Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2023, 14:07

Selimović je baš tanka, doduše i ne igra puno. Koliko sam upratio odradi prvi set, u ostalim malo nešto ako uđe i to je to, uglavnom je više na klupi. Slično i Radišković, čini mi se da ona vremenski igra još manje.

Ne znam da li će nas koštati da mala rotacija, ali definitivno se čini da igramo u baš skraćenoj rotaciji.

Begić me malo razočarala protiv Hrvatske, dosta oscilacija i veoma loši procenti. Slično je varirala i u prethodna dva meča. Najbolja i najkonstantnija je nekako Bošković, a i Isanović je odigrala dva dobra meča protiv Švice i Hrvatske.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

bordobijeli
Postovi: 14262
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 20 avg 2023, 16:16

<3 LiMes <3 je napisao/la:
20 avg 2023, 01:04
bordobijeli je napisao/la:
19 avg 2023, 23:46
<3 LiMes <3 je napisao/la:
19 avg 2023, 21:15
Realno poteska situacija. Ukoliko Svicarska dobije Hrvatsku, a mi ne dobijemo Rumuniju ili izgubimo 3:2, ispadamo. Situacija vrlo jasna.
Bgm nista nije jasno
Švicarska - Hrvatska
Švicarska Bugarska
Rumunija - BiH
Rumunija - Bugarska
BIH - Rumunija
BiH - Italija
Mi 4, Rumunija 4,Švicarska 3 boda.
Po svemu sudeći nama treba pobjeda protiv rumunki za drugi krug, ako izgubimo obe utakmice mislim da ispadamo posto nikad nam se nisu poklopili rezultati nece ni sad.
Poraz od 3:2 donio bi ti jos jedan bod, tad bi imali 5, kao i Svica ukoliko dobije Hrvatsku. Bolji medjusobni duel bi nam donio prolaz dalje. Pobjeda Hrvatske nam donosi prolaz, nasa pobjeda protiv Rumunije vodi nas dalje. Sve druge varijante nas izbacuju, vrlo je jasno.
Švicarska ako dobije hrvatsku idu na 6 bodova.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la effe_sa » 20 avg 2023, 21:30

Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Selimović je baš tanka, doduše i ne igra puno. Koliko sam upratio odradi prvi set, u ostalim malo nešto ako uđe i to je to, uglavnom je više na klupi. Slično i Radišković, čini mi se da ona vremenski igra još manje.
Selimović je jedno vrijeme pred EP i bila povrijeđena (ili se varam)?
Radišković nekako nije u pravoj formi, ali kako samo ekipu bodri i kada je na klupi. To je ono što sam rekao da to sve govori o sjajnom timskom duhu ove ekipe. Pa vjerovatno od svih naših reprezentacija da je u ovoj najbolji timski duh. Ženska košarkaška reprezentacija je to isto imala, ali se raspalo od SP pa nadalje...
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Najbolja i najkonstantnija je nekako Bošković, a i Isanović je odigrala dva dobra meča protiv Švice i Hrvatske.
Kod Bošković se učini da se uspava jedno vrijeme na terenu, a onda bljesne sa najbitnijim poenima. A Isanović napadački sjajna, ali nevjerovatno koliki problemi kod prijema. Ali tako je , kako je, ima svakako petlje i donese bitne poene.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2023, 21:52

effe_sa je napisao/la:
20 avg 2023, 21:30
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Selimović je baš tanka, doduše i ne igra puno. Koliko sam upratio odradi prvi set, u ostalim malo nešto ako uđe i to je to, uglavnom je više na klupi. Slično i Radišković, čini mi se da ona vremenski igra još manje.
Selimović je jedno vrijeme pred EP i bila povrijeđena (ili se varam)?
Radišković nekako nije u pravoj formi, ali kako samo ekipu bodri i kada je na klupi. To je ono što sam rekao da to sve govori o sjajnom timskom duhu ove ekipe. Pa vjerovatno od svih naših reprezentacija da je u ovoj najbolji timski duh. Ženska košarkaška reprezentacija je to isto imala, ali se raspalo od SP pa nadalje...

Nemam pojma, možda i jeste ali od nje sam nekako najviše očekivao nakon Begić i Bošković. Mada moram priznati da je i Begić procentualno prilično loša, dosta varira u jednom meču, uradi dvije dobre stvari a onda tri loše i tako u krug a mislim da je ona na papiru naša ubjedljivo najbolja igračica.

Kada se tako postave stvari onda su ove dvije pobjede stvarno velika stvar.
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Najbolja i najkonstantnija je nekako Bošković, a i Isanović je odigrala dva dobra meča protiv Švice i Hrvatske.
Kod Bošković se učini da se uspava jedno vrijeme na terenu, a onda bljesne sa najbitnijim poenima. A Isanović napadački sjajna, ali nevjerovatno koliki problemi kod prijema. Ali tako je , kako je, ima svakako petlje i donese bitne poene.
Da, za razliku od Begić koja varira Dajana se nekako ugasi pa se pojavi, ne čini mi se da toliko često griješi kao Begić ali ima svoje minute kada se pretvori u duha.

Isanović me pozitivno iznenadila, mada mislim bila je dobra protiv Švicarske i Hrvatske, protiv Bugarki je već bila osjetno lošija odnosno čim je prekoputa malo ozbiljnija repka.

Mislim da bi prolazak među 16 najboljih u Evropi bio jedan od većih ekipnih sportskih podviga u BiH nakon košarkašica i petog mjesta odnosno onog Eurobasketa '93 za košarkaša i prolaska među osam najboljih.

Kako mi stojimo generalno sa ženskom odbojkom, ima li nekih mlađih talenata? Ne pratim ja to toliko iako u principu redovno zadnjih godina pratim reprezentaciju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Samozdravlje
Postovi: 7755
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Samozdravlje » 20 avg 2023, 21:55

effe_sa je napisao/la:
20 avg 2023, 21:30
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Selimović je baš tanka, doduše i ne igra puno. Koliko sam upratio odradi prvi set, u ostalim malo nešto ako uđe i to je to, uglavnom je više na klupi. Slično i Radišković, čini mi se da ona vremenski igra još manje.
Selimović je jedno vrijeme pred EP i bila povrijeđena (ili se varam)?
Radišković nekako nije u pravoj formi, ali kako samo ekipu bodri i kada je na klupi. To je ono što sam rekao da to sve govori o sjajnom timskom duhu ove ekipe. Pa vjerovatno od svih naših reprezentacija da je u ovoj najbolji timski duh. Ženska košarkaška reprezentacija je to isto imala, ali se raspalo od SP pa nadalje...
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 14:07
Najbolja i najkonstantnija je nekako Bošković, a i Isanović je odigrala dva dobra meča protiv Švice i Hrvatske.
Kod Bošković se učini da se uspava jedno vrijeme na terenu, a onda bljesne sa najbitnijim poenima. A Isanović napadački sjajna, ali nevjerovatno koliki problemi kod prijema. Ali tako je , kako je, ima svakako petlje i donese bitne poene.
Baš dobar komentar. Posebno ovo o timskom duhu :thumbup: :bih:
Ne čini li ti se, da se Boskovic malo "ubucila" :urnebes:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la effe_sa » 20 avg 2023, 22:14

Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 21:52

Mislim da bi prolazak među 16 najboljih u Evropi bio jedan od većih ekipnih sportskih podviga u BiH nakon košarkašica i petog mjesta odnosno onog Eurobasketa '93 za košarkaša i prolaska među osam najboljih.
Odbojkašice su već s ova 2 uzastopna plasmana na EP napravile mnogo, a i sada s ove dvije pobjede. Ali svakako bi uspjeh bio da se plasiraju među 16 najboljih i pogotovo bi sada bila i šteta da to ne uspiju. Mislim koliko se kod nas prati odbojka, koliko se tu posvećuje pažnja i koliko se ulaže, ovo je podvig svih podviga. A ono eto i ja se odmah sjetim košarkašica i nekako bi se tim uspjesima u ženskom sportu posvetila još veća pažnja, da mi i dalje nismo malo (ako ne i malo više) sirovo društvo, pa se onda nekako ti uspjesi žele predstaviti kao smiješnim ili se doživljavaju s podsmijehom ili neozbiljno.
A još kada shvatimo da i ova ženska odbojakaška reprezentacija prije par godina nije ni egzistirala , ni bila na mapi (kod košarkašica je tek poslije rata i bilo uspjeha i plasmana na takmičenja pa i osvojeno zlato mislim na Mediteranskim igrama), onda je ovo sve čini i većim. A još plus nekoliko su koraka ispred muške odbojkaške selekcije.
Raonffa je napisao/la:
20 avg 2023, 21:52
Kako mi stojimo generalno sa ženskom odbojkom, ima li nekih mlađih talenata? Ne pratim ja to toliko iako u principu redovno zadnjih godina pratim reprezentaciju.
I ja isto najviše pratim reprezentaciju. Oko talenata bi i ja volio više saznati.
Samozdravlje je napisao/la:
20 avg 2023, 21:55

Ne čini li ti se, da se Boskovic malo "ubucila" :urnebes:
Joj kad hrvatski komentator na areni za Bošković (dok još nije proigrala) poče govoriti kako mu se čini (pa ono ne zna kako fino da upakuje i izrazi se) da je malo poteška i kako teže skače...A onda kada ona proigra, pa on ono samo reće evo čini se da je Bošković proigrala.... :D :D :D To je bio hit...Iako komentarisanje mu je bilo korektno, naravno čovjek i navija za svoje, ali ovaj pokušaj objašnjenja kod Bošković i ove pretpostavke, to je bilo prejako.... :D Možda si na to i aludirao....? :) :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Samozdravlje
Postovi: 7755
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Samozdravlje » 20 avg 2023, 23:08

effe_sa je napisao/la:
20 avg 2023, 22:14

Samozdravlje je napisao/la:
20 avg 2023, 21:55

Ne čini li ti se, da se Boskovic malo "ubucila" :urnebes:
Joj kad hrvatski komentator na areni za Bošković (dok još nije proigrala) poče govoriti kako mu se čini (pa ono ne zna kako fino da upakuje i izrazi se) da je malo poteška i kako teže skače...A onda kada ona proigra, pa on ono samo reće evo čini se da je Bošković proigrala.... :D :D :D To je bio hit...Iako komentarisanje mu je bilo korektno, naravno čovjek i navija za svoje, ali ovaj pokušaj objašnjenja kod Bošković i ove pretpostavke, to je bilo prejako.... :D Možda si na to i aludirao....? :) :)

Ne sjećam se tog komentara, pratim repku i nju od Srebrene lige u Ljubljani i od tada pozorno pratim i Bogami se bas u nervozim. Gledao sam ih u Sarajevu (Norveska). Mala smo mi baza (možda Brcko prednjaci), država bez Zakona o sportu i još niz problema.
Što se Rumunije tiče , samo "nek se ne prepadnu pobjede" :urnebes: A sto se mene tiče ove dvije pobjede su ravne 1/8 F.
Lijepo je imati predstavnika na Euru i još dobiti bogatu Svicu i Hrvatsku koja ima bolju tradiciju, uslove i širinu u svim sportovima :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

greenwood
Postovi: 374
Pridružen/a: 01 okt 2020, 21:42
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la greenwood » 21 avg 2023, 18:23

Strašan prvi set

Samozdravlje
Postovi: 7755
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Samozdravlje » 21 avg 2023, 18:24

:ljepota: Treba nam učinak Dajane Boskovic, bit će aBd. Isanovic :ljepota: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 21 avg 2023, 18:25

Ubdjedljivo najbolji set na turniru, bravo djevojke.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la mirsad993 » 21 avg 2023, 18:26

Kakva rapsodija najbolji set na prvenstvu šteta što ovo ni blizu ne prati ljudi ko košarku iako je ovo dosta bitnija utakmica za naš sport generalno rekao bih historijska ali taj se pojam kod nas olako koristi

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 21 avg 2023, 18:28

:tokralju: :tokralju:

Odgovara li nam i poraz 3-2? Ili moramo pobijediti?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1474
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la NerminFatic » 21 avg 2023, 18:33

Jesam li dobro izracunao, ako ovdje i izgubimo 2:3 idemo dalje skoro 100%?

mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la mirsad993 » 21 avg 2023, 18:35

DamirT je napisao/la:
21 avg 2023, 18:28
:tokralju: :tokralju:

Odgovara li nam i poraz 3-2? Ili moramo pobijediti?
Odgovara ako Švicarska izgubi ili pobijedi 3:2 Hrvatice jer onda bi imali isti broj bodova i bolji međusobni, ovo naravno pod uslovom da i mi i Švicarska izgubimo zadnje kolo mi od Italije one od Bugarske

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 21 avg 2023, 18:37

Valjda se ne prepadnu pobjede nase. Fenomenalne zasad. Nadam se da ce nastaviti ovako :pray:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Admir_Sa » 21 avg 2023, 18:43

mirsad993 je napisao/la:
21 avg 2023, 18:26
Kakva rapsodija najbolji set na prvenstvu šteta što ovo ni blizu ne prati ljudi ko košarku iako je ovo dosta bitnija utakmica za naš sport generalno rekao bih historijska ali taj se pojam kod nas olako koristi
Nije to nikakva šteta, bolje da ne prati.... struka je najvažniji faktor, a ovaj naš selektor je itekako dosta toga naučio pretpostavljam u Srbiji jer su oni svjetska sila što se odbojke tiče
nema potpisa

Bale11
Postovi: 196
Pridružen/a: 28 feb 2022, 23:28
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Bale11 » 21 avg 2023, 18:44

Ovo zasad izgleda odlično.
WALES.GOLF.MADRID.
IN THAT ORDER

Avatar
emir79
Postovi: 8766
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la emir79 » 21 avg 2023, 18:48

Što ujkan na Areni navija za Rumunke.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 21 avg 2023, 18:56

E jbg, opet gubimo dobijen set, steta Begic sve profulala
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 21 avg 2023, 18:58

Steta, nadam se da nece pasti sada
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.