Ženska liga BiH u košarci

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Nimla_RZ » 09 maj 2012, 16:31

Kakva crna Evropa, i reprezentativna ženska košarka nam je u samom dnu Evrope. Ne znam ni imamo li je više pošto nije bilo para iz KSBiH za žene. Samo bi bili ekipa za nabijanje koš razlike, ništa više.
Čelik Zenica 1945

Avatar
Curva_SUD
Postovi: 251
Pridružen/a: 30 jun 2011, 08:33
Lokacija: Gdje god se okrenes tu sam
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Curva_SUD » 31 maj 2012, 22:51

Jel zna neko kad ŽKK ŽELJEZNIČAR igra sljedecu utakmicu u Sarajevu?
...krvlju odbranjeni FK ŽELJEZNIČAR

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Mancini » 01 jun 2012, 01:32

Curva_SUD je napisao/la:Jel zna neko kad ŽKK ŽELJEZNIČAR igra sljedecu utakmicu u Sarajevu?
Završili su prvenstvo 4.maja.Ništa prije oktobra.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 13 jun 2012, 19:40

U Šidu je održana skupština Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige, koja na kraju 9. mjeseca počinje 11. sezonu zaredom.

U ligi će igrati 12 timova iz 6 zemalja: Bosne i Hercegovine (Čelik Zenica, Mladi Krajišnik Banja Luka), Crne Gore (Budućnost Podgorica), Hrvatske (Novi Zagreb), Mađarske (PTE Peac), Slovenije (Athlete Celje, Ilirija Ljubljana) i Srbije (Partizan Galenika Beograd, Hemofarm Stada Vršac, Vojvodina Novi Sad, Voždovac Beograd i Radivoj Korać Beograd).

Prvo kolo se igra 26.9., a liga će imati 22 kola (22. kolo je na programu 23.2.), nakon toga slijedi Final four.

Potvrđeno je novo rukovodstvo lige, koje ima mandat godinu dana. Predsjednik lige ostaje Senad Husenagić (Čelik Zenica), direktor je postao Vladimir Vuković (Vojvodina), a u bordu lige su Zoran Vukčević (Budućnost), Husenagić, Milan Tasić (Radivoj Korać), Vladimir Ivanković (Novi Zagreb), Uroš Kranjc (Athlete Celje). Komesar lige postao je Slovenac Aleš Antauer.

U 1. kolu koje je na programu 26.9. se sastaju:

Čelik Zenica : Ilirija Ljubljana
Hemofarm Stada : Mladi Krajišnik
Novi Zagreb : Partizan Galenika
Voždovac : PTE Peac
Budućnost : Radivoj Korać
Vojvodina : Athlete Celje
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Richardson
Postovi: 78
Pridružen/a: 03 apr 2011, 23:54
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Richardson » 13 jun 2012, 20:17

Dobro je što su se uključile neke nove ekipe, prije svega mislim na Lupa Promotion, iako su one već bile pretprošle godine, to je sad sasvim nova ekipa, ili bolje rečeno novi, bolji, projekt, tako da će biti u samom vrhu, a za ove Mađarice i Slovenke nisam baš siguran da će popraviti kvalitet takmičenja al hajd neka ih, samo mi je žao što se nisu uključile ekipe Gospića i Šibenika, jer one su vrh hrvatske košarke, neznam šta je razlog, možda u organizaciji lige.

@Pasha A šta je sa našom ekipom što se igračkog kadra tiče ko je otišao a ko ostao i imal kakvih pojačanja?

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 13 jun 2012, 23:55

ovaj text što sam ja kopirao sa jednog drugog portala, i zb prekopirao pa objavio kao svoj. sreća pa sam ja ovo prekopirao, prije neg su objavili na zb. još bi rekli da ih se i ovdje kopira. koji su i oni prevare. :mrgreen:

kako Senad Huseinagić reće neka hrvatska ekipa je bila zainteresovana, ali nisu mogli da izdrže sav tempo. valjda nisu mogli da usklade igranje hrvatskog prvenstva i regionalne lige. nije rekao koja je to bila ekipa. inače Gospić i Šibenik će sigurno igrati u Europi, a moraju igrati i hrvatsko prvenstvo. tako da oni sigurno ne bi mogli sve uskladiti.

što se tiče Čelika sigurno znaš da igračicama nije isplačeno sve ne samo za prošlu, nego i pretprošlu sezonu. sad su sve igračice na odmoru, a navodno želja uprave je da naprave još jaču ekipu.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Emir ZENICA
Postovi: 5372
Pridružen/a: 27 jul 2011, 19:26
Lokacija: paz' lijevo, eno ga desno
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Emir ZENICA » 08 jul 2012, 15:32

http://www.zenica24sata.com/2012/07/08/ ... da-zarade/" onclick="window.open(this.href);return false;
Volim te Celik ! ! !

"Njega vole samo njegovi navijaci. Ostalima nije ni simpatican, naprotiv mrze ga i to najvise zahvaljujuci bas onima koji ga vole!"

Avatar
Emir ZENICA
Postovi: 5372
Pridružen/a: 27 jul 2011, 19:26
Lokacija: paz' lijevo, eno ga desno
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Emir ZENICA » 09 sep 2012, 00:01

Kosarkasice Celika su dobile Jagodinu 82:60.U finalu turnira igraju protiv Albe.
Volim te Celik ! ! !

"Njega vole samo njegovi navijaci. Ostalima nije ni simpatican, naprotiv mrze ga i to najvise zahvaljujuci bas onima koji ga vole!"

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 09 sep 2012, 21:42

konačno iz trećeg pokušaja ekipa Čelika je uzela turnir "Amna Fazlić".

večeras su u zanimljivoj utakmici pobjedile ekipu Alba Iulia iz Rumunije rezultatom 68:64. prvi period ekipa Čelika je otvorila vodstvom 4:0. nakon toga gošće su zaigrale mnogo bolje i postepeno povećavale prednost do konačnih 20:9 na kraju perioda. taj rezultat je bio alarm za domaću ekipu koja igra mnogo bolje u drugom periodu pred sam kraju uspjevaju izjednačiti na 33:33, ali gošće bukvalno u zadnjoj sekundi postižu tricu i odlaze sa prednošću na poluvremenu. u drugom periodu Čelik je većinom igrao sa petorkom koja je po mom mišljenju najjače što Čelik ima, Mehmedić, Bejtić, Veselovski, Kovačević, Bogoje. doduše trenutno ne igra Graham koja će vjerovatno ipak igrati više od Bogoje na poziciji centra. u trećem periodu Čelik nekoliko puta ima i pet razlike, ali period završava sa 1 razlike u korist Albe 51:50. konačno Čelik u zadnjem periodu prelazi u stalnu prednost od 5-7 razlike i tu prednost na kraju uspjevaju zadržati. najbolha u redovima Čelika i ovaj put je bila najiskusnija 35-godišnja Veselovski koja je "zabila" nekoliko važnih trica kad je Čelik stizao, a postigla je 17 poena. uz nju najviše poena su postigle Kovačević 13, Vidović 11 i Gagić 10. kod gošći najbolja Thompson sa 17.

vidjelo se da ekipa još nije uigrana i da su se prečesto lopte "bacale u bunar". do početka regionalne lige je
još skoro 20 dana pa je nadati se da će sve to doći na svoje.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
reviewer
Postovi: 25
Pridružen/a: 07 mar 2010, 09:28
Lokacija: BiH

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la reviewer » 20 sep 2012, 22:36

Kakva crna Evropa, i reprezentativna ženska košarka nam je u samom dnu Evrope. Ne znam ni imamo li je više pošto nije bilo para iz KSBiH za žene. Samo bi bili ekipa za nabijanje koš razlike, ništa više.
Hajdemo malo da komentarišemo..ako ništa da pomognemo curama...
Mislim da im je trebalo pružiti šansu pa da su i najgora repka u evropi ..a garantujem vam da nisu...isto smo komentarisali i za muškarce...koji su dobili svoju šansu od mlađih reprezentativnih selekcija do A selekcije...jednom prilikom kolega Target je rekao da Harun planira nešto za naredni period u vezi ženske repke ...živi bili pa vidjeli...da opet ne bude da se voze autobusom po dva dana i igraju tekme...ili ostaju na aerodromima i budu prisiljene da sami sebi kupuju karte za povratak kući...reći ćete profesionalci su imaju novaca..."šipak"...prava istina je da klubovi u Ženskoj premijer ligi duguju pozamašne sume igračicama....većina igračica ostaje u klubovima da naplate potraživanja što ini koriste...a po meni bi trebalo klubovima sistemski zabraniti učešće u svim takmičenjima dok se ne izmire dugovanja...
Čelik ima dobru ekipu...možda bi i nešto uspjeli napraviti na međunarodnoj sceni...ali opet znam da je to veliki zalogaj i za one koji imaju veći budžet....po meni je bolje koncentrisati se i pokušati uzeti regionalnu ligu ...titulu i kup uzimaju to je sigurno...
Hajde malo da vidimo čime raspolažemo .....sastavite vi žensku reprezentaciju....
Ako ništa da razmrdamo ovu temu na forumu...

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la TaRgEt_ » 21 sep 2012, 09:25

Prvi put slazem se s tvojim postom. A cime raspolazemo eh to je dilema ko ce sada igrati ko ne.
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001


Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Nimla_RZ » 21 okt 2012, 11:54

Zeničanke +29 u gostima

Sloboda Bosanski Novi - Čelik 55-84

Najefikasnije kod Čelika: Veselovski i Graham po 13, Vidović i Bejtić po 11, te Bajić 10 poena. Najefikasnije kod Slobode: Latinović 18 i Stanković 17 poena.

Na tabeli, Čelik je 4. sa omjerom 3-1.
Čelik Zenica 1945

Jackie
Postovi: 28
Pridružen/a: 15 nov 2012, 15:38
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Jackie » 02 jan 2013, 19:23

Ove godine BIH ce imati Juniorsku reprezentaciju ...
Zna li iko detalje ? Koja je divizija ? Potencijalne igracice, strucni stab i slicno ... ?

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la TaRgEt_ » 02 jan 2013, 21:00

Jackie je napisao/la:Ove godine BIH ce imati Juniorsku reprezentaciju ...
Zna li iko detalje ? Koja je divizija ? Potencijalne igracice, strucni stab i slicno ... ?

B divizija selektora svi bi volili da vide Mikesa i on je sam zagrijan za taj posao i ako ima jos kandidata. Sto se tice igracica radi se na tome da se dovede najbolje sto imamo. Trenutacno se ganjaju 4 strankinje, odnosno curice koje igraju vani, ko zna mozda bude ih jos. :D
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Appleseed
Postovi: 8
Pridružen/a: 31 dec 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Appleseed » 02 jan 2013, 22:19

Košarkašice kreću od nule: Selektor Zoran Mikeš ili Azur Sakić?

U minuloj godini nijedna ženska košarkaška selekcija BiH nije imala okupljanja niti nastup na međšunanrodnom nivou. Vodstvo KSBIH je odlučilo da krene od nule i prijavi za zvanične nastupe U-18 žensku košarkašku reprezentaciju. Ovih dana počela je zvanična kampanja za mjesto selektora ove vrste.

Najozbiljniji kandidat za to mjesto je Zoran Mikeš trener Mladog Krajšnika iz Banja Luke i bivši selektor ženske seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine. Mikeš je trener sa dugogodišnjim iskustvom u ženskoj košarci, a to najbolje pokazuju njegovi rezultati sa Mladim Krajšnikom i seniorskom reprezentacijom Bosne i Hercegovine.

Kao kandidat spominje se i Azur Sakić trener Jedinstva BH Telecom. Magistar košarke koji je prošle sezone došao u žensku košarku kada je na klupi Jedinstva BHT zamijenio Gorana Jurčenka. Ove sezone jako dobro napreduje sa Tuzlankama koje su u prvenstvu bez poraza. Prije toga Sakić je kao pomoćni trener radio u nasilno ugašenoj Sloboda Diti, a nakon odlaska Senada Muminovića u Dardu Vrijednosnice, kratko je bio prvi trener slavnog kluba.

Podršku čelnih ljudi Košarkaškog saveza BiH kako nezvanično saznajemo ima Zoran Mikeš. Međutim ni Azur Sakić nije bez šansi, jer njegovo imenovanje podržavaju neki uticajni ljudi u strukturama Saveza.

Ostaje nam da vidimo šta će biti u narednom vremenu, ali sigurno je da ko god dobije povjerenje, očekuje ga veliki posao vraćanja ženske reprezentativne košarke na međunarodnu scenu.
Trenutacno se ganjaju 4 strankinje, odnosno curice koje igraju vani, ko zna mozda bude ih jos.
Esmeralda, Belma, Marica (mada je lakše povređena u saobraćajnom udesu pre dva meseca i od tada nije igrala, uz to čaršija priča o tome da joj stigla ponuda slovenskog državljanstva, uz koju dolaze i puno bolji uvjeti rada) i Milina (opredelila se več za Srbiji zbog boljih uvjeta za kvalitetan razvoj i postojanje seniorske reprezenaticje).

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la TaRgEt_ » 02 jan 2013, 23:17

Marica ce da igra za nas u to budi siguran, neki dan je dobila poziv ljudi iz saveza iskreno se obradovala.


Belma koja ? :D

Esmeralda ?


Milica Deura na nju mislis ?
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Jackie
Postovi: 28
Pridružen/a: 15 nov 2012, 15:38
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Jackie » 03 jan 2013, 12:39

e super... hvala na informacijama

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Nimla_RZ » 11 jan 2013, 21:33

Bosanski Novi u Srbiji?

Košarkašice Čelika u subotu trebaju dočekati ekipu ŽKK Sloboda iz Bosanskog Novog (Novi Grad) u utakmici Adriatic regionalne lige u košarci.

Nije poznato da li su nadležni u klubu za izradu i postavljanje plakata imali jedinicu iz geografije, što bi ih donekle opravdalo, ali svakome je jasno da je Bosanski Novi u BiH.

slika

Sudeći po plakatu domaćini su goste smjestili u – Srbiju? Svega nekoliko sati ranije na press konferenciji čelnici Kluba su govorili o ovom klubu kao ekipu iz Republike Srpske, pa tim prije čudi ovakav propust. U zeničkom klubu nisu imali objašnjenje za ovaj previd.

Bravo debili!
Čelik Zenica 1945

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 11 jan 2013, 23:27

zašli su po gradu i bijelim flasterom prelijepili to Srbija. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kakvo je rasulo u klubu, dobro je pa i nas(Zenicu) nisu stavili recimo u Makedoniju. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

glupo insistiranje na nastavku takmičenja u ovoj ligi koja je izgubila svaki smisao, poslije istupanja već tri ekipe je samo da bi pokušali da kako tako zadrže privid nekog rada. koliki je raspad u ekipi valjda najbolje govori da imaju samo početnu petorku seniorki, od kojih nijedna nije iz Zenice i dvije igračice koje su igrale poneku minutu prošle i ove sezone.dodat će još tri kadetkinje čisto da popune broj i moliti Boga da više od dvije igračice ne dobiju 5 ličnih. to je cijena "profesionalizma" u zeničkoj ženskoj košarci. potpuno se zanemario rad sa mladim igračicama i došli smo do ove situacije.

sutra bi Sloboda mogla lako da pobjedi, a prošlih sezona smo ih dobijali i sa 50 razlike. čak i ove sezone su u Bosanskom Novom ostale na -29.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.