KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

TigerWoods
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 sep 2020, 10:02
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la TigerWoods » 21 feb 2024, 15:46

Zamisli kakav mozak moras biti, igras protiv dosta slabijeg od sebe, imas nekih godina i iskustva i kurcis se momku od 23-24 godine koji je tek pozvan u repku i treba da ga "ugostis" u svlacionici..

2sb1996
Postovi: 294
Pridružen/a: 27 avg 2021, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la 2sb1996 » 21 feb 2024, 15:51

DaVinci je napisao/la:
21 feb 2024, 15:33
AvantiBL je napisao/la:
21 feb 2024, 14:25
2sb1996 je napisao/la:
21 feb 2024, 12:40


U sta cemo ja i ti da se kladimo?
:rol:

Eto do toga mi je baš. Da se bar znamo lično, pa i nekako.

Kladite se u srednju porciju banjaluckih cevapa ... s lukom al' bez kajmaka ... da ne bude skroz potaman ... :wave:
Hahaha dje ces bez kajmaka... Ja ne znam sta covjeku da uradis da mu dokazes da je u krivu ali dobro, vidjet ce sve nakon zadnjeg kola regularnog dijela :njanjanja:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54378
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 21 feb 2024, 16:38

I mene sad zanima ko je upravu :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15909
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 21 feb 2024, 17:40

Šta uradiše od teme ovi Pitari


Allah selamet

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 21 feb 2024, 18:23

Ghuraba je napisao/la:
20 feb 2024, 22:49
InatSilniBosanski je napisao/la:
20 feb 2024, 18:13
to sam ja onako naveo Lesica i Nemanju, mada sam suguran da bi bilo pun pogodak obojica, ja sam se kazem ti iznenadio pogledaj rostere par ovih boljih ekipa u ABA 2, vrh ekipe koje mogu sa pola ABA 1 izaci na kraj.
Na koje ekipe mislis? Osim Spartaka, koji ima nekoliko bivsih standardnih abaligasa (Cvetkovic, Gordic, Cerovina i Lazic), tu i nema nekih aman jakih ekipa. Ostali eventualno imaju po jednog ili dvojicu bivsih abaligasa (Vojvodina npr. ima Nikolica i Ascerica), a neki su uboli s Amerikancima. Ovakav roster Bosne od 7-8 igraca u rotaciji bi hladno bio medju 5 ekipa aba 2 lige, a kamoli da se jos pojacaju. Zato im dogodine treba biti cilj da uzmu tu ligu, jer bi sve ispod toga bio neuspjeh.
Vojvodina i Spartak na prvom mjestu i Zlatibor ima par igraca dokazanih na ABA 2 nivou, Siroki i MZT su isto konkurentni, naravno i ja isto vidim medju 5 ekipa bez problema, ali sjeti se sezone koju smo pratili nas par kad je Spars sa realno 4 igraca igrao finale, nosen tada prezelenim Kamenim i Gegom, dosta to ozbiljnije sada izgleda kad poredis sa ABA 1.


Dogodine definitvno mora biti cilj ABA 1 znas i sam kako realno stvari stoje i da ce se svi brzo zasititi ako ABA 1 ne dode u Sarajevo. Jos jedno izmisljanje tople vode, ne dovodjenje Amerikanaca, pravljenja ekipa bez sutera kao sto je Pandza pokusao misleci valjda za sebe da je madjionicar moglo bi biti kobno.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
FKBilder
Postovi: 1741
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FKBilder » 21 feb 2024, 19:27

Koji je sada ovo klub :?:
Royal, Bosna ili Bosna Royal.....

Svi znamo sta se desilo sa KK Bosnom, da li je ona naposljetku ugasena, ili zamrznuta, ili je ovo jedan potpuno novi klub.
Sta je sa dugovima KK Bosna :?:

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VensanKasel » 21 feb 2024, 19:38

InatSilniBosanski je napisao/la:
21 feb 2024, 18:23
Ghuraba je napisao/la:
20 feb 2024, 22:49
InatSilniBosanski je napisao/la:
20 feb 2024, 18:13
to sam ja onako naveo Lesica i Nemanju, mada sam suguran da bi bilo pun pogodak obojica, ja sam se kazem ti iznenadio pogledaj rostere par ovih boljih ekipa u ABA 2, vrh ekipe koje mogu sa pola ABA 1 izaci na kraj.
Na koje ekipe mislis? Osim Spartaka, koji ima nekoliko bivsih standardnih abaligasa (Cvetkovic, Gordic, Cerovina i Lazic), tu i nema nekih aman jakih ekipa. Ostali eventualno imaju po jednog ili dvojicu bivsih abaligasa (Vojvodina npr. ima Nikolica i Ascerica), a neki su uboli s Amerikancima. Ovakav roster Bosne od 7-8 igraca u rotaciji bi hladno bio medju 5 ekipa aba 2 lige, a kamoli da se jos pojacaju. Zato im dogodine treba biti cilj da uzmu tu ligu, jer bi sve ispod toga bio neuspjeh.
Vojvodina i Spartak na prvom mjestu i Zlatibor ima par igraca dokazanih na ABA 2 nivou, Siroki i MZT su isto konkurentni, naravno i ja isto vidim medju 5 ekipa bez problema, ali sjeti se sezone koju smo pratili nas par kad je Spars sa realno 4 igraca igrao finale, nosen tada prezelenim Kamenim i Gegom, dosta to ozbiljnije sada izgleda kad poredis sa ABA 1.


Dogodine definitvno mora biti cilj ABA 1 znas i sam kako realno stvari stoje i da ce se svi brzo zasititi ako ABA 1 ne dode u Sarajevo. Jos jedno izmisljanje tople vode, ne dovodjenje Amerikanaca, pravljenja ekipa bez sutera kao sto je Pandza pokusao misleci valjda za sebe da je madjionicar moglo bi biti kobno.
Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1741
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la hordasDoboj » 22 feb 2024, 00:03

Ma ima Bosna mozda 12miliona poreznoj ne znam koliko sad tacno. Sta je sa ovim Royal sad zar se ne bi zvali KK Bosna Royal Meridianbet :mrgreen:
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la DaVinci » 22 feb 2024, 01:18

VensanKasel je napisao/la:
21 feb 2024, 19:38
Ghuraba je napisao/la:
20 feb 2024, 22:49
Na koje ekipe mislis?
Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Info zvuci cool al' od svih balkanskih klubova Dragić da se bas sjetio nase Bosne da mu NBA lovu obrce ... i jos da usput vraca tudje milionske dugove ... how yes no ... :)
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VensanKasel » 22 feb 2024, 10:02

DaVinci je napisao/la:
22 feb 2024, 01:18
VensanKasel je napisao/la:
21 feb 2024, 19:38
Ghuraba je napisao/la:
20 feb 2024, 22:49
Na koje ekipe mislis?
Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Info zvuci cool al' od svih balkanskih klubova Dragić da se bas sjetio nase Bosne da mu NBA lovu obrce ... i jos da usput vraca tudje milionske dugove ... how yes no ... :)
A koji drugi klub bi mogao ? Eto napiši .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la djonla » 22 feb 2024, 10:32

Vrijednosnice Osijek :D

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 22 feb 2024, 10:49

VensanKasel je napisao/la:
21 feb 2024, 19:38
InatSilniBosanski je napisao/la:
21 feb 2024, 18:23
Ghuraba je napisao/la:
20 feb 2024, 22:49


Na koje ekipe mislis? Osim Spartaka, koji ima nekoliko bivsih standardnih abaligasa (Cvetkovic, Gordic, Cerovina i Lazic), tu i nema nekih aman jakih ekipa. Ostali eventualno imaju po jednog ili dvojicu bivsih abaligasa (Vojvodina npr. ima Nikolica i Ascerica), a neki su uboli s Amerikancima. Ovakav roster Bosne od 7-8 igraca u rotaciji bi hladno bio medju 5 ekipa aba 2 lige, a kamoli da se jos pojacaju. Zato im dogodine treba biti cilj da uzmu tu ligu, jer bi sve ispod toga bio neuspjeh.
Vojvodina i Spartak na prvom mjestu i Zlatibor ima par igraca dokazanih na ABA 2 nivou, Siroki i MZT su isto konkurentni, naravno i ja isto vidim medju 5 ekipa bez problema, ali sjeti se sezone koju smo pratili nas par kad je Spars sa realno 4 igraca igrao finale, nosen tada prezelenim Kamenim i Gegom, dosta to ozbiljnije sada izgleda kad poredis sa ABA 1.


Dogodine definitvno mora biti cilj ABA 1 znas i sam kako realno stvari stoje i da ce se svi brzo zasititi ako ABA 1 ne dode u Sarajevo. Jos jedno izmisljanje tople vode, ne dovodjenje Amerikanaca, pravljenja ekipa bez sutera kao sto je Pandza pokusao misleci valjda za sebe da je madjionicar moglo bi biti kobno.
Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Da ali to je bilo prije par godina nije to nista novo niti aktuelno vise...
You are someone else I am still right here

elevenblues
Postovi: 728
Pridružen/a: 02 avg 2020, 15:06
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la elevenblues » 22 feb 2024, 11:06

Bila je i opcija sa Cedevitom al propalo, politicki propalo, ljudi vidjeli s kim ce imat posla i otisli u Ljubljanu.

Ovaj kup je jako ozbiljan rezultat, ali ostaje gorcina zbog katastrofalne organizacije prije svega saveza, potom nikakve medijske paznje, a najvise zbog ignorantnosti nadleznih,tu prije svega mislim na onog debila Magodu koji je izjavljovao razne budalastine na racun sarajevskih klubova u smislu rezultata, eto mu rezultat, a btw posao mu je da bude tu, onda gdje je gradonacelnica ?

Ima tu jos dosta stvari koje bi se mogle napisati, ali u sustini steta je sto je osvajanje drzavnog Kupa proslo neopazeno.

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VensanKasel » 22 feb 2024, 11:30

fera je napisao/la:
22 feb 2024, 10:49
VensanKasel je napisao/la:
21 feb 2024, 19:38
InatSilniBosanski je napisao/la:
21 feb 2024, 18:23


Vojvodina i Spartak na prvom mjestu i Zlatibor ima par igraca dokazanih na ABA 2 nivou, Siroki i MZT su isto konkurentni, naravno i ja isto vidim medju 5 ekipa bez problema, ali sjeti se sezone koju smo pratili nas par kad je Spars sa realno 4 igraca igrao finale, nosen tada prezelenim Kamenim i Gegom, dosta to ozbiljnije sada izgleda kad poredis sa ABA 1.


Dogodine definitvno mora biti cilj ABA 1 znas i sam kako realno stvari stoje i da ce se svi brzo zasititi ako ABA 1 ne dode u Sarajevo. Jos jedno izmisljanje tople vode, ne dovodjenje Amerikanaca, pravljenja ekipa bez sutera kao sto je Pandza pokusao misleci valjda za sebe da je madjionicar moglo bi biti kobno.
Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Da ali to je bilo prije par godina nije to nista novo niti aktuelno vise...
Griješiš , tad je Cedevita htjela da dođe i na kraju je odabrala Olimpiju iz Slovenije . Ovo je nešto potpuno drugo . Kada mi je počeo pričati taj lik , odmah sam i ja govorio ma ja to je Cedevita :D
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 22 feb 2024, 12:37

VensanKasel je napisao/la:
22 feb 2024, 11:30
fera je napisao/la:
22 feb 2024, 10:49
VensanKasel je napisao/la:
21 feb 2024, 19:38

Jutros sam saznao jednu interesantnu informaciju , da je Goran Dragić trebao preuzeti Bosnu sa još jednim igračem iz Majamija , platiti sve dugove i napraviti ekipu za Eurocupa ili Eurolige . Naravno oni bi tu razvijali igrače , koje bi kasnije regrutovali u NBA . Projekat je bio dosta ozbiljan , ali je zapelo oko dugova ...
Da ali to je bilo prije par godina nije to nista novo niti aktuelno vise...
Griješiš , tad je Cedevita htjela da dođe i na kraju je odabrala Olimpiju iz Slovenije . Ovo je nešto potpuno drugo . Kada mi je počeo pričati taj lik , odmah sam i ja govorio ma ja to je Cedevita :D
Moguce da je do mene nisam bas sa vremenom na ti ali sam ja tu pricu sa Dragicem cuo iz prve ruke od covjeka koji ih je trebao povezati siguran sam da ima vise od godinu dana.
Ne znam da li je bivsi forumas Neno aktivan mozda on moze potvrdiri jer i on poznaje tu osobu.
You are someone else I am still right here

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 22 feb 2024, 14:34

fera je napisao/la:
22 feb 2024, 12:37
VensanKasel je napisao/la:
22 feb 2024, 11:30
fera je napisao/la:
22 feb 2024, 10:49


Da ali to je bilo prije par godina nije to nista novo niti aktuelno vise...
Griješiš , tad je Cedevita htjela da dođe i na kraju je odabrala Olimpiju iz Slovenije . Ovo je nešto potpuno drugo . Kada mi je počeo pričati taj lik , odmah sam i ja govorio ma ja to je Cedevita :D
Moguce da je do mene nisam bas sa vremenom na ti ali sam ja tu pricu sa Dragicem cuo iz prve ruke od covjeka koji ih je trebao povezati siguran sam da ima vise od godinu dana.
Ne znam da li je bivsi forumas Neno aktivan mozda on moze potvrdiri jer i on poznaje tu osobu.
predobro zvuci ta prica da bi bila istina, Bosna jeste dobra prilika svakome jel je kosarkaska sredina uz to i glavni grad, a stanje relativno lose.
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15909
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la svrakino1921 » 23 feb 2024, 13:04

slika

slika

slika

slika





KK Bosna ponovo proživljava lijepe dane: 'Apetiti su porasli, mjesto nam je u ABA ligi'


KK Bosna ponovo proživljava lijepe dane: 'Apetiti su porasli, mjesto nam je u ABA ligi'

Poslije 14 godina čekanja Košarkaški klub Bosna osvojio je trofej. Slavili su popularni Studenti na završnom turniru Kupa Mirze Delibašića odigranom u maloj dvorani Skenderije proteklog vikenda i vratili pehar u Sarajevo.

Predvođeni bivšim igračem, a sadašnjim trenerom Aleksandrom Acom Damjanovićem, Studenti su u polufinalnu deklasirali bh. prvaka Igokeu (86:69), dok su u finalu bili bolji od Širokog (83:73).


Dobar restart
Najgovještaj je to nekih ljepših vremena za bivšeg prvaka Europe nakon dosta dugog, tmurnog perioda.


"Svi u klubu smo veoma sretni i zadovoljni. Došli smo do tog trofeja na koji smo čekali dugo vremena. Ovog puta smo uspjeli. Reći ću zasluženo, što smo pokazali kroz čvrste i dobre utakmice“, rekao je Damjanović u razgovoru za ****.ba.

Damjanović je na klupi Studenata prošlog ljeta naslijedio Josipa Pandžu, od kada kreće Bosnin uspon.

Aleksandar Damjanović i Dubravko Barbarić

"Prošlog ljeta u klub je stigao i novi predsjednik (Dubravko Barbarić op.a.). Stvari su na neki način posložene. Napravljen je dobar restart u svim segmentima u klubu. Krenulo se i s boljim radom što se tiče našeg razvojnog tima, koji zaista dobro napreduje u nižim ligama. Neki rezultati na početku se nisu poklopili tako da sam ja došao na mjesto glavnog trenera i mislim da smo od tada odradili solidan posao. Imali smo i težak put do samog finalnog turnira Kinđetovog kupa".

Bosna je trenutno lider i u Prvenstvu BiH s omjerom 15-3.

"U prvenstvu se trudimo da ostanemo na dobrom kolosijeku i budemo što bolje plasirani, jer nam je cilj da dođemo do ABA 2 lige. Dobro stojimo na tom putu. Za sada nam ide dobro. Međutim, puno je još posla pred nama, puno utakmica i zahtjevnih protivnika. Mi ćemo i dalje črvsto ostati na zemlji jer smatram da samo radom možemo doći do rezultata".

Svjesni kvaliteta
Apetiti su sada porasli, a s razlogom se već priča i o tituli prvaka.

"Uvijek kada dođe do dobrog rezultata, u ovom slučaju osvajanja trofeja, malo porastu apetiti. Međutim, mi smo svjesni svojih kvaliteta, vjerovali smo u sebe i tako ćemo nastaviti. Da li će nam to donijeti još neki od trofeja teško je reći. Ali smo sigurni da uz dobar pristup i dobar rad možemo doći do dobrih rezultata. Pričati o nečemu više je malo nezahvalno iz ove pozicije. Ako se ukaže prilika mi ćemo sigurno dati sve da to ostvarimo."

Sve ovo je početak Bosninog plana vraćanja na staze stare slave.

Aleksandar Damjanović

"Određeni cilj za ovu sezonu je da se kroz prvenstvo kvalifikujemo za ABA 2 ligu i dođemo na taj drugi nivo reagionalnog takmičenja. Taj posao je vrlo zahtjevan i traje, to je čitav jedan proces. Ja sam siguran da će Bosna u skorijem periodu da izbori ABA 2 ligu, a onda i ABA ligu. Mislim da je to mjesto koje Bosni zaista pripada. Tamo je već bila. Bitno je da mi znamo šta hoćemo. Vjerujem da će to na kraju donijeti i plasman i rezultat", dodao je Damjanović

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 23 feb 2024, 18:34

Daj ovoga Wilisa nama u Bosnu
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Jadnimi
Postovi: 1467
Pridružen/a: 02 mar 2019, 13:19
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Jadnimi » 23 feb 2024, 19:47

Šteta šo Vojinu noije ušla i i ona trica, inaće solidno.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1301
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la InatSilniBosanski » 23 feb 2024, 23:56

neka nama naseg Voje fina predstava ima petlju momak, ja se nisam salio ovaj crnac iz Kipra nimalo los, znal iko gdje igra ista :D
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.