Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61455
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 13 jul 2014, 22:37

Belmine, ne treba ti iskustvo i ne traže ti papir, bar prije 2 godine nisu tražili. Potreban je neki osnovni nivo engleskog jezika, kasnije ćeš nadoći u vožnji.

Džaba ne bi radio, nemoj tako da razmišljaš, mnogo je to naporan posao. Vidim da si mlad i da hoćeš da radiš, ako se u narednih godinu dvije ispališ iz BiH, nema zime za tebe ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo


Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 22:45

LvG je napisao/la:Kako mislis gdje da nađeš posao? Da li si tražio posao, ili se vodiš kukanjem drugih da nema posla?

Ja idem na fax, te kada sam pronašao zanimljiv oglasa za posao koji sam radio honorarno za njemce, predao sam papire na konkurs, otišao na razgovor i primljen bez dana iskustva.
Baš sam suprotan od ovih drugih, što kukaju da nema posla, ima sigurno posla samo treba ga tražiti, ovdje u Doboju slabo ću naći kakav posao da radim i da mi tamo u papirima bude da sam radio(mislim na poslove koje će mi pomoći za ovaj kruzer), a ima još vremena za mene dok završim školu, sad krećem u 4 razred Turističkog Tehničara. Ovu sam temu i otvorio zbog toga da pokušam naći kakav pos'o i otvorena je godinu ranije da bi uspio naći kakav pos'o za sljedeću godinu, bar sezonski po mogućnosti u inostranstvu.


Virtu4l je napisao/la:Belmine, ne treba ti iskustvo i ne traže ti papir, bar prije 2 godine nisu tražili. Potreban je neki osnovni nivo engleskog jezika, kasnije ćeš nadoći u vožnji.

Džaba ne bi radio, nemoj tako da razmišljaš, mnogo je to naporan posao. Vidim da si mlad i da hoćeš da radiš, ako se u narednih godinu dvije ispališ iz BiH, nema zime za tebe ;)
A učim Engleski, Naučit ću ga za godinu sigurno :)

A znam da je naporan i sve to, ali eto imam neku želju da odem raditi negdje u inostranstvo da malo odmorim od kuće, pa nek je to i branje jagoda i malina po Finskoj. A najsretniji bi bio kad bi uletio na ove kruzere, pa čistit čistit :)

:bih:

Avatar
Fecox
Postovi: 1356
Pridružen/a: 11 jan 2013, 03:01
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Fecox » 13 jul 2014, 22:46

Zanimljiva tema,ali izgleda (makar sad za sad) nema niko ko bi mogao dati neke dobre i korisne upute oko zaposlenja uopće,ne striktno za kruzere oli poslove vezane za inostranstvo,ako ništa bar preporuka neke verodostojne agencije ili menađera,bilo što što bi bilo od koristi.Valjda tema neće zamreti.Poz za sviju :bih:
Ko priča o slobodi,često zaboravi cenu,nekad slobodni hod je po kostima ..

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 22:53

Sad je već kasno za većinu poslova ove godine, ali je nekako idealno za pokušaj pronalaska posla sljedeće godine.
I ja se nadam da će tema ostati aktivna i da ćemo moći razmjeniti kakva iskustva, jednim drugima možemo pomoći i možda budemo čak i kolege :)

Avatar
ZahaKING
Postovi: 1028
Pridružen/a: 06 maj 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la ZahaKING » 13 jul 2014, 22:54

Ja znam engleski poprilično dobro, imao sam cenera na fakultetu :mrgreen: ovdje u švabiji ga aktivno govorim gdje zatreba (jbg ne znam dojč :lol: )
Znači samo da sačekam januar, da napunim 21. godinu? :mrgreen:
Bez dlake na jeziku dok su cure depilirane.
More lijepih rozih p..., ali fali im sitnica, to što ima samo jedna, pa je moga k.... vrijedna! :D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61455
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 13 jul 2014, 22:57

@Fecox,

Nema tu striktnih uputa prijatelju, sve to ide na individualnom nivou. Odlučiš šta ćeš da radiš i onda ideš u tom pravcu. Za kruzere smo dali linkove, tamo imaju sve upute i više od toga. Niko te neće uzeti za ruku i odvesti da radiš.

Evo ti, uskoro je berba grožđa u Podgorici, svake godine dođe 400-500 sezonaca. Odeš na sajt firme Plantaže, uzmeš broj telefona, predstaviš se i pitaš kad je berba i na koji način se prijavljuješ, http://www.plantaze.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Smještaj je obezbijeđen i obrok simbolične cijene 1 €. Čak je i provod zagarantovan, a može se zaraditi i preko 1000€ mjesečno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la brazzo » 13 jul 2014, 22:59

To branje jagoda u Finskoj sam vidio u martu :) ali nisam se usudio prijavit em radi eventualno pripravnickog a i nisam smio bez konsultacije s ovima koji su otisli. E sad ti poslovi zaista postoje dakle nije prevara (kao sto mnogi misle) ima toga i u Njemackoj branje malina a i Hrv masline samo treba provjerena kontakt osoba. Ja ako naletim na kakav info javicu a za kruzere treba celicna volja i ozbiljno poznavanje jezika. Mnogi su mi pricali da ti nije onako kako se u raji prepricava zapravo postoje 2 agencije koje zaposljavaju u provjerene kompanije a ostalo je lutrija i mnogi ostanu i neisplaceni

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 23:00

ZahaKING je napisao/la:Ja znam engleski poprilično dobro, imao sam cenera na fakultetu :mrgreen: ovdje u švabiji ga aktivno govorim gdje zatreba (jbg ne znam dojč :lol: )
Znači samo da sačekam januar, da napunim 21. godinu? :mrgreen:
Još Dojč do tad nauči i idemo na Kruzere :) :rol:

Avatar
ZahaKING
Postovi: 1028
Pridružen/a: 06 maj 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la ZahaKING » 13 jul 2014, 23:02

Nije kruzer loš, išla je jedna jaranica od moje dobre jaranice (joj veza i rodova :mrgreen: ) kažu da se vratila s ušteđevinom od 15.000$ a još tamo trošila i provodila se.
Naravno radila je po 12-14 sati dnevno :oops: al' kad skontaš, za 2000$ mjesečno, upoznaš svijeta, stekneš radne navike, iskustvo..nije ni to frka :) neće nam niko dat tolike pare na lijepe oči kuknjava
Bez dlake na jeziku dok su cure depilirane.
More lijepih rozih p..., ali fali im sitnica, to što ima samo jedna, pa je moga k.... vrijedna! :D

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la BelminM23 » 13 jul 2014, 23:10

ZahaKING je napisao/la:Nije kruzer loš, išla je jedna jaranica od moje dobre jaranice (joj veza i rodova :mrgreen: ) kažu da se vratila s ušteđevinom od 15.000$ a još tamo trošila i provodila se.
Naravno radila je po 12-14 sati dnevno :oops: al' kad skontaš, za 2000$ mjesečno, upoznaš svijeta, stekneš radne navike, iskustvo..nije ni to frka :) neće nam niko dat tolike pare na lijepe oči kuknjava
Pa možeš se vratiti sa broda sa dosta para, jer na neki način ako nećeš baš da se provodiš nemaš gdje ni trošiti pare :)

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la brazzo » 13 jul 2014, 23:11

A koji rac vi mladji ganjate ove poslove ? Lakse bi vam bilo bacit se za komp i trazit stipendiju za stdij vani :/ em ti plate sve, imas smjestaj, dzeparac, priliku za studentski poso a povrh svega i diplomiraces. Ja da se mogu vratit unazad 4-5 godina ne bi spavo danima dok ne bi naso stip. Sad kad sam zavrsio studij daleko je teze naci za dalje (master i poslihe doktorat). Znaci sredjnoskolci budite pametni i hvatajte se noge, fakultet vam je zivotna sansa, bukvalno.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zadnja izmjena: brazzo, dana/u 13 jul 2014, 23:12, ukupno mijenjano 1 put.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
Fecox
Postovi: 1356
Pridružen/a: 11 jan 2013, 03:01
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Fecox » 13 jul 2014, 23:11

Evo si mi već pomogo a nisi me vuko za rukav hehe.Na te stvari sam i mislio kad kazem neke "sitne" upute,bilo što što je od hajra,neku adresu i kontakt baš iz razloga šta Belmin gore reče.Dogodine AkoBogda mozda se već bude "u pogonu".Upravi si šta se tiče toga da niko nikoga ne vuče za rukav,pobogu brate niko ti nije mama i tata na arbajtu,sve se to razume.Hvala na pomoći opet.Zdravo da si mi :thumbup:
Ko priča o slobodi,često zaboravi cenu,nekad slobodni hod je po kostima ..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61455
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 13 jul 2014, 23:16

Odlično. Samo naprijed ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ZahaKING
Postovi: 1028
Pridružen/a: 06 maj 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la ZahaKING » 13 jul 2014, 23:18

brazzo je napisao/la:A koji rac vi mladji ganjate ove poslove ? Lakse bi vam bilo bacit se za komp i trazit stipendiju za stdij vani :/ em ti plate sve, imas smjestaj, dzeparac, priliku za studentski poso a povrh svega i diplomiraces. Ja da se mogu vratit unazad 4-5 godina ne bi spavo danima dok ne bi naso stip. Sad kad sam zavrsio studij daleko je teze naci za dalje (master i poslihe doktorat). Znaci sredjnoskolci budite pametni i hvatajte se noge, fakultet vam je zivotna sansa, bukvalno.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
hoces iskreno? tu stipendiju ne može dobiti svako..najviše stipendije dobijaju oni koji upisuju tehničke fakultete, a ja s matematikom imam veze ko ti s aeronautikom :mrgreen:

U Bosni je fakultet bacanje para i vremena niz vodu, jal' s njim, jal bez njega, isto ti je ako nemaš štele, tj. ako je imaš. A ja je nemam, džaba sam bacio godinu na filozofiji, tako da mi je lakše ufatit se kakvog posla, dignut neku lovu, i bavit se nekim poslom kuci. Zemlju neku u Bosni imam, kupit kakve mehanizacije i udri po poljoprivredi, nije to sramota, jos raja će radije kupit domaće, neprskano, nego onu GMO granu :)

a imam jos pun q. opcija, samo da mi se pokllope neke stvari...u vremenu sam kad samo "rovim", tražim, njuškam za šansoom :opaopa:
Bez dlake na jeziku dok su cure depilirane.
More lijepih rozih p..., ali fali im sitnica, to što ima samo jedna, pa je moga k.... vrijedna! :D

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la brazzo » 13 jul 2014, 23:26

Ma jok buraz ima toliko stipendija da je nevjerovatno i sto je najbitnije za svaki smjer. Eh sad treba bit uporan, napisat sve one molbe na eng sto kvalitetnije i pratit kad se sta pojavi. Zafrkano je traziti ne samo stipendiju vec i prebaciti se na drugi fakultet kad ga vec upises ovdje. A srednju ionako manje vise svi zavrsavaju odlicnim uspjehom, znaju engleski i lako se dobija pismo preporuke od profesora i direktora.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la jasmin10 » 14 jul 2014, 00:18

@virtual i ostali
zna li neko da li je tesko otici u kanadu raditi ? imam rodjaka tamo i im`o bih smjestaj i sve.
da li je tesko dobiti papire, radnu dozvolu i ostalo.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61455
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 14 jul 2014, 00:49

jasmin10 je napisao/la:@virtual i ostali
zna li neko da li je tesko otici u kanadu raditi ? imam rodjaka tamo i im`o bih smjestaj i sve.
da li je tesko dobiti papire, radnu dozvolu i ostalo.
Pošalje ti garantno pismo, odeš na tri mjeseca i izvidiš situaciju. Gore ćeš naći sto načina da ostaneš. Najbolji je da ti rođak nađe posao, što ne bi bilo teško, naši ljudi su tamo uvezani. Radna viza je na godinu dana, pa je kasnije produžavaš. Mislim da je Kanada najkorektnija po pitanju azilanata.

Odavde ne možeš ništa, moraš otići gore. U dobroj si situaciji jer ti treba lova samo za avion, gore će te valjda rođak dočekati.

Mislim da je karta za Kanadu oko 2000 KM.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la jasmin10 » 14 jul 2014, 00:53

Virtu4l je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:@virtual i ostali
zna li neko da li je tesko otici u kanadu raditi ? imam rodjaka tamo i im`o bih smjestaj i sve.
da li je tesko dobiti papire, radnu dozvolu i ostalo.
Pošalje ti garantno pismo, odeš na tri mjeseca i izvidiš situaciju. Gore ćeš naći sto načina da ostaneš. Najbolji je da ti rođak nađe posao, što ne bi bilo teško, naši ljudi su tamo uvezani. Radna viza je na godinu dana, pa je kasnije produžavaš. Mislim da je Kanada najkorektnija po pitanju azilanata.

Odavde ne možeš ništa, moraš otići gore. U dobroj si situaciji jer ti treba lova samo za avion, gore će te valjda rođak dočekati.

Mislim da je karta za Kanadu oko 2000 KM.
kada odem na tri mjeseca, mogu odmah dobiti radnu vizu na godinu dana ako nadjem posao ? znaci ne moram se vracati ovdje i vaditi neke nove papire za ostanak ?
a kod njih posla sigurno ima i minimalna satnica je 10 dolara ja mislim. znaci odem na godinu i mogao bih stalno produzavati vizu :D to mi se strasno svidja :thumbup:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61455
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sezonski Poslovi u Inostranstvu ?

Post Postao/la Virtu4l » 14 jul 2014, 00:56

Ne vjerujem da se trebaš vraćati. Ako me sjećanje dobro služi već smo jednom pričali o ovome?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], nerkolfc i 26 gostiju.