power.com/" onclick="window.open(this.href);return false;), oni su bili u Logavinoj, dosta raje je išlo preko njih.
Ma najteži je problem to iskustvo, gdje ja da nađem pos'o u BiH i da mi negdje piše da sam ja radio godinu-dvije :(

Ali gledam primaju i bez iskustvna, da je se meni samo ukrcat na taj brod, pa kad bi džaba radio. Dok ne napunim 21 godinu odo probat jagode brat u Finsku haha :D

Avatar
LvG
Postovi: 861
Pridružen/a: 07 jul 2014, 18:02
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la LvG » 13 jul 2014, 22:34

Kako mislis gdje da nađeš posao? Da li si tražio posao, ili se vodiš kukanjem drugih da nema posla?

Ja idem na fax, te kada sam pronašao zanimljiv oglasa za posao koji sam radio honorarno za njemce, predao sam papire na konkurs, otišao na razgovor i primljen bez dana iskustva.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica, Goalgetter, Pensioner26, rio_Ferdy88 i 10 gostiju.