Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la slusalica » 12 sep 2019, 23:07

:think: Ne osjetih ja, al zvoni telefon , drugi jesu.
Imal kraja?
@aerials krhka su nam znanja. Stosta mozemo osim predvidjet zemljotres. Samo da ne zvekne kakav od 7 rihtera :pray:
tz tz tz tz tz tz

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 12 sep 2019, 23:11

Duže je tresao ovaj sad, nego onaj jučer, pa se možda zato čini da je više od 3.7. Kako god, ne sviđa mi se ovo nikako.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
NKMramor
Postovi: 4139
Pridružen/a: 29 apr 2013, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la NKMramor » 12 sep 2019, 23:12

Samo nek trese. :urnebes: :kafa:
A kada se,
a kada se
opet vratimo...

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 12 sep 2019, 23:15

NKMramor je napisao/la:Samo nek trese. :urnebes: :kafa:
Mramore šta se dešava tamo ba? :lol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
harry_90
Postovi: 19801
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la harry_90 » 12 sep 2019, 23:18

Da hoce kakav jaci da ne idem sutra na posao,da sastavim sa vikendom tri dana :opaopa:
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Madal
Postovi: 3594
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Madal » 12 sep 2019, 23:27

Ne mogu se zemljotresi predvidjeti. Na ovom području se očekuju potresi do 6 stepeni po Rihteru. Mada vjerujem da to ništa ne znači opet, ali eto.
U protekla dva mjeseca područje tuzlanske regije u kontinuitetu pogađaju zemljotresi, a posebno labilno područje je u Mramoru gdje se centralno podrhtavanje tla dešava na šest ili sedam kilometara sjeverno od ovog naselja. Upravo na ovom području se nalaze rasjedi dubine od 10 do 12 kilometara kroz koje se ispušta nakupljena seizmička energija.
Doktor geoloških nauka Miralem Mulać u razgovoru za Klix.ba kaže da su potresi endogeni geološki procesi vezani za unutrašnje pomjeranje zemljine kore. Mogu nastati zbog utjecaja vulkana, određenom vještačkom aktivnošću te tektonskim pokretima koji u 95 posto situacija predstavljaju glavni razlog podrhtavanja tla. Upravo pokretanje seizmotektonskih blokova stvara zemljotrese na području naše zemlje, ali i tuzlanske regije.

"Područje Tuzlanskog kantona u širem smislu pripada seizmotektonskoj oblasti, odnosno takozvanoj savsko-vardarskoj oblasti koja je odvojena dubokim rasjedima u odnosu na ostalih pet seizmičkih oblasti u BiH. Kompletan tuzlanski blok je podijeljen na manje sekundarne blokove u Mramoru, Gnojnici i Dobošnici prema Srebreniku. Na karti se mogu vidjeti manji rasjedi takozvanog drugog i trećeg reda, ali dubine od dva do 10 kilometara i oni prouzrokoju pomjeranje usljed neotektonskih pokreta", pojašnjava Mulać.

Prilikom jačih zemljotresa dolazi do ispuštanja nakupljene seizmičke energije, a ukoliko ona u cijelosti ne izađe dešavaju se blaža pomjeranja sekundarnih blokova koji u tuzlanskoj regiji izazivaju potrese jačine od dva do pet stepeni po Richterovoj skali.

Seizmotektonska karta tuzlanske regije (Foto: A. K./Klix.ba)Seizmotektonska karta tuzlanske regije (Foto: A. K./Klix.ba)


Pomjeranje tla u kontinuitetu je zabilježeno na području Mramora, a epicentar je na šest ili sedam kilometara sjeverno od ovog naselja. Upravo na tom dijelu se nalaze rasjedi dubine od 10 do 12 kilometara, kroz koje se ispušta seizmička energija.

Mulać ističe da su građani sa seizmičkom aktivnošću danas upoznati mnogo više nego ranijih godina, zbog online platformi na kojima se u svakom trenutku mogu doznati informacije o potresima.

Zemljotres jačine do 2,9 stepeni po Richterovoj skali spadaju u grupu manjih zemljotresa koje samo registruju seizmografi.

"Mi ne bismo bili ni upoznati sa njima da nema online platformi koje su izuzetno važne, jer svi trebamo znati o ovim dešavanjima. Seizmička aktivnost zemljine površine dnevno u svijetu u prosjeku proizvede hiljadu manjih potresa", navodi Mulać koji je i šef Odjeljenja za upravljanje rizicima od katastrofa u Tuzli.

Potresi jačine od tri do 3,9 stepeni po Richterovoj skali mogu se osjetiti, ali rijetko prouzrokuju štetu i godišnje ih se u svijetu dogodi 49.000.

Lagani zemljotresi su od četiri do 4,9 stepeni po Richteru i uz njih su osjetna drmanja pokućanstva, a značajnija oštećenja su rijetka.

U grupi umjerenih zemljotresa su pomjeranja tla jačine od pet do 5,9 stepeni po Richterovoj skali i uzrokuju štetu na slabijim građevinama u ruralnim regijama ili manja oštećenja na novijim zgradama.


Nemoguće je predvidjeti kada će se desiti potres, ali kvalitetno izrađene seizmotektonske karte stručnjacima mogu pomoći pri uspostavi pretpostavki na kojem području se može dogoditi podrhtavanje tla te koji je maksimalno očekivani potres na određenom području.

BiH ima izrađenu ovakvu kartu, a za područje Tuzle maksimalno očekivani potres je osam stepeni po Mercallijevoj, odnosno šest stepeni po Richteru.

Bosna i Hercegovina se prema Evropskoj mapi seizmičkog hazarda nalazi u zoni visokog rizika od pojave zemljotresa, a najveća vjerovatnoća za potresanje tla je u Neumu, Banjoj Luci i Tuzli.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Beduin » 11 okt 2019, 14:33

Crni petak u Tuzli. Koji im je qurac danas, prvo onaj ubije zenu pa sebe i rani sina, pa pucnjava na Ircu, a sad i ubio se neko skocio sa Merkur zgrade. Ncnc
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la MortemHz » 11 okt 2019, 15:20

Šta se ovo dešava kod vas danas ljudi dragi?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Beduin
Postovi: 16325
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Beduin » 11 okt 2019, 15:31

Ovako suncan dan, utakmica, atmosfera fina, a ovoliko losih stvari se izdesava nazalost. Tuga brate.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 11 okt 2019, 15:35

Beduin je napisao/la:Ovako suncan dan, utakmica, atmosfera fina, a ovoliko losih stvari se izdesava nazalost. Tuga brate.
Ubistvo, samoubistvo sta je ovo :sick:
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3280
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la RollingPaper » 15 okt 2019, 14:52

Zna li neko gdje kod nas mogu uzet original igre za ps3? Soker 18ka mi treba

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la slusalica » 16 okt 2019, 10:28

bcc
tz tz tz tz tz tz

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Federer17 » 18 okt 2019, 18:35

Gdje nestade onaj tuzlanski inat, dostojanstvo, neki cvrsti stavovi na koje se vecina vas poziva, pri izboru Milenka za novog trenera Slobode? Nesto ste se sad usutjeli?

Prozivanja i niskih udaraca je bilo i s jedne i druge strane, iako po mom misljenju, Milenko nije nista prvi zapocinjao i covjek se vise branio. Jedina, ujedno i najveca, njegova greska je bila sto se uopste prihvatio da bude trener TC-a, a suvisno pricati da covjek voli Slobodu. Medjutim, nakon teskih rijeci koje su pale, kako sad ovako nijemo prolazi sve u vezi njegovog imenovanja? Hoce li biti kakvog bojkota? :mrgreen:

Iako u ovom mom postu ima malo ironije, ali fakat me ovo zanima. Imam osjecaj da je mentalitet mnogih Tuzlaka takav da mnogo zuje, a malo meda daju, ili ono 'ker koji laje, ali ne ujeda.' Da ne bude zabune, i sebe donekle smatram Tuzlakom (rodjen, pa odredjeni period zivio van Tz, ali se ponovo tu nastanio) i fakat volim taj grad i ljude u njemu (istina, osim okorjelih komunjara koji bi mene, kao vjernika, lansirali na mjesec, iako, ako im ne bih mogao pomoci, sigurno ne bih odmogao), radujem se uspjesima na svakom polju, pa i sport kada je u pitanju. Slobodu mozda ne volim i ne dozivljavam kao vi (ili barem vecina vas), moguce da je razlog sto nisam odrastao uz taj klub, iako bih prije rekao da je do toga sto sam nekako vec ohladio i srcu ne uzimam bilo kakve stvari u vezi sporta (reprezentacija je bila do skoro, ali vise ni to) kao ranije, medjutim, daleko od toga da ne volim klub kao klub, a tek da mu zelim bilo sta lose.

Nadam se da je post na pravom mjestu i da nece biti izbrisan/premjesten, valjda mogu pisati na temi grada u kojem zivim, kad je vec opasna moderatorica 'vidovita' i zna da nisam navijac Slobode. Ako i bude, drago ce mi biti ako ce malo napumpati svoj ego i osjetiti se vaznom, pa barem na trenutak.

desperados
Postovi: 1081
Pridružen/a: 07 apr 2019, 11:13
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la desperados » 18 okt 2019, 18:54

Federer17 je napisao/la:Gdje nestade onaj tuzlanski inat, dostojanstvo, neki cvrsti stavovi na koje se vecina vas poziva, pri izboru Milenka za novog trenera Slobode? Nesto ste se sad usutjeli?

Prozivanja i niskih udaraca je bilo i s jedne i druge strane, iako po mom misljenju, Milenko nije nista prvi zapocinjao i covjek se vise branio. Jedina, ujedno i najveca, njegova greska je bila sto se uopste prihvatio da bude trener TC-a, a suvisno pricati da covjek voli Slobodu. Medjutim, nakon teskih rijeci koje su pale, kako sad ovako nijemo prolazi sve u vezi njegovog imenovanja? Hoce li biti kakvog bojkota? :mrgreen:

Iako u ovom mom postu ima malo ironije, ali fakat me ovo zanima. Imam osjecaj da je mentalitet mnogih Tuzlaka takav da mnogo zuje, a malo meda daju, ili ono 'ker koji laje, ali ne ujeda.' Da ne bude zabune, i sebe donekle smatram Tuzlakom (rodjen, pa odredjeni period zivio van Tz, ali se ponovo tu nastanio) i fakat volim taj grad i ljude u njemu (istina, osim okorjelih komunjara koji bi mene, kao vjernika, lansirali na mjesec, iako, ako im ne bih mogao pomoci, sigurno ne bih odmogao), radujem se uspjesima na svakom polju, pa i sport kada je u pitanju. Slobodu mozda ne volim i ne dozivljavam kao vi (ili barem vecina vas), moguce da je razlog sto nisam odrastao uz taj klub, iako bih prije rekao da je do toga sto sam nekako vec ohladio i srcu ne uzimam bilo kakve stvari u vezi sporta (reprezentacija je bila do skoro, ali vise ni to) kao ranije, medjutim, daleko od toga da ne volim klub kao klub, a tek da mu zelim bilo sta lose.

Nadam se da je post na pravom mjestu i da nece biti izbrisan/premjesten, valjda mogu pisati na temi grada u kojem zivim, kad je vec opasna moderatorica 'vidovita' i zna da nisam navijac Slobode. Ako i bude, drago ce mi biti ako ce malo napumpati svoj ego i osjetiti se vaznom, pa barem na trenutak.
Ne seri majke ti

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Federer17 » 18 okt 2019, 19:03

desperados je napisao/la:
Uhvatio si se za totalno nebitan dio, a sve sto sam napisao u vezi toga je istina. Nigdje nisam ni rekao da je veliki broj takvih, ali ih sigurno ima.

Nego, jesi li bio od onih koji su Milenku psovali sve redom, vrijedjali ga na svakom koraku, ocjenjivali koliko (ni)je Tuzlak, a sad se zavukao u misiju rupu, ili ipak nisi?

desperados
Postovi: 1081
Pridružen/a: 07 apr 2019, 11:13
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la desperados » 18 okt 2019, 19:20

Druze nemam namjeru se s tobom raspravljat ali mi je zapalo za oko to sto si napisao. Boli te neka stvar sta ja licno mislim o nekome. Ja prvi nisam Tuzlak, i nisam taj koji ljude dijeli na taj nacin, zivim u Tz i nikada nista lose nisam dozivio po tom pitanju o cemu ti pises. Smijesan pokusaj provokacije.

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Federer17 » 18 okt 2019, 19:38

Ti haman nista nisi skontao.
Nit sam koga dijelio, nit imao i najmanju namjeru da provociram.
Ako napisem nesto sto sam direktno dozivio, vidio, ili neko od ljudi koje licno poznajem, ne vidim tu nikakav problem.

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la MMA075 » 18 okt 2019, 19:47

Federer17 je napisao/la:
desperados je napisao/la:
Uhvatio si se za totalno nebitan dio, a sve sto sam napisao u vezi toga je istina. Nigdje nisam ni rekao da je veliki broj takvih, ali ih sigurno ima.

Nego, jesi li bio od onih koji su Milenku psovali sve redom, vrijedjali ga na svakom koraku, ocjenjivali koliko (ni)je Tuzlak, a sad se zavukao u misiju rupu, ili ipak nisi?
Ko je to radio i gdje?

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Federer17 » 18 okt 2019, 22:13

MMA075 je napisao/la: Ko je to radio i gdje?
Jesi ozbiljan? Bolje da si pitao ko i gdje nije. :mrgreen:

Na forumu sam sigurno znao procitati takvih postova, komentari na FB-u, uzivo za vrijeme onih kuhanja pred utakmicu s TC-om, pa i poslije toga. Vjerovatno se Milenko samo onako osjecao kao uvrijedjena mlada i konstantno pravdao da je on Tuzlak, da voli Slobodu i sl.

desperados
Postovi: 1081
Pridružen/a: 07 apr 2019, 11:13
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la desperados » 18 okt 2019, 23:16

Ma nema se sta s tobom raspravljat iz prilozenog se sve vidi

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.