Kvalifikacije za EURO 2016

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la FaraonTM » 15 nov 2015, 22:44

Prođoše Mađari na kraju, zasluženo ili ne sada više nije ni važno.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14579
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la alan_kardec » 16 nov 2015, 00:14

Jesu li prošli (ne)zasluženo, to je njima sada manje bitno.
Još jedna ekipa na ep bez ijedne zvijezde, bez ijednog zvučnog imena osim Džudžaka i đeda Kiraljija, igraju tvrdo, disciplinovano, na gol manje. Sad gledam njihove rezultate iz grupe, uspjeli su po dva puta dobiti Fince i Farane, ostalo sve remiji i porazi.
Čestitke.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la dell21 » 16 nov 2015, 07:50

Madari su i kvalifikacije odigrali na visokom nivou iznad mogucnosti, svaka im cast.

dean33
Postovi: 313
Pridružen/a: 19 jan 2015, 21:55
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la dean33 » 16 nov 2015, 10:02

dell21 je napisao/la:Madari su i kvalifikacije odigrali na visokom nivou iznad mogucnosti, svaka im cast.
realno, imali su najlakšu grupu u kvalifikacijama, a i tu su završili 3. iza Sj.Irske i Rumunjske.

protiv Norvežana su odigrali solidno, ali mislim da su Norvežani bili nešto bolji samo što lopta nije htjela u gol

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la dell21 » 16 nov 2015, 13:55

Ta prica stoji medutim u dvije utakmice se mora pokazati kvalitet a oni nisu ga pokazali dovoljno da produ. Imali su posjed i prilike al ih nisu iskoristili zbog nedostatka kvaliteta pojedinih igraca dok je madarska imala veci kvalitet u napadu. Ipak su primili 3 gola a dali 0. Isto tako ako mi veceras ispanemo ispali smo od kvalitetnije reprezentacije jer se kvalitet mora pokazati u dvije utakmice jer se u jednoj moze kiksati al druga se mora pobijediti.

Avatar
ceze
Postovi: 4332
Pridružen/a: 11 dec 2011, 00:58
Lokacija: Brdoviti Balkan
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la ceze » 16 nov 2015, 15:51

U dvomeču između Mađarske i Norveške je prošla ekipa koja je manje loša.
Mađari su bili odlični nazad, naprijed srednja žalost, ali su zabijali kad treba i to je ono što je bitno. Norvežani ni nazad ni naprijed nisu bili ništa posebno, više loši nego dobri.
I meni su prije dvomeča Norvežani bili favoriti, ali to što su igrali više napadački u dvije utakmice ne znači da bolja ekipa, pogotovo jer su iz 35 šuteva i 25 kornera u dvije utakmice zabili samo jedan gol. Nije to više ni pitanje sreće, već ofenzivnog (ne)kvaliteta.
Gdje prestaje razum, počinje Bosna ...

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Razbojnik » 16 nov 2015, 18:50

Madjari su bili najveci gubitnik one regularne faze i nekako je pravda zadovoljena. Ne mislim da su nesto bolji od Norveske, ali nisu niti losiji. Realno, takve ekipe idu na euro jednom u 20 godina.

I bilo bi tragicno da na ovaj smijesni euro ide samo 1 ekipa iz bivse SFRJ. Cak i Albanci su unutra.

Puma
Moderator
Postovi: 14282
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Puma » 16 nov 2015, 22:47

Cestitke ircima, jednoj gospodskoj naciji.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la kumkalesic » 16 nov 2015, 22:58

Svaka čast otočkim selekcijama na odličnim rezultatima u ovim kvalifikacijama. Iako i nisu nešto igrački impresivni, osim možda Engleske, to i nije izgleda toliko bitno, jer taj nedostatak nadopunjuju odličnom kolektivnom igrom, a to i jeste neka bit ove igre...
Kako li će samo Škoti da uživaju uz naredni šampionat :shifty:
kao i mi :)
Joint_fc

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la NeshaFCB » 16 nov 2015, 23:03

Objektivno, Danska i Švedska daleko najkvalitetnije ekipe iz Baraža, pa Ukrajina.

Prvenstvo se mora vratiti na format 16.

Avatar
Makanaky
Postovi: 876
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Makanaky » 16 nov 2015, 23:30

NeshaFCB je napisao/la:Objektivno, Danska i Švedska daleko najkvalitetnije ekipe iz Baraža, pa Ukrajina.

Prvenstvo se mora vratiti na format 16.
Nisu me impresionirali ni jedni ni drugi, a Ukrajince nisam ni pratio u zadnje vrijeme. Zadnji put sam ih gledao jednom protiv Francuske i s onakom igrom bi razbili i Dance i Šveđane. Danci imaju te oscilacije (kao i mi), ne tako davno su popušili 0-4 od Armenije a u zadnje vrijeme pružaju solidne partije.

Ovaj ciklus je bio dosta čudan jer se uprkos tome što idu 24 učesnika na spisku nije našla recimo jedna Holandija, ali su zato tu neke slabije ekipe, tipa Mađarska i Albanija, uz dužno poštovanje njima.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la kumkalesic » 16 nov 2015, 23:56

NeshaFCB je napisao/la:Objektivno, Danska i Švedska daleko najkvalitetnije ekipe iz Baraža, pa Ukrajina.

Prvenstvo se mora vratiti na format 16.
Ma kao što gore napisah, nebitno je koliko si individualno kvalitetan ako nemaš uigranu momčad. To, npr. nisam vidio ni kod Danske, a ni Švedske. Ukrajina je možda malo bolje uigrana od njih, jer im reprezentativci igraju za tri kluba i normalno da to ide lakše.
Ono što sam 100% siguran jeste da je Irska imala taktički najboljeg stratega na klupi od svih ovih reprezentacija u baražu i koji je ovu selekciju baš oživio dolaskom 2013. godine i uveo disciplinu koja nije bila vidljiva ni kod Trapattonia, a da ne spominjem neke bivše selektore zelenih.
Možda i griješim, ali sam mišljenja da će ova Irska dobiti i Švedsku/Dansku, pa i Ukrajinu na prvenstvu ukoliko se naravno tamo i susretnu...
Biti će zanimljivo i u septembru kada gostuju u Beogradu na početku narednog kvalifikacijskog ciklusa :)
Joint_fc

Avatar
kobac
Postovi: 314
Pridružen/a: 02 sep 2014, 10:30
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la kobac » 16 nov 2015, 23:58

slika

:njanjanja: :njanjanja:

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la effe_sa » 17 nov 2015, 00:00

Može se pričati koliko hoće o tome, kako je ova ili ona reprezentacija ostvarila plasman na EURO zasluženo ili nezasluženo, ali činjenica je da je većina reprezentacija (pogotovo ovih o kojima se diskutuje, koje nisu reprezentacije iz tog prvog reda ili koje su hajmo reći priredile određeno iznenađenje plasmanom),koje su izborile plasman, bilo u regularnom dijelu kvalifikacija, bilo kroz baraž, to ostvarile jednostavnim konceptom, koji se zasnivao pretežno na velikoj želji, trci, požrtvovanosti i tako reći pragmatičnom fudbalu. Irci su jedni od tih, koji pored ovih navedenih elemenata, na jednostavan način dolaze do golova. Možemo mi govoriti i o Ircima i Mađarima ili o nekoj trećoj reprezentaciji, da ne igraju neki dopadljiv fudbal, ali je ključna stvar da te reprezentacije imaju jasan koncept i svo vrijeme su imale i plan i jasan cilj pred očima.
A mi u BiH, pa i generalno na Balkanu se možemo i dalje furati na tehnički potkovan (dopadljiv, atraktivan) fudbal. To je decenijama tako , pa čak i u vrijeme kada se na ovim prostorima s tim tehničkim potkovanim fudbalom mogao ostvariti rezultat, jer su postojali igrači za provođenje takvog fudbala i tada nas je nerijetko od istog znala zaboliti glava. Tehnički potkovana igra i dopadljiva je igra super stvar, ako si prije svega toliko moćan da je provedeš, ako ti je toliki potencijal i izbor takvih igrača, a plus ako imaš ove druge gore elemente, koje su ove reprezentacije, kojima se sada čudimo kako su se plasirale, imale.

Posebno nama u BiH i svima onima u Srbiji koji vole fudbal, ostaje sada samo furanje na tehnički dotjeran fudbal i posmatranje EURO-a sa strane.
A nije nikakvo čudo što se samo Hrvatska plasirala na EURO sa ovih prostora. Slovencima bi trebalo čudo da im se pridruže, ali njima protiv Ukrajinaca od starta nisam davao nikakve šanse.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36508
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Donnie Darko » 17 nov 2015, 00:11

slika

:bih: :bih: :bih:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la FaraonTM » 17 nov 2015, 19:51

Večeras uz Ibru i Šveđane :D

Dakako volio bih i da Slovenci prođu mada vrlo teško.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la SlevinKelevra » 17 nov 2015, 19:52

Kad vidis koji smo odron mi, Irska, Madjarska i Norveska, tacno mi krivo sto ce neko od ovog dvojca veceras ispasti. :roll:

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Elegant » 17 nov 2015, 19:55

Ne bih volio da Swedi prođu samo radi egoiste, Slovencima neka je sretno.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
club21
Postovi: 1890
Pridružen/a: 24 okt 2015, 17:08
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la club21 » 17 nov 2015, 20:16

I ja navijam za slovence, al imaju prevelik zaostatak a bgm i kvalitet nije na njihovoj strani. Al ocekivati je cudo , sto da ne.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za EURO 2016

Post Postao/la Elegant » 17 nov 2015, 20:18

Moze li neko pred pocetak utakmica da postavi link, da pratimo obje.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pensioner26 i 0 gostiju.